Татковците бяха ли с вас когато раждахте?

  • 7 335
  • 254
  •   1
Отговори
# 15
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Да, присъства. Още в самото начало на бременността ми разговаряхме и каза, че ще е до мен, как иначе. Не съм го уговаряла по какъвто и да е начин - желанието му беше искрено, друга опция за него не съществуваше. Но мъжът ми има известен опит, ако мога така да се изразя, израждал е много животни и е запознат с картината около едно раждане, а и не е от този тип хора, които се смущават от болнична обстановка, кръв и т.н. Но, въпреки това, го предупредих и при най-малкото неразположение да напусне залата, изришно го предупредих да стои само до главата ми и в никакъв случай да не се озовава м/у краката ми. Е, по ирония на съдбата, беше точно там където не исках, когато бебето излизаше, но това са подробности. Та, цялото раждане го понесе повече от идеално. Аз бях спокойна, щастлива че е до мен, просто имах нужда от него в този момент, било то и само за да ми държи ръката. В действително много ми помагаше - постоянно ме подканяше да дишам, правеше ми забележки, когато напъвах с лице, освежаваше ме с вода, през цялото време бърбореше и пускаше шеги от рода "Е, ама не яж сега марлята, де (тази която ми слагаше на устните, напоена с вода)" и разни други, които не са за пред хора и още, и още - все дребни неща, но ми беше много мило, че полага усилия всичко да мине гладко и по-малко болезнено.
Извинете ме за дългите словоизлеяния, но голяма беше заслугата на мъжа ми да си припомням този ден с умиление.

# 16
  • Мнения: 4 784
И все пак, не е нужно да седи и да гледа всичко; съпругът ми беше до главата ми и се държахме за ръце, не е гледал физиологични подробности чак толкова  Crazy
Да, именно. Въобще не наблюдава всичко съвсем отблизо. Няма кой да му даде да се пречка на докторите. Аз раждах секцио, имаше сложен чаршаф, който прикрива самата операция. Стоеше до главата ми, раздвижи се като се роди бебето.  Laughing

# 17
  • Мнения: 7 723
Не, не е бил.
...категорично бях ПРОТИВ.

# 18
  • Мнения: 27 524
...категорично бях ПРОТИВ.

Защо?  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 7 723
Защо ли?
Защото на татковците мястото не им е там.
Защото не мисля, че някой ми е нужен да ми попива
потта от челото и да му гледам съпричастната физиономия,
като в същия момент на неговото чело пише:
Лелееееееее, добре, че аз никога няма да раждам.
Защото би ме притеснил до толкова,
че да се чудя дали самия той е добре..
...и дали докторите няма да ме зарежат мен-
родилката, за да му оказват на него първа помощ...

...и т.н... Simple Smile

# 20
  • Мнения: 13
Аз се надявам ( живот и здраве до тогава) да бъде с мен и мисля ,че сте се чувствам много по спокойна, и че ще ми е по лесно да се справя. Засега казва че сте присъства.

# 21
  • Мнения: 19
Не, не е бил.
...категорично бях ПРОТИВ.

 newsm10 - моето отношение е абсолютно същото, съответно - избора!

# 22
  • Мнения: 46 520
Не. В болницата, в която раждах не беше разрешено.

Това е и една от причините, заради която никога няма да се реша да имам второ дете, не мога сама да мина през това още веднъж. Правим заедно - посрещаме и отглеждаме заедно. Сама не искам и не мога.

# 23
  • Мнения: 2 312
Не. В болницата, в която раждах не беше разрешено.

И при мен беше така,а много ми се искаше таткото да присъства.
В крайна сметка си мисля ,че стана по-добре така.

# 24
  • Мнения: 27 524
1. Защото на татковците мястото не им е там.

2. Защото не мисля, че някой ми е нужен да ми попива потта от челото и да му гледам съпричастната физиономия, като в същия момент на неговото чело пише: Лелееееееее, добре, че аз никога няма да раждам.

3. Защото би ме притеснил до толкова, че да се чудя дали самия той е добре.. ...и дали докторите няма да ме зарежат мен- родилката, за да му оказват на него първа помощ...

4. ...и т.н... Simple Smile

1. Кой го казва това?  Simple Smile

2. Потта е най-маловажното, важното е присъствието, това, че не си сама със загрижени за теб хора, да, но все пак чужди. Вие сте заедно за добро и за лошо. Раждането е естествено и добро, няма нищо срамно, лошо и притеснително. На някои мъже може и да им пише на челото подобни неща, но на други не им пише  Wink И дори да им пише, това не е проблем, нито нещо лошо.

3. Има по-слаби мъже, да, но това не е общивалидно, нито е задължително, ако му призлее да присъства  Peace И чак за първа помощ за тях - това е само по филмите  Laughing

4. Давай, досега не видях нито една реална причина.  Grinning

Разбира се, всичко е до желание и разбирания, възприятия и усещания. Жалко е да се изпускат толкова прекрасни моменти заради обикновени комплекси и недоразумения.Кой както иска да го разбира  Simple Smile Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 13
Не. В болницата, в която раждах не беше разрешено.

Това е и една от причините, заради която никога няма да се реша да имам второ дете, не мога сама да мина през това още веднъж. Правим заедно - посрещаме и отглеждаме заедно. Сама не искам и не мога.

В коя болница си раждала?

# 26
  • Мнения: 7 723
...Разбира се, всичко е до желание и разбирания, възприятия и усещания. Жалко е да се изпускат толкова прекрасни моменти заради обикновени комплекси и недоразумения.Кой както иска да го разбира  Simple Smile Heart Eyes
Блонди, не знам за твоите прекрасни моменти,
но моите никак не бяха такива.
Не ми беше прекрасно да ми правят през половин час
онова, дето доктора си мушка зялата ръка, за да предизвика разкритие
(забравих как се казваше на медицинска терминология),
не ми беше приятно и да ми прави епизотомия,
не ми беше приятно и да ме зашива с двайсетина шева.
Моят мъж не е никак слаб, дори напротив.
А това, че сме заедно и в добро, и в лошо си е така.
Чак пък толкова заедно, обаче не искам да бъдеме.
КапИш?  Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 46 520
В коя болница си раждала?

В Правителствена.
Август 2004 г.
Защо?

# 28
  • Мнения: 6 713
Присъства разбира се, не съм си мислела да не присъства нито за миг. Както и той! Grinning
Нито за миг не се притесни, не е припадал, и тем подобни щуротии, които само се наслагват в главите на бременните жени!
Нито пък се е променил сексуалния ни живот или нещо такова! Тези неща, ако са истински, не могат да се променят от едно присъствие по време на раждане!
Въобще на мен ми беше огромна подкрепа неговото присъствие, безценна. Пръв той пое бебка след като я родих, несравнимо щастие за него! Grinning Heart Eyes

Към авторката - ако си решила татито да присъства - не се колебай, не се поддавай на разни глупави теории и врели-некипели!
Питай патило, а не старило! Wink Peace

# 29
  • Мнения: 13
В коя болница си раждала?

В Правителствена.
Август 2004 г.
Защо?

От любопитство. Аз мисля да раждам в Майчин дом и се надявам че там може да присъства таткото.

Общи условия

Активация на акаунт