Отговори
# 225
  • Sofia
  • Мнения: 2 499
Добро утро, момичета! Simple Smile

МамаЗ, честит рожден ден! Да си жива и здрава, много да те обичат и много да те глезят! Желая ти едно здраво, сладко бебче, когато му дойде времето!   



Момичета, стискайте палци нашия тати да се прибере благополучно  Praynig Тръгва от Шумен и било ужасно заледено, много се притеснявам  Rolling Eyes

Отивам да ударя едно кафенце и после пак ще се видим  Hug

# 226
  • Мнения: 2 784
Фокси, това го бях чела преди време, но съм го забравила. Много е готино! Grinning
Янита, сега има едни нови чувалчета с илик между крачетата за да минава коланчето на кошничката или количката. Такива нямаше преди 4 години, като раждах. Моите са 2, донесоха ми ги от Германия, но и тук съм виждала такива.
Снощи пуснах първата бебешка пералня, утре ще гладя. Забравила съм тия джуджавки колко място заемат- сушилника не ми стигна. Rolling Eyes
Коте, стискаме, разбира се. То в градовете е ужас, а по междуградските направо не ми се мисли. Close
МамаZ, честит ти рожден ден! Много щастие, здраве, любов и един малък юнак на финала!

# 227
  • Мнения: 17
ЗАРИНА  newsm67 От здраве да не се отървеш и нека твойте желания да са наши пожелания Simple Smile
 Ах този Криско бре ще разбива той женски сърца видяло се е   Hug . А Тони колко килца стана вече юнака. Изглежда ми доста пораснал, доколкото може да се прецени по снимка де пу пу .
 А добро ютро и за днес. Аз вчера се поразрових да видя как стой въпроса с обезболяването по време на секцио, че уж съм се поуспокойла ама май по-малко си ме тресе шубето, или по точно разни "дребни"  Mr. Green въпросчета, който сега ми се струват мнооооо съществени ама там в болницата едва ли ще ми хрумнат изобщо. Ама аз съм си такава искам и най-малкия детайл да ми е изпитан, което естествено няма как да стане. Но не пречи да се опитам де  smile3503
 Ето я и темичката : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=254584.msg9793807#msg9793807
 На мен поне ми беше доста полезна. Качвам я за мамите с който ще сме сестри по рязане  newsm47.
 Аз днес имам излизане и лошото е,че ще е по центъра, а той май е блокиран, а и както е заледено  newsm12 но няма мърдане трябва да ходим с милото на лекар. Този път заради него. Има някакъв проблем с крака, май неврологичен. Преди 14 години е лежал половин година в кома и от там май идват проблемите. Лошото е че болката в стъпалото му е от 2-3 месеца и само обикаляхме по разни некадърни доктори, който му изписваха лекарства без дори да го прегледат, и на другия преглед просто му ги сменяваха като виждаха че няма ефект.  #2gunfire
 Вкрайна сметка май се оказва, че се стигна до там, че сега  новия лекар при, който ходим иска да го вкарва в болница за изследвания и то точно сега покрай раждането ще е супер  smile3555 Дано днес  всичко да е наред и да се спазарим да отложат болницата поне с 2 седмици.
 А иначе пък утре аз съм по лекари. И аз като Котето сутринтта съм на ЖК ( не знам какво още остана да ми правят пък там) и вечертта съм в Окръжна за последно да мерим сърцетупа на бебето преди да го изтръгнат брутално на студено в понеделник.  smile3541
 Това за сега от мен приятна закусчица аз вече мушнах подобаващо количество храна на по-сигурно в корема  eat

# 228
  • Мнения: 0
Добро утро и от мен!
Мама3  nbirthday  party023  nbirthday много здраве щастие и късмет и най сладкото бебче накрая!
При нас е страхотна поледица та тези мами на които им се налага да излизат да внимават много Naughty
Криско много е пораснал дано в понеделник вече си е вкъщи Hug!
Хубав ден!

# 229
  • Мнения: 173
Добро утро и от мен!
Мами, пиша с една молба към Вас, че съм в голяма чуденка относно дрешките за изписване  newsm78

Моля, всички с готови комплекти да ги качат в албумчето, че да се ориентирам какво да купя и аз  Praynig

Много, много благодаря   bouquet

Мама3newsm51 HAPPY BIRTHDAY, да си жива и здрава, много обичана и здраво и красиво бебче на финала  newsm30

# 230
  • София
  • Мнения: 4 868
Фокси, секциото при мен беше уж планирано, но Габа не си дочака датата, та ме рязаха по спешност.
Контракциите и разкритието правеха невъзможно да спрем раждането, та ме приеха и подготвиха много бързо: бръснене (че кола-маската я бях планирала за няколко дни по-късно), клизма и включване на системи. Честно казано, не помня какво имаше в онази първа система, но изчакахме да изтече една банка от нещо си.
За пълна упойка изобщо не беше ставало дума - държах да "присъствам" на раждането. Слагането на упойката не е супер приятно усещане, но не е болезнено. Лягаш настрани и между две контракции (в моя случай), анестезиологът вкарва игла между прешлените. Всъщност се поставя тънка (почти като косъм) тръбичка, през която се влива упойката, а по-късно може да се влива и обезболяващо лекарство. Посмяхме се, когато докторът проверяваше дали ме е хванала упойката, защото ме караха да мърдам с крака, а аз дори не знаех къде са ми краката. Странно усещане е и доста се забавлявахме. Поставиха ми катетър, когато вече не усещах нищо. Тогава вече пуснаха и съпруга ми в операционната - за малко да не го позная - целият в зелено можеше да мине за хирург. От операцията се усеща само някакво притъпено бутане и натискане, но няма усещане за болка или рана. Изваждането на бебето е много бързо - буквално минути след като направят разреза. Следва вадене на плацентата и разни други процедури, които не видях (и дума не ми дадоха да продумам за отместване на зеленото покривало и поне един поглед към корема, а ми беше любопитно). Мен докторът ме заши на 7 пласта, поне 3 от които на матката, за да е сигурно, че няма да има проблеми при следващи бременности. Цялата процедура отнема малко повече от час. Анестезиологът стоя до мен през цялото време и следи как понасям упойката. По едно време ми прималя и веднага ми сложиха някакво лекарство през абоката. От другата ми страна съпругът ми предаваше "в ефир" как протича операцията и после - какво правят на бебето.
Като ме зашиха и почистиха, ме откараха в моята стая, където ми нагласиха апарат за вливане на обезболяващи (през тръбичката в гръбнака). През следващите 2-3 часа все имаше някой при мен, а после ме оставиха уж да спя (беше посред нощ), но аз така и не заспах от емоции. На сутринта ме насърчиха да стана и да се раздвижа, по обяд вече се бях изкъпала и постоянно ме следяха да пия достатъчно течности и да се движа.
Въпреки болката, движението помага за по-бързото възстановяване. Не съм имала главоболие. Всъщност, единственият страничен ефект от упойката беше странен сърбеж по лицето, който продължи около ден. На третия ден вече бях готова да се прибера у дома, но ме задържаха 5 - колкото е стандартната процедура.
Имаше само един проблем - Габа се роди много малка и веднага беше откарана в Медицинска академия (за това бяхме предварително предупредени). Та не знам как се процедира, когато бебето е при теб - кога ти го дават, кога можеш да кърмиш и т. н.

# 231
  • София
  • Мнения: 1 978
Мамаз,  newsm59   много щастие,здраве и безпроблемно раждане!!!

Тони,радвам се и аз като всички за хубави новини за Криско,най-вече на това,че другата седмица ще си го приберете  Simple Smile

Инче,не се притеснявай,всичко ще е наред,ще стискам палци!

Аз малко да се оплача,че от вчера съм в една депресия,толкова ми е самотно сам сама в нас,само чистя и готвя,чувствам се като някоя дебела домакиня,освен това снощи видях няколко лилави петънца на едната ми гърда и се чудя дали не са наченки на стрии,депресирам се,защото само ям,дебелея и сякаш у мен вече няма нищо женско,нямам търпение да родя,в същото време ме е страх ужасно много и най-тъжното е,че мъжът ми снощи каза е от какво пък си депресирана?
Той дори не се опитва да ме разбере,аз му изреждам от какво,а той казва,това са глупости  Sad

# 232
  • Мнения: 242
Янита,благодаря ти за изчерпателния отговор Hug Вече добих представа,а аз точно така си го представях,де.Аз не исках само да ми слагат тръба в гърлото и да бъда с пълна упойка,ако се наложи спешно секцио...не за друго.Иначе няма проблем със иглите,тръбичките и абокатите.Не е болка за умиране.Пък и много исках да съм в съзнание,за да си чуя поне бебетата.
Благодаря за инфото Mr. Green А всъщност кога се слага пълна упойка? Как решават докторите дали ще е пълна или частична?

# 233
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
hetera ,накрая всички май се чувстваме така.Но това ще отмине.Кофтито е,че времето е лошо и не може много да се излиза.Но пробвай да се видиш с приятелки в някой МОЛ.Ще ти се отрази много добре.
Мажи с крем гърдите,корема,краката-поне ще знаеш,че си направила всичко възможно да нямаш стрии.А пък каквото стане.Няма да се снимаме след това в Плей Бои и това е-ще го преживеем някакси  Mr. Green

# 234
  • Мнения: 2
бульовче, surcare в piggis house е 7 нещо:-)

# 235
  • Мнения: 25
Пуснете БТВ - Часът на мама

# 236
  • Мнения: 152
Честит Рожден ден, МамаЗ! Много, много щастие и едно прекрасно, пухкаво, здраво бебче през февруари.

Хетера- спокойно, всичко ще се нареди. Аз вечер съм по-депресирана, сутрин като е светло вчее ми е по-леко и по-оптимистично.
Не се бях качвала на кантара и за 1 седмица съм качила 4,5 кг. Направо с еуплаших тази сутрин. Знам, че доста е отишло и за бебка, но много от килцата са се лепнали на дупето ми  Mr. Green. Много ме сърби и много се разтяга кожата на корема ми, дано бебето е над 3 кила вече.

# 237
  • Мнения: 171
Добро утро мамчета Hug
Айде не остана до финала.Аз днес съм на лекър,та после ще давам отчет,сега си пия млякото обличам се и излизам,нямам търпение да видя бебка колко е пораснала и да чуя дали  скоро ще се срещнеме:)

# 238
  • Мнения: 649
Добро утро сладки,

МамаЗ

Желая ти много здраве, семейно щастие и благополучие и здраво детенце

Сега по ред на номерата:

Тони, Криско е очерователен Simple Smile Много е порастанл и е едно сладко малко човече. Надявам се другата седмица вече да си е вкъщи и да сте неразделни, че имате доста да наваксвате.

булювче Твоят бебок вече се е намърдал на старта и само чака сигнала май  Wink

Галл аз вчера успях да си намеря Гино Дактарин. Обиколихме 6 аптеки, е имаше в 6-тата  Joy Направо си взех две опаковки, за да мога да си реша проблема след това. Много ти благодаря за отзивчивостта  Hug

Пис днес като се събудих се замислих за теб. Малко остана и ще си гушкаш сладкото вързопче  Simple Smile

cutesmallcat лек път на мъжа ти и да се завърне благополучно при теб и бебока  Hug

bobsi ти и днес се погрижи за нашата фигура , аз със сигурност ще се възползвам от предложението.

Ние снощи с моя мъж направихме едно пробно ходене до Т.К. Отне ни околоо 20 минутки, но все пак тръгнахме след 10 часа от нас. Представям си ако се наложи да пътуваме до там през час пик какво ще е. Но това няма да го мисля сега.
На мен много ми се иска да раждам през деня, честно казано нощта ме подтиска и всичко ми изглежда много по-страшно. Ама когато реши.

Момичета аз продължавам с гадните сънища и съм малко  Shocked незнам защо им се връзвам. ЗНам че някои от нещата, които сънувам не са на хубаво и още повече ми гложди под лъжичката.
Кажете какво да правя? newsm78 Дали да не ида до Църквата да си забаля една свещичка и да се помоля за леко и безпроблемно раждане и за здрав бебо?
При Януарките бях чела, че можело да се чете молитва за такова раждане. МамаЗ можеш ли да се включиш с компетентен отговор на моя въпрос?

Темата по Часът на мама е много интересна - за осоляването говориха досега, а 2-рата част ще бъде за нерегламентираното плащане по време на раждане.

# 239
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
^desika^ ,има молитва за бързо и лесно раждане.Отиваш в църква и свещеник ще ти я прочете.Трябва обаче да си кръстена.

Темата в Часът на мама е много интересна

Общи условия

Активация на акаунт