Проблем с профилактиката на скарлатина в детската градина!!

  • 5 122
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз го научих от позната медицинска сестра. Тя ми каза, че при  случай на скарлатина се взима гърлен секрет на всички даже и на персонала.

# 16
  • Мнения: 10 623
Бясна съм!
В 51ОДЗ също има скарлатина, но никой не казва.
Съвсем случайо пуснахме изследване заради упорити сополи и се оказа, 4е е носител на скарлатина. Цяла седмица са само 8 деца, вчера разбрах, че в другата група в сряда им казали, че май има скарлатина, а точно в този ден имаха театрална постановка, на която бяха събрани всички деца- ясла и детска.
Как може такова безобразие и безотговорност не знам!

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
В нашата група отново има скарлатина #Cussing out. Детенцето с което моята дъщеря най много си играе се е разболяло. Майката веднага ми се обади. Ходила е и до градината да занесе бележката за карантина. След обяд като взимах детето карантина не беше поставена на вратата Rolling Eyes Преди седмица имаше скарлатина в нашата група, сега пак и нищо. #Cussing out Сестрата няма намерение да взима май гърлен секрет от децата и персонала. Какво чакат да пламне епидемия ли newsm78 Дано не е заразено детето ми, че преди 2 седмици пи АБ заради ушето.

# 18
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
В нашата групичка също имаше три случаи на болни от скарлатина дечица.Първо само един родител е уведомил ,че има скарлатина и второ,добре,че сме малък град и всички се знаем,че се разбра и аз спрях детето си от градина в продължение на две седмици.Вярно,че няма други случаи ,освен тези трите,но на нито едно дете от групата, не е правено такова изследване за което споменавате,защото никой не го е изискал.Само се надявам вирусът да е изчезнал,защото от днес сме на градина.

# 19
  • Мнения: 550
И в нашата градина тази година започна със скарлатината.Никой не спомена,че се правят подобни изследвания!Аз самата за първи път чувам,че се правят такива при случаи на скарлатина.Направи ми впечатление,че госпожите от градината не са особено компетентни по въпроса и гледат на скарлатината като на обикновена шарка.

Общи условия

Активация на акаунт