Мога ли да замразя лимони?

  • 3 998
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 324
Не знам дали могат да се замразят.
Но ако харесваш подобни питиета, направи си лимончелоSimple Smile

# 16
  • Мнения: 256
Здрави лимони увити поединично в салфетка и сложени в найлоново пликче в хладилника издържат със сигурност два месеца (собствен опит). Бях забравила веднъж един и си беше в перфектно състояние, затова знам. Винаги така ги съхранявам, но обикновено не се застояват толкова дълго Wink

# 17
  • Мнения: 110
Но ако харесваш подобни питиета, направи си лимончелоSimple Smile

  От онзи ден мисля да го предложа и все не намирам време да се разровя за рецепта, която да пусна.  Слънчогледка се е сетила.    bouquet
  Страхотно е!   Peace
  Ако ти се занимава- няма да съжаляваш  Grinning 

# 18
  • Мнения: 27 524
Мерси, момичета.  Hug
За лимончелото отиват само три лимона и то само корите, лимонът пак остава  Laughing А и тези не са от дебелокорите.
Ами, в хладилника са, засега са си ок, ще ги увия и в салфетка  Peace На сокове ще ги пием явно  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 110
  Имаш право, Блонди. Не се бях заглеждала по рецепти за лимончело и си мислех, че е едва ли не екстракт от лимона.  Rolling Eyes  А те отивали 3-4 бр., макар и за 400-500gr.   newsm78
  Но пък малко сладко, малко в хладилник, малко на сок.......може и да отхвърлиш доста от бройката.   Peace
 Явно ще си 'вкисилявате' живота следващите дни.   Joy
  Hug

# 20
  • Мнения: 27 524
Явно ще си 'вкисилявате' живота следващите дни.   Joy

 Joy Аз се прибирам в София, да се киселее мъжът ми  Laughing

# 21
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Явно ще си 'вкисилявате' живота следващите дни.   Joy

 Joy Аз се прибирам в София, да се киселее мъжът ми  Laughing

Ами донеси армаган на роднините, лимони от Белгия, мммм чудно  Mr. Green Hug

# 22
  • Мнения: 110
Мarulka_s, ами те в Бг кога са виждали лимони   hahaha ....нека занесе Блонди.
Друго си е лимон от чужбинско, нали?!   Joy 
Едно време как беше с портокалите-само по Нова година  Peace

(сори за спама, Блонди  Hug  )

# 23
  • Мнения: 2 784
Блонди, майка ми прави разкошен лимонов ликьор с лимони, захар, спирт и прясно мляко. Оставя се да ферментира и после се прецежда през филтърна хартия. Ако те интересува, довечера ще я попитам за пропорциите.

Може ли рецептата? Звучи много хубаво.
И много вкусно става, само че ще я напиша утре- вдругиден, че едва днес се сетих да питам и мама трябва да я открие в тетрадките.

# 24
  • Мнения: 2 784
Ето я и рецептата:
                               
                                   Ирански ликьор

1/2 л. несварено мляко, 350 гр. чист спирт (90 градусов), 1 кг захар, 2-3 лимона, нарязани на четвъртинки.
Всичко се слага в голям 3-литров буркан, на тъмно, на стайна температура и се разбърква веднъж дневно в продължение на 15 дни. Бурканът трябва да е плътно затворен (навремето имаше едни такива като гумени капачки, използвахме тях), за да не изветрее спирта. В шише с по-широко гърло се слага голяма фуния, а във фунията се прави друга фунийка от филтърна хартия и се сипва по малко от сместа. СМЕСТТА В САМАТА ФУНИЙКА НЕ СЕ РАЗБЪРКВА СЪС НИЩО, ЗАЩОТО ХАРТИЯТА ОМЕКВА ОТ ТЕЧНОСТТА, МНОГО ЛЕСНО СЕ КЪСА, А АКО СЕ СКЪСА ФИЛТРАЦИЯТА ТРЯБВА ДА СЕ ПОВТОРИ. Течността капе капка по капка, така че са необходими няколко дни, докато се филтрира. Хартията се сменя през ден. След филтрирането се изчаква 15 дена преди да се консумира.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 269
Жълтият Ламтурник , мерси за рецептата. А сега въпросите: става ли с купено мляко (пастьоризирано) или трябва да е несварено домашно задължително? Каква е тази филтърна хартия?  newsm78

# 26
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Изцеди ги и ги замрази.

# 27
  • Мнения: 2 803
Изцеди ги и ги замрази.
Така не се ли губят всички витамини?

# 28
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Изцеди ги и ги замрази.
Така не се ли губят всички витамини?

Аз знам, че при замразяване витамините се запазват.
Както става и със замразените зеленчуци.
А когато стоят изцедени в хладилника, тогава се губят витамини.

# 29
  • Мнения: 2 784
Жълтият Ламтурник , мерси за рецептата. А сега въпросите: става ли с купено мляко (пастьоризирано) или трябва да е несварено домашно задължително? Каква е тази филтърна хартия?  newsm78
Става и с купешко мляко, последният път с такова го правихме. А филтърната хартия я използват в лабораториите. Същата е като хартията на филтрите за кафе, така че предполагам че и филтър от кафемашина може да се приспособи някак... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт