Отговори
# 30
  • Мнения: 5 370
p.mariana - че то кое не се изкриви като понятие с годините ??  ooooh!
Жалкото е че от нас като народ се изисква да правим страшно много неща за държавата си, а какво прави държавата за народа си, за децата си - едно нищо.
Ето и парадокса - искат да се върнат майките рано на работа за да не им плащат болнични и майчински, искат да пратим децата от 3м. възраст на ясла, но места няма в тези ясли. Детегледачки от държавата може да има само 5000бр. Над 240лв. си богат, но се знае че една бавачка иска поне 600лв. заплата. Частната градина е пак толкова скъпа. И какво се оказва - еми ние всички сме богати бе хора  ooooh!
Само дето едвам свързваме двата края между сметките за ток и парно, и жизненоважната храна, всичко за децата и т.н. Ние всички сме богати..........ужас...направо се чувствам като извънземно... Sick

С един постинг ти абсолютно обобщи всички простотии ,натворени през последните няколко години. Дори и очакването на Годо не е толкова абсурдно, колкото абсурдната ни държава.

# 31
  • София
  • Мнения: 395
Меко казано като извънземно се чувствам и аз.Някак си се примерих ,че не получавам  месечни детски надбавки,защото дохода ни превишава бруто 300лв. на човек. Ами ние сме четиричленно семейство. А да не говорим ,че като ми вземат за данъците тези триста става по 200 на човек в семейството ама това не го отчитат.......това разбира се  е друга тема, но да ме класират или по-скоро да не ме класират за градина, това вече е жива подигравка.Защото няма пак да ми гледат реалния доход а брутния.

# 32
  • Мнения: 1 470
Това малоумие категорично отказвам да го повярвам.  Ясно е каква е идеята, но ако това наистина влезе в регламента съм ЗА да ходим да се саморазправим с говедата.
аз ти казвам, че го видях с очите си, във вестник, и го издирих сега в нета!!!!!
Но виждаш ли как не е особено тиражирано?
Минзухар,аз ти казах че ще се видим на 14,но ти не вярваш...

Бях сигурна, че някой ще се хване за думата ми относно саморазправата.
Всъщност имах предвид, че можем да ги съдим и да ги осъдим като "стой та гледай".
Няма начин да ми се плаче всеки месец като си гледам фиша от сумата, която отива за данъци и после да не мога да ползвам нормална читава обществена ДГ, вместо това да ме пращат да плащам заплатите на сектанти, откачалки и обикновени некадърници в частните заведения.
Писах и в другата си темичка-ОСЪДИ ГИ!!!Но как?!Те са с имунитет...Края на игричките им не можеш да хванеш...Кой внесъл,кой приел,защо...

И моята мечта е да осъдя Диков,ама...

# 33
  • Мнения: 2 096
Не само че е несправедливо, но и симулира хората да се осигурява на по ниски доходи в следсвие на коео е влиза по малко пари в бюджета.. не мисля че някой има полза от това.. още повече че именно хораа осигурявани на по висока заплата способства за това да се подобряват условията в ДГ.. всичко различно от това да се осигурят реални места за всички деца на България в ДГ, е безсмислен и самоволен опит да се замаже проблема..

# 34
  • Мнения: 737
Интересно как ще определят кои са богати и кои бедни.
Не смятам,че заплата от 1000лв те прави богат Mr. Green

# 35
  • Мнения: 3 993
p.mariana - че то кое не се изкриви като понятие с годините ??  ooooh!
Жалкото е че от нас като народ се изисква да правим страшно много неща за държавата си, а какво прави държавата за народа си, за децата си - едно нищо.
Ето и парадокса - искат да се върнат майките рано на работа за да не им плащат болнични и майчински, искат да пратим децата от 3м. възраст на ясла, но места няма в тези ясли. Детегледачки от държавата може да има само 5000бр. Над 240лв. си богат, но се знае че една бавачка иска поне 600лв. заплата. Частната градина е пак толкова скъпа. И какво се оказва - еми ние всички сме богати бе хора  ooooh!
Само дето едвам свързваме двата края между сметките за ток и парно, и жизненоважната храна, всичко за децата и т.н. Ние всички сме богати..........ужас...направо се чувствам като извънземно... Sick

С един постинг ти абсолютно обобщи всички простотии ,натворени през последните няколко години. Дори и очакването на Годо не е толкова абсурдно, колкото абсурдната ни държава.
С два постинга сте казали всичко, което трябва да се каже!  Peace
Аз от сега се притеснявам дали ще вземат детето ми в ясла, живеем в центъра и близо до нас има само една-единствена ОДЗ, където може да я вземат (надявам се). И аз четох, че за набор 2007 и набор 2008 ще бъде още по-жестоко, понеже имаше бейби-бум, а за 2009 се очакват още повече бебета. Да са ни живи и здрави всичките, а ние родителите да му мислим! Тая простотия с критерия за "богатство" е противоконституционна, както пише в статията...А приема в частни детски градини също е проблем, дори родителите да могат да си го позволят финансово, и там са малко местата и понякога трябват "връзки"...

# 36
  • Мнения: 4 877
А аз като майка на деца от ЧДГ/ЧУ се чудя накъде насочват повечето родители, като реално няма чак толкова много ЧДГ (особено с лиценз), а после и още по-малко ЧУ. И сега конкуренцията е огромна за много малко места. Та не схващам логиката на тази безумна идея - пак много дечица ще увиснат някъде между държавното образование и частното. И сигурно на две - на три ще се направят някакви странни "образователни" структури - "самоделки" с неясно качество на образованието. Що за странен начин за решаване на проблема!!!

# 37
  • Мнения: 227
Интересно как ще определят кои са богати и кои бедни.
Не смятам,че заплата от 1000лв те прави богат Mr. Green

Еми и аз не смятам че със заплата от 1000лв съм богата, те тия пари за нищо не стигат, но държавата е определила ненормален праг на бедност и ненормален праг на богатство. Да приемем ченяма ограничение от 240лв. доход за семейство, но поне 350лв. ще има както в повечето случаи - и какво пак хората осигуряващи се на високи реални заплати са ощетени.  #Crazy Еми нали с 240лв. дават банките заеми - изискването е да имаш 50лв. на месец които да остават за семейството. Остатъка за сметки и вноски. Как ще стане тоя номер не ми е ясно.... Sick

мир и труд - то че няма много частни градини и училища няма, но пък и таксите са им много високи. Реално погледнато много голяма част от желаещите за ДГ няма да запишат детето си на частна тъй като нямат възможност да отделят 500-600 лв. най-малко на месец. То затова се редят за ДГ, а не за ЧГ.  Peace

Аз се сетих за друго нещо - из ония дни даваха по новините репортаж за Варненската система за ДГ. Там също са попрекалили с изискванията - за платени данъци, справки за доходи, къде работят родителите и подобни. И ми се струва че нарочно го правят всичкото това, за да ни откажат да раждаме деца.... ooooh!

# 38
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Всички знаем кои са богатите в нашата държавица. Но те се пишат много бедни, всичкото им имущество е прехвърлено на друг и са едва ли не за социални помощи, миличките. И ония чукундури отгоре не се захващат с тях, ами отново с тия, дето едвам свързват двата края и редовно си плащат данъците. Ще стане като с детските добавки - ако доходът е 200 лв. и 1 стотинка, значи си богат и не ти се полагат.  Sick По тая логика всички министри и депутати трябва да не работят и да си седят вкъщи, защото са достатъчно богати и не е нужно да работят. Защо например Масларова продължава да "работи" като министър и да взема космическа заплата, при положение, че може да си позволи почивка за 10 000 долара в Куба?

# 39
  • Мнения: 5 370
Имам една огромна молба към Червената Шапчица, ако чете днес тук.
Понеже е от контактната група по проблемите за приема в ДДГ, директно да попита отговорните лица и да ни даде яснота. Щото тук в момента просто гадаем, нали, а е възможно и информацията да е непълна или леко пресилена (да не кажа "нарочна").
Защото още малко ще потрая и ще препратя директно и темата, и статията на БТВ или Нова. Тъкмо да си намерят интересен материалец за разчепкване.

# 40
  • Мнения: 1 470
Имам една огромна молба към Червената Шапчица, ако чете днес тук.
Понеже е от контактната група по проблемите за приема в ДДГ, директно да попита отговорните лица и да ни даде яснота. Щото тук в момента просто гадаем, нали, а е възможно и информацията да е непълна или леко пресилена (да не кажа "нарочна").
Защото още малко ще потрая и ще препратя директно и темата, и статията на БТВ или Нова. Тъкмо да си намерят интересен материалец за разчепкване.
Ще направиш много добре ако я препратиш,друг е въпросът дали ще ти обърнат нужното внимбание,и как ще извъртят нещата...Защото повечето репортажи са поръчкови,и нарочни...

Аз много пъти писах кой е виновен-Фандъкова и Минчева както и целият им екип с бездействието си,макар и честно казано все пак да направиха твърде много спрямо предишните години,но краааайно недостатъчно,и преди всичко си свършиха перфектно работата да ни забаламосат със Сирма,да ни настроят селяни срещу граждани,богати срещу бедни и пр.И тук максимата "Разделяй и владей"работеше с пълна сила...Както писах по горе,след 4 февруари,явно очакваха голямо недоволство,за това сформираха въпросната работна група,с която в последствие да си измият ръцете...Поне се опитаха...Следващият натиск се очакваше септември,след като излязат истинските резултати за броя деца на улицата,но такъв не последва от обществото,и в началото на октомври работната група просто беше отлюспена,като стана ясно че в крайна сметка всички решения са взети на вътрешно събрание...Но цялата тази ситуация бе за заблуда на противника-водеше се че нещо се прави...А през това време бе съставен новият градоустройствен план на София,чиито основен подпис е на г-н Диков,главният архитект на София,и г-н Борисов кмета на София...В него както стана ясно,нямаше нищо за площадки,детски градини,училища...Или хайде не съвсем нищо,мисля че остана бройката от 6 новостроящи се сгради за ДГ,но до 2012г мисля...Междувременно изникнаха нови квартали,селища от затворен тип,да не говорим за бизнессградите,или моловете и подобни центрове,но последните не ни касаят като живущо население,имащо нужда от ДГ...За училища и дума не може да става...И се питам какво ще ни обясняват след три-четири години,когато тези училища с двусменен режим и в момента,може би ще карат нощна смяна...Да не давам лоши идеи че току виж са го приели за вариант...А между другото само в българия има двусменни училища,в другите нормални страни следобяда имат занимални и извънкласни дейности...Ами май е това!!!

Виновни:
Фандъкова,Минчева и екипът им,за бездействие и заблуда.
Главният архитект на София г-н Диков-за безумният си градоустройствен план в който има всичко друго но не и инфраструктура,и неспазване на законовите изисквания и норми.А ако има някой да го обвини и докаже обвиненията си в корупция,няма да е збъркал,но...

Кмета на София г-н Борисов,за одобрението на въпросният градоустройствен план и свързаните с него негативи изброени по-горе...


Но нали се сещате чии интереси трябва да бъдат нарушени,ако се спре това нещо...И за какви пари става въпрос...

Само едно не разбраха тези големи строителни магнати,и то защото нищо не разбират от строителство и бизнес...Това че без добра инфраструктура,никога няма да стигнат европейските цени на имотите,а с това презастрояване насляпо дори и да нямаше световна криза,българският строителен бизнес се очакваше да се срине тази година...Но мутрата си е мутра...

Само да допълня в отговор на всички глупости наговорени от общината,че не са очаквали подобно нещо,че така наречените селяни не си плащали данъците тук,и че те не можели да хванат бройката-ЩОМ СЕ СТРОЯТ СГРАДИ,И ЦЕЛИ ЖК,АДЖЕБА С КАКВО СЕ Е ОЧАКВАЛО ДА БЪДАТ НАПЪЛНЕНИ?!С КУЧЕТА ЛИ?!ДОРИ И ДАДЕНО СЕМЕЙСТВО ДА ПЛАЩА НАЕМ,А НЕ ДАНЪК СГРАДИ В СОФИЯ,ЗА СГРАДАТА КОЯТО ОБИТАВА ВСЕ НЯКОЙ ПЛАЩА ДАНЪК НАЛИ?!ИМА ЛИ ЗНАЧЕНИЕ КОЙ ТОЧНО?!А БРОЙКАТА СЕ ХВАЩА КАТО СЕ СПАЗВАТ НОРМАТИВНИТЕ АКТОВЕ В ЗАКОНА-НА № БРОЙ БЛОКОВЕ,№БРОЙ ДГ,№ БРОЙ У-ЩА,И ТН.

Последна редакция: нд, 11 яну 2009, 17:30 от Червената Шапчица

# 41
  • Мнения: 1 541
Имам една огромна молба към Червената Шапчица, ако чете днес тук.
Понеже е от контактната група по проблемите за приема в ДДГ, директно да попита отговорните лица и да ни даде яснота. Щото тук в момента просто гадаем, нали, а е възможно и информацията да е непълна или леко пресилена (да не кажа "нарочна").
Защото още малко ще потрая и ще препратя директно и темата, и статията на БТВ или Нова. Тъкмо да си намерят интересен материалец за разчепкване.
Ще направиш много добре ако я препратиш,друг е въпросът дали ще ти обърнат нужното внимбание,и как ще извъртят нещата...Защото повечето репортажи са поръчкови,и нарочни...

Аз много пъти писах кой е виновен-Фандъкова и Минчева както и целият им екип с бездействието си,макар и честно казано все пак да направиха твърде много спрямо предишните години,но краааайно недостатъчно,и преди всичко си свършиха перфектно работата да ни забаламосат със Сирма,да ни настроят селяни срещу граждани,богати срещу бедни и пр.И тук максимата "Разделяй и владей"работеше с пълна сила...Както писах по горе,след 4 февруари,явно очакваха голямо недоволство,за това сформираха въпросната работна група,с която в последствие да си измият ръцете...Поне се опитаха...Следващият натиск се очакваше септември,след като излязат истинските резултати за броя деца на улицата,но такъв не последва от обществото,и в началото на октомври работната група просто беше отлюспена,като стана ясно че в крайна сметка всички решения са взети на вътрешно събрание...Но цялата тази ситуация бе за заблуда на противника-водеше се че нещо се прави...А през това време бе съставен новият градоустройствен план на София,чиито основен подпис е на г-н Диков,главният архитект на София,и г-н Борисов кмета на София...В него както стана ясно,нямаше нищо за площадки,детски градини,училища...Или хайде не съвсем нищо,мисля че остана бройката от 6 новостроящи се сгради за ДГ,но до 2012г мисля...Междувременно изникнаха нови квартали,селища от затворен тип,да не говорим за бизнессградите,или моловете и подобни центрове,но последните не ни касаят като живущо население,имащо нужда от ДГ...За училища и дума не може да става...И се питам какво ще ни обясняват след три-четири години,когато тези училища с двусменен режим и в момента,може би ще карат нощна смяна...Да не давам лоши идеи че току виж са го приели за вариант...А между другото само в българия има двусменни училища,в другите нормални страни следобяда имат занимални и извънкласни дейности...Ами май е това!!!

Виновни:
Фандъкова,Минчева и екипът им,за бездействие и заблуда.
Главният архитект на София г-н Диков-за безумният си градоустройствен план в който има всичко друго но не и инфраструктура,и неспазване на законовите изисквания и норми.А ако има някой да го обвини и докаже обвиненията си в корупция,няма да е збъркал,но...

Кмета на София г-н Борисов,за одобрението на въпросният градоустройствен план и свързаните с него негативи изброени по-горе...


Но нали се сещате чии интереси трябва да бъдат нарушени,ако се спре това нещо...И за какви пари става въпрос...

Само едно не разбраха тези големи строителни магнати,и то защото нищо не разбират от строителство и бизнес...Това че без добра инфраструктура,никога няма да стигнат европейските цени на имотите,а с това презастрояване насляпо дори и да нямаше световна криза,българският строителен бизнес се очакваше да се срине тази година...Но мутрата си е мутра...

Само да допълня в отговор на всички глупости наговорени от общината,че не са очаквали подобно нещо,че така наречените селяни не си плащали данъците тук,и че те не можели да хванат бройката-ЩОМ СЕ СТРОЯТ СГРАДИ,И ЦЕЛИ ЖК,АДЖЕБА С КАКВО СЕ Е ОЧАКВАЛО ДА БЪДАТ НАПЪЛНЕНИ?!С КУЧЕТА ЛИ?!ДОРИ И ДАДЕНО СЕМЕЙСТВО ДА ПЛАЩА НАЕМ,А НЕ ДАНЪК СГРАДИ В СОФИЯ,ЗА СГРАДАТА КОЯТО ОБИТАВА ВСЕ НЯКОЙ ПЛАЩА ДАНЪК НАЛИ?!ИМА ЛИ ЗНАЧЕНИЕ КОЙ ТОЧНО?!А БРОЙКАТА СЕ ХВАЩА КАТО СЕ СПАЗВАТ НОРМАТИВНИТЕ АКТОВЕ В ЗАКОНА-НА № БРОЙ БЛОКОВЕ,№БРОЙ ДГ,№ БРОЙ У-ЩА,И ТН.


Браво, целия проблем в 3 абзаца. На мен ми се реве вече от тая смотана държава, толкова често вече си мисля, че направих грешка като и вярвах и останах тук... Sad Как е възможно всиюко да е толкова зле управлявано...

# 42
  • Мнения: 7 263
Рядко има тема, която буквално да ме остави безсловестна!
Но признавам тук просто ми увисна чейнето - извинете за просташкия израз.
Кой дава дефиницията за богат и беден?!
Колко трябва да си богат за да остявиш половината си и повече заплата за детегледачка, респективно ЧУ/ЧДГ?!
Не ме разбирайте грешно имам двама сина единия посещава частно училище и оценявам плюсовете, но не е това начина да се притискат хората до стената.
Получавайки малко по-висока от средната заплата аз респективно плащам и малко по-високи данъци на тази държава и питам какво получавам срещу тях?!
Детски надбавки не получавам от години - тогава за пръв път ми лепнаха етикета "богата".
Безплатното здравеопазване за децата ми е мит изобщо не може да се пробие при ДжиПи-то ни \ от което съм супер доволна иначе\ и се налага да прибягвам до частни лекари.
На път съм и безплатното образование да го прежаля в името на по-доброто бъдеще на децата си и на това да не излязат от училище с празна кошничка, както доста в последните години излизат, ако са оставени само на училището....
Е оказва се че единствената привилегия, която все още мога да имам като гражданка на тази държава е детето ми \ ако е в тази възраст\ да посещава Държавна детска градина или ясла - и това ли не може?!
Ами защо тогава плащам данъци?!

# 43
  • Мнения: 22 440
Честно казано нямам думи и аз.
За пореден път се убеждавам и заставам твърдо зад мнението че на тази държава деца не и трябват.

# 44
  • Мнения: 2 401
Това малоумие категорично отказвам да го повярвам.  Ясно е каква е идеята, но ако това наистина влезе в регламента съм ЗА да ходим да се саморазправим с говедата.
аз ти казвам, че го видях с очите си, във вестник, и го издирих сега в нета!!!!!
Но виждаш ли как не е особено тиражирано?
Минзухар,аз ти казах че ще се видим на 14,но ти не вярваш...

Бях сигурна, че някой ще се хване за думата ми относно саморазправата.
Всъщност имах предвид, че можем да ги съдим и да ги осъдим като "стой та гледай".
Няма начин да ми се плаче всеки месец като си гледам фиша от сумата, която отива за данъци и после да не мога да ползвам нормална читава обществена ДГ, вместо това да ме пращат да плащам заплатите на сектанти, откачалки и обикновени некадърници в частните заведения.
Писах и в другата си темичка-ОСЪДИ ГИ!!!Но как?!Те са с имунитет...Края на игричките им не можеш да хванеш...Кой внесъл,кой приел,защо...

И моята мечта е да осъдя Диков,ама...

Какъв имунитет, бе шапчице?  Депутатите са с имунитет. Какъв е проблема да  предявим иск към тези, които са упълномощили олигофрените определящи регламента, общината демек? Аз съм сигурна, че това условие няма да влезе, но ако все пак..то дупе да им е яко.

Общи условия

Активация на акаунт