ех, тази "топла"/ "гореща" ножица

  • 47 090
  • 138
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 078
Привет, момичета Simple Smile
Седнах аз да ровя във форума и взех, че попаднах на тази тема. Та се чудя ето на какво. Аз съм фризьор, отдавна се чудя на тази ножица, но хубава гореща ножица струва над 3000 лв. кеш, може и на изплащане за фирми, но излиза още по-скъпо. Има и по-евтин вариант, но не ми се струва добра. По наши сметки едно подстригване с такава ножица би струвало около 70 лв., за да бъде рентабилно за салона и фризьора. Та въпроса ми е - има ли някой, който би отделял такава сума поне веднъж на 1.5-2 месеца, като иде реч само за подстригване, сешоара е отделно, или всичко ще е "чудо за три дни"?
Все пак си е цифра това, да дадеш 3000 и кусур лева и да си я гледкаш само.
Чела съм и за 8лв. подстригване във Варна, но при цената на ножица не смятам, че трябва да се изплаща половин живот, или пък тяхната е някаква евтина... не знам...

# 46
Здравейте момичета, аз също следя темата от нейното начало и от вас разбрах за този вид подстригване. Определено бих пробвала ако имаше повече информация за салони предлагащи услугата  Simple Smile
sVeshti4ka, ще отговоря и на твоите въпроси...Лично аз не бих отделила около 70 лв за подстригване и ми се виждат множко може би за повечето, но според мен ако предлагате тази услуга на малко по-висока цена от обикновеното подстригване, ще имате много клиенти. Факт е, че услугата не е срещана и има много любопитни и желаещи дами да я изпробват. Ще е добра реклама и за вашия салон, което можете да привлечете клиенти и за останалите ви услуги.
Надявам се да съм ти помогнала с моето мнение и успех!   bouquet

# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 843
sVeshti4ka, в началото подстригването с такава ножица във Варна, в гореспоменатите салони беше 36 лева. Явно обаче не е имало много желаещи и така и така човека е дал парите за нея, е намалил подстригването на 8 лева. И доколкото съм запозната в този салон ножиците струват около 3500, поне тази, с която аз се подстригвам. Тази услуга се предлага там от поне 5 години   bouquet

# 48
  • Мнения: 1 001
аз също съм на мнение че 60-70 лева са безбожна цена за едно подстригване не че няма хора които могат да си го позволят.Но моето скромно мнение е че подстригването с такава ножица трябва да е не повече от 20лв.  Peace а и знам че не е по темата но да искат и по 10-15 лв. за сешоар също е неморално.

# 49
  • София
  • Мнения: 708
Привет, момичета Simple Smile
Седнах аз да ровя във форума и взех, че попаднах на тази тема. Та се чудя ето на какво. Аз съм фризьор, отдавна се чудя на тази ножица, но хубава гореща ножица струва над 3000 лв. кеш, може и на изплащане за фирми, но излиза още по-скъпо. Има и по-евтин вариант, но не ми се струва добра. По наши сметки едно подстригване с такава ножица би струвало около 70 лв., за да бъде рентабилно за салона и фризьора. Та въпроса ми е - има ли някой, който би отделял такава сума поне веднъж на 1.5-2 месеца, като иде реч само за подстригване, сешоара е отделно, или всичко ще е "чудо за три дни"?
Все пак си е цифра това, да дадеш 3000 и кусур лева и да си я гледкаш само.
Чела съм и за 8лв. подстригване във Варна, но при цената на ножица не смятам, че трябва да се изплаща половин живот, или пък тяхната е някаква евтина... не знам...


Аз лично НЕ бих дала толкова пари за подстригване  Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 1 078
Благодаря Simple Smile
Ами знам си аз, че е скъпо и реших да питам страничното мнение. Аз нямам възможност да взема такава ножица, работя не в собствен салон и бяхме говорили с шефката да я вземем, но и тя няма как да ги извади тези пари ей така, сума си е все пак, и затова сметна че при цена около 70 лв. би могла да инвестира. Пък аз реших тук да питам, че ако не е бг-мамма, друго място не знам, където накуп могат да ми отговорят хора с различни възможности и възгледи.
Ако имаме развитие в по-добра посока, ще ви кажа Wink

Иначе за сешоара за 15 лв. си е относително. Нямам намерение да споря и уважавам всяко мнение, пък и има достатъчно салони с цени, които могат да бъдат по джоба на всеки. Просто да кажа, че хубави продукти, които се ползват в повечето салони, си имат много хубава цена, а всеки иска да бъде измит с качествени и хубави неща, да му се сложи добър препарат за оформяне и стилизиране, да не говоря (то се подразбира) за труда на фризьора, който трябва да се цени  Peace

# 51
  • Мнения: 140
аz мисля 4е 20 лева zе постригване с такава ножица е прили4на цена

# 52
  • Мнения: 4 496
Привет, момичета Simple Smile
Седнах аз да ровя във форума и взех, че попаднах на тази тема. Та се чудя ето на какво. Аз съм фризьор, отдавна се чудя на тази ножица, но хубава гореща ножица струва над 3000 лв. кеш, може и на изплащане за фирми, но излиза още по-скъпо. Има и по-евтин вариант, но не ми се струва добра. По наши сметки едно подстригване с такава ножица би струвало около 70 лв., за да бъде рентабилно за салона и фризьора. Та въпроса ми е - има ли някой, който би отделял такава сума поне веднъж на 1.5-2 месеца, като иде реч само за подстригване, сешоара е отделно, или всичко ще е "чудо за три дни"?
Все пак си е цифра това, да дадеш 3000 и кусур лева и да си я гледкаш само.
Чела съм и за 8лв. подстригване във Варна, но при цената на ножица не смятам, че трябва да се изплаща половин живот, или пък тяхната е някаква евтина... не знам...

В началото цената беше 40 лв., после 30 лв. След няколко месеца я намалиха на 8 лв.. Wink

# 53
  • Мнения: 20
Ами да ви кажа ходих няколко пъти при една фризьорка в Стилист Капанов и тя ми взимаше 30лв. подстригване и сешоар и последният пък така ме подстрига, че повече няма да стъпя там никога. Та в този ред на мисли 30-40лв. са приемлива цена за такава ножица! Peace

# 54
  • Мнения: 224
Аз не съм от Варна, но то щом в София едва се намира, представям си какво ще е да открия такова нещо в Пловдив.  Crazy Така че момичетата от Варна може ли да напишат адреси на такива салони и дали те самите са доволни?  Flutter  Hug Очертава ми се ходене натам (най-вероятно ще е лятото, де  Laughing) и щом като толкова хора са доволни ще взема и аз да пробвам.  Peace

# 55
# 56
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Говорих с моята фризьорка вчера за този вид подстригване...тя ми каза само: "Ако мислих, че е полезно за косата щях да имам гореща ножица" и "Ако един цял ден стоиш тука ще видиш поне една жена, която влиза с думите ХОДИХ НА ГОРЕЩА НОЖИЦА...СЪСИПАХА МИ КОСАТА" ... каза, че подстригването за момента е било перфектно, но два месеца след процедурата косата ставала в ужасно състояние...аз също не бих се подложила на такава процедура въпреки суперлативите...от опит знам, че горещите неща, които "запечатвали" косъма не са хубави...не искам да споря с никой и да убеждавам никой в нищо...просто споделям  Peace

# 57
  • София
  • Мнения: 1 078
Само като фризьор да споделя...аз, когато не работих с бръснач, също имах твърдо убеждение, че уврежда косата, защото така съм чувала. Обаче, дойдоха на мода различни шантави прически, филирани, изтънени и т.н., почнах да работя с бръснач, а междувременно имах възможност да наблюдавам как действа върху различни типове коси. Имам клиентка с тънка и мека коса, която вече от 2, ако не се лъжа, години я подстригвам с бръснач и няма никакви увреждания по косата й. В същото времеимам клиентка с много дебела и къдрава коса, която подстригвам само с ножица, без филаж, та нейната коса си цъфти на воля... Искам да кажа, че всичко си зависи от косата. Разбира се, има неща, които неоспоримо увреждат косата, но има и такива, за които можеш да говориш само след дълги наблюдения върху определена коса и личен опит Peace Тоест, да отричаш нещо, или пък обратното, да го хвалиш, без да имаш собствени наблюдения, не е коректно.
Трябва обективно да кажат момичетата, които са ходили неведнъж и имат наблюдения върху собствената си коса, има или няма някаква промяна и каква е тя, ако има такава Simple Smile

П.П. Само да добавя, че все пак мисля, че може и без тази ножица да се мине. Хубаво е да я има като екстра, за да може да се задоволят всичките желания на клиента, но може и без нея. Достатъчно е да се полагат необходимите грижи за косата, редовно да се подстригва при опитен фризьор с качествени инструменти (защото те са от огромно значение, затова и цената на една ножица варира от 50 до 1000 лв) и не се прекалява с изрусявания, маши и преси и др. такива. Peace

# 58
  • Варна
  • Мнения: 3 415
sVeshti4ka, това за бръснача и аз съм го чувала...подстригвали са ме с бръснач и косата ми е перфектна...но се грижа достатъчно добре за нея де...права си...всичко е много индивидуално...аз обаче имам едно наум...имам и горчивият опит от едно време...модата със свещите. Тогава беше хит да ти горят краищата на косата със свещ. Е отидох и после години не можах да се справя с цъфтежа...но както и да е...всеки си решава сам за себе си. Както казах вече никой в нищо не се мъча да убеждавам...просто си споделям  Crazy

# 59
  • Мнения: 2
Някой знае ли къде в Пловдив подстригват с гореща ножица.

Общи условия

Активация на акаунт