ЮНСКИ мами 2009! Тема №19

  • 10 009
  • 279
  •   1
Отговори
# 30
  • Germany
  • Мнения: 7 955
Здравейте и от мен!
Аз днес бях на преглед и да се отчета Simple Smile Бебчо си върви както трябва, като крачето е с една седмица напред. Вече е 346гр. и според лекарката около 22-23см. Пуснах си и болнични и за съжаление ще се наложи да си взимам до края, защото във фирмата ни ще има доста съкращения и за да се предпазя, ще изляза от сега. Хич не ми се стои вкъщи от толкова рано, но поне няма да мисля кой ще взима Бобо от детска, и кога по нощите да пускам пералня и т.н. Ами това е от мен.. хубав ден на всички!

# 31
  • Плевен
  • Мнения: 854
somebody, и на мен ми го препоръчаха този филм и тези дни ще го гладам.
Браво на Иви за темичката.
Ох, момичета, да ви се оплача, много зле се чувствам в тия студове затворена вътре по цял ден. Е, вярно, излизаме всеки ден със шейната с малката, но то е за половин час. А преди бяхме по цял ден навън - тя навън ядеше, навън спеше, даже докато спи бързах да вляза до компютъра да прегледам форума или пощата си... Ама сега нямаааа... вчера карах мъжът ми да отидем до Метро ей така просто да се разходим, и аз да видя хора и те да видят маймунка както се казва.. Срещнахме много познати и те тръгнали по същата причина - просто да се разходят. Няма ли да свършват тия студове,,  newsm78
Ох, сега ще хапна и ще пошия малко гоблен, че отдавна съм го зарязала и докато Андреа спи все чета книжка излегната на дивана, но днес ми домъчня за гобленчето. успешени  приятен ден на всички!

# 32
  • Мнения: 69
greenlife, за гъбичките - не е вярно, че не ги лекуват. Моето течение се появи малко след забременяването и миналия месец доки каза, че имам и бактерии, за които ми даде безопасни за бебетата вагинални овули за 3 вечери. Сега ще искам пак да ме провери и да каже дали всичко е наред. Но течението май е постоянно, нормално и безопасно за бременността, стига в него да няма някакви "гадини" Simple Smile

# 33
  • Мнения: 136
Moni , мисля, че няма нужда да излизаш в болнични, за да се зпредпазиш от съкращение. Ако си уведомила работодателя си писмено, си под закрилата на закона и е изключително трудно да те съкратят. Аз също имах такива опасения навремето, но сестра ми е адвокат и ми разясни ситуацията. И все пак, за всеки случай, на последния преглед си взех документ, че съм бременна и го дадох на счетоводителите ни. Но те ми казаха, че и без това съм защитена от закона.

anyto , аз бях по празниците така. Първите дни лежането и мързелуването ми беше супер, но после взех да полудявам, да трупам кила. Не ми се тръгваше после на работа, но сега съм благодарна, че работя, защото едно, че виждам хора, чувствам се полезна, има разнообразие, а и се движа. Хубавото е, че казват, че още няколко дни ще са тези кучешки студове, после ще има няколко дни затопляне преди поредния студ.

# 34
  • Мнения: 35
KaterinkaM, аз също съм с гъбички,които ми ги откриха още във втория месец и тогава док ми каза,че изобщо не е препоръчително да се лекуват поне до 24-та седмица.След това няма проблем,но вече органогенезата е приключила и детето само качва на килограми Peace

# 35
  • Мнения: 1 475
Да питам, някой знае ли каква е цената за Феталната ехокардиография, че аз нали се записах за 22 янури, но забравих да питам за цената и при този оглед, дали се прави и ФМ или само сърчицето се гледа, а май се записах и рано??!!! Thinking

# 36
  • Мнения: 456
Сюрпризираха ме с лош резултат от БХС-а  1:185 и съответно ме насочиха към амниоцентеза за по-категоричен резултат. Бая се уплаших честно казано  #Crazy Чак сега малко се поуспокоих. Определено обаче не мисля да прекъсвам бременноста дори и при 100%-това вероятност за Даун и затова няма да правя амниоцентеза. Най-много да направя някоя беля по време на самата процедура или по пътя за София ( варненските специалисти хич ги нямало).
На всички които прояваха интерес ще пиша за темичките в близките дни, че днес не съм в състояние.

# 37
  • София
  • Мнения: 592
ivi_81, успокой се. Повторете изследването непременно. На кумата ми така и бяха изкарали акъла, щеше да превърти докато стигне МД, а се оказа някаква грешка. Повтори изследването и всичко беше в норма, детето и е много сладко -голяма слядурана.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 658
ivi, това, че ти е лош резултата, не означава, че ще имаш генетично увреждане. Много момичета като лежах първия път имаха лош резултат и добра амниоцентеза. Не се изследва само за Даун, има и много несъвместими с живота заболявания или с много тежки увреждания и е добре да си я направиш. Ако ти я направи добър специалист, няма защо да се притесняваш от усложнения, а и лежиш няколко часа в болницата след това. Дават ти и три дена болнични. Аз вече бях препоръчала двама специалисти за тази цел в МД София.

Според таблицата, съм качила максимума за килограмите. Grinning

# 39
  • Мнения: 136
ivi_81 , и аз се присъединявам към мнението на другите момичета. Първо, не се притеснявай, болшинството от жените с лоши резултати раждат здрави и красиви бебчета. Второ, както казва viper, направи го за всеки случай отново и виж и тогава какво ще ти излезе.

petia_tag, тази таблица май е направена за бременни в Сомалия  Thinking

somebody, а Феталната ехокардиография не влиза ли към Феталната морфология, че и мен леко ме вълнува тоя въпрос? Малко ги бъркам тия неща.

Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 14:43 от Gydelichkova

# 40
  • Мнения: 0
ivi, съжалявам .............. , но не се панирай.
БХС не е точно изследване. Повтори го, и не се притеснявай от сега.... Знам, че е лесно да се каже , но..... нищо не е сигурно. Стискам палци Praynig

# 41
  • Мнения: 165
ivi_81 не се притеснявай излишно, все пак това не е диагноза, а просто прогнозни резутати..аз много се чудих, дали изобщо да го правя, но го направих и все още чакам резултата.Горе главата, всички ще имаме здрави и усмихнати бебчета!

Момичета да ви питам, в коя част на корема усещате бебчетата си?Аз съм с предна плацента и по принцип по-късно се усещали, но имам някакви странни усещания, които не мога да определя, та затова питам?

По таблицата с кг съм на максимума за седмицата си Simple Smile

# 42
  • Мнения: 199
ivi_81 дано всичко да е наред.  Аз бях чела, че този късния БХС дава верен резултат само към 60-70%, което не е чак толкова много всъщност.

И аз гледах "Странния случай с Бенджамен Бентан" вчера. И на мен ми хареса. Другия уикенд може да гледам този с Анджелина Джоли.

Gydelichkova и аз сложих тази таблица в черния списак   Laughing
Ленено семе си взимам от Пикадили. (ако не си намерила до събота, просто след срещата в събота слез и си вземи.) Има и на диетичния магазин на Шишман.

# 43
  • Мнения: 0
Gydelichkova  , много си права за таблицата. Сега съм над нормата си ( за 16 г.с. ) , а в края на бременността трябвало да съм 70кг. - че аз ако съм толкова ще се търкалям!!!! ( а може и това да не мога да правя ) !!! Joy Не съм супер клъощава, но все пак - 70 кила са многооооооооооооооо #Crazy
 

# 44
  • Мнения: 165
Ivi дано всичко да си е наред с бебчето, все пак 90% от жените с лоши резултати раждат нормални деца, а някои от жените с прекрасни резултати - увредени и при това положение се чудя какъв е смисълът от това изследване, явно е доста неточно. Аз затова и не мислех изобщо да ходя на него, но от ЖК ме изпратиха. Повече се доверявам на ФМ, доколкото знам ти прави при Давидков, а той е с най-модерния апарат и всичко си беше наред. Ако искаш се запиши и при Балев-този петък за следващата седмица, неговият апарат е по-стар, но пък е по-известен като специалист.
Колкото до кг - засега съм в рамките на допустимата граница за 18 седмица. Направих си справка с предната бременност - в първите няколко мес. съм била все на минимума, а в края е трябвало да съм 73кг, но бях 78.
Някои жени наистина качват доста по-малко от таблиците, но когато има задръжка на течности от организма и отоци, килограмите се качват стремително нагоре и чак 2-3 или повече седмииц след раждането отоците изчезват.

Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 15:18 от vanny_76

Общи условия

Активация на акаунт