Финансовата криза и вие

  • 6 707
  • 155
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 18 679
Слава Богу, досега не сме я усетили. Вярно, вдигнаха ни доста вноската по кредита, но тя е в такова процентно съотношение спрямо другите ни доходи, че не се отрази на стандарта. Засега. Всичко това, благодарение само и единствено на мъжа ми, да е жив и здрав, защото моето майчинство не би ми стигнало да си отглеждам децата нормално Naughty
Според договора му, заплатата се индексира с определен процент всяка година, така че няма мърдане по този параграф. Само работа да има, че иначе изобщо не ми се мисли #Crazy

# 91
  • Мнения: 116
в бг си е вечна криза,вие дори не разбирате ,че не сте излизали от нея!!!!!!!!

# 92
  • Мнения: 4 300
Ох, добре че дойде някой да ни обясни колко сме зле, вече си мислех, че ще се размине тема без това  Mr. Green

# 93
  • София
  • Мнения: 4 094
Umma е психиатър!  bowuu

По-скоро психолог. Психиатрите са в перманентна криза. Виж психоаналитиците сигурно са по-добре!

Познах ли?  Wink Joy

# 94
  • Мнения: 116
Umma е психиатър!  bowuu

По-скоро психолог. Психиатрите са в перманентна криза. Виж психоаналитиците сигурно са по-добре!

Познах ли?  Wink Joy
може и съдия изпълнител да е Joy

# 95
  • Мнения: 5 370

Ако някой се сеща - да каже - щом Умма не може.
Ами аз веднага си казвам - сферата на т.нар, аутсорсинг, изнесената дейност по обслужване на западни клиенти. Даже предвиждам, че тази година ще придойдат и още, и още. Не зависим от продажби в България, не произвеждаме, не строим, а ония спестяват от европейски заплати. Продуктът е софтуер, който , веднъж произведен, само му менкат цената. А бъговете са си почти все същите и са за наша сметка.
Но пък късаме яко нерви и изтрещяваме ежедневно. Mr. Green

# 96
  • Мнения: 2 013
А ако западняците изпаднат в по-дълбока криза и започнат да пестят от софтуер?

А аз ще съм благодарна, ако се включи някой, който работи в рекламния бизнес и каже има ли свиване на рекламни бюджети за 2009 г.?

# 97
  • Мнения: 5 370
А ако западняците изпаднат в по-дълбока криза и започнат да пестят от софтуер?

А аз ще съм благодарна, ако се включи някой, който работи в рекламния бизнес и каже има ли свиване на рекламни бюджети за 2009 г.?
Дивана, точно от този едва ли. Mr. Green Иде реч за антивирусни програми, а те умират от страх, като чуят "троянец" или "червей".
Освен това е само един вид поддръжка, а то има една камара дейности за поддържане.
Ако те интересуваш-бих могла да ти пиша на ЛС.

# 98
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Още не я усещам, но това е защото предстоят точно 2 вида избори, ако и след тях натоварването е същото може и да не я усетя.
Засега и колегите не се оплакват, даже шефката им отказала проект (огромен, на чужд мобилен оператор) поради липса на капацитет newsm78.
Аз не бих си позволила да 'подаря' нещо подобно на конкуренцията баш в тоя момент, по-скоро ще вися по нощите да го работя лично или ще назнача специално човек само с него да се занимава, но... тя си знае. Дано само не е за сметка на всички.

# 99
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
И аз все още за кризата само гледам по новините и слушам разкази. За сега ми звучи като филм, но съм наясно че скоро може да ме засегне пряко. Божа работа всъщност.
Важното е да сме живи и здрави, няма да е първата криза, която ще изтърпим, свикнахме вече на такива неща. Embarassed
А и не виждам какво мога да направя по въпроса, освен да си харча малко повечето пари, които имам в момента от обикновенното и да чакам.

# 100
  • Мнения: 3 091
И двамата имаме работа - доходите ни не са намалели засега Praynig

За всички ни предстоят трудни времена..., не се успокоявайте с това, че медиите преекспонират кризата.
Не ми се мисли какво се случва с дребния и среден бизнес в България в момента  newsm78

# 101
  • София
  • Мнения: 17
А ако западняците изпаднат в по-дълбока криза и започнат да пестят от софтуер?

А аз ще съм благодарна, ако се включи някой, който работи в рекламния бизнес и каже има ли свиване на рекламни бюджети за 2009 г.?
Дивана, точно от този едва ли. Mr. Green Иде реч за антивирусни програми, а те умират от страх, като чуят "троянец" или "червей".
Освен това е само един вид поддръжка, а то има една камара дейности за поддържане.
Ако те интересуваш-бих могла да ти пиша на ЛС.
Точно на това има много ефикасно решение. И то се нарича Линукс.
Двойно спестяване. Хем от пари за антивирусни, хем и пари от софтуер Simple Smile

# 102
  • France
  • Мнения: 726
Чета ви и се чудя на кой свят живеете  newsm78 Почти всички, в тази тема, пишат, че не усещат кризата...Това е чудесно, Дай Боже, всекиму.
Аз, вече 2 пъти, писах, че още от миналото лято я усещам- поръчките намаляха на 50%. Но, ние сме в сферата на производството, и съответно, сме под постоянен стрес. На всичкото отгоре, държавата по никакъв начин не се опитва да облекчи дребният производител. Може да се намалят лихвите по фирмените кредити, да намали ДДС....ама кой ни слуша.
Май се отплеснах от темата.

# 103
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Точно на това има много ефикасно решение. И то се нарича Линукс.

За дребния бизнес може и да е решение.
В едрия са други правилата.
Освен това не можеш да задължиш всичките си клиенти да минат на друга система само за да са съвместими с твоята.
Или ги губиш като такива, или поддържаш и тяхната, това е положението.
Освен това Линуксът е хм, чудя се как да го кажа така, че да не обидя поне половината форум - не е user friendly програмка, иска си доста задълбочени познания, за да боравиш без проблеми с него. Повечето потребители ползват компютрите си като пишеши машини и сметалА, свикнали са да цъкат по иконки и бутончета, които им правят всичко; накарай ги да запомнят и изпълнят елементарен команден ред и ще се видиш във величествена драма.
Всичко това не си го измислям, от опит говоря. Пробвахме, не стана.

# 104
  • Мнения: 116
Ох, добре че дойде някой да ни обясни колко сме зле, вече си мислех, че ще се размине тема без това  Mr. Green
ееееее глупости
нали затова зорко ви следя всеки пост  Joy

Общи условия

Активация на акаунт