Предстои ми лапароскопия - тема 4

  • 131 623
  • 822
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 7
здравей Алех благодаря ти за куража който ми вдъхваш.Искам да те попита само д-р Бузалов и Д-р Попов работят ли със Здравна каса?И има ли значение през кой месец е по-добре да си направя Лапароскопията-э ямисъл такъв дали през пролетта не е по-отдачно---чувала съм че през зимата не е хубаво да се правят операции???Незная как чрез тази Лапароскопия ще ми се оправят тръбите за да не са така усукани--защото те имат пълна пропускливост но са усукани

# 91
  • Мнения: 646
По принцип в Шейново, където работи д-р Попов работят с касата, но нямаш гаранция, че ако не си платиш избор на екип ще ти се падне той за лапаро. Няма значание сезона за операция - само лятото в най-голямата жега не правят операции, освен по спешност. А за това как ще ти се оправят тръбите...това си знаят само докторите.
Успех!

# 92
  • Мнения: 103
Хей бъдещи мами, здравейте и от мен!
elielinita--ELI, аз мисля, че всяка трябва да намери доктор на който да има огромно доверие, независимо в кой град.
Аз съм от Плевен и посещавам КИРМ, но това е доста далече от Стара загора. Аз не съм ходила в София, пък и съм убедена, че този доктор е моят и не искам да го сменям.
Аз също има вариант да правя лапаро- при доц.Стойков, но това е в случай на киста, която предния и този месец се засича с цикъла и така и не успяваме да я видим а само последиците от спукването й - течност в кухината зад матката.
Няма лошо да проучваш и разпитваш, защото само така ще може да вземеш правилното решение - с повече информация!
Успех ти желая!
Вярвайте всички, аз вярвам и не спирам да се надявам, дори и когато ми е най-трудно! Praynig

# 93
  • Мнения: 7
Извини ме Алех но забравих да те попитам изледвания за хламидия правила ли си си в Стара Загора защото на мен ми направиха и на съпруга ми но ме пратиха във ХЕИ-чрез кръвен тест--и резултатите ни бяха следните---моя+  а на съпруга ми-  .Възможно ли е според теб това след като гадинките се предават по полов път-а за толкова години полов живот без пазене с него накрая само аз ги имам.Какво според теб означава това---аз все си мисля че има нещо гнило в това изследване макар че като разбрах се шашнах адски много и се тъпках със Сумамед--особено като прочетох за какви последствия става дума много се уплаших---второ изследване обаче не съм си правила.Казаха ми че самото изследване не се прави така а чрез вземане на секрет и в специална лаборатория??Незнайно защо обаче д-р Кънев в Стара Загора който ми направи и цветната снимка ни изпрати в ХЕИ???.Пиши ми моля те ако имаш възможност--БЛАГОДАРЯ

# 94
  • Мнения: 7
Здравейте момичета искренно благодаря на всички от вас за емоционалната подкрепа--аз също от сърце ви пожелавам успех на всички--Пишете ми ако знаете за други добри лекари които извършват Лапароскопия и за които е важно преди всичко нашето здраве а не високоплатеният бизнес--БЛАГОДАРЯ ВИ

# 95
  • Мнения: 392
мила rangely 


и аз чесно казано на първичния преглед когато Персенска ми каза че за нея тръбите са ми запушени я молех да я прескочиме и да минеме направо на лапаро, но тя държеше да я направи, в интерес физическата болка при мен беше голяма но и бързо отмина. Незнам кое е по - добре те си знаят пък и нали сме им се доверили. Аз чесно казано за момента им имам пълно доверие. Просто ги слушай и с общи усилия всички ще успееме, няма начин щом го искаме толкова много Господ трябва да ни помогне. А хистеро защо трябва да правиш? Извинявай може да си писала, но то има толкова много информация тук, че просто съм се омешала. Успех и дано всичко приключи бързо. ЗА ВСИЧКИ да напуснете този форум най накрая или поне само да консултирате Simple Smile

Praynig
УСПЕХИ

# 96
  • Мнения: 608
Ели, аз сам си правила само лапарото в СтЗ и д-р Бузалов ме оперира с направление, тоест по здравната каса, за Попов мисля, че се плаща. Както ти писах преди, Бузалов е добър в диагносцирането и в лечение на ракови изменения, при твоя случай ти трябва специалист, нищо не ти пречи да се запишеш за консултация при такъв, за да ти обясни какви са шансовете с твоите тръби. Всички останали изследвания съм си правила в Лондон/тук живея/ и в София при д-р Владимиров. За хламидията най-точен е теста със вземане на секрет. Повтори го пак, не е възможно ти да имаш, а той не.В СтЗ няма клиника по стерилитет, по-добре отидете в Пловдив или София за комплексно изследване и лечение.

Успех, Ели и не се отчайвай Hug

# 97
  • София
  • Мнения: 45
Мила katring,

Благодаря ти за инфото за сега. Ясно е, че ще изчакам прегледа и ще видим как ще протекат нещата при мен. А за хистерото двама лекари до сега при ехо видяха малък 5 мм полип при мен (единия е хирург Р.Димитров от МД - 4D ехограф, имам и снимки). Препоръча ми абразио. Едно хистеро, обаче е доста по щадящо, точно и по-бързо се възтановяваш, нали така или иначе ще правя лапаро (упойки ...)   ... и така. Ще видим.

Още веднъж мерси и до скоро!! Hug

# 98
  • Мнения: 392
Нямаме избор стоим и чакаме, кофти но което не ни убива ни прави по силни!!!!!

Ще се молим Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig и дано Господ е с всички нас и ни помогне, защото всеки така или инъче вече е намерил своя доктор, от там нататък Божа работа!!!!!!!!!!

Лека вечер и поздрави на всички мили дами

До скоро
 Simple Smile

# 99
  • Мнения: 39
Най-вероятно след около 3 месеца ще ми предстои лапроскопия.В момента съм на кострабелгит(ако правилно го изписвам).Вземах го 2 месеца от петия до деветия ден.Но,уви няма овулация.Д-р Ганчев ме лекува и днес ми подметна ,че ще пробваме още 2-3 месеца с медикаменти и може да се наложи лапроскопия.
Може ли да ми каже някой който е минал по този път какво представлява самата интервенция,как протича и колко струва.Един лекар ми беше казал че минава от здравната каса,а Ганчев че струвало около 1000 лв.
Много ще ви бъда благодарна и ако кажете дали сте я правили при този специалист.От Бургас.

# 100
  • Мнения: 646
Данинка, надявам се , че преди да започнеш да пиеш Клостилбегит са ти правили проверка на тръбите и спермограма на мъж ти.

# 101
  • Мнения: 115
Здравеите момичета,

Първо искам да пожелая на всички успешни предстоящи интервенции, които да доведат до здрави бебоци в най-скоро време. Миналата седмица ми направиха лапароскопия, докторите казаха, че всичко е минало успешно, но снощи забелязах синина около една от дупките. Някоя от вас получавала ли е подобна реакция след интервенцията? Мерcи Simple Smile

# 102
  • Мнения: 184

но снощи забелязах синина около една от дупките. Някоя от вас получавала ли е подобна реакция след интервенцията? Мерcи Simple Smile

Ахам и аз имам Simple Smile Е, моите са около 2 от дупките, ама не му отдавам голямо значение. Малко или много е имало натиск, а ако си с по-чувствителна кожа е по-ясно изразена. Моите вече (след 2 седмици) са тъмно синьо-сиви, по-скоро стоят като мръсни петна. Мисля че не е нищо страшно.

Успех и на теб в бебеправенето  newsm10

# 103
  • Мнения: 115
Хей Дани,

Мерcи за бързия отговор Simple Smile Аз се поизплаших от следната информация, която намерих във форума относно възстановяването след лапароскопия (надявам се да не те притеснявам, но аз толкова съм си изпатила от доктори, че вече от наи-малкото нещо се стресирам...)

"Лечението е много индивидуален процес! Преди да напусне болницата, пациентката трябва да се чувства спокойна със съветите, които получава от медицинските сестри и своя лекар.
Тя трябва да има телефонния номер на своя доктор и да му съобщи незабавно при наличие на някой от следните симптоми: разширяваща се синина под разреза (това може да се дължи на съсирек (коагулум) или кръвоизлив под кожата), повтарящо се повръщане, треска или раздуване на корема (може да се дължи на нараняване на черво), силно кървене от вагината (зацапването е често срещано и обикновено безобидно), засилваща се болка, въпреки успокоителните лекарства и силна, остра болка в хълбока (бъбрека), която може да се дължи на заплитане или нараняване на един от уретерите."

# 104
  • Мнения: 184
esprit_be , наблюдавай я тогава, ако се притесняваш. Аз мисля, че няма от какво да се притесняваш, все пак кожата си реагира по някакъв начин на интревенцията. Но да ти кажа не съм чувала до сега за съсирек (или хематом го наричат) при лапароскопия. Виж сининта дали нараства, но не се вманиачавай. А когато са ти махали конците, ако е имало нещо ще ти кажат. Спокойно Simple Smile Но ако чак толкова се тревожиш, звънни на док-а си или по-добре иди да я видят, че по телефона трудно ще обясниш какво точно виждаш Wink
Късмет и не се шашкай  Hug

Общи условия

Активация на акаунт