Бразилия-Аржентина

  • 7 730
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 603
crow не се притеснявай. Аз бях в Рио преди две години някъде, няма страшно. Има много полиция и всичко е много спокойно, особено за туристите. По-опасни са бедните квартали (фавелас), там не съм ходила, знам, че организират специални обиколки с джипове, но аз не съм ходила. Хубаво е все пак да не се демонстрира благосъстояние, показване на скъпи часовници, вадене на много пари на публични места. Човек съвсем спокойно се разхожда, другото са предрасъдъци, навсякъде се случват лоши неща, дори в родните ни градове.

ПС
Разгледах снимките и изглеждат така сякаш са правени точно в бедните квартали. Да, в Бразилия попринцип има доста голяма престъпност, но в туристически град като Рио, няма от какво да се притеснявате, ако спазвате някои правила, все пак хората там се изхранват почти само от туризъм. А бразилците са много любезни и отворени хора.

# 16
  • Мнения: 3 423
"Рио- де - Жанейро -ето хрустальная мечта моего детства " цитирам скъпия ми Остап Бендер , защото това ми е любим израз ,тъй като Рио е и моята кристална мечта  Simple Smile
Чакам само детето да порасне още малко, свинския грип и кризата да свършат и съм там  Simple Smile
Момичета благородно блазея на виделите Рио и водопадите Игуасу.
Разкажете нещо интересно за там, престъпност навсякъде има...


# 17
  • Мнения: 2 603
Ами кажи какво по-точно те интересува. Аз на водопадите не съм ходила, но някой ден мисля да се върна специално. Пък и Рио не е място, което може да се види само един път, след това постоянно те тегли. Аз понякога се чудя дали изобщо съм била там или не съм сънувала.  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 295
Само да споделя нещо-има много хубави цени от Букурещ на Иберия до Аржентина,Бразилия,Чили.
Скоро издавах билети до Мендоса/Аржентина/,връщане от Игуасу за към 830 евро.
Това само за инфо,защото цените от БГ хич не  са евтини.

# 19
  • Мнения: 3 423
Ами кажи какво по-точно те интересува. Аз на водопадите не съм ходила, но някой ден мисля да се върна специално. Пък и Рио не е място, което може да се види само един път, след това постоянно те тегли. Аз понякога се чудя дали изобщо съм била там или не съм сънувала.  Mr. Green

Ходихте ли на самба?
Някакво типично заведение?
Готино ли беше?Танцувахте ли?
Ходихте ли до Тижука, чела съм че е най- голямата градска дъждовна гора в света?
Секси ли са плажовете?
Ходихте ли до Музеите на Изящното и на Модерното изкуство?
Как е нощния живот?
Нещо интересно и типично , като храна?
Чувства ли се дух на свободни хора ,на забавляващи се хора?
Асоциациите ,които правя като мисля за Рио са секси плажове, слънце, романа "Бразилия"на Ъпдайк, самба ,освободени красиви хора с бели панталони  Wink и мирис на океан.Това обаче са асоциации на един не ходил до там мечтател. Сподели ти на теб , какво ти направи силно впечатление, като ходила.
Леле как ти блазея,леле... Ама благородно  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 603
Ще ти отговоря специално за Рио, там прекарах около 5 дена, доколкото помня има два големи плажа Копакабана и Ипанема, секси са да, има наистина много хубави жени и мъжете са също симпатични. Направи ми впечатление, че постоянно се игра на топка от малки и големи момчета. На самба не съм ходила в Рио, нощния живот е доста активен, има много травестити по улиците, постоянно движение, предполагам, че в дните около карнавала е още по-интересно. До тези музеи не съм ходила, или поне не се сещам в момента, запечатал ми се е ярък спомен от ходенето до статуята на Христос, аз бях там по Коледа и в града се намираше най-голямата коледна елха в света доколкото помня. Та интересно беше да гледаш коледна украса облечен с бански. Ходихме в една бобена къща, където всички ястия бяха с боб, изобщо боба е на голяма почит там, както и царевицата, морските деликатеси и има страшно много месо. Обикновено по ресторантите келнерите се разхождат с по един опечен бут или друг вид месо и минават покрай масите и ти режат, имаше картончета с червена и зелена част и ако не искаш повече обръщаш червената част. Това го имаше във всички ресторанти. Там си спомням, че за 5 дена качих сигурно 5 кила, а аз много трудно качвам (и то при липса на хляб). За освободеността не мога да кажа много, има голямо разнообразие. За съжаление там е много разпространен секс туризма и има много отчаяни момичета, ако това може да се смята за освободеност... иначе са силно религиозни, забранено е на плажовете да се появяваш без горнище, църквите им са с доста модерни фасади, много е красиво. Ето една доста хубава песен която лично аз свързвам с Рио
http://www.youtube.com/watch?v=6LrUHQky71Y&feature=related

# 21
  • Мнения: 3 423
Bellamore благодаря ти много, беше много приятно да изчета отговора ти  и  песента е страхотна  bouquet  bouquet  bouquet
Пожелавам ти още много пътешествия   bouquet

# 22
  • Мнения: 2 603
Lo6a mama благодаря, радвам се, че съм била интересна  Grinning И аз ти пожелавам много пътешествия и да посетиш Рио   bouquet

# 23
  • Мнения: 2 936
да се включа и аз  Grinning незнам защо не съм писала в предните постове за тангото в Аржентина и самбата в Бразилия  Laughing

за самбата - невероятно изживяване ,какви костюми,какви цветове,пера и естествено прочутите" бразилски дупета на танцьорките"  Joy Joy
все пак да не забравя да спомена и мъжката част -хубави тела  Mr. Green
може да танцуваш накрая на шоуто с танцьорите ,да си правиш снимки...
направи ми впечатление ,че дори да нямаш организирана самба вечер по хотелите и дори по улиците минават и раздават рекламни листовки на заведения в които има самба шоу ...

# 24
  • Мнения: 2 603
Освен хубави тела са и доста симпатични като физиономии  Laughing

# 25
  • Мнения: 2 175
Побут..
че ми е актуална темата..Wink

Ние също сме се запътили натам - февруари ще отидем до Патагония, Аржентина, Игуасу и накрая на карнавала в Рио..

# 26
  • Мнения: 194
Магаренце,организирано ли ще ходите или самостоятелно.Ако е с агенция с коя и за какви пари?
  Ние миналия март щяхме да ходим,но не се събра група от 15 човека,умрях от мъка,токлова време живях с мечтата за това пътуване.
 Но пък всяко зло за добро,ходихме в Китай и беше невероятно.
 Бразилия си ми остава мечта,която се надявам скоро да сбъдна.

# 27
  • Мнения: 2 175
Medi,
организарано ще ходим..за пръв път.. Shocked
Даже съм малко скептична, ама.. newsm78
Идеята и програмата ни хареса - ето ги

# 28
  • Мнения: 562
Идеята и програмата ни хареса - ето ги

Ааа, адвенчърите са ни познати  Wink Много добри програми правят, а Миро Нанков е голям купон.  Grinning

# 29
  • Мнения: 194
Магаренце,звучи много добре,но и доста скъпо,тъй като повечето посещение не са включени в пакета.
Аз бях харесала тзаи миналата година,защото е единствената,която всички входове,самба,танго и какво ли не е включено в цената.
Виж го ,мисля,че имат и Чили към Бразилия и Аржентина. http://www.profi-tours.bg/rio_de_janeiro_iguasu_i_buenos_aires.htm

Общи условия

Активация на акаунт