Репортаж на CNN за газовата криза в България.

  • 6 901
  • 133
  •   1
Отговори
# 15
  • на пистата
  • Мнения: 5 840
а вчера гледахте ли новините,даваха едни роми които викат,че било много студено,защото русия била спряла газта и затова идвало такъв студ тук Joyщях да падна от смях

# 16
  • Мнения: 2 865
Е какво толкова ви фрапира в репортажа, на мен ми изглежда съвсем приемлив?

# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Направо побеснях от този репортаж на CNN от Плевен.
Смятате ли, че това е начина да представят нещата?


Защо побесня?

На мен защото ми е все едно как навън представят нещата.

# 18
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Това не е репортаж от България ли? Това не са наши съграждани ли? Или се натягате за редактори в CNN?


Офф, кокос, що се пънеш.......
Тези съграждани не студуват, защото Украйна спря доставките на газ.
И тяхното мизерстване не е пряко свързано с кризата с газта.

Какво като е CNN, дай да му правим реверанси или съвсем да се надупим.....

# 19
  • Мнения: 660
Тези простотии които са ги дали може да са снимани в България,но това не е голямата маса от обществото за да представят така страната ти,адски много ме обиди този репортаж,тъпия хамериканец не знае,че това не е реално,те дори като ги питаш за някоя държава в Европа отговарят,че вероятно е щат в родината им.Какво да говорим,че това го приемат за чиста монета...Не мога да разбера как може да позволяват висшите държавници такова компреметиране на страната ни,аз като истинска българка съм огорчена и обидена.Цигани има навсякъде,във Франция пълно с араби,които са по-мръсни и от нашите джипсита,но не асоциират французите с тях нали...Пълни боклуци и нещастници,а нашите държавници още по-големи #2gunfire #2gunfire #Cussing out

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Изопачено или не, не само циганите живеят по този начин. Много българи също.
Абсолютно нищо шокиращо не намирам.

# 21
  • Мнения: 2 865
Пък и никаква разлика не виждам между американския журналист и българските такива. Или поне фрапираща разлика в начина им на работа.

# 22
  • Мнения: 6 618
Изопачено или не, не само циганите живеят по този начин. Много българи също.
Абсолютно нищо шокиращо не намирам.
Как ?Кичат децата си със злато, пускат ги да просят ,не работят ,а само реват за пари и живеят в коптори?
Стига бе, аз нямам такива познати.
Че сме бедни ,бедни сме ама не живеем по начина по който са го представили.

# 23
  • Мнения: 1 517
Изопачено или не, не само циганите живеят по този начин. Много българи също.
Абсолютно нищо шокиращо не намирам.

Вярно е до някъде. Но във въпросния репортаж имаше САМО ЦИГАНИ !!! Грозни, черни и сополиви...Особено в края на репортажа, детенцето, което се хили глупаво  Rolling Eyes

И това далеч не е единственият репортаж, където, казвайки/ показвайки нещо за България, хората, които са снимани са цигани.

# 24
  • София
  • Мнения: 9 860
Като искат да снимат как се живее в Плевен по време на газова криза,да бяха дошли у нас Mr. Green,бих им показала,как в детската стая е 15градуса,а ако не включа печка нощем ще падне до 10.
В репортажа показваха само цигани или роми,кой както ще да ги нарича.Преди време една приятелка,живееща във Франция,ми беше казала,че когато има репортаж по тамошните новини от България,винаги показват някой цигански квартал,по възможност с корито за къпане на двора и беззъби цигански баби. Rolling EyesЕй сега видях за какво ми е говорила.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Вярно е, че в репортажа има само цигани и е вярно, че кичат децата си със злато и ги карат да просят. Но тази газова криза, вярвам по доста идентичен начин е засегнала и българи и всякакви етнически групи. В този смисъл не намирам нищо кой знае колко объркващо.
Естествено, неприятно ми е България като цяло да бъде с "циганско" лице, но пък като се замисля, почти целият ни останал блясък е в голяма степен фалшив. Колкото и неприятно да ми е да го призная.

# 26
  • Мнения: 434
...
Направо побеснях от този репортаж на CNN от Плевен.
Смятате ли, че това е начина да представят нещата?


Защо побесня?

На мен защото ми е все едно как навън представят нещата.

Ами например, защото не смятам, че само сополивите циганчета от гетото са представителната извадка на българският народ.
Не смятам, че начинът им на живот има нещо общо с газовата криза.Сигурно всички са на парно от ТЕЦ-а и като спряха газта са вкарали кюмбетата в апартаментите?
Това не е репортаж от България ли? Това не са наши съграждани ли? Или се натягате за редактори в CNN?
Не се натягам за редактор в CNN, и да това са наши съграждани за съжаление, но не смятам че точно тази картинка описва газовата криза, виж ако ставаше въпрос за живота на циганите от гетото, които освен да се оплакват и правят деца друго незнаят нямаше да се впечатля, просто защото във всяка държава има такива паразити.

# 27
  • Мнения: 483
Цитат
На мен защото ми е все едно как навън представят нещата.

Как ще ви е все едно! Който разсъждава по този начин, явно не е излизал извън България.  Не ви ли интересува имиджът на собствената ви страна ? Винаги , когато съм била в чужбина, съм оставала поразена от въпросите, които ми задават за родната ми страна. Н-р в Америка ме питаха имаме ли в България големи хубави къщи, имаме ли коли  Rolling Eyes Явно заради такива репортажи си мислят, че живеем в третия свят. Една приятелка в Атина, когато казала, че ще се прибира със самолет, гърците се очудили, че в България има летища  Crazy . Друго момиче в чужбина, го питали дали е рускиня, след като им казала, че е българка, отговорът бил "Хм, много си бяла за българка"  Shocked (защото в репортажите за Бг снимат основно цигани, и не само в този конкретен случай със CNN).
И това не са единични случаи, много българи, които са били в чужбина са се сблъсквали с този феномен. Трябва да доказваш и обясняваш, че всъщност не сме цигани и не всички живеят в мизерия.

Изопачено или не, не само циганите живеят по този начин. Много българи също.
Абсолютно нищо шокиращо не намирам.

Щом се отъждествяваш с циганите и мизерията, ок, но аз се разграничавам от тях. И не искам, когато пътувам навън и се представя за българка, хората да си правят асоциация с цигани и крайна бедност.
Просто можеше нещата да се представят по друг начин - репортажът да е за циганите в гетата, а не за българите като цяло. 

# 28
  • Мнения: 5 710
егати гаврата.

# 29
  • Мнения: 13
От моя личен опит съм се убедила, че има някаква такава тенденция да представят България като страна от третия свят едва ли не. Създават мрачна картина на изостанали хора сякаш сме още в комунистическия период. Не че в България няма мизерия, но проблемите тук имат по-друго измерение. Един англичанин например ме пита дали хранителните магазини са добре заредени или е както през социализма. Нашите панелни блокове се възприемат като развалини от втората световна война. Интересното е че  представляват атракция за някои чуждестранни гости, които ги снимат и са безкрайно изненадани да открият подобни гледки.  
Сякаш още ни смятат за покорните слуги на Русия както е било преди. В този филм ми изглежда, че казват вижте колко е лоша Русия и как обрича бедната просеща България. Русия има вина наистина, но ние излизаме някакви по-скоро първобитни хора.  Да не би тези хора от малцинствата да са лицето на България? Можеха да  направят куп други интервюта и кадри и пак да покажат много по-обективно как от газовата криза страда редовият гражданин, бизнеса, болници, училища. Сергей създава лошо впечатление, че се е съгласил да представят България по такъв едностранчив начин и още повече е взел участие.

Общи условия

Активация на акаунт