Петиция за доживотна присъда на Максим Ставийски

  • 3 774
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 517
Чудно  ми е каква петиция трябва да се спретне за полицаите, спрели го в злополучния ден, на няколко километра от мястото на инцидента и пуснали го да продължи?

По този повод се сещам как мъжа ми из оня ден беся по адрес на полицаите. Малко извън темата, но аз пък и друго се питам за тях: колко от тях си купиха винетки  Thinking

# 16
  • Мнения: 592
Това е в повече отколкото заслужава - поне доколкото съм чел някога наказателния кодекс. Нека некадърността на БГ правосъдие не рефлектира негативно върху подсъдимите. В момента това че са му дали по-ниска присъда озлобява хората срещу него. А вината за това не е у него. По-скоро петицията трябва да е освен срещу полицаите, и срещу досегашните съдиии и прокурори, допуснали да се стигне дотук!
п.п. ама на кой ли му пука!

# 17
  • софия
  • Мнения: 3 382
Стига бе хора.Трябва да има присъда,трябва да има наказание.Той ще го изживява цял живот,съсипаните семейства също.Но защо е това озлобление.Колко други пияни шофьори убийци лежат в затвор с ефективна присъда.Ако има съд,да е за всички,а не само за него и за това ,че е известен.Помните ли мъжът който помля цяло семейство на моста в Дружба?В момента той изкарва хляба си карайки кола.Незнам,много е сложно,но все пак си мисля,че е по-хубаво да се гради.Ако само събаряме....няма смисъл просто.

# 18
  • Мнения: 1 517
Проблема на Максим е, че е известен. Половината народ го защитават по тази причина. А другата половина го заклеймяват пак поради същата. Което в случая е нелепо - не заслужава помилване, нито пък "изгаряне на клада".
Хора, недейте изтрещява излишно, малко по-трезво гледайте на нещата.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 840
Между другото, прочетох петицията. Crazy
Поздарвявам авторите за здравия разум да ни спестят текст, по-дълъг от просто изречение с две думи.
Всички автори на безумия би трябвало да последват примера.

# 20
  • под тепетата
  • Мнения: 149
Поне изписвайте името на човека, когото осъждате правилно - Стависки. Ще си спестя мнението по въпроса, но нямам навика да се подписвам сляпо под подобни мероприятия.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 064
Айде сега пък доживотна, вие в час ли сте изобщо? Ефективна, ок, ама за такова провинение никой не дава доживотна присъда. Това е за предумишлено убийство, докоркото знам.

# 22
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 672
Вие пък, не оставихте жената да блесне с идеята си  Crossing Arms Simple Smile

Ако това, че Максим ще лежи в затвора, промени съзнанието на всички шофьори, дето ще се метнат на конете си натаралянкани към по-добро,
съм ЗА да лежи и десет години.
Ако доживотната му присъда върне отнентите поради безхаберието му в това отношение животи, бих била за.
Но нито аз и петициите ни определят какво ще се случи, нито гореспоменатите неща са ще се случат.

# 23
  • Мнения: 517
Не мога да разбера защо с тази злоба... и тази неприязън..Докато печелиха медалите с Албенка и даваха повод за гордост на Бъгария,всички ахваха,и ги харесваха..Вярно е,че не би трябвало да има разлики в наказанията за един спортист,и за един обикновен човек..но според мен той се разкайва.. и не е нужно да бъде засипан с цялата тази неприязън,и жлъч..Толкова ми е мъчно,за него,Албенка .. и за всички,които по един или друг начин са пострадали от този инцидент..За секунди всичко,градено с години се срутва пред лицето ти.... ooooh!

Подкрепям напълно горното мнение. 

Максим сътвори уникални неста в спорта, но смятам, че той и като личност и човек 3аслужава да бъде адмириран, 3астото 3а ра3лика от мно3ина събра сили да каже ДА, СГРЕшИХ и не само се ра3кая, но и на дела дока3ва, че съжалява бе3крайно 3а случилото се.

Убедена съм, че правната ни система "и3диша" отвсякъде, но ако тои деиствително получи присъдата, 3а която се апелира тук, 3начи с право можем да се сравняваме със Саудитска Арабия.  Shocked

 

# 24
  • Мнения: 13 512
Вие не сте наред! Shocked

# 25
  • Мнения: 835
Щооооо?

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Що за идиотщина е тази петиция!?!?!?
Аз пък викам да го гръмнем и да се свършва, а? Twisted Evil
Аман от откачалки, дето имат мнение по всички въпроси! ooooh!

Максим заслужава единствено и само справедлива присъда. Всякакви вариации по темата звучат като бълнуване на душевно болен.
Хайде оставете го човека най- сетне, няма ли други теми за чесане на езици?

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 14:28 от Северина

# 27
  • Мнения: 14
А петиция за тези случаи кой ще направи?

    *  Месец ноември, 2003 година, в столичния квартал "Дружба". Пиян полицай убива тричленно семейство. Майка, баща и дете. 32-годишният Кирил Малинов изоставя колата си и бяга от мястото на инцидента. След няколко часа се предава сам. Срещу него е повдигнато обвинение в умишлено убийство. Две години по-късно виновникът продължава да кара автомобили по улиците на София на свобода.
    * Пак ноември 2003 година, на столичния булевард "Александър Малинов", лека кола блъска 14-годишната Дафина Георгиева, докато пресича на пешеходна пътека. Момичето умира на място, причината - несъобразена скорост. Делото се отлага периодично, прокуратурата го прекратява, а след това, заради медиен интерес го връща за доразглеждане.
    * В същата година на булевард "Цар Освободител" полицай и висш чиновник убиват с двете си коли 20-годишната Анна Брезоева докато пресича. Автомобилът на полицая удря Анна и приятеля й от едната посока на улицата. Момчето до осевата линия, а момичето в насрещното платно. Там го удря колата на чиновника. Делото набира скорост, но в последствие експерти променят разказа за събитието. Полицаят получава присъда от 10 месеца затвор условно. Чиновникът е оневинен.
    * 16 август 2004 година, на улица "Гурко" в София, тойота "Корола" блъска мотоциклетист и премазва крака му. Днес 25-годишният Георги Бегов е инвалид, а според протокола на дежурния дознател инцидентът е станал при неизяснени обстоятелства.
    * 23 юли 2006 година, село Микре. Сблъсък между опел "Астра" и мерцедес отнема живота на баба, дядо и внуче. Шофьорът на мерцедеса също умира.
3 години условно за съдийката, прегазила човек
08 януари 2009 / News.dir.bg
Състав на Пазарджишкия окръжен съд с председател съдия Ивета Парпулова осъди пернишката съдийка Виолина Личева, която в пияно състояние прегази и уби човек. 



Или е по-лесно да се говори само за един,ей така колкото да си чешем езиците и да се тупаме по гърдите какво справедливо законодателство имаме... Stop

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 14:29 от sunnysS

# 28
  • Мнения: 24 467
Пълна глупост, при това несъобразена със законите и с общите правила на морала и справедливостта е подобна "петиция".
Затова съм напълно "против" нея.
Освен ако тази тема не е завоалирана подкрепа на човека, станал конкретен повод за писане тук.

# 29
  • Мнения: 1 902
Абсолютно съм против тази петиция.
Абе хора вие да не полудяхте?

Общи условия

Активация на акаунт