Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 1 877
привет!
кратко въпросче към вече получаващите: преведени ли са вече надбавките/за минал месец/?
някакъв тотален мес е в картата ми / плащам и с нея/  и ми е трудно да с еориентирам  Crazy

# 406
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 358
Да, преведоха ги. Поне на мен, де.

# 407
  • Мнения: 835
 Моля Ви утре ще подавам документи и не искам да объркам нещо.

 Въпросът ми е - съпругът ми е на свободна професия - самоосигуряващ се. Той има кочан. За миналата година има брутен доход Х /според данъчната му декларация/. Месечните му доходи за определяне помощ за дете Х/12 за миналата година ли са или пък конкретно всеки месец по кочана. За тях доказателство данъчната декларация за 2008г. ли е? От друга страна за януари и февруари 2009 също трябва да се посочат месечни суми по кочан - как да бъдат доказани тази суми за януари и февруари при положение, че данъчна декларация за тях все още не е подадена. Моля помогнете.............. Praynig

# 408
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Моля Ви утре ще подавам документи и не искам да объркам нещо.

 Въпросът ми е - съпругът ми е на свободна професия - самоосигуряващ се. Той има кочан. За миналата година има брутен доход Х /според данъчната му декларация/. Месечните му доходи за определяне помощ за дете Х/12 за миналата година ли са или пък конкретно всеки месец по кочана. За тях доказателство данъчната декларация за 2008г. ли е? От друга страна за януари и февруари 2009 също трябва да се посочат месечни суми по кочан - как да бъдат доказани тази суми за януари и февруари при положение, че данъчна декларация за тях все още не е подадена. Моля помогнете.............. Praynig

За какво е този кочан, за фактури ли?
След подаване на годишна данъчна декларация за 2008 г., съпругът ви подава в НАП по адресна регистрация Искане за издаване на документ за декларирани данни, което се получава след 7 дни - лично. За м.01 и 02 2009 г. се пише осигурителния доход върху който са внесени осигуровки.

# 409
  • Мнения: 835
Благодаря за отговора, но пак не ми е много ясно... Embarassed

Днес е подадена данъчната декларацията за 2008г, но аз утре ще подавам документи в общината и не знам дали ще ми ги приемат без документа за декларирани данни/мъжът ми не е подал молба за това, защото от общината не са му казали за него/. Ако не ги приемат още един мес. съм без детски......а счетоводителката за трети път трябва да ми прави удостоверение за доходи........уморих се от тези документи, очевидно е за всички защо са го направили толкова сложно..............
та питането ми е трябва ли документ за декларирани данни или може да се приложи копие от декларацията? и това което пишеш за осигуровките за мес 02 и 03 от къде се взима документ?И има ли нужда от осигурителна книжка?

# 410
  • Мнения: 81
Здравейте, през април трябва да подам документи за подновяване, за детските надбавки.
От декември съм на борсата обаче, какъв документ трябва да подам за доходите от там. Имам бележки в които са написани сумите които ще получавам през 6-те месеца на борсата, те дали стават да предоставя за справка ?

Ходих на място да питам но толкова навалица скоро не бях виждала, дори не ме пуснаха да припаря само за да питам.
Изчетох и старата тема но не открих отговор,  а тази просто нямам сили да чета Sad
Може ли някой да ми помогне ?

# 411
  • София
  • Мнения: 1 352
Здравейте, през април трябва да подам документи за подновяване, за детските надбавки.
От декември съм на борсата обаче, какъв документ трябва да подам за доходите от там. Имам бележки в които са написани сумите които ще получавам през 6-те месеца на борсата, те дали стават да предоставя за справка ?

Ходих на място да питам но толкова навалица скоро не бях виждала, дори не ме пуснаха да припаря само за да питам.
Изчетох и старата тема но не открих отговор,  а тази просто нямам сили да чета Sad
Може ли някой да ми помогне ?
Дирекциите Социално подпомагане получават служебно информация за изплатените обезщетения за безработица.

# 412
  • Мнения: 835
Бясна съм.... #Cussing out е меко казано....
Естествено за 2-ри път ме върнаха.Не ми е ясно/без да обиждам никого/ в тези дирекции как назначават служителки?Няма ли някой който да им разяснява какви документи да събират в различните случаи?Събраха се 3 бр.за да "умуват" какви документи трябват на мъжът ми за да докаже доход за януари и февр. като е самооосигуряващ се.Не постигнаха консенсус и казаха да донеса "всичко".
Тук четох, че трябвало при подаване в НАП бележка/удостоверение за доход/ ама те не го искали?

Моля ако има майки, които са подавали документи като самоосигуряващи се да пишат..........за да не пускам нова тема.Или ако знаете от къде мога да го прочета?Все някакъв закон трябва да има по въпроса.

Анита, благодаря, че има хора като теб   bouquet

# 413
  • София
  • Мнения: 1 352
мармашотка това, което знам аз за самоосигуряващите се лица е че трябва да представят копие от данъчната декларация и осигурителна книжка за месеците 01. и 02., за да се види на какъв доход се осигурява. Но май навсякъде е различно.

Радвам се, че мога да помогна

# 414
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Аз лично приготвям документи на самоосигуряващо се лице от София, район Връбница от доста години. Искат Удостоверение за декларирани данни издадено от НАП за приключената вече 2008 г., а за месеците от 2009 г. на лицето се издава Удостоверение от фирмата през която се осигурява /едноличен търговец/ за сумите върху които внася осигуровки авансово

# 415
  • Мнения: 662
Момичета,имам следното въпросче  Praynig
Месец април би трябвало да подам документи за детски,но не знам изобщо какво трябва да им занеса,защото последната една година съм била 6 месеца неплатен отпуск и 6 месеца без работа,кво правя в този случай newsm78

# 416
  • София
  • Мнения: 1 352
Аз лично приготвям документи на самоосигуряващо се лице от София, район Връбница от доста години. Искат Удостоверение за декларирани данни издадено от НАП за приключената вече 2008 г., а за месеците от 2009 г. на лицето се издава Удостоверение от фирмата през която се осигурява /едноличен търговец/ за сумите върху които внася осигуровки авансово
Ами това ми се струва най - точно  Peace

# 417
  • София
  • Мнения: 1 352
Момичета,имам следното въпросче  Praynig
Месец април би трябвало да подам документи за детски,но не знам изобщо какво трябва да им занеса,защото последната една година съм била 6 месеца неплатен отпуск и 6 месеца без работа,кво правя в този случай newsm78

За месеците, в които си била в неплатен отпуск ще си вземеш удостоверение от работодателя с нулев доход. За останалите месеци, ако не си получавала обезщетение за безработица ще декларираш в молба декларацията, че не си работила и нямаш доход.
Вземи си и трудовата книжка за всеки случай, на места искат да се представи когато има прекъсване на ТД.

# 418
  • Мнения: 662
anii_ta ,много благодаря за бързия отговор Hug

# 419
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Здравейте,
 имам въпрос относно детските надбавки. Мъжа ми не е работил от повече от година, работи няколко месеца в чужбина след което не работи пак няколко месеца. Не мога да му докажа доходите. В момента сме в процес на развод, не съм разчитала на финансова помощ от негова страна НИКОГА и сега искам да си получавам тези надбавки. Но от прочетеното на първа страница разбирам, че отново няма да мога да си ги получа заради глупостта на бащата на детето ми. Той едва сега започна работа, дори нямам информация дали е на трудов договор но след развода вече няма да ми трябва.
 Въпроса ми е: наистина ли няма начин да взимам тези надбавки преди тези 12 месеца които искат, защото мога да докажа само мои доходи но не и на бащата на детето си...

Общи условия

Активация на акаунт