ПО - КРАСИВИ, ПО - ЖЕНСТВЕНИ след раждането

  • 3 683
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 262
 при първата ми бременност лицето ми чак и шята бяха на петна, но пък косъм не падна от косата ми (а вечно страдам  от косопад) и все пак се чувствах красива вътрешно, прикривах петната с козметика. роди се момиче. Този път вече съм в шестия  - абсолютно всичко е противоположно.  но още не са ми казали пола, как пък все не се вижда незнам

# 16
  • Мнения: 651
Единственото нещо,за което се тревожа са гадните стрии.Не знам как да се предпазя от тях.Предразположена съм към тях,кожата ми е много суха и нееластияна.

# 17
  • Мнения: 165
    По време  на  бремеността  си се чувствах много  секси -  точно  това е определението  за моето  състояние:),  грижех се  за външния си  вид -  сешоари, маникюри, единствено намалих  шопинга Simple Smile  До  последно  избягвах бабешките дрехи  за бременни,  излизах  по  заведения -  предимно  барчета,  за дискотеки  не дочакавах - много  ми  се  спеше Simple Smile  - това е  една екстра  на  бремеността -  сънливостта,  театри,  кина  Simple Smile 
След като  родих  имах  много   силна  следродилна  депресия,  отне ми   5-6  месеца да  се  преборя,  но  не  спрях да се грижа за  външния си вид,   обиколихме  3-4  страни - с  бебето  Simple Smile  ,  всяка вечер  сме  навън -   с  бебето,   не съм спирала да  работя -  по  време  и  след (работата ми не изисква престой   в  офис,  офиса е  у дома). 
     Това  , което  неимоверно  ме  срина  беше ужасния  ми  разтеглен  корем -  мислех,  че никога няма да се  оправи -    но  ето  сега -  10   месеца  след  раждането -   няма  и  помен  от  досадния  недостатък.  Започнах  да  спортувам 20 дни  след раждането (наложи  се операция).  Всичко,  свързано  с първата бременост, раждането,  послед ващия  период  в  нещо коренно  непознато,  ново,  тайнствено, придружено и със своите неизменни дребни негативи,  но  вярвай ми  -  на  фона на радостта от новия  човек в  семейството,  усмивката му,  сълзичките,  невиността,  -  няма сила  която  да позволи  да  бъдеш  тъжна или объркана  -  задълго!
     Успех  до края на  бремеността  ти  -  а  после.......приказката започва  Simple Smile
    И един  последен  съвет  отмен -   винаги  намирай  по  1  час  -  свободен  само  за  теб,  вярвам,  че  е  възможно  и страшно м ного  помага  -  да  презаредиш и да си  най-добрата в новата си роля -  на майка

Направо ме просълзи(не знам дали е от прекаленото втреняване в монитора Laughing или от думите ти) но ми промени мисленето определено.Добре де аз защо съм чувала че след секцио може да се започне да се спортува едва 6 месеца след операцията?Или пак ми е грешна информацията.

# 18
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
И двата пъти се чувствах и изглеждах прекрасно.  Blush
За мен няма грозна бременна жена.

# 19
  • Мнения: 2 374
По време на първата си бременност се чувствах страхотно,никога не съм имала по-хубаво лице,коса и нокти,чувствах се красива,след като родих-също.
Сега не се чувствам особено добре,може би защото съм в началните седмици и чувствствам неразположенията на бременността,дори преди това да не съм ги изпитвала,надявам се това да се нормализира и да мога отново да изживея пълноценно това прекрасно чувство да си бременна.

# 20
  • Мнения: 991
По време на бременността изглеждах много добре, даже намирах, че коремчето ми отива Laughing Последните два месеца обаче се изринах ужасно и след като родих положението се влоши. Месеци наред ходех с болезнени червени подутини по лицето. Гадост! Чак сега лицето ми се поизчисти. С килограмите положението е трагично. Не съм свалила нищо от 15-те кила, които качих. Бебка не е от децата, които оставят на мама време за себе си. Изисква цялото ми внимание нон стоп. Сума време нямах възможност да ида дори на фризьор. Като цяло - има много какво да се желае от външния ми вид за съжаление. Хващам се, че имам отношението - Ееее, аз сега не съм важна. А не е правилно така. Дъщеря ми ме прави страшно щастлива, но все трябва да си напомням, че аз не съм престанала да съществувам, след като тя се роди Confused

# 21
  • Мнения: 8 999
По време и на двете си бременности /с момиче и с момче/ се чувствах отлично. Качих малко килограми и се наложи да си купя само няколко поли и панталони на ластик, та да ми стават и в последните месеци. Носех ги по време на бременността, веднага след като родих, а някои от тях - и до днес /много добре ми стоят, въпреки, че 10те килограма отдавна ги няма/.
След като родих, се чувствах още по-добре. А най-радостното беше, че като се прибрах от болницата вкъщи, се оказа, че всички стари дрехи ми стават. Станах си отново старата "аз", но с много големи цици /заради кърменето/.

# 22
  • Мнения: 42
По време на бременността се чувствах добре, поне до 7 месец. Наистина се усеща едно сияние, едно по-женствено излъчване, което се дължи на факта, че чакаш дете. Аз лично в 9 месец вече се побърквах. Нямах търпение да родя, чувствах се дебела и кръгла, а бях качила само 16кг. При всеки е различно, а и много зависи от нагласата. Първия месец след раждането се чувствах ужасно, но това се дължеше на факта, че ми се струпаха доста здравословни проблеми един след друг. Нямах нито сили, нито желание, нито пък време да се погледна. След 30 ден обаче всичко почна да си идва на мястото, сега дори намирам време сутрин за малко гимнастика. Почнах по малко да мисля и за външния си вид - коса, нокти... Но всичко зависи от бебо Simple Smile Ако слуша, имам време за тези неща, инче той е на първо място Simple Smile
Леко раждане и добра организация ти желая Simple Smile

# 23
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Аз съм от тези явно странни жени, които не намират бременността за красива. Може би, защото физически се чувствах доста отпаднала и недобре, имах усещането, че съм много грозна. Сега, като си гледам снимките от бременността - изключително малко на брой - наистина е така. Въпреки, че бях инкасирала само 7.5 кг плюс обичайното ми тегло, което и иначе не е много.

Сега обаче, няма и месец след раждането, вече приличам на себе си. Няма стрии, няма нищо. С нетърпение чакам да минат шестте седмици от секциото, за да почна да се раздвижвам и да стягам коремните си мускули по малко. И, слава Богу, не съм по-женствена. Много ми се щеше да запазя момичешкия си вид и излъчване и така се получи. 

Та така... дали ще сме по-красиви след раждането, според мен зависи от това как се грижим за себе си преди него  Wink

(Малко оффтопик... Понеже гледам, че питаш колко време след секцио може да се спортува - много хора, вкл. здравни работници, казаха абсолютно различни неща. Някои - три месеца, някои - два, четох постове на жени, които са започнали две седмици след операцията. За себе си съм решила да започна след 6 седмици, съобразявайки се, разбира се, с възможностите си).

 

# 24
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
По време на двете си бременности се чувствах добре - не съм имала пробл4еми, а и качих малко килограми - особено 2-рия път  Grinning Не мисля, че съм била по-красива от небременна  Mr. Green След самото раждане и двата пъти дрехите си ми ставаха, а втория път даже ми бяха широки - ражданията са ми секцио и след операцията почти седмица чувствах стомашно неразположение и не ядох почти нищо  Crazy Първите месеци след раждането е нормално времето да не стига. Сега вече малкия ми син е почти на годинка и мога да кажа, че имам време и за себе си.

# 25
През цялата бременност се чувствах чудесно - и си се харесвах с коремчето, не намирах да съм дебела или нещо подобно. Това, което казват хората, че бременните имали някакво специално излъчване като сияние ... ами направиха ми такъв комплимент наистина Embarassed! Предполагам, че просто ми е личало колко съм щастлива, че чакам бебенце  newsm03!
След раждането ... категорично мога да кажа, че се чувствам много повече ЖЕНА! А моят приятел неочаквано за мен призна, че откакто съм мама страшно съм се разхубавила! Така че всичко идва от вътре - бъди щастлива и ще бъдеш и красива! smile3525

# 26
  • Мнения: 405
 Преди бременността бях 53 кг, збременях...станах 67 с течение на месеците, а сега съм 56 и тези 3 кг не ми дават мира #Cussing out. Ще ги сваля някак си Joy

# 27
  • Мнения: 1 512
Това с погрозняването когато си бременна с момиченце е пълна глупост.По време на бременноста си имах толкова гладко и изчистено лице,здрави нокти,лъскава коса и всички около мене ми казваха че съм станала по-хубава.Не напълнях много,имах малко коремне и след раждането си бързо възстанових стартовите килограми.Е в първите месеци след раждането се бях малко позанемарила относно външният си вид,но беше важно,че съм щастлива.

# 28
  • Мнения: 28
При мен кожата стана по-сияйна,само в деня след раждането/секцио/се появиха гадни обриви от упойката.Иначе косата след раждането започна да се сгъстява.
Наистина е въпрос на организация,аз първите 1-2 месеца не можех да се гледам,чувствах се абсолютно непривлекателна,доста дезориентирана,уморена.След това се взех в ръце и наистина с по-добра организация ми оставаше по някоя минута и за мен.С течение на времето започнах да отедлям повече време за себе си и  се научих да се справям с новото ежедневие.Килограмите също ги възстанових бързо,не съм спортувала нищо.
Всичко е въпрос на лично отношение и на това как виждаш себе си,сигурна съм,че за втората ми бременност ще кажа по-хубави думи Simple Smile
Деянова - за стриите има специални мазила на най-различни марки.Аз ползвах на "Chicco" и бях много доволна,чувала съм също,че е много ефикасна употребата на чист,преварен зехтин.

# 29
  • Мнения: 528
Уффф, защо не мога да съм постоянно бременна  Mr. Green

Имам момченце и момиченце и при двете бременности ставах много по-красива  Blush
Лицетео ми беше изключително чисто и сияйно. Косата лъскава и жива. Но със сигурност тук оказва влияние и щастието, което ти носи бременността  Peace

Наслаждавай се на бременността си  Hug

Общи условия

Активация на акаунт