Предстои ми лапароскопия - тема 4

  • 131 471
  • 822
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 365
С една тръба съм, защото другата я отстраниха преди две години при лапаро заради извънматочна бременност след ин витро процедура.  Tired Малко е сложно. Но вече наистина единственият ни шанс е ин витро. Ще ни е трети опит  Praynig  Дано да е успешен.

Успех на всички!!!  Praynig Praynig Praynig

# 16
лапароскопията е прекрасен метод.най малко травмиращ.но все пак подбирайте внимателно екипа който ще ви оперира.по добре е да са опитни

# 17
  • Мнения: 392
котенце деси, съжалявам за резултата, но стискам палци това ин витро да е вече последното и всичко да свърши с хубав край! Дай боже господ да е с теб този път Peace Инъче как е по доволна ли си от др Попов, той ли ти прави лапарото??? То май след прегледа почити веднага ти го направиха?!? Поне са махнали миомата!!! Hug УСПЕХ И КЪСМЕТ и дано всичко скоро да приключи!!!!Желая ти го от сърце!!!
Аз още чакам, за лапарото да се освободи час, че с този цикъл?!?!? Но ако нищо не стане може би ще ходя и аз при др. Попов?! Незнам какво да правя?!?!?!

# 18
  • София
  • Мнения: 23 165
katring , прочетох, че чакаш за лапароскопия при д-р Стаменов,ще си позволя да ти дам съвет. Не чакай да ти се обадят, няма да дочакаш. Свържи се с лекаря си и му обясни много подробно положението. По-лесно е да ти  нагласят цикъла според датата, а не обратно, при мен така се получи.

# 19
  • Криворазбраната Европа
  • Мнения: 807
katring , прочетох, че чакаш за лапароскопия при д-р Стаменов,ще си позволя да ти дам съвет. Не чакай да ти се обадят, няма да дочакаш. Свържи се с лекаря си и му обясни много подробно положението. По-лесно е да ти  нагласят цикъла според датата, а не обратно, при мен така се получи.

Подкрепям напълно! От чакане полза няма. Освен това цикъла си е цикъл! При мен уж гласихме датата, уж цикъла трябваше да е минал, а ми дойде 2 часа преди операцията. Затова действайте! И успех! Praynig

# 20
  • България
  • Мнения: 128
 Здравейте,момичета wavey.Имам въпрос и ако можете да ме посъветвате ще е супер.
Имам една тръба(другата е премахната,заради руптура),другата според снимката е непроходима и събира контраста в джоб.До тук о'к,разбрахме че можем само инвитро и веднага започнахме да посещаваме клиника по стерилитет.От там ми оформиха документите за ЗК и ми изписаха два курса Флажил,заради токсичната течност в д.тръба и се разбрахме да се видим,когато излязат документите.Е видяхме се и се разбрахме да се видим пак  в началото на януари за да започнем стимулация.Не се стигна до започване,защото претърпях инцидент и се наложи да отложим.Сега на 23 съм на преглед и не знам какво да правя,междувременно прочетох доста неща за хидросалпингса и потърсих още мнения по въпроса.Имам хидросалпингс,при който успеваемост на процедурата практически почти няма и не се лекува медикаментозно.и не разбирам защо ми предлагат да направим"поне едно инвитро" Confused Confused Confused?Моля ви аз мнения!

# 21
  • благоевград
  • Мнения: 164
Здравейте момичета аз съм поредното моми4е което мечтае  да бъде мама един ден. Моята диагноза е поликистоза на яй4ниците  Cry.
Опитах с фоликометрия предизвикване на овулация но не се получи . Нямам нормален цикъл ако не го поддържам с утрогестан . Досещате се предстои  ми лапароскопия , и да малко ме е страх искам да Знам какво да очаквам преди и след нея искам да намеря моми4ета като мен и дано заедно се преборим с всички проблеми за да получим своето малко парче щастие 3кг. и 100гр. 51см. Praynig

# 22
  • Мнения: 103
rossy-p, мила, плача като чета днавника ти! Страдам когато има толкова лошо по света, но и едновременно с това и вярвам, че щом ти след толкова страдание не губиш надежда и се бориш, ти, аз и другите като нас ще успеят и ще сме щастливи! Искрено се надявам, лапарото ти да е успешно! Знам, че проф.Горчев е изключителен човек. Hug

daisy-crazy - мисля, че са еобходими консултации с поне един доктор и ако се единодушни - то довери им се! Стискам ти палци! Пиши какво е станало ...


ina_maria - не се страхувай, и на мен като съдя по болките в дясно(утре съм на доктор) може да ми се наложи в скоро време лапароскопия. Моя близка си прави преди два месеца. Не е имала почти никакви болки, възстанови се но един месец близо бе в болнични, за да не се разболява, защото положението й е деликатно. Сега опитват с мъжа й, в първия цикъл имаше идеален за оплождане фоликул, но не стана нищо, сега няма доминантен и затова следва месец три. Мисля че обаче може да има мъжки фактор и затова да се бавят нещата.

Моля се за всички ни!  Praynig и ви пожелавам късмет и най-скоро мечтите ни да се сбъднат!



# 23
  • Мнения: 844
rossy-p, мила, плача като чета днавника ти! Страдам когато има толкова лошо по света, но и едновременно с това и вярвам, че щом ти след толкова страдание не губиш надежда и се бориш, ти, аз и другите като нас ще успеят и ще сме щастливи! Искрено се надявам, лапарото ти да е успешно! Знам, че проф.Горчев е изключителен човек. :hug


Благодаря ти мила! И аз вярвам ,че някой ден и ние ще сме мами на по няколко прекрасни дечица!   Hug

# 24
  • Мнения: 392
бамбарадамбара, Благодаря ти много, вече го разбрах, защо малко ме подведоха, в см. като записвах часа ми казаха че няма проблем да го променя, но уви оказа се че има проблем, сега звъня всеки понеделник и петък и те ме отлагат за следващия понеделник и петък и днес просто си записах час за април и ако цикъла ми се промени ще пия хапчета за да го наглася, ноооооооооо чакането меко казано ме унищожава, но щом сме на хорото ще го изиграеме до край! Благодаря за съвета и УСПЕХ НА ВСИЧКИ Peace

 
 

# 25
  • София
  • Мнения: 23 165
katring , запиши си един час за консултация примерно 3 седмици преди датата за лапароскопия, хем ще поговориш с доктора , хем ще си сигурна че пак няма да пропуснеш. Със секретарките да се бориш за час там си е цяло изкуство  Crazy

# 26
  • Мнения: 1 365
Наистина няма нищо страшно! Аз съм почти напълно възстановена от лапарото. Днес след обяд отивам да ми махнат "конците" /някакви щипки сега слагали - не съм ги виждала още/.

daisy-crazy, не съм запозната с хидросалпингса, но знам, че не е хубаво да го има. Консултирай се поне с двама специалисти. Може да отидеш и при д-р Попов. Препоръчвам го с чиста съвест, защото съм много доволна от него. Нищо, че не можа да се отпуши тръбата... Все пак той е доктор, а не Господ.  Peace

katring, нищо не ти пречи да отидеш на консултация при д-р Попов, докато чакаш часа за лапарото. При него поне е сравнително лесно да си запишеш час от едната седмица за другата.  Peace Стискам ти палци!!! Аз отидох в точно удобния момент за лапаро /по средата на цикъла/ и понеже д-ра беше за първи ден на работа след празниците и нямаше планувана операция и ме подготви за 1 ден. Във вторник ми беше прегледа, в четвъртък - лапарото. Но си мисля, че така е по-добре, защото ако трябваше да чакам 1 месец, щях да се побъркам. И е истина това, че чакането направо е съсипващо!!!   bouquet 

# 27
  • Мнения: 271
Дейзи-Крейзи, успехът на ин-витро при хидросалпингс е нищожен - някъде бях чела, че е към 2%. Няма смисъл, моят съвет е да направиш първо лапарото. Знам, 4е не ти се 4ака. Аз правих лапаро ноември, а ин витро декември. На 5-ия ден след лапарото ве4е тотално бях забравила за него. Възстановяването е много бързо. Спред мен няма смисъл да правиш ин витро със хидросалпингс и се 4удя защо лекарите те съветват "да пробваш", за мен това би било напразен опит с напразни надежди, да не говорим и за средствата които отиват и накрая сигурно пак ще се наложи лапаро. Добре го обмисли, пък дано се включат и други момичета  Peace

# 28
  • Мнения: 2
katring, не знам до колко ще ти бъда полезна, но аз имах записан час за лапаро и хистероскопия за 23.01.09 - петък, но днес  я отложих. /цикълът за пореден път ми изигра лоша шега/...така че не е зле да звъннеш в клиниката и да питаш дали все още не са записали някой друг на моето място. Успех!

# 29
  • Мнения: 392
mareto79, много ти благодаря, по принцип ще ми е от огромна полза стига да не е зает, утре сутринта рано ще отида на место, че те по телефона или много трудно го вдигат, или не обръщат внимание на това за което ги питам, въобще на место е по добре. Стискайте ми палци момичета да успея, че инъче трябва да чакам до април, защото за тогава ме записаха!!!!!!!!!!

МАРЕТО ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ И УСПЕХ, сега за кога те отложиха???

Общи условия

Активация на акаунт