Позлзвали ли сте слинг с халки-сложен?

  • 1 859
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 555
Аз като гледам тук съм най-големият фен на слинговете.
Рекордът ми е, че съм разнасяла щерката в продължение на 7 часа, на възраст година и три месеца! През част от времето тя спеше.
Дори и на тази възраст има възможност детето като заспи, да го завъртиш в легнало положение, без да го разбутваш или събуждаш. Преди си мислех, че само в бебешка възраст може да се направи това, но явно и от позиция на хълбок пак може.
Тези неща не си ги представям как се правят със сложния слинг, нито изобщо как се носи в него голямо дете (изглежда ми много по-плитък). А честото стягане и отпускане при смяна на позата или при слизане и качване на детето, също не виждам как ще стават удобно.
С шала също не си представям как сменяш позата на детето, без да размотаваш и развързваш възли и предполагам също често качване и слизане би било много изнервящо, ако всеки път трябва да се омотаваш и размотаваш.

Когато си взимах слинга изобщо не знаех, че има и други варианти и просто съм адски благодарна, че попаднах на най-практичния. За мен това изобретение е просто гениално.

# 16
  • Мнения: 1 691
Аз ползвах (и ползвам) слинг-шал, като понякога го ползвам като прост с халки. Този "сложният" изглежда добре, но дали допълнителните връзки за пристягане няма по някакъв начин да притискат детето? Това си е само мое съмнение, не знам как е в действителност. "Простият", доколкото съм го ползвала така, няма нужда от специално пристягане в краищата, сам си се опъва по тялото.
А и паричките са много! Един прост слинг с халки при кварталната шивачка (колкото и да е скъп платът) едва ли ще излезе повече от 30 лв., а дори и много по-малко.

Общи условия

Активация на акаунт