България - турски кенеф?

  • 14 604
  • 358
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 4 380
Това проектче можеше да си премине по реда, но много се разп.рдяха нещата.
Снимката ( на Бг-тоалетна) цъфна по основни новинарски сайтове, които едва ли биха отразили изобщо тая глупост, ако не беше елемента на скандала. Сега какво излезе - че цензурираме творческите напъни на някакъв глупак.
"We wanted to prove that 20 years after the fall of the Iron Curtain, there is no censorship," said the former Czech dissident.


Много си права. Или съдебен иск, или нищо. Не стига че му направихме супер-реклама на мръсника, но сега  нас ще изкарат виновни за цензура на творческата мисъл. Sick Май никой няма намерение да ги съди. Нашите пак ги е страх да не получим шамар от Европата. Тя обаче може да се подиграва както си иска.

# 286
  • Мнения: 6 362
Разчистих темата от страничните дискусии, за да се върне към основния въпрос.

# 287
  • Мнения: 106
риторичен въпрос, уви. боли. но по-добре да се огладаме в огледалото и да видим реалния си образ. а кое боли? че някой чужд ни го показва? що не повдигнаха германците или жителите на люксембург тази тема с болка на душата? вгледайте се и си задайте въпроса защо нас ни боли? символът е много показателен и трябва много люде да се замислят по темата. понякога боли и от истината. ..

# 288
 Случайно попаднах на този форум - малко ще е да кажа,че бях потресена.Когато бях на 14год .родителите ми работеха в  Либия като  лекари.Много от децата ходих ме училище там след завършването на средно образование  много от нас отиваха да учат в Малта.Моят най-добър приятел Боби тъкмо беше заминал да  следва там когато се обади и каза разплакан,че се прибира обратно в Триполи.Разбира се всички бях ме много учудени на това решение и когато пристигна ни разказа нещо доста обсурдно за годите 86-88г.което му бяха пуснали в университета -  документален филм за  всяка една страна откъдето имало студенти. За Индия-показали храмовете им,за Турция джамиите и Истанбул като културен център,Сърбия с изгледи от Белград,Гърция с Акропола и т.н.за България двама цигани от едната страна  каруца  ,а от другата Лада.Сега след 20год оттогава работя в Гърция-тази държава е от 81г в ЕС и още на повечето места е със септични ями,живея тук от 96г.и съм доста добре запозната това.И другото което искам да кажа на някои хора,че съм главен готвач и работя с хора от  Албания,Азербейджан,Пакистан,Сърби, Полша,и мн.др.никога  не съм чула да кажат нещо лошо за страната си на работното място ,а  още повече да се излагат публично.Няма значение,че някои от тези страни дори не са членки на ЕС принципа е един.Важното е дали обичаш  България дори на фона на проблемите които има.

# 289
  • Мнения: 3 098
Важното е дали обичаш  България дори на фона на проблемите които има.
Именно!Не ценим това,което имаме,а то не е никак малко.
Ние самите се унижаваме,за останалите е още по-лесно.
Ето още гаври като тази,която се обсъжда:
http://ziezi.net/gavra.html
http://ziezi.net/gavra2.html
 Напоследък най-тревожната гавра според мен е,4е на продуктите забелязвам кирилицата да е свързана с Русия.За това много ме боли,4е никой в тая държава не му пука,4е както навремето ни откраднаха историята,сега ни крадат и азбуката.
Нали е по-важно Милко Калайджиев дали е забременял от Пайнера.

# 290
  • Мнения: 106
символът е друг, драга ми dyndaka. не става дума кой обича българия и кой не. ти живееш по-голямата част от живота си в чужбина и обичаш бг, но не живееш тук. аз по душа съм европейски гражданин, даже доведох германец да живее в бг и раждам в бг. но тази тоалетна има друг символ и той е абсолютно политически. риторичен въпрос. няма място за дискусия. темата за българия е друга

# 291
  • Мнения: 2 401
Какъв е политическия символ,  geriandi?
Виждам, че младежите са подарили тоалетната чиния на посланика.  http://www.dnevnik.bg/evropa/novini_ot_es/2009/01/16/616123_ches … letna_chiniia_za/
Аз обаче бих подарила на посолството  тоалетна хартия. Да си забърсват щателно гъзовете, поне по време на престоя си у нас.
Обещали са да свалят  нашия елемент в понеделник.
Между другото не знам дали знаете, но  голяма част от европейските блогъри окачествяват изявата като голям резил за Чехия.
У нас като че ли са по-разнопосочни мненията , отколкото в Европа.  Confused

# 292
  • Мнения: 984
И да продължа мисълта на dyndaka, понеже съвпада с моето мнение по въпроса. Да възпиташ едно дете да уважава символите на родината е все едно да го възпиташ да бъде достоен гражданин един ден. И тогава това пораснало дете ще предаде уважението на своите деца!

Всъщност авторът не е българин. Преди да се разкрие мистификацията, сърцето ми се сви като разбрах, че българка може да направи подобно нещо. Заболя ме. Даже почнах да ровя в нета да разбера защо това момиче мрази родината си. Когато разбрах, че авторът е чех и че провокацията е изцяло с комерчески цели се зарадвах. Подобна просташка проява на чужденец нито е първата, нито ще е последната.

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 20:26 от Мишона

# 293
  • Мнения: 545
Това проектче можеше да си премине по реда, но много се разп.рдяха нещата.
Снимката ( на Бг-тоалетна) цъфна по основни новинарски сайтове, които едва ли биха отразили изобщо тая глупост, ако не беше елемента на скандала. Сега какво излезе - че цензурираме творческите напъни на някакъв глупак.
"We wanted to prove that 20 years after the fall of the Iron Curtain, there is no censorship," said the former Czech dissident.



Да се изказва за себе си, както иска. Никой няма да го цензурира ако се изтипоса в стойка Г в този турски кенеф. Сам себе си. Освен че може да се наложи да му лепнат една червена 18-ка - това не е цензура а елементарно достойнство.

# 294
  • Мнения: 14
  В по-горната статия,дето цитирах,пише,че Джелебова не живее в България. Точно поради тази причина имала по-верен поглед върху нещата. Цитирам авторът на статията.
Да де, предполага се, че ние сме затънали вече в лайната и не можем да видим...
а кой според вас .... в този кенеф  newsm78

# 295
  • Мнения: 2 176
И да продължа мисълта на dyndaka, понеже съвпада с моето мнение по въпроса. Да възпиташ едно дете да уважава символите на родината е все едно да го възпиташ да бъде достоен гражданин един ден. И тогава това пораснало дете ще предаде уважението на своите деца!

Всъщност авторът не е българин. Преди да се разкрие мистификацията, сърцето ми се сви като разбрах, че българка може да направи подобно нещо. Заболя ме. Даже почнах да ровя в нета да разбера защо това момиче мрази родината си. Когато разбрах, че авторът е чех и че провокацията е изцяло с комерчески цели се зарадвах. Подобна просташка проява на чужденец нито е първата, нито ще е последната.



Мен точно фактът, че е инсталацията не е правена от българин ме притесни.
Защото ние си познаваме мизерията отвътре, има много неща, от които човек може да се възмути. Този тип символи за нас значат едно, в Европа имат друго тълкуване...
България не е кенаефа, който е видял по къмпингите преди 20г.  Naughty




# 296
  • Мнения: X
И да продължа мисълта на dyndaka, понеже съвпада с моето мнение по въпроса. Да възпиташ едно дете да уважава символите на родината е все едно да го възпиташ да бъде достоен гражданин един ден. И тогава това пораснало дете ще предаде уважението на своите деца!

Всъщност авторът не е българин. Преди да се разкрие мистификацията, сърцето ми се сви като разбрах, че българка може да направи подобно нещо. Заболя ме. Даже почнах да ровя в нета да разбера защо това момиче мрази родината си. Когато разбрах, че авторът е чех и че провокацията е изцяло с комерчески цели се зарадвах. Подобна просташка проява на чужденец нито е първата, нито ще е последната.



Мен точно фактът, че е инсталацията не е правена от българин ме притесни.
Защото ние си познаваме мизерията отвътре, има много неща, от които човек може да се възмути. Този тип символи за нас значат едно, в Европа имат друго тълкуване...
България не е кенаефа, който е видял по къмпингите преди 20г.  Naughty
Ами то не останаха къмпинги!  Mr. Green   Пък и обществени тоалетни няма.

# 297
  • Мнения: 2 401
Този тип символи за нас значат едно, в Европа имат друго тълкуване...

Какво е тълкуването в Европа?

# 298
  • Мнения: 1 470
Тц тц тц

# 299
  • Мнения: 2 176
Този тип символи за нас значат едно, в Европа имат друго тълкуване...

Какво е тълкуването в Европа?

Това е като иронията и самоиронията.
Разликата е от небето до земята..

Общи условия

Активация на акаунт