Възможно ли е задна плацента, да се обърне в предна??

  • 10 491
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 423
При мен един и същ лекар първо ми казваше, че плацентата ми е закрепена на предната стена, и изведнъж на следващия преглед каза - на задната стена. Тогава на моя въпрос може ли да се премести, защото така и така предните пъти ми е казвал друго, той се усмихна и каза: "И аз съм човек, и аз може да сбъркам." Та, плацентата не може да се премести (единствено да се повдигне с нарастването на матката), просто някой от лекарите греши.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 082
Ха, точно вчера и мен ме сюрпризираха с подобно "преместване" - само че от предна, както знаех, станала заднаааа... Вярно, че друг лекар го заяви. Според мен не се е преместила тя, а лекарите някак я виждат различно. Другата седмица съм на още един преглед, при трети доктор, да видим той къде ще я намери Simple Smile

# 17
  • Мнения: 6 274
Ха, точно вчера и мен ме сюрпризираха с подобно "преместване" - само че от предна, както знаех, станала заднаааа... Вярно, че друг лекар го заяви. Според мен не се е преместила тя, а лекарите някак я виждат различно. Другата седмица съм на още един преглед, при трети доктор, да видим той къде ще я намери Simple Smile
Дано поне е някъде около бебето...  Whistling
 hahaha

# 18
  • Мнения: 1 554
моята беше предна ниска,после стана задна Rolling Eyes

Чак не мога да повярвам!
В кой месец ти казват каква ти е плацентата?

в 5 месец ми казаха че ниска предна ,а към края на бременността беше задна 2 степен,нещо от сорта Rolling Eyes

# 19
  • София
  • Мнения: 6 082

Дано поне е някъде около бебето...  Whistling
 hahaha
Да, дано е някъде вътре...  Laughing В отчетната тема друга бременна сподели, че ходи при двама д-ри и единият я вижда долу вдясно, другият горе вляво  Crazy Явно не е рядко срещано явление...  Simple Smile
Степента, мисля, е друго нещо, не зависи от разположението...

# 20
  • София
  • Мнения: 1 941
Степента е това, което показва зрелостта на плацентата.
Предна или задна означава дали е залепена на предната стена на матката или на задната, така че не се мести.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не се мести

# 22
  • Мнения: 911
Разбира се, че плацентата не се "мести"; понякога лекарят в стремежа си да обясни по-просто, неволно може да създаде виц, да не говорим, че и ние може да не  изтълкуваме правилно думите на лекаря...
Ниската плацента сама по себе си не е проблем, проблем е да не "стане" още по-ниска - плацента превиа

# 23
  • София
  • Мнения: 44 115
Не, няма абсолютно никакъв начин това да се получи...  Naughty
Плацентата не е нещо, което може да се мести...


мести се бре....аз съм си седяла върху плацентата...точно на изхода е била, малко преди раждането се е вдигнала и е станала съвсем нормална Simple Smile)) виж от задна да стане предна - не знам....може ли не може ли...не съм чувала за такова чудо....


Потърсете още едно мнение....

# 24
  • Мнения: 6 274
Не, няма абсолютно никакъв начин това да се получи...  Naughty
Плацентата не е нещо, което може да се мести...


мести се бре....аз съм си седяла върху плацентата...точно на изхода е била, малко преди раждането се е вдигнала и е станала съвсем нормална Simple Smile)) виж от задна да стане предна - не знам....може ли не може ли...не съм чувала за такова чудо....


Потърсете още едно мнение....
Ангелче, ако прочетеш малко по - назад, ще видиш, че това за ниска и висока плацента сме го уточнили...  Wink
Тук, обаче става въпрос за предна и задна...
Което е практически невъзможно...

# 25
  • Мнения: 4 070
И аз до колкото съм чувала не може да е стане от задна  предна, но като бях на ранен скрининг (за Даун и др. подобни) ми казаха отначало ,че е предна, но не се виждаше както трябва, после се разхождах за да се обърне бебето и като се върнах док. каза,че е сбъркала и е задна, от тогава всеки път (даже и на феталната ) ми казва,че е задна висока.
А за секса съм чела,че не е добре при предна плацента...
Питай др. път доктора и отиди при друг за всеки случай.
Успех!!

# 26
  • София
  • Мнения: 1 185
ааааааааааааа, как ще се мести? Момичетата са го казали много точно!

# 27
  • Мнения: 1 671
Не, не може да се мести! Може да се вдигне по-нагоре (ако е ниско прикрепена), но от предна - на задна стена на матката (или обратното) няма как да прескочи.

# 28
  • Мнения: 253
Здравейте и от мен!Аз съм вече в 3 месец и досега съм ходила 5 пъти при гинеколога си,но нищо такова не пи е казал newsm78 Но миналата седмица,когато бях при него ми каза: Започва да се оформя предна плацента........... newsm78

# 29
  • София
  • Мнения: 6 082
Здравейте и от мен!Аз съм вече в 3 месец и досега съм ходила 5 пъти при гинеколога си,но нищо такова не пи е казал newsm78 Но миналата седмица,когато бях при него ми каза: Започва да се оформя предна плацента........... newsm78
Ами вероятно е прав гинекологът ти, плацентата се образува към края на 3 месец...  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт