Предстои ми лапароскопия - тема 4

  • 131 545
  • 822
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 365
Данира, това са страхотни новини!!!   bouquet

# 76
  • Мнения: 196
Данира, извинявай че те питам може вече да си писала, но при кого ти беше лапароскопията и ако може да кажеш грубо колко ти струваше?  Embarassed

# 77
  • Мнения: 392
Не, мила аз чакам в Надежда, но съм решила, че щом изчаках толкова време за първичен преглед имам нерви и ще чакам сега до април Simple Smile
споко Тони, аз продължавам да чакам вече 5 месец и ще чакам до април както се очертава, това е игра на нерви и търпимост, да видиме до кога:), но нали все пак крайната цел е една и си мечтаеме за нея, няма на къде ще се чака Heart Eyes
Успех
за проф.Горчев ли чакаш и ти? Питам защото  аз имам насрочена дата за март месец, надявам се нещо да не се провали...

# 78
  • Мнения: 392
Данира, Супер това наистина е страхотна новина, дано и за на пред са само такива хубави новините. Поздравления и успехи!!!

# 79
  • Мнения: 184
Данира, извинявай че те питам може вече да си писала, но при кого ти беше лапароскопията и ако може да кажеш грубо колко ти струваше?  Embarassed

Лапарото ми беше при Попов в Шейново. За избор на екип се плаща 800 лв, отделно се плащат разни дребни нещица, които сама си взимаш от аптеката (очистителното, след това водоустойчиви лепенки и други дреболийки)

А за добрата новина- аз не мога да го осъзная още, защото нямам планове за бебок, съответно не съм търсила евентуални причини това да не става и не ми е като текущ проблем, но се надявам някой ден да мога да го оценя Simple Smile
Надявам се и други момичета да могат да се похвалят скоро с добри новини   Praynig

# 80
  • Мнения: 196
Благодаря ти Данира, полезна информация, защото съм си дала още месец - два и ще трябва и аз да правя втора лапароскопия. Първата ми беше при извънматочна бременност през м. юни 2008 и затова беше безплатна, после 4 месеца пазене и до сега положителен резултат няма. Sad
Следва да проверя тръбата която ми остана....за съжаление е една!
Лека вечер и успешна седмица на всички   love001

# 81
  • София
  • Мнения: 45
Здравей katring  ,

Аз имам час за 13.03.2009 за първичен преглед при д-р Персенска. Повода е лапароскопия, вероятно и хистероскопия (полипче???) едновременно. Аз също чакам от миналата година, като междувременно станах пациентка на д-р Владимиров. Там направих всички изследвания и съм доволна, но Владимиров каза следващия път да отида с епикриза от лапаро (доскоро лекувах хламидия), като препоръча хирурзи (той не прави). Аз дори бях на преглед при д-р Румен Димитров от МД (мн.добър), но от вс. изчетено по форумите реших да се заредя с търпение и да направя лапарото+хистерото при Персенска и Стаменов. Мн. момичета правят тези операции повторно след неуспех при АРТ и явно е по-добре да се доверим на лекари които осъщесвявайки оперциите ще имат предвид, кое да се направи за да няма проблем при евентуална АРТ процедура.

Мой проблем също е безкрайното чакане и имайки предвид, че аз незнам дали Персенска ще се съгласи да пристъпим към дата за лапаро още от първичния преглед, а и факта че януари записват дати за опирации през април съм направо обезсърчена. Дано изчисля и аз добре предполагаемите 8-11 ден от цикъла като дойде момента, защото ще съм в твоята ситуация. Мн. е неприятно, но - природа това е. Нямаме избор.

Ще следя твоите публикации и ти желая скоро успешно да минат твоите операции и да споделиш полужителени емоции. Praynig
Спокойствието е важно, така че ти желая търпение, защото аз от толкова нерви, депресия и отчаяние си докарах Хашимото и високи антитела, които вече падат.
Хубавото става бавно. Успех!  Hug
 

# 82
  • Мнения: 2 422
от толкова нерви, депресия и отчаяние си докарах Хашимото и високи антитела, 


да много верно  Peaceдо там се стига и аз така направих..... ама то става несъзнателно.

# 83
  • Мнения: 392
Здравей katring  ,

Аз имам час за 13.03.2009 за първичен преглед при д-р Персенска. Повода е лапароскопия, вероятно и хистероскопия (полипче???) едновременно. Аз също чакам от миналата година, като междувременно станах пациентка на д-р Владимиров. Там направих всички изследвания и съм доволна, но Владимиров каза следващия път да отида с епикриза от лапаро (доскоро лекувах хламидия), като препоръча хирурзи (той не прави). Аз дори бях на преглед при д-р Румен Димитров от МД (мн.добър), но от вс. изчетено по форумите реших да се заредя с търпение и да направя лапарото+хистерото при Персенска и Стаменов. Мн. момичета правят тези операции повторно след неуспех при АРТ и явно е по-добре да се доверим на лекари които осъщесвявайки оперциите ще имат предвид, кое да се направи за да няма проблем при евентуална АРТ процедура.

Мой проблем също е безкрайното чакане и имайки предвид, че аз незнам дали Персенска ще се съгласи да пристъпим към дата за лапаро още от първичния преглед, а и факта че януари записват дати за опирации през април съм направо обезсърчена. Дано изчисля и аз добре предполагаемите 8-11 ден от цикъла като дойде момента, защото ще съм в твоята ситуация. Мн. е неприятно, но - природа това е. Нямаме избор.

Ще следя твоите публикации и ти желая скоро успешно да минат твоите операции и да споделиш полужителени емоции. Praynig
Спокойствието е важно, така че ти желая търпение, защото аз от толкова нерви, депресия и отчаяние си докарах Хашимото и високи антитела, които вече падат.
Хубавото става бавно. Успех!  Hug
 




Здравей мила, общо взето наистина си е така, постоянните нерви не водят до нищо хубаво след себе си, но те са по силни и идват от вътре:), а инъче при мен нещата са сходни и аз бях с хламидия, която лекувах няколко години и тя си е довела последствията. При мен веднага на самия първичен преглед Персенска ми каза да си запиша час и за цв. снимка и за лапаро+хистеро, така че не се притеснявай няма да има проблем. Само да минават и да ги има положителните резултати!!!!!!!!!!!!!

Успех и пиши кво става и как се развиват нещата!!!

# 84
  • Мнения: 7
zdraveite na vsi4ki koito taka blenuvate kato men za rogbi4ka-i na men kato na mnogo ot vas mili dami mi predstoi vaprosnata Laparoskopia.Problemat e oba4e 4e az sam ot gr.Radnevo i si niamam nikakva predstava kam koi lekar i vav koi grad da se obarna--4estno kazano i mani4ko me e strax no kato si pomislia 4e e za edni4koto nesto za koeto i den i nost se molia i se nadiavam-niak si sabiram kurag.Obrastam se kam vsi4ki vas za savet kade da otida.Pi6ete mi molq vi.Vseki den razglejdam saitovete na razli4ni kliniki i ne znaq v koq to4no da otida.Napravixme si vsi4ki neobxodimi izsledvaniq vav Stara Zagora i se okaza 4e edin ot 6ansovete mi e tazi Laparoskopiq-a sled tova Invitro.Blagodarq  vi ot sarce predvaritelno--nadqvam se da me opatite zastoto sam super ot4aqna i neznaq kakvo da pravq

# 85
  • Мнения: 608
Elielinita,аз правих моята диагностична лапароскопия в Ст.Загора при д-р Бузалов и съм много доволна. Той е много добър диагностик /дори и д-р Стаменов го потвърди/, но при мен нямаше нужда от намеса, в смисъл, яйчници  и тръби са ок.

Големите светила са в София, ако се съмнявате, че има някакъв проблем по-добре е да се направи там, за да може и веднага да се отстрани проблема/ доколкото е възможно/. Д-р Попов е доста споменавано име.

Не се отчайвай, лапароскопията не е страшна и често при тази процедура се намира отговор на въпроса"защо не се получава бебето?"

Късмет ти желая Hug

# 86
  • Мнения: 7
zdravei Alex-blagodarq za saveta ti--no pri men nestata stoqt taka-sled cvetnata mi snimka se okaza 4e trabite mi sa prepleteni a vsi4ko drugo mi e nare dokolkoto moje da se kaje tova---zatova d-r Kir4eva v Stara Zagora me izprasta na laparoskopiq i mi kaza 4e ne mi prepora4va da si q napravq v Stara Zagora--neznaq zasto a za Sofiq tozi d-r Popov li be6e v koq klinika raboti?Kak da se svarja s nego?Za d-r Buzalov ima razli4ni mneniq koito vqrvai mi ako gi 4ue6 ste se obarka6 nacqlo i ti kato men--razni momi4eta tvardqt 4e v posledno vreme toi e obarnal vsi4ko samo v dobar biznes za sajalenie---ina4e ima i mnogo dobri otzivi za nego-blagodarq ti za podkrepata.pi6i mi ste mi olekne malko ako znaq kakvo to4no me 4aka prez tazi laparoskopia--boleznena li e i kakvi mojebi sa 6ansovete mi za beb4e sled neq--- Cry

# 87
  • Мнения: 608
Ели, така е за докторите винаги има доволни и недоволни. Аз съм му пациентка от доста време, скоро не съм била при него, тъй като не съм в БГ. Но щом цветната снимка е показала  проблем, трябва ти добър специалист. Доколкото знам д-р Попов приема в Шейново, не мога да ти помогна с негови координати, но ако се разровиш из темите за Лапароскопия съм сигурна, че ще намериш.

Нормално е да те е страх преди самата операция, слага се упойка и нищо не чувстваш. След като се събудих имах само болка в раменете. Остана ми малко бележче на пъпа, вторият по-надолу се заличи. Ако проблемът ти е разрешим с лапароскопия, шанс за забременяване винаги има след това. Мисли позитивно и ако имаш възможност пиши на кирилица.

Успех Hug

# 88
д-р Попов работи и във болница Вита. добър специалист е и ако направиш лапарото по скоро има повече шансове да се забременее. самата процедура не се усеща, защото е под пълна упойка и възстановяването след това е доста бързо, спрямо коремните операции. страха е повече и надделява. сега гредайки от другата страна, т. е. след като минах и през лапаро казвам, че не бива да се отлага а да се прави, защото решава доста проблеми. пожелавам успех

# 89
  • София
  • Мнения: 45
     Мила katring,

     Благодаря ти за успокоението и добрите думи, имаме нужда да ги чуваме всеки ден за да продължим да се борим. С удоволствие ще споделям опита си с теб и др. момичета от форума. Тук аз намерих мн. полезна информация и отговори които никой не би могъл да ми даде.
    Аз исках, но не съм правила цветна снимка, Владимиров ме убеди, че при хламидията е възможно течноста да премине, но финните мрежи които се образуват да спрат яйцеклетката. Не очаквам положителен резултат (имам тежест и тъпа болка от ляво в таза) и бих искала директно да направя лапаро + хистеро. Така бих си спестила физическата и емоционална болка да преживея лошия резултат - 2 пъти (снимка и лапаро). Старая се да се пазя и да пестя нервите си. Не зная обаче дали Персенска ще се съгласи? Може би ползват резултата от снимката като ориентир какво да очакват при лапарото и как да протече.

Ти от позицията на опита, как мислиш? 
Благодаря ти предварително!  Two Hearts

Общи условия

Активация на акаунт