Репортаж на CNN за газовата криза в България.

  • 6 906
  • 133
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 660
Да не е нромално и докато има хора които го смятат за такова и не им пука какво си мислили навън и се отъждествяват едва ли не с репортажа,ще сме на това дередже,но манталитет какво да правиш,за съжаление малко останахме хората които сме патриоти и с гордост се наричаме българи...Защото някой българи заради такива репортажи в чужбина ги е срам и казват,че са руснаци,гърци... Sick

# 31
  • Мнения: 100
Как ще ви е все едно! Който разсъждава по този начин, явно не е излизал извън България.  Не ви ли интересува имиджът на собствената ви страна ? Винаги , когато съм била в чужбина, съм оставала поразена от въпросите, които ми задават за родната ми страна. Н-р в Америка ме питаха имаме ли в България големи хубави къщи, имаме ли коли   Явно заради такива репортажи си мислят, че живеем в третия свят. Една приятелка в Атина, когато казала, че ще се прибира със самолет, гърците се очудили, че в България има летища   . Друго момиче в чужбина, го питали дали е рускиня, след като им казала, че е българка, отговорът бил "Хм, много си бяла за българка"   (защото в репортажите за Бг снимат основно цигани, и не само в този конкретен случай със CNN).
И това не са единични случаи, много българи, които са били в чужбина са се сблъсквали с този феномен. Трябва да доказваш и обясняваш, че всъщност не сме цигани и не всички живеят в мизерия.
Много правилно,казано,защото и аз съм в чъжбина,и освен негативното ,нищо друго хубаво не казват за България.Наскоро например,щяха да дават по един канал някакъв филм за България,и аз силна вилна казах на моите познати да го гледат,че ще представят нещо за моята родина,и останах много разочарована като видях,че дават не кой да е,а нашите цигани(гетото),Азис и тем подобни.Аба само лошо ли има в тая държава,та само дават?Ами черните във Вашинктон-пълно е сътринно време по пеиките,спящи.Ама те дават само лъскавата страна на медала по бг-телевизията.

# 32
  • Мнения: 6 619
Вярно е, че в репортажа има само цигани и е вярно, че кичат децата си със злато и ги карат да просят. Но тази газова криза, вярвам по доста идентичен начин е засегнала и българи и всякакви етнически групи. В този смисъл не намирам нищо кой знае колко объркващо.
Естествено, неприятно ми е България като цяло да бъде с "циганско" лице, но пък като се замисля, почти целият ни останал блясък е в голяма степен фалшив. Колкото и неприятно да ми е да го призная.
ooooh!
Без коментар .

# 33
  • Мнения: 7 837
Ако решите да пишете петиция, репортажът не е на СНН, а на Robert Moore от http://www.itv.com/news/
Има тяхно лого в началото на репортажа.

Ето ви един клип на СНН с любезно предоставени кадри от Нова ТВ. И Серго се изявява  Simple Smile
И да не ви счупвам хатъра, но СНН, който вие, европейците гледате и който американците или азиатците гледат, нямат нищо общо. Така че за света сме неопетнени, дишайте спокойно. Въх...

# 34
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Ако решите да пишете петиция, репортажът не е на СНН, а на Robert Moore от http://www.itv.com/news/
Има тяхно лого в началото на репортажа.

Ето ви един клип на СНН с любезно предоставени кадри от Нова ТВ. И Серго се изявява  Simple Smile
И да не ви счупвам хатъра, но СНН, който вие, европейците гледате и който американците или азиатците гледат, нямат нищо общо. Така че за света сме неопетнени, дишайте спокойно. Въх...

Кейси, фалшивееш да не кажа, че направо простееш с постовете си в такива теми.
Репортажът е на CNN, независимо, че е взаимстван от репортер на ITV.

И какво според теб значение има, че американският CNN е различен от европейския?
Само Америка ли съществува за теб на картата?
Или според теб ние трябва да следим само нейното мнение?

# 35
  • Мнения: 7 837
Гери, казах ти го и преди, не се опитвай да копираш Ивонска, не ти се получава.  Simple Smile

Аз пиша на български, ти явно си ме превеждаш на английски. Или може може би, на руски. Затова скачаш така, сигурно.
Исках да помогна, в уталожване на ненужни страсти, не разбрах че днес си търсите нова мишена за плюнчене. Простете...  Blush

# 36
  • Мнения: 483

И да не ви счупвам хатъра, но СНН, който вие, европейците гледате и който американците или азиатците гледат, нямат нищо общо. Така че за света сме неопетнени, дишайте спокойно. Въх...

Това няма значение, ако ми беше прочела поста, щеше да видиш, че имам лични впечатления от това как ни приемат американците. И не само.

Ще се самоцитирам
Цитат
Който разсъждава по този начин, явно не е излизал извън България
. Само на такива хора не им пука "опетнени" ли сме или не. Жалко за тези, които не виждат по - далеч от носа си.  Tired

# 37
  • Мнения: 1 517
Шефа ми - италианец, когато дошъл за пръв път в България (2002 г.) имал съвсем друга представа за нас и за страната ни. И бил по-скоро приятно изненадан, че не е чак толкова мизерно и ужасно, колкото в репортажите по западните телевизии.  А напоследък даже просветявал италианците, че даваното по ТВ за България няма и наполовина общо с реалността.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 779
Не разбирам защо сте толкова възмутени от този репортаж. Да не би на някой да му е много топло у дома? И у нас да беше дошъл журналистът пак щеше да види същото - цялото семейство седим около някаква печка, а вчера сестра ми си грееше ръцете точно по същия начин като циганчетата... Та не виждам с какво моето семейство, вашето семейство или семействата на останалите потърпевши от ситуацията се различават. Насочете възмущението си към тези, които са виновни за факта, че ръцете ти посиняват при максимално пуснато парно в София, България в 21-ви век ... уж  Rolling Eyes

# 39
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Цитат
На мен защото ми е все едно как навън представят нещата.

Как ще ви е все едно! Който разсъждава по този начин, явно не е излизал извън България.  Не ви ли интересува имиджът на собствената ви страна ? Винаги , когато съм била в чужбина, съм оставала поразена от въпросите, които ми задават за родната ми страна. Н-р в Америка ме питаха имаме ли в България големи хубави къщи, имаме ли коли  Rolling Eyes Явно заради такива репортажи си мислят, че живеем в третия свят. Една приятелка в Атина, когато казала, че ще се прибира със самолет, гърците се очудили, че в България има летища ....


Ей така, все едно ми е. Не ми пука какво ще си мислят за мен чужденците.
На репортера пука ли му какво ще си помисля аз за него? Не. Не му пука, че или е малоумен, или не познава страната, за която прави репортаж, или още по-зле така се надява да предизвика по-голям интерес.
Повече ми пука щом съм българка, да се старая да уважавам родния си език, да го уча и да мога да го ползвам правилно.
Предпочитам и повече разчитам за имидж на онези чужденци, които са били в България, които със собствените си очи са видели нещата тук, като например този:
Шефа ми - италианец, когато дошъл за пръв път в България (2002 г.) имал съвсем друга представа за нас и за страната ни. И бил по-скоро приятно изненадан, че не е чак толкова мизерно и ужасно, колкото в репортажите по западните телевизии.  А напоследък даже просветявал италианците, че даваното по ТВ за България няма и наполовина общо с реалността.

# 40
  • Мнения: 830
Шефа ми - италианец, когато дошъл за пръв път в България (2002 г.) имал съвсем друга представа за нас и за страната ни. И бил по-скоро приятно изненадан, че не е чак толкова мизерно и ужасно, колкото в репортажите по западните телевизии.  А напоследък даже просветявал италианците, че даваното по ТВ за България няма и наполовина общо с реалността.
Ааа Делте що не казваш нищо за онази хубава варненка дето му завъртя главата на въпросният човечец, че и две деца му роди. Whistling Как няма да вижда България в розово  Mr. Green Hug

# 41
  • Мнения: 8
Това е поредното унижение... дали има виновен  ?! newsm78

# 42
  • Мнения: 483
Виждам, че си ми открила правописна грешка, това е то, допуснеш от бързане една - единствена грешка и веднага те квалифицират.  ooooh! Както и да е, личи си кой е добре с българския и кой не!


Ей така, все едно ми е. Не ми пука какво ще си мислят за мен чужденците.

Само да добавя, че не съм от хората, които обръщат внимание на чуждото мнение, нито ще седна да се ядосвам кой какво си мисли за мен. Въпросът е в това, как се представя държавата, всички българи. Много е лесно да си затвориш очите, когато случаят е единичен.Но, уви, не е само този репортаж, не е само тази телевизия. Спомням си подобно клипче по френската тв, отново се говореше за българи, а даваха цигани и просяци.
Не смятам да споря с всички, за които това е нормално. Форум е и всеки може да си изкаже мнението, но се радвам, че на повечето не им е все едно.

Не разбирам защо сте толкова възмутени от този репортаж. Да не би на някой да му е много топло у дома?
Да, на мен ми е топло у дома, както и на всички , които са на ток. А и не вярвам тези на парно, да нямат една печка (или радиатор или нещо друго), с което да се отопляват. Чак пък такива драми  и трагедии...

# 43
  • Мнения: 483
Та не виждам с какво моето семейство, вашето семейство или семействата на останалите потърпевши от ситуацията се различават.
О повярвай ми моето семейство се различава адски много от показаните цигани, както и твоето семейство, сигурна съм.

# 44
  • Мнения: 6 619
Та не виждам с какво моето семейство, вашето семейство или семействата на останалите потърпевши от ситуацията се различават.
О повярвай ми моето семейство се различава адски много от показаните цигани, както и твоето семейство, сигурна съм.
И моето  Grinning
Това не е драма нито трагедия това си криза да бяха показали едно средностатистическо българско семейство.
Ама сега само и само да оплюят Путин всички ни превърнаха в циигани .

Общи условия

Активация на акаунт