ГЕНЕТИЧНИ И ИМУНОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ - тема 3

  • 106 585
  • 997
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 1 045
mariam_75 аз днес пуснах целият пакет от имунологични и генетични по препоръка на лекарката. Иска да е сигурна, а пък и каза че е хубаво да се види цялата картина. Бях и при имуноложката и тя е на същото мнение. Така че наистина след консултацията с имуноложката ще ти назначат подходящите изследвания.

# 931
  • Мнения: 1 186
моля, който е правил ПИД поради проблем с генетичните изследвания да пише. Praynig

# 932
  • Мнения: 191
mariam_75 аз днес пуснах целият пакет от имунологични и генетични по препоръка на лекарката. Иска да е сигурна, а пък и каза че е хубаво да се види цялата картина. Бях и при имуноложката и тя е на същото мнение. Така че наистина след консултацията с имуноложката ще ти назначат подходящите изследвания.

Благодаря за информацията, би ли ми казала колко ти струваше това удоволствие за целият пакет имунологични и генетични изследвания за да си направя сметка....

# 933
  • Мнения: 2 013
Amalleira, това, което зная от двама различни лекари е, че повишените "Aнти-β2GPI - IgG, IgA, IgM   1.69 (+) (Cut off 0.615)" говорят за някакъв автоимунен процес, който в момента протича в организма. Явно, че не е от щитовидната жлеза, явно не е от АФА. Или има леко активизиран автоимунен процес, заради бременността (просто тялото ти не се е изчистило добре), или има някакъв друг автоимунен процес.
Това е, което аз зная, но не съм доктор.
Успех!

# 934
  • Мнения: 2 013
Момичета, да ви питам. При положение, че следните антитела в организма ми са отрицателни.
Като се започне от ревма фактор, мине се през: АФА, анти-овариални, анти-зона пелуцида, анти-спермални; анти-нуклеарни; Anti-SM, Anti-RNP; SS-A (Ro); SS-B (La); Scl-70; Jo-1;
Този b-гликопротеин беше леко положителен, защото и ТАТ беше до горна референта граница, но сега и тези за в абсолютната норма. МАТ винаги е бил в норма.
Дори и АST-то ми е в норма.
Въпросът ми е: има ли смисъл да изследвам НК клетки? При положение, че нямам активни антитела.
В крайна сметка дори и да излязат повишени НК клетки, трябва да зная от къде идват те, т.е. защо и срещу какво организма ми се бори. А не да лекувам симптома, без да зная причината. Или аз греша?

Последна редакция: вт, 15 сеп 2009, 09:47 от Magdalena1978

# 935
  • Мнения: 1 045
mariam_75 изпращам ти линка към лабораторията в Плевен, в който ги има цените на всички изследвания
http://www.ivfpleven.com/index.php?l=54

# 936
  • Мнения: 191
mariam_75 изпращам ти линка към лабораторията в Плевен, в който ги има цените на всички изследвания
http://www.ivfpleven.com/index.php?l=54

Благодаря ти много!

# 937
  • София
  • Мнения: 3 860
Amalleira, това, което зная от двама различни лекари е, че повишените "Aнти-β2GPI - IgG, IgA, IgM   1.69 (+) (Cut off 0.615)" говорят за някакъв автоимунен процес, който в момента протича в организма. Явно, че не е от щитовидната жлеза, явно не е от АФА. Или има леко активизиран автоимунен процес, заради бременността (просто тялото ти не се е изчистило добре), или има някакъв друг автоимунен процес.
Това е, което аз зная, но не съм доктор.
Успех!


Аз доколкото съм чела това което си написала се отнася за антинуклеарните антитела (АНА). Aнти-β2GPI - спадат към пакета за фосфолипидни и би трябвало за някакъв вид тромбофилия да говорят  Rolling Eyes Доколкото съм чела и доколкото ми обясни имуноложката АНА може да са леко повишени и без да има автоимунен процес, но леко повишени Simple Smile те могат да се повишат и от някакъв вид инфекция с която се бори организма  Rolling Eyes
Мисля си поне аз че НК клетките могат да са повишени без да има повишение на антителата  Rolling Eyes НК клетките са някакъв вид лимфоцити мисля, понеже на мен ми ги изследваха заради постоянно повишени лимфоците в кръвната картина  Rolling Eyes

# 938
  • Мнения: 2 013
Luthien, благодаря ти за отговора. Може би да не ги правя тези НК клетки за сега. Нямам завишени лимфоцити и това съм изследвала. Все още съм с неизяснен стерилитет, но за разлика от повечето момичета тук аз положителен тест за бременност не съм виждала. Според д-р Стефанов (от Плевен) моя проблем не е имунологичен след като до сега (вече 2 години и 9 месеца) няма + тест.
Но все пак се замислям за изследване за имунологична съвместимост- почти няма изследване, което да не съм направила. За това буквално се ровя за информация какво още мога да изследвам.

# 939
  • Мнения: 3 215
Магдалена, пускала ли си генетични? Предполагам, че стандартните си ги правила - хормони, микробиология, цветна снимка и т.н. Понякога съвсем дребни неща могат да са препъни камък..
Предполагам, че мъжът ти също се е изследвал..
Успех ти пожелавам и не губи вяра! Понякога само тя е достатъчна  Praynig

# 940
  • София
  • Мнения: 3 860
Магдалена  Hug
Пожелавам ти скоро чудото да ви се случи  Hug

# 941
  • Мнения: 49
Момичета здравейте.Искам да попитам тези от вас,които са правели вливания на имуновенин.Може ли да ми кажете по-колко ампули на вливане се  слагат./Знам че сигурно това зависи и от конкретния случай и се определя от имунолозите/, но горе долу може ли някой да ме ориентира-по колко ампули и от колко милиграма/милилитра е едната ампула и съответно цената и.Благодаря много предвартително и желая хубав ден на всички.

# 942
  • София
  • Мнения: 2 908
Момичета да споделя Laughing
Бях писала преди време,че повече с имунолозите в клиника Малинов няма да се занимавам но така се стекоха нещата,че пуснах пак там контролни изследвания на клетките(досега единственият завишен показател са НКТ,като актуалният резултат е 12% при горна граница 10%.И сега преписвам дословно,какво отдолу,ми е написано: Shocked
Препоръчва се курс с широкоспектърен антибиотик преди процедурата и имуномодулация със 56 ампули Immunovenin intakct (2x28) или 10g.(2x5)Kiovig.
Е кажете ми това на какво прилича,толкова много ампули ами на всичкото отгоре и някакъв си антибиотик.Нито едното нито другото ще направя,ще влея 4 мл.интралипид в първите чисти дни,както до сега съм правила(два пъти съм вливала) и винаги е давало резултат и така.Започнала съм със 22% и очевидно върши чудесна работа,и ме питаха,досега вливала ли съм имуновенин аз казах не,на два пъти интралипид и те ме погледнаха супер учудено едва ли не да се почувствам виновна.
Ами това е,колкото добри са Докторите,на другия полюс са имунолозите с,които работят.

# 943
  • Мнения: 3 215
Според мен резултатът ти никак не е лош и аз вероятно не бих вляла нищо. Тоя Киовиг за нищо го нямат там, а цената за вливане на препоръчаната ти доза е 1208 лв плюс 50 за вливането  Crazy
Ако само клетки си пускала, колко ти взеха?
Иначе се присъединявам към констатацията ти  Peace

# 944
  • София
  • Мнения: 2 908
130 лв.за Клетъчна популация:Total NK cells;NK cells;NKT cells.

Да и за цените,все едно ние ги копаем тези пари и изписват без да и мигне окото,не мерси,аз на такива въдици не се хващам,кой каквото иска да ми говори но мнението ми се потвърждава,че тези имунологични си е чист бизнес,тази материя е нова,не проучена достъчно,лекарите си противоречът във различните болнични заведения,в някои страни пък напълно ги отричат,а тук,какво,безумни терапии за няма нищо.За справка само да кажа,че интралипида го купувам за 20 лв.и още 20 лв.за вливането и незнам дали е от него или е случайност но е факт,че клетките ми са спаднали значително.Разбирасе всеки сам си преценява на кого да се довери и на кого не.
Успех на всички и хубави резултати. Hug

Общи условия

Активация на акаунт