Репортаж на CNN за газовата криза в България.

  • 6 919
  • 133
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 1 423
В щатите президент стана афроамериканец. Така че дали в репортажа са показани бели или черни не е от никакво значение. Циганите са част от действителността в тази държавица.
Именно, България изобщо не е цъфнала и вързала. Един циганин да не живееше в нея, същата скопос щеше да е.
Циганите в случая нямат нищо общо.
Дайте да не търсим под вола теле.

# 61
  • Мнения: 523
Защо тези, които се засягат от репортажа не вземат да драснат по един имейл на авторите. Кейси ви подсказа кои са. Обяснете в 5-6 изречения възмущението си. Може пък следващия път да се замислят какво снимат.
Миналата година имаше една статийка в Ню Йорк Таймс и се засягаше България. Подразних се и написах един имейл до автора. Нищо официално, даже и много не съм гледала за грешки. За мое голямо учудване, получих и отговор, нещо като оправдание беше. Не смятам, че съм направила нещо велико, но поне си адресирах възмущението, там където трябва. Така и да си пишем тук и да се обиждаме на прости и т.н. файда няма.

# 62
  • Мнения: 5 710
E, показват и ето този клип: http://www.youtube.com/watch?v=jNSvVuWgGwE
Върти се по-често от репортажите за 'ситуацията " и в него няма нито един циганин.

а, намерих и travel клипа - http://www.youtube.com/watch?v=w8KfOQAJyjc&feature=related

# 63
  • Мнения: 7 837
Като се замисля, поне от лятото насам, България доста често фигурира в новините на MSNBC и FoxNews с археологическите открития, които направиха миналата година. За тъмни балкански субекти никой не говори, като изключим понякога локалните новини с арестувани хора от престъпни мрежи за източване на кредитни карти.
Така че, дишайте спокойно. Градските легенди, дето все още се разказват на маса, са колкото да се убие времето.
Въпросът е, къде ни е проблема и дали е СНН, тъпите чужденци, национализма, местожителството или още нещо.

# 64
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
То така или иначе ни имат за цигани, но поне да бяха показали и някой, който не е циганин.

Всичко ни е циганско, само студът - европейски  Joy Joy Joy

# 65
  • Мнения: 2 093
Преди три дни даваха подобен репортаж по BBC новини и сьщите неща бяха казани без да дават цигани. Казаха че хората студуват, училищата са затворени и много бизнеси не фукционират. Показаха един млад мьж, в апартаменат му( той и жена му седяха до парното), най-вероятно в София, който на перфектен английски обясни че студуват и има детенце на 3 години, което от два дни не е кьпано поради липса на топла вода. Ако бяхте видяли този репортаж, едва ли щяхте да скочите и да кажете че льжат. Идеята на рапортажа е сьщия като този тук и не разбирам кое е толкова вьзмотително. Заснели са тези цигани за да представят ситуацията още по-драматична. Не зная дали е CNN или друга телевизия, но CNN е една от най-пристрастните телевизионни станции и новините им изобщо не са обектични, не зависимо за коя дьржава се отнасят.

# 66
  • Мнения: 71
Не съм съгласна България да бъде отразявана по този начин. За съжаление - свобода на словото - какво да се прави. Лично аз, при контакта си с чужденци, много пъти съм се втрещявала буквално, от представата им за България и българите. И понеже ми е малко късичък фитила - направилите грешка да поставят подобен въпрос прд мен, биват възнаградени с дълъг и патетичен урок по стара история ( че новата не ни е много цветуща - ама айде от мен да мине и за нея споменавам по дума, две), география и култура на България Mr. Green  . Горкичките Whistling


Много е готино клипчето, но честно казано с тия тимпани, барабани или каквото е там за музикален фон ( сори ама съм муз. инвалид  Mr. Green и не съм запозната с инструментите много - много), докато младежа се разхождаше из горите, имах чувството, че аха - някое племе аборигени ще изскочи от храсталака  Mr. Green

# 67
  • Мнения: 782
Нищо обидно не виждам в репортажа. Това е българската действителност, колкото и да се пънем че не е! Колко българи пътуват в чужбина - малко! Колко българи могат да си позволят постоянно включена ел. печка - малко! Да баба ми живее на село, топли се на дърва, които дядо ми събира три сезона и си броят стотинките ...


 newsm10

# 68
  • Мнения: 746
аз лично не се обиждам, защото така или иначе който квото иска да си мисли, ще си го мисли. А че трябва в репортажите да има и драма, трябва. И CNN не прави изключение в този смисъл. И какво да обясним на американците, че тва не е БГ. И да дойдат в Сф да се качат в градския транспорт. Пак мингели ще видят. Е иди им обяснявай, че това не е БГ. Напротив. Това е част БГ, но това не е БГ-то, което ние искаме. Аз лично съм изпитвала негативите от такива репортажи, когато бидейки в чужбина, са се учудвали, че имаме университет, например, или че знам какво е компютър, да не говорим, че мога и да боравя с него. От друга страна, съм срещала и чужденци, на които като съм им казвала някакъв проблем за БГ, са давали аргументи на това колко красива природа имаме, какви мили хора, каква вкусна кухня и какви хубави жени; как положението ни не е толкова зле и т.н и т.н.

# 69
  • Мнения: 434
Темата не беше за това дали това е България, а за това че тези сополиви циганчета нямат нищо общо с газовата криза!Та те сигурно и не знаят какво е природен газ, и със сигурност не са вкарали печката насред апартамента понеже Русия е спряла доставките на газ.Сигурно можеше да покажат нормално българско семейство, училище или болница.

# 70
  • Мнения: 7 837
Днешният NYTimes. Цигани не са цитирани, даже не са споменати.

# 71
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Ето това е въпросното видео:
http://www.zazz.bg/play:25d9887e

Направо побеснях от този репортаж на CNN от Плевен.
Смятате ли, че това е начина да представят нещата?


Само ми е чудно какво точно им е газифицирано на тези европейски граждани от репортажа??? ТЕЦ ли ползват, плащат ли го, газ ли са прекарали? Ако да, защото печката им е само електрическа  newsm78

# 72
  • Мнения: 3 491
Днешният NYTimes. Цигани не са цитирани, даже не са споменати.
Благодаря, Кейси.

# 73
  • Мнения: 1 517
Неточностите в репортажа са няколко:
Да, циганите са част ит страната ни, но не и нейното лице. България не е Цигания все пак. И точно показаните в репортажа нямаха нищо общо с газ, а там темата беше за газовата криза, нали?!

Като ни показват по света, поне да са точни.

# 74
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Тоя блок дето са го снимали в репортажа, с газ и без газ те все така си живеят там.
Наистина няма нищо общо.

Общи условия

Активация на акаунт