Лечение на ретина със стволови клетки?

  • 2 751
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте, мами! Вчера попаднах на турската клиника Анадолу (или нещо подобно) и разбрах, че е една от малкото клиники в Европа, които не просто проучват, но и лекуват заболявания със стволови клетки. За съжаление, не лекуват болести от офталмологията.
Дъщеря ми е с атрофирала ретина, поради късно открито отлепване на ретината, лекуваме се, но в главата ми се върти идеята за лечение на ретина със стволови клетки. Бяхме попаднали на очна болница в Мюнхен, но за съжаление нещата там засега са само на експериментална основа. Дъщеря ми, онзи ден, ми каза: "Ако трябва ще отидем на майната си, но ще оздравея и ще прогледна" Ако някой от вас разполага с информация за клиника, която работи със стволови клетки в областта на офталмологията, моля да пише! Където и да се намира, дори в Япония, моля, помогнете с информация!

# 1
  • Мнения: 11 404
Не знам клиника, каквато търсиш, но искам да ти споделя, че майка ми имаше отлепване на ретината /виждаше светкавици при движение на очите/. Обясниха и, че трябва операция, залепване с лазер и т.н. Тя не си пада много да слуша лекарите и затова се зареди с витамини за очи с Лутеин и започна да яде всеки ден боровинки. След месец се оказа, че операция не е необходима. Сега е напълно здрава.
Неин приятел имаше сериозен очен проблем /излив в стъкловидното тяло/ и тя и него нави докато си чака инжекцията, която му препоръчаха в София да си пие витамините за очи, а той взе че след 6 месеца започна да вижда пак линиите прави. Само цветово още малко не са ок нещата. Инжекцията така и не пристигна!
Та моя съвет е ако имате възможност докато чакате начин за лечение да си пие момичето Лутеин комплекс  пък може и да останете изненадани  Peace

# 2
  • Мнения: 6 214
Дорис, заинтригува ме. В какви дози е пила витамините майка ти? В указаните на опаковката ли? И дали не е имала грешно поставена диагноза?

# 3
  • Мнения: 11 404
Дорис, заинтригува ме. В какви дози е пила витамините майка ти? В указаните на опаковката ли? И дали не е имала грешно поставена диагноза?

Да, според указанията от опаковката. Аз съм луда коза  Flutter и с едно лекарско мнение не мирясвам - посетихме двама местни очни лекари с добра репутация и очна клиника за евентуалното  лазерно залепване извън нашия град.
Няколко години по-късно пак видя "светкавиците" и отново пи Лутеин комплекс /май с боривинка/ и ей на пак е ок.
По феноменален е случая на другия човек - при него витамини за очи не би трябвало въобще да дадат подобрение, ама на...

# 4
  • Мнения: 6 214
Дорис, заинтригува ме. В какви дози е пила витамините майка ти? В указаните на опаковката ли? И дали не е имала грешно поставена диагноза?

Да, според указанията от опаковката. Аз съм луда коза  Flutter и с едно лекарско мнение не мирясвам - посетихме двама местни очни лекари с добра репутация и очна клиника за евентуалното  лазерно залепване извън нашия град.
Няколко години по-късно пак видя "светкавиците" и отново пи Лутеин комплекс /май с боривинка/ и ей на пак е ок.
По феноменален е случая на другия човек - при него витамини за очи не би трябвало въобще да дадат подобрение, ама на...
Мерси много.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт