Как да махам стария крем??

  • 2 686
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 946
Наскоро ми казаха, че от това непрекъснато мазане всеки път, кожата всъщност никога не е суха и това също е причина за подсичане. Сега не мажа с нищо, освен с ИМАЗОЛ вечер и на обяд и сме добре. Иначе мие всеки път на чешмата и подсушавам идеално.  Peace

# 16
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Никога не съм ползвала мокри кърпи за детето при условие, че имам течаща топла вода. При всяка смяна на памперса измивам с вода, а ако е акал и със сапун ( до скоро ползвах СебаМед, но вече и всякакви други детски сапуни вършат работа). Бих те посъветвала да го миеш с водичка, посушаваш с тензух, ако има гъбички - пръскаш със сребърна вода( поне 5 пъти дневно на чиста кожа) и оставяш да изсъхне и накрая леко кремче, за да диша кожичката. Успех и пиши как вървят нещата  Peace.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 006
Зарежи мокрите кърпи, колкото и добра марка да са. Мий дупето при смяна на памперса. У нас е кучи студ в банята и нося вода в кофа в спалнята. Не е голяма хамалогия. Мия със сапун (по-скоро измиващо блокче на Себамед) само вечер като къпя, през останалото време само водичка.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 391
Опитай да намалиш употребата на мокри кърпички и да го миеш, когато му сменяш памперса независимо дали само е пишкал или не. Peace

# 19
  • Варна
  • Мнения: 340
Не знам защо не ми прилича на подсичане, а на гъбички  newsm78. Случайно да е имал млечица в устата?

# 20
  • Мнения: 2 658
Здрасти, Беба  Wink . В случай, че не е някаква гъбична инфекция, съм на мнение, че най добре е както каzват много момичета преди това. Миене само с вода, маzане само вечер, или когато е акал, с крем, който ти харесва, никаква пудра, никакво олио и въzможно по малко триене с мокрите кърпи. Аz махам акото, само ако е акала малката с тях, иначе не полzвам. И раzбира се, ако няма въzможност zа иzмиване в момента. За сега първо раzбери точно каква е причината, ако трябва да се овладее проблема с кремче против подсичане, после вече е лесно  Peace Оправяйте се.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
При смяна на памперса мий дупето-не го бърши с мокри кърпи

# 22
  • София
  • Мнения: 2 227
Не знам защо не ми прилича на подсичане, а на гъбички  newsm78. Случайно да е имал млечица в устата?
Аз затова я попитах дали има обрив.

# 23
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Точно против гъбички използвах сребърната вода( и заради това и я препоръчах), защото ми бяха изписали един кортикостероиден крем, от листовката на който ми настръхнаха косите. Вярно, че става 2 пъти по-бавно, но е абсолютно безвредно за детето.

# 24
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Мии детето с хладка вода. Зарежи ги тия мокри кърпи, щом детето има проблем. А колкото до това
Ама то ако е наакан примерно дори да реша да го измия нали пак трябва акитата да ги махна с нещо Rolling Eyes то пак кърпи май трябват.
ами махаш ги с ръка докато го миеш. Само не ми казвай, че те е гнус Wink
А ако държиш да не го миеш, по-добре е с тампон напоен с почистваш флуид, аз ползавам за бебето на А-DERMA за лице и тяло и не е имало проблем досега, премахва и мазни кремове и то с лекота. Но наистина, ако положението е сериозно заведи го на дерматолог, той ще ти каже по-добре от педиатъра.

# 25
  • Мнения: 1 336
Как така винаги ползваш само кърпички? И когато е наакан пак ли? Според мен това ти е проблема, дупето не е много чисто и ти само мацаш крем отгоре. Крем се слага на идеално чиста кожа. С мокри кърпички не се почиства добре. Когато памперса е само опикан няма проблем да се мине само с кърпичка, но ако е наакан дупето задължително се измива с чешмяна вода и шампоан за тяло на Себамед, Хип или Мустела. После се маже обилно с кремче. Ако те е страх от водата може да го миеш с преварена, но бебешките шампоанчета са нежни и не изсушават толкова.

# 26
  • София
  • Мнения: 39 775
Най-добре за сега мий с хладка вода, без сапун. Даже и да е бебешки може би ще дразни разранената кожа.
Поне няколко дена (да речем 1-3 дена) прави по две бани на ден със смрадлика. Добре ще се повлияе.
Помисли дали си сменяла  и мокри кърпички (като марка).
На Алекс му изписаха крем против гъбички. Оправи се след баните със смрадлика. След това започнах да го мажа със судо крем.
Според педиатърката на Алекс ако бебето има гъбички не може да се използва крем, защото гъбичките се хранени от него.

# 27
  • Мнения: 62
И аз винаги и измивам дупето с вода. Сина ми направо на чешмата го носих, ама тука сега не мога че са ми отделно топлата и студената вода и се разхождам с един леген из къщи. После я намазвам с малко крем/ Lusine/ . Имахме проблем преди време и единственото нещо, което ми помогна беше смрадликата и дефламола/ за един ден дупето й се оправи от тях.

# 28
  • Мнения: 8 999
още от новороден е с кърпички и никога не сме имали проблем  Rolling Eyes Ама то ако е наакан примерно дори да реша да го измия нали пак трябва акитата да ги махна с нещо Rolling Eyes то пак кърпи май трябват. И последно със сапун ли миете/тези които мият де/ не се ли изушава кожата много??? Иначе преди за стария крем съм ползвала и един флуид без измиване на Мустела мн добре маха остатъци от стар крем ама сега при това положение не смея да търкам явно го боли и се дърпа Sad

Е, явно имате проблем с кърпите.
Акитата може да се забършат със суха салфетка, а после - на чешмата с вода  и сапун. След това - намазване с лек крем или бебешко олио. Процедурата не е чак толкова трудоемка, но спестява много неприятни ситуации с подсичане.
Колкото до махането на стария крем сега - да, махай го с олио и мека кърпа/салфетка/памук и изчакай малко, преди да накиснеш в отварата от смрадлика. Олиото попива бързо, особено в раздразнена и суха кожа.

# 29
  • Мнения: 1 310
Бях дала за първи път кайсия на сина ми и той получи разстройство, от което съответно се подсече, въпреки, че аз не ползвах кърпички, а винаги си го миех с топла течаща вода. Мазах с крем "Здраве", държах без памперс, да диша дупето - ставаше все по-зле. Подсеченото стана на мехурчета. Отидохме на личната и тя го намаза с Пиоктанин /онова лилавото/. За два дена всичко се успокои.

Последна редакция: нд, 11 яну 2009, 21:19 от Pipi_Dalgoto_Chorapche

Общи условия

Активация на акаунт