Много упорито подсечено дупе?

  • 17 553
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 568
Ние се прибрахме от РД с раничка на дупето ,пробвах повечето скъпи и прехвалени кремове включително и цинков ,но не помогнаха.Тогава нашия педиатър ми обясни ,че са профилактични и ми изписа крем ,който ми приготвиха в аптеката по рецепта ,само това ни помагаше и то много бързо изчистваше .След време ми изписа подобен с някои разлики в съставките ,който бързо изчисти лепката по главичката.

# 16
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Когато дъщеря ми веднъж се беше подсякла и никакви мазила не й помогнаха аз на своя глава и след сума прочетен материал из форумите започнах да я подмивам със содена водичка и после мажех с Клотримазол. Явно са били гъбички щом се повлияха и зачервеното изчезна за 2 дни.
В последствие се сдобих от чужбина с така прехваленият Судокрем и сега дори малко зачервено да има, мазвам веднага с него и наистина  всичко се оправя.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 939
Съжалявам за положението на бебо - наистина никак не  е приятно
Аз с каката чак до кръв не съм стигала, но зачервеното ни дупе не минаваше от нищо друго освен от Универтан унгвент - той по принцип е за подсечено
Ужасно беше при малкия бебо, почти като при вас - него го спасихме с готовия бял крем от аптеката, но половинка от него смесено с един Дефламол, по препоръка на педиатърката, след цяла седмица с червено до кръв дупето за отрицателно време се оправи с тази магическа смес  Simple Smile
Дано сме ви помогнали и на вас и скоро да се оправи малко дупце  Peace

# 18
  • Мнения: 210
Ние също бяхме така с кървящи ранички и пробвах какво ли не направо се побърках. и подейства: смяна на марката на памперсите,миене при всяко преобуване само с вода без нищо и мазане само със содококрем който много помогно, и той се маже по определен начин да не е на дебел слой - много помага. И от догава до сега така процедирам и не се е подсичал повече

# 19
  • Мнения: 1 045
След като не е от хигиената защото не виждам по това което описваш да е от нея,с какво се храни бебето?Да не е от хуманата или ако е на кърма да има реакция от нещата които ти ядеш.Забележи кога е по-червено.Аз съм забелязала че храната много пъти създава проблем  на бебешкото дупе.

# 20
  • На топло...
  • Мнения: 584
И моят син беше така докато лежа в интензивно отделение. Пробваха какво ли не (цинкови пасти, Линола фет, овча вълна, пасти срещу гъбички, миене с вода, памучни пелени, оставяне на въздух...), но не се подобри дори. Вкъщи го мазах с най-обикновения крем Пенатен и се оправи веднага.
Но от съветите дотук си мисля, че може да пробваш и този на Еаспирит - памучни пеленки (моят девер е бил така, нищо друго не го е спасило, минали са на пеленки с непромокаеми гащички).
Също така, както е писала Галя, храната е важна - цитруси например се отразяват директно на дупцето...

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 588
На моята дъщеря много и помага Imazol Paste.
Моя приятелка също го ползва за едномесечното й бебе и то се оправи много бързо.
Дано го има и в Канада!

# 22
  • Мнения: 2 312
Също така, както е писала Галя, храната е важна - цитруси например се отразяват директно на дупцето...

Едва ли бебето е яло цитруси ,доколкото разбрах е доста малко.

Аз бих посъветвала авторката да заведе детето на дерматолог.Щом е толкова страшно положението ,до кръв дори ,няма какво да си прави ексерименти с този или ондзи крем...
Дъщеря ми като бебе имаше подобен проблем,заведохме я на кожен лекар(не педито,защото тя едни кремове си знае само) и ни изписаха мед.козметика ,оправи се без проблем.
Успех Hug

# 23
  • Мнения: 1 045
Също така, както е писала Галя, храната е важна - цитруси например се отразяват директно на дупцето...

Едва ли бебето е яло цитруси ,доколкото разбрах е доста малко.

Аз бих посъветвала авторката да заведе детето на дерматолог.Щом е толкова страшно положението ,до кръв дори ,няма какво да си прави ексерименти с този или ондзи крем...
Дъщеря ми като бебе имаше подобен проблем,заведохме я на кожен лекар(не педито,защото тя едни кремове си знае само) и ни изписаха мед.козметика ,оправи се без проблем.
Успех Hug
Не сме имали предвид да не дава цитруси на детето,а ако кърми тя да внимава с храната. Peace

# 24
  • На топло...
  • Мнения: 584
Също така, както е писала Галя, храната е важна - цитруси например се отразяват директно на дупцето...

Едва ли бебето е яло цитруси ,доколкото разбрах е доста малко.

Аз бих посъветвала авторката да заведе детето на дерматолог.Щом е толкова страшно положението ,до кръв дори ,няма какво да си прави ексерименти с този или ондзи крем...
Дъщеря ми като бебе имаше подобен проблем,заведохме я на кожен лекар(не педито,защото тя едни кремове си знае само) и ни изписаха мед.козметика ,оправи се без проблем.
Успех Hug
Не сме имали предвид да не дава цитруси на детето,а ако кърми тя да внимава с храната. Peace

Именно!!!
...интересно чувство за хумор щом става въпрос за нещо сериозно...

# 25
  • Мнения: 122
В памперсите има над 200 химикала, които превръщат течността в гел...и теглят от влагата на кожата. Може да е алергично бебето към някой от химикалите. Препоръчвам ти да минеш на пеленки за многократна употреба, изцяло направени от памук, а не просто да смениш марката на памперсите. На запад  поне има много по-голям избор за памучни пеленки !
Желая бързо възстановяване!

# 26
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Когато дупето на дъщеря ми се подсичаше и ставаше на едни такива мокри пъпчици, върху които не се задържа никакъв крем, правех кашичка от хума и преварена водичка. Помага много бързо, подсушава раничките и кожата се възстановява. Аз си правех кашичката в бурканче, може да се съхранява доста време. Действа при всички, с които съм го споделила и най- вече, не е химия.
Засегнатите участъци се мажат с кашичката, оставя се да позасъхне малко и се слага памперса.
Пробвайте, няма да навреди.  Peace

# 27
  • Мнения: 1 045

След като не е от хигиената защото не виждам по това което описваш да е от нея,с какво се храни бебето?Да не е от хуманата или ако е на кърма да има реакция от нещата които ти ядеш.Забележи кога е по-червено.Аз съм забелязала че храната много пъти създава проблем  на бебешкото дупе.
Къде ми е чувството за хумор.Или виняги трябва да се намери някой който да се захване за една дума и да търси спор.Изказала съм мнение че може да е от храната ако тя кърми.Кое не си разбрала? Peace

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 12:38 от GALQ79

# 28
  • Мнения: 2 312
Спокойно момичета,никой не не пише с чувство за хумор.
 Не  съм разбрала,че се има впредвид какво яде майката,която кърми.
 Hug

# 29
  • Мнения: 1 032
Малката ми дъщеря беше така. Мазах я с дактакорт, оставях я без памперс, миех с водичка и не ползвах мокри кърпи, но дупето си седеше на кървящи рани. По съвет на един пенсиониран хирург спрях всички мазила, започнах да обработвам раните с пиоктанин, а след това ръсех обилно дупето с бебешка пудра и нещата се оправиха. Въпросният хирург ми обясни, че при мокри рани е най- важно кожата да не се задушава с нищо мазно. Подсушавах дупето, пиоктанина дезинфектираше, а пудричката образуваше един предпазен слой и нещата наистина си дойдоха на мястото.

Общи условия

Активация на акаунт