Мами в Белгия-10

  • 14 450
  • 308
  •   1
Отговори
# 300
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Съгласна съм за гърнето, че зависи и от родителя, но лично аз предпочитах да ходя на разходки, отколкото да клечя до гърнето. А и едно дете на 6 месеца пишка около 10 пъти на ден.

Но ми е интересно какво биха препоръчали тези майки, които са успяли да "научат" 6-8 месечно бебе да ползва гърне за дете, което не иска и да седне на гърнето, камо ли да постои малко  newsm78 Ама отворихме тема за "Майки", а не за "Родители в чужбина" Wink

# 301
  • Мнения: 90
Няма да се сравняваме с номадките, но кой ги знае,  сигурно и те си имат някое целебно биле...
Всичко е до нагласа, аз знаех че искам и че ще кърмя. Подготвях се предварително. Нямах проблем със зърната или с позата на
Да така всиЧко е до нагласа и не трябва и единствено да се разЧита на крема  ,аз имах намерения да кърмя даже  си правех планове до годинка ,ама не успях  и месец даже  ...Така ,Че желание при мен не е лиспвало ,но и не съм залитала в крайности ,като не става не става ,предпоЧитах да и дам АМ и двете да сме доволни ,отколкото да се мъЧим и двете .Сега в никакъв слуЧай не искам да прозвуЧи,Че кърменето е мъЧене ,просто в нашия слуЧай не се полуЧи и аз  бях толкова ошашавена ,Че детето взе да сваля доста и нон стоп ревеше  като го сложех на гърдата и само от едната   Що годе пиеше и при това положение полуЧих мастит .

Бони права си донякъде ,но аз не мисля ,Че дете което тепърва се  науЧава да сяда(както даде пример с братовЧедката си) е необходимо да се слага на гърне ,едва ли разбира и прави разлика на тая въздръст ,нали целта е да си казват преди да са си свършили работа ,а не след това ,а и тряба да могат да си кажат ,а някои нямат желание .Например имам племениЧка на 2 години и половина ,знае да брои до 30 и нагоре ,азбуката казва ,говори ,ама на гърнето не Ще да сяда да ака и това е ,а и наистина етърва ми и девера не са  много мотивирана да я науЧат ,Че трябва ,инъЧе на  бонбони , кока кола и всякакви яйца шоколадови децата най-лесно се уЧат  Laughing.Аз да не философствам много ,Че и идея си нямам какво Ще ми сервира нашата маймуна  Laughing.ДА я похваля ,нали е с разранени генетални Части и държа по голо дупе в банята ;слагам я на гърнето ,тя тръгне и става ,но поне 2 пъти се изпишка в него и пляскахме  Laughing,но определено не и се седи на гърне ,сякаш и е неудобно ,имам такава преставка за тоалетна Чиния ,те по -удобни ли са ?

# 302
  • Мнения: 872
Филип е от тези, на 2г4 месеца, говори като за световно, на 2 езика, пее, знае числата до 10 ..
Еле опитай да го сложиш на гърне, без той да си е поискал. Истерия е меко казано..
Но го има и другия момент, може днес 5 пъти да поиска Пипи , сяда и върши каквотот там.
Будил ме е нощем да го сложа на гърне..
Но само ако той пожелае.. Засега сме с памперса, но времето ме притиска, ´че април почва училище
Дали е до мързел? Кои са книгите да ги прочетем и ние?

# 303
  • В облаците
  • Мнения: 63
Оф, това гърне и нас ни мъчи или ние него Laughing не знам. Имаше кратък период, в който малкия седеше на гърнето и понякога успявах да го задържа, докато се изпишка, но кака така и не направи. Сега изобщо не иска да седне, ами го бута из цялата къща и вика "бръм, бръм" (вози го  като кола) Laughing Купихме му една много мека и удобна седалка за тоалетната чиния, понеже като влезе някой от нас в тоалетната той застава на вратата и казва "паи кака" и почва да тропа с ръчичка. Ако вратата е отварена (когато няма никой вътре, де Grinning ) влиза дърпа хартия от рулото на стената и си бърше дупето през дрехите. И така реших, че може да пробвам да седи върху седалката на тоалетната чиния, но... иска да стои някой с него. И определено това не ми е любимо занимание - да клеча до него Laughing. Та за сега не го мъча. Понякога го пробвам на гърнето или в тоалетната, но нищо не иска да прави. Обръща го игра. Сигурно аз не съм достатъчно търпелива.
А относно наградите за акане и седене на гърне,  имайте едно наум. Братовчедка ми нейното така го свикнала да му дава сладкишчета и бонбони, че той започнал да стиска нарочно, докато не му даде. Не знам как са стигнали чак до там Rolling Eyes, но детето стигна до спешното, понеже някаква инфекция беше получило от стискането. Така  че трябва да се внимава с това залъгване. Пък като не са готови за гърнета, голяма работа Simple Smile

# 304
  • Мнения: 90
Кой Ще пусне нова тема на 21 стр. сме ?!

# 305
  • Мнения: 0
Кой Ще пусне нова тема на 21 стр. сме ?!

Аз бих но не знам как  Embarassed

Да се оплача аз от нащо дяволче. Когато му се пишка или ака за нищо на света не можеш да го сложиш на гърнето, но когато току що е свършил работата е готов да прекара с часове на гърнето даже понякога не мога да го изстържа от там hahaha, а пък в момента в който му се припишка веднага ми казва да му сложа памперса Crazy Един следобед се събужда и аз видях че памперса е сух бързам и го слагам на гърнето, а той прекара там 3 часа и в момента в който явно вече не можеше повече да стиска стана и се изпишка просто на пода. Иначе му обяснявам че гърнето е за пишкане и акане той много добре ме разбира съгласява се с мен и после пак неговата............дигнала съм ръце и съм оставила гърнето за по-добри времена Mr. Green

# 306
  • Мнения: 305
Гледах братовчедка ми какво прави - като стане детето го слага на гърне, после след като е яло, преди лягане  и така няколко пъти на ден. Никой не казва да се виси с часове. Въпроса е детето да свиква с гърнето и постепено си идва и този процес. А не на 2,5год. да се сложи за първи път, естествено е то да не иска да седне на това непознато нещо. Така си мисля аз, така са правили много мои близки, така съм чела.
Мария, мисля че няма нужда да ти казвам заглявия на книги.Има достатъчно материали в търговстака мрежа, а и в интернет. Ако досега нищо не си прочела за децата, то за кога ли. Защо ли долавям сaрказъм?

Последна редакция: чт, 12 фев 2009, 10:05 от bonni

# 307
  • Мнения: 90
Айде в новата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=371760.0
по -късно Ще прибавя и старите към нея

# 308
  • Мнения: 0
За първи път го сложих като беше на 8 месеца, но се дърпаше и плачеше след това пробвах след месец и за няколко дни имаше успех след това отново се дърпаше и така от време на време без да го насилвам просто пробвам
като стане детето го слага на гърне, после след като е яло, преди лягане  и така няколко пъти на ден. Никой не казва да се виси с часове. Въпроса е детето да свиква с гърнето и постепено си идва и този процес.
Не го карам да стой на гърнето с часове-напротив точно обратното , но той така си играе става сяда не ми дава да му сложа памперса или да го облека и в момента в който му се припишка става нервен и иска да му сложа памперса ..... Crazy...просто нямам обяснение за нещата но .....  Praynigтърпение му е майката явно

Общи условия

Активация на акаунт