Един млад объркан бъдещ татко

  • 8 517
  • 93
  •   1
Отговори
# 75
  • вкъщи
  • Мнения: 704
честити бебчета и скоро да се гушкате четеримата

# 76
  • Мнения: 2 757
Честити момчета, тогава!  stork-boy stork-boy

Eй, Ники, много си тактична, едва ли таткото, който пише тук в момента има нужда тсчно от твоите думи и съвети  ooooh!
Не са нито първите, нито последните, на които бебетата са се родили по-рано. Наистина не е лесно, но пък колко се радват на прекрасни дечица след няколко по-трудни първи месеци. Дано малките бързо да започнат да наддават и всичко да е наред колкото се може по-скоро!  fingerscrossed fingerscrossed

Аз пък не мисля така. Хубаво е да знае човек какво го чака за да се подготви. Разбира не може да знае точно бъдещето, но е хубаво да е подготвен максимално и то не толкова със знания, а с очаквания. Аз бях гледала дете преди близнаците и знаех горе долу какво ме чака. Но пак не бях достатъчно подготвена, реалността се оказа по ужасна отколкото очакванията ми. Но пък мисля, че Господ едва ли ще ги натовари повече отколкото могат да поемат. Все пак е добре човек да си има едно наум. Така че може би ти мислиш, че той няма нужда от предварителна настройка. Но той реално има независимо съзнава ли го или не в този момент на първоначален екстаз, защото ако едно нормално здраво и кротко бебче може да донесе много радост и щастие в семейството, така може, особено ако са повече на брой попаднали при неопитни родители, да донесе и много трудности, пролеми и мъка. Толкова много, че почти да не успеят да усетят щастието от гледане на дете. Споделям личен опит ако разрешаваш  Wink

# 77
  • Мнения: 1 895
и мъка... Толкова много, че почти да не успеят да усетят щастието от гледане на дете. Споделям личен опит ако разрешаваш  Wink

Твоята гледна точка е добре позната, но ти си единствената тук, която използва думи като мъка и наказание, когато говори за децата си. Така, че ще те помоля да спреш да сееш негативизъм по темите.

Да са им здравички момченцата на хората и да си ги приберат, пък ще си ги отгледат и нека сами да кажат след време дали гледането е било мъка или не.
Уморих се да споря с теб, затова занапред просто ще започна да те цензурирам ако не започнеш да се съобразяваш и да ограничиш  провокиращите и стряскащи коментари!

# 78
  • Мнения: 1 485
Честити  бебета  бъдете  живи  и  здрави.Поздрави  на  цялото  семейство. newsm07 newsm07  bigdance2

# 79
  • Мнения: 2 757
Double with Cream , аз не знам защо направо във форумните правила не се добави точка, която забранява на юзерите да споделят личен опит и мнение, ако то не звучи много приятно в ушите на някои хора.
Да не мислиш, че на мен ми е приятно да чета как на някои хора са им се паднали лесни деца, които им носят толкова много щастие и не създават никакви проблеми при положение, че нещата при мен са коренно различни. Пък не съм тръгнала да рева, че си споделят щастието пред хора, които имат  големи проблеми. Ако ме дразни да не чета, нали така. Но ако погледнеш от тази гледна точка може и да осъзнаеш, че е много по гадно и нечовешко  е да говориш колко си щастлив и късметлия на хора, които и да искат не могат да ги изпитат тези неща и то не по тяхна вина, а по вина на обстоятелствата.
Това е другата гледна точка, също толкова реална колкото и твоята. Но която най вероятно ти няма да приемеш и ще се възползваш от правата си да наложиш мнението си като ме цензурираш  Close Нищо чудно това и достатъчен повод за бан да е за теб.
В БГ и БГ форум явно демокрация скоро няма да има  Naughty Tired

# 80
  • Мнения: 1 895
borislav_86, заповядай в темата на бебетата близнаци.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=387525.0;all

Там можеш да споделяш, да питаш и да си комуникираш със себеподобни Wink


П.П. НикиФин, отново изпадаш в излишен драматизъм!

# 81
Леле ама вие сте писали доста.. Знам че може да има разни усложнения заради кувиозите и тнт. Вярвам че всичко ще бъде ок. Защо Никифин е толкова зле настроена към бебета родени в 7 месец? Вече май и имена си имат..  hahaha

# 82
  • Мнения: 2 757


borislav_86 , изобщо не съм зле настроена. По скоро съм притеснена. Но това не значи, че ти вие ще имате големи проблеми с бебетата. В крайна сметка статистиката в този форум е, че повечето близнашки майки са имали щастливо майчинство. Нищо чудно ако вие сте от тях. Просто моят личен опит е по различен. Дори децата ми не са седмачета, а осмачета. Гледам си от моето положение и опит и затова се притеснявам, друга причина няма. Вероятността обаче  вие да сте по големи късметлии от мен също е реална и всички тук се надяваме на това.  Peace

Последна редакция: нд, 17 май 2009, 11:09 от Double with Cream

# 83
  • Мнения: 519
  Няма нещастно майчинство или поне аз не разбирам как една майка,ще бъде нещастна,че има деца,па макар и 3(в твоя случай).Трудно ще е разбира се,едва ли има близнашка мама,която да каже,че и е много лесно.Но какво да се направи,да ги върне ли?!Просто се настройва психически и се пуска по течението.Къде паднали,ударени,наакани...гледаш по ведро и така. Няма нужда от негативизъм,само неприятности ти създава.

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 4 098
Родиха се малките на 14-ти май сутринта. Дано всичко е наред  Cry

Честито   bouquet Не се притеснявай толкова  Laughing Усмихни се на живота, на дечицата и жена ти и си се радвайте на мъниците. Имам толкова приятелки, родени в 7-ми месец, живи и здрави са си  Wink  В 8-ми месец е доста опасно доколкото зная. Хайде късмет и пиши, тук има много хора, които помагат със съвети  bouquet

# 85
  • Мнения: 2 757
  Няма нещастно майчинство

Е как да няма #Crazy. Дори само когато детето ти реве и не знаеш какво му е и не можеш да му помогнеш си нещастен. Поне не знам майка, която да е щастлива в такива моменти. Да, ама ако тези моменти за едни станат пермаментно ежедневие за други тогава трудно ти остава време да изпиташ каквото и да било щастие. Познавам майки, които твърдят че децата им никога не са ревали, поне не без някаква очевидна и много основателна причина. АМи щастливи са, що да не са. Но е факт, че има и коренно различни случаи от тези.  Повтаряш клишета, върху смисъла на които се съмнявам изобщо да си се замислила.


vaflichka, то е ясно, че днешно време седмачетата по правило оцеляват. Ама когато имаш проблем знанията ти за статистиката изобщо не те греят, защото в природата на майката е да се притеснява и дори дреболии за околните за майката са цяла трагедия, особено ако и е първо бебе (бебета). Няма какво да заблуждаваме новоизлюпените родители и да се хилим през сълзи. Факт е да си майка е много тежко бреме и това е по правило. Рядко се срещат майки, които да са изкарали леко, безпроблемо и прекрасно майчинство.

# 86
  • София
  • Мнения: 2 908
Искам и аз да честитя на Борислав за двойното щастие.   bouquet
Пожелавам ви здраве,много щастливи мигове,скорошно  прибиране у дома и всичко да бъде наред.
Гледай положително на нещата,ще се справите.

# 87
  • Мнения: 7 803
ники за пореден път успя да изродиш темата  Tired като си нещастна махни се от форума бе  #Cussing out тук сме щастливи с децата си и гледаме оптимистично. твоя постоянен негавитизъм няма да помогне никому, колкото и високо да цениш опита си, други такива като теб не съм срещнала нито в нет пространството, нито на живо. така че не виждам кому биха били полезни твоите черни мисли. ей, как пък веднъж не похвали някой от близките си или децата си  Sick
Боби, сори за спама, скоро ще го изметат, но не се удържах  Rolling Eyes

# 88
  • Мнения: 2 070
Честито на таткото  bouquetИма тема за недоносените деца,можеш да научиш много от там.
NikiFin,в темата за недоносените повечето деца са с нормално развитие ,и без сериозни здравословни проблеми.Не всявай излишна паника.

# 89
  • Мнения: 741
Честити бебчета! Да пораснат големи и силни мъже и много да се гордеете с тях! Трудностите в началото ще ги научат да са по- борбени и да не се плашат от нищо!
Бързо да се прибират у дома и да ви радват!

Общи условия

Активация на акаунт