Има ли и други, за които времето, прекарано с децата им е мъчение

  • 19 310
  • 269
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 757
Направих го, защото ме нападна, опитах отново да подам ръка, ти я стъпка.

Стига ти това да напишеш и да обърнеш половината форум срещу мен. Пък че не е вярно, а просто драматизация с цел постигане на конкретен ефект... няма значение. Така ги чувствам нещата, така ги пиша. Нормално е да направя опит да се защитя когато ме нападат и обвиняват в кво ли не.
Това за злите ми деца... в много деца виждам злина и понякога и в моите. Защо да го крия и да се самозалъгвам, че не е така. Злината е вродена, така че щом я има у възрастните близко до ума, че я има и у децата. Ще кажа, че си обичам децата такива каквито са, но само това че са мои не е достатъчно да ги идеализирам. Забелязала съм злина, споделила съм. Ти ако не си забелязала у своите ОК, още по добре. Ако не искаш да я забележиш вече е друг въпрос. Знаеш ли какво се случи онзи ден примерно. Сестра ми с племенниците ми бяха у нас. Сестра ми танцуваше с Ева, а 4 годишният и син ревнуваше, искаше тя да танцува с него. Сестра ми пусна Ева и синът и реши че иска да танцува с нея. Взе и я вдигна след което е хвърли на земята като парцал. Направи го от яд. Ако на това не му викаш  лошотия и отмъстителност  значи тотално не си в час. Ако съм казала, че Давид е лош със сигурност имала предвид нещо наистина лошо, което е направил. Не мога да отрека и добрите му страни и ако стане дума ще ги изтъкна. Но да изкарвам детето си перфектно... ще си е жива лъжа.
За виртуалния шамар наистина се колебая как да реагирам. Най мекото, което мога да кажа е, че е нечовешко да удряш шамари, та дори и виртуални на човек, който вече е доста стабилно шамаросан от живота и ти това го знаеш прекасно. А ако трябва да съм откровена... прекалено ти е голямо самочувствието щом си мислиш, че ти е в правата да раздаваш шамари уж с благородна цел. Самата ти знаеш много добре как се чувства човек, когато е неразбран и обвиняван, че децата му са невъзпитани и не знам си какви и ти си виновна за това. В момента ти постъпваш с мен точно както с теб постъпват майки на по послушни дечица, които не разбират положението. Аз поне се чувствам както ти описваше, че си се чувствала. Тях ще ги оправдая, защото може би наистина не разбират. Ама ти много добре знаеш за какво става въпрос и е жестоко да нападаш и правораздаваш с шамари хора, които поне от такива като теб очакват малко повече разбиране.
Съжалявам, но толкова си личат намеренията ти. Само че хора, които не шамаросваш директно може и да не могат да го усетят защото си се научила доста добре да боравиш с думите и да постигаш желаното впечатление на добронамерен човек. Прави каквото искаш. Но имай предвид че не е хубаво. А на този свят има справедливост

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 4 728
Боже, ти тотално си изкукала.  ooooh!

# 47
  • Мнения: 3 271
Ники, за какво ми е да правя драматизации? Да докажа на кой, какво? Какво ще спечеля, ако настроя някой срещу теб? За какво ми е?
Шамара го нарекох условно така. Идеята на такъв тип шамари е, когато някой е в много тежко състояние да го разтърсиш за малко, да се шокира, ама здравата, след което може да поплаче, да се посамосъжалява и каквото му е нужно и след това да направи първата крачка към промяна. Няма да стане за един ден, но ще стане. Ако имаш желание да го направиш, тръгни по пътя. Никакво голямо самочувствие нямам, достатъчно хора тук ме познават на живо, последното нещо, което имам е голямо самочувствие. Съжалявам, че не разбираш всичките ми опити да ти помогна, добронамерени и по-остри. Знам какво ти е, неведнъж съм ти го казвала. Но аз си признавам проблемите, опитвам се да ги осъзная и да ги променя. Не винаги успявам, но опитвам. И да, понеже съм се чувствала много пъти като теб, и понеже изчерпах всички начини да те накарам да се замислиш, затова в момента съм толкова крайна. И наистина ти обещавам, че е за последно. Всеки път стигам до това. Ако не беше замесена тук онази тема и не беше постинга на Лени, не бих се включила. Можеш да ме намразиш, но се замисли. Само това те моля да опиташ да направиш.

Последен мой постинг в темата, само няколко линка, Ники, сама си ги прочети, или поне само заглавията. Децата са ти мъчение, наказание, зли. Твои думи. Проблемите са едни и същи, все искаш да ти пишат хора, които същите проблеми, но всеки опит на някой да ти каже нещо е посрещан с агресия. Доброжелателна съм, дори да не го разбираш и отново ти казвам, ако наистина искаш да споделяш с хора, които те разбират, опитай да ги чуваш/четеш, ще се почувстваш по-добре. Много сме, разбираме напрежението ти, умората ти, изнервеността ти. Нито децата, нито ние сме ти врагове  Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=327115.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=330756.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=241034.0

И само нещо последно. Ти как реагира, когато Дейвид хвърли другото дете като кукла. Показа ли му какво мислиш за това и как го направи. Не ми отговаряй, помисли си.

# 48
  • София
  • Мнения: 3 880
НикиФин, изобщо не ме интересува дали желаеш мнения и съвети или се надяваш някой да ти каже, че е толкова смачкан и отегчен от живота си като теб. ще ти кажа само, че се радвам, че никога няма да бъда на мястото на твоите деца. и никой не заслужава наказанието да бъде на тяхно място, мамка му!

# 49
  • Мнения: 2 757

И само нещо последно. Ти как реагира, когато Дейвид хвърли другото дете като кукла. Показа ли му какво мислиш за това и как го направи. Не ми отговаряй, помисли си.

Ще ти отговоря, ама четеш през ред. Това не беше Давид, а племенникът ми, който се казва Йоан. Това което направих е строго да го попитам Защо го направи. Майка му обаче не помня много добре как реагира, май му удари шамар. А той стоеше и гледаше като бик, без дума да обели, без да направи опит да се предпази от удар. Не знам кво е това чудо, това дете не за пръв път прави гадости и то умишлено и понеже майка му си го познава, че ги прави нарочно и понякога много избеснява и явно не може да се сдържа и почва яко да го шамаросва. Но колкото и силно да го бие той не прави никакъв опит да се защити, стои и не мърда, понася всичко и НЕ РЕВЕ, само гледа и мълчи.

Aurora, кой какво заслужава Господ сам си преценява и му го праща, не си тази, която ще казва кой какво заслужава. Не че пречи да се изживяваш в ролята на Господ де.  Радвай си се за каквото си искаш, но предпочитам да не е тук

# 50
  • Мнения: 60
НикиФин, всяка секунда, прекарана с детето ми е истинско удоволствие.  Жал ми е за теб, че не можеш да изпиташ същото. Отвори сърцето си за децата си и ще разбереш за какво говоря.
Щом искаш някой да те съжалява ОК, но е долно да нападаш момичета, които са безкрайно толерантни и готови да помогнат с всичко.

# 51
  • София
  • Мнения: 4 412
Да ви кажа до сега имах подобни на горните мнения за авторката, но този постинг от днес, ме нака да погледна от друг ъгъл.

Дори пробвах, спасих се за 1 седмица и това е най хубавата ми седмица след раждането. Това е бягане от проблема, но наистина е единственият изход за сега.

НикиФин, почивката не е бягство от проблема, а необходимо  условие за гледане на децата. Мисля, че си вменяваш твърде много задължения, погледни по-спокойно, позволявай си по чести почивки, без угризения.
Мисля си, че ако авторката искаше да се "отърве" от децата си, има приети в цивилизованият свят начини.  За "злите" деца за мен показва, че ние определяме по друг начин тези постъпки. Аз самата доста дълго гледах на дъщеря ми като "проблемно" дете, защото ме беше страх да не е такова. Сега гледам по спокойно, каквото ти е писано.

И като съвет да ти кажа, веднъж питах психоложката на детето дали съм постъпила правилно в една ситуация, а тя ми каза "Нали не я биеш и не я унижаваш". Това за мен вече са основни неща - "Не бия и не унижавам детето" /мисля и че никога не съм го правила/, другите неща се учат.

И да с възрастта се кротват, вече към 4 години или ние намираме пътя към тях, ама е по-лесно.
 

# 52
  • Мнения: 2 757
Milena, видях темите. Решила си да ме злепоставиш и няма да се откажеш, докато не си постигнеш целта. Грубо казано това което правиш е Убиваш човек и го убеждаваш и него и останалите, че го правиш за негово добро. Не бъди обаче толкова сигурна, че хората, които прочетат тези теми, ще ги разберат както ти си разбрала, а не по начинът, по който наистина трябва да ги разберат и така вместо да ми избодеш очи да ми изпишеш вежди.

Kawa, и ти си от неразбралите. Затова и казах, че предпочитам само хора, които разбират за какво става дума да пишат. Знам, че има много майки, за които времето с децата им е удоволствие. Но темата е съвсем различна, изобщо не разбрах защо се намесваш. Не че нямам предположения де...

TanyaMG, ако някой ме унижи, няма да забравя. Но боят за мен, от личен опит не може да накара едно дете да намрази родителите си, ако това се случва рядко и ако на детето му е ясно, че си го е заслужило, а не просто ако го трепят профилактично на легане и на ставане бед да има причина, просто родителят да си изкара агресията върху някого или пък го бият заради друг виновник, демек несправедливо. Тогава може да се отрази зле на психиката. Ама да набиеш (не да пребиеш) дете, което съвсем съзнателно и умишлено е направило голяма беля и си го знае... не мисля, че е толкова лошо. Гадното е, когато детето го бият без да е виновно и го усеща като несправедливост. Ако си знае, че си заслужава боя няма кой знае какъв проблем. От личен опит го казвам, като дете дядо ми ме биеше понякога, но това не ме накара да го намразя,напротив,  защото не го правеше със злоба и защото си знаех, че съм си изпросила боя, била съм предупредена какво ще ми се случи и ми се е случило.

# 53
  • Мнения: 40
Никифин, направо се шашнах от начина по който описваш случката със сестра ти и нейното дете. Ти мислиш ли ,че тя е права??? И пак изкарваш този път обаче нейното дете виновно!!!
Ужас!!! За мен това е едно мноого нещастно момченце, а не "бик" , все пак е само на 4 год. ,доколкото разбрах.

Аз също съм майка на близнаци, не мога да кажа,че не е изпитание в някои моменти, но ти направо не си в ред. Никого не бих могла да си помисля,че децата  ми са "наказание". Те са моята ГОРДОСТ, независимо колко безсънни нощи съм прекарала и колко малко свободно време съм имала и всички останали негативни неща според теб.

# 54
  • Мнения: 2 757
Никифин, направо се шашнах от начина по който описваш случката със сестра ти и нейното дете. Ти мислиш ли ,че тя е права??? И пак изкарваш този път обаче нейното дете виновно!!!
Ужас!!! За мен това е едно мноого нещастно момченце, а не "бик" , все пак е само на 4 год. ,доколкото разбрах.

Аз също съм майка на близнаци, не мога да кажа,че не е изпитание в някои моменти, но ти направо не си в ред. Никого не бих могла да си помисля,че децата  ми са "наказание". Те са моята ГОРДОСТ, независимо колко безсънни нощи съм прекарала и колко малко свободно време съм имала и всички останали негативни неща според теб.

1. Кое те кара да мислиш, че момченцето е нещастно?
Иначе не, не съм съгласна със сестра ми за това, че го е видяла да взема Ева и не го е предотвратила. Най малкото поради факта, че на 4 годишно дете не може да се разчита да носи бебе. За мен тя е виновна, че му го е позволила и така същевременно му е дала възможност да си отмъсти. Не съм съгласна, че трябва да му има такова голямо доверие. Но е факт, че това дете умишлено прави забранени неща. Факт е, че си отмъщава и то за дребни неща по много гадни начини. Това са факти, да не го разбереш, че го мразя примерно, че редовно ми се случва да кажа едно и да разберат съвсем друго.  Според теб до каква възраст едно дете трябва да се приема за невинно каквото и да прави. Може би до 18 или до 16 год ли беше по закон, че не носят отговорност за действията си.

2. Както това, че едно буйно дете не може да се сравнява с едно кротко такова, така и от близнаци до близнаци има разлика. Затова не ми се правят сравнения още повече, че не познавам децата ти. Не мисля, че имам право и да ти казвам как да се чувстваш, и дори да имам е безсмислено, защото ако усещаш някъде болка или умора те няма да изчезнат понеже аз мисля, че не би трябвало да ги усещаш. Казваш, че се горееш с децата си. Интересно ми е ще продължаваш ли да се гордееш с тях ако не дай Боже един ден станат престъпници и убийци примерно.

# 55
  • Мнения: 40
Чудя се - да се смея ли, да се ядосвам ли?

Самото поведение на детето и реакцията му на боя ме кара да мисля,че  е нещастно, но ...май точно такива нарочени за лоши, отмъстителни, зли и гадни деца стават "престъпници и убийци".

# 56
  • Мнения: 967
Смятам, че си наясно, че в някой страни, досега "социалните" отдавна щяха да са ти взели децата! Трябва ти още много да четеш докато загрееш, че дете на 3 и половина години няма как да е зло и планирано да отмъщава!
Дай си сметка, отиди при специалист (детски психолог например), разкажи му същото, което тук разказваш и слушай какво ще ти се каже. С тази си настройка ще бъдеш още дълго нещастна и ще намразиш децата си в един момент - какво по-тъжно от това!

И не, няма май никой друг, който да сподели, че се чувства като теб - и как би могло да има! Направо съм потресена какви ги говориш!

# 57
  • Мнения: 2 757
Rila, не бъди толкова сигурна, че няма други, които се чувстват като мен. Дори и не много ги има, може дори и тук да четат. Но може и да не смеят да си признаят как се чувстват понеже не искат да си навличат реакции от сорта на твоята, може вече да се парили и предпочитат да си трайкат. Иначе разбирам, че си потресена. Всеки, на който не му се е случило би се потресъл. Но това е животът.
Определено не разбрах защо някой трябва да ми взема децата. Обоснови се. Иначе ще го приема като пожелание да ми се случи. И не аз, а ти трябва да почетеш подходящите книги за това какви се раждат децата, щото забелязвам си далеч от детската психология или просто зорлям се правиш на невинна душица неразбираща за кво става дума. Аз съм 120% сигурна, че има лоши хора и те си се раждат с лошотията и си имам съответните причини да го мисля и доказателства за това. Да не кажа, че всички хора са малко или много лоши. Че и колкото се представяш по добър толкова всъщност си по лош и затова гледаш поне на думи да се представяш какво не си, защото се срамуваш и страхуваш хората да не разкрият същността ти.

D-2 , ти си се чуди, ама преди това ми отговори на въпросите. Или ти се сториха объркващи ?

# 58
  • Мнения: 1 294
NikiFin, от всяко твое изречение лъха  на хронично недоспиване и умора.
Честно казано си мисля че дори и репликите ти, които шокираха някой "чисти души" тук, нямат много общо с действителността, а са просто в следствие на  голяяямата ти умора.
Незнам колко са майките тук, които биха могли да се поставят действително на твое място-в чужбина, с три малки деца и една седмица почивка за година и половина.

Millena, последният ти пост ме кара да си мисля, че NikiFin е права по отношение на теб.

# 59
  • Мнения: 3 271
Millena, последният ти пост ме кара да си мисля, че NikiFin е права по отношение на теб.

В какво точно е права по отношение на мен? Обоснови се, моля. Може и на лични (даже най-добре на лични, понеже не искам да пиша повече тук)

Общи условия

Активация на акаунт