А вие за какво мечтаете?

  • 7 941
  • 152
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 054
"За да направиш прерия е нужно - пчела и детелина, и една мечта голяма. Ако мечтата е достатъчно голяма, може и без пчела и детелина!"
Емили Дикинсън


Понеже вече писах за какво мечтая конкретно реших да ви споделя любимата си мисъл по темата  Blush

# 61
  • Мнения: 3 611
На този етап мечтая само за още 4 детски градини... 

# 62
  • Мнения: 852
Мечтая си първо да имам дете, и по-добре много деца. Да има много усмивки и радост покрай мен. Мечтая си за хубави мигове с децата ми, да ги уча на разни неща..
Също така си мечтая да се махнем от София, да сме в по-малък град и да имаме много повече време.



Аз също за това си мечтая........ Heart Eyes

# 63
  • Русе
  • Мнения: 11 924
Мечтая си, сина ми винаги да намира опора в мен
Мечтая да имам хубава голяма къща, в която да събирам цялото семейство и приятелите си
Мечтая да виждам повече усмихнати и ведри лица по улиците
Мечтая да няма болни деца
Мечтая с програмите ми да работят повече по целия свят

# 64
  • Мнения: 53
Много ми допадна темата. Аз по принцип съм редовна във форума, но често като читателка. Пиша, само ако имам какво да кажа.
Та за мечите ми...
Аз съм човек, който много мечтае, и в един прекрасен ден установих, че мечтите ми /или желанията ми/ от близкото минало са вече в голяма доза реалност. Мечтаех за добър, грижовен, всеотдаен и любящ съпруг и съм омъжена за такъв. Мечтаех децата ми да се възстановят напълно от лошата болест, която преживяха още като бебета - вече сме на път да кажем че и това ще стане факт /само още много малко остава/. Мечтаехме за дом - наш, собствен, голям и уютен - до няколко месеца ще се нанесем и там.
Сега е ред на другите ми мечти - и тъй като аз винаги съзнателно или не съм вярвала в мечтите си - те ми се отблагодаряват, като се сбъдват.
Е - верно, не мечтая да изобретя перпетум мобиле или някое алтернативно гориво, с което да снабдявам целия свят...
Ясно осъзнавам, че желанията ми са толкова прозаични и тривиални, но пък са си моите желания и те ме правят щастлива.

# 65
  • Мнения: 301
Вече нямам толкова материални мечти - като се замислих за мен и мечтите ми отпреди 15 години примерно. Материалното се оказа постижимо т.е. не мечта, а цел съм имала. Въпреки, че ако тогава е трябвало да отговоря, не бих предположила, че е реално сега това което имам.
Мечтая си (напоследък все повече и чак не смея да го споделя) за бебенце. Момиченце, ако може.  Laughing
Може би е време да споделя мечтата си и с мъжа ми  Crazy.

# 66
  • Мнения: 2 556
Джулия, направо действай - да имаш момиченце е страхотно Wink

Аз си мечтая всички близки и семейството ми да са здрави, друго не се сещам...

# 67
  • Мнения: 1 749
За нас какво си мечтая....
Мечтая си да имаме хубава,спретната къщурка(не е задължително да има липи отпред) заобиколена от гора,която също ще е наша.Мечтая си за спокойствието и чистия въздух,живота сред природата.
Мечтая си да видя детето на дъщеря си.Мечтая си тя да расте здрава и спокойна.
Да пътуваме много .Искам да видя Тибет,Китай ,Япония. Мадагаскар.Куба.Бразилия....Индия.Да се попечем със семейството на някой самотен плаж с бели пясъци и кристална вода.
Да се гмурна из кораловите рифове.
ДА видя орка в естествената й среда.
 Blush

Май това е...

# 68
Аз мечтая за спокойствие, просто в последния месец и половина много ми дойдоха проблемите и безсънните нощи.Скандали, сериозни проблеми ту в личен ту в професионален план.
Мечтая да се наспя поне една нощ, да се отпусна и да забравя за всичко лошо поне за ден!
Ама май няма да стане Sad

# 69
  • Мнения: 167
Ох, аз съм голяма мечтателка, имам няколко големи мечти, които незнам дали някога ще сбдъна, но ги мечтая много силно.
На първо място мечтая да няма разделение между хората - на регилии, държави, цветове, раси и всякакви други признаци, да няма богати и бедни, нисши и висши - както се пее в онази песен на Джон Ленон: Imagine - Imagine all the people Sharing all the world. Мечтая някой ден хората наистина да осъзнаем, че  всички сме свързани и че това, което правиш на човека до теб всъщност го правиш на себе си. Тогава повече няма да има страдание по тази Земя, за това мечтая най- силно.

За себе си мечтая, въпреки всички трудности и изпитания да успявам да бъда обичащ човек и да градя семейство с друг обичащ човек. Мечтая си за пълна къща със деца /а все още нямам нито  Confused/, искам в къщата ми да растат деца от всички краища на света, за да могат да се учат още от мънички, че различния цвят, произход и външен вид не означава различен човек и че всъщност всички сме еднакви.

Пожелавам на всички вас тука мечтите ви да се сбдънат!     bouquet

Последна редакция: ср, 14 яну 2009, 16:55 от Ели_

# 70
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 923
На първо място мечтая да няма разделение между хората - на регилии, държави, цветове, раси и всякакви други признаци, да няма богати и бедни, нисши и висши - както се пее в онази песен на Джон Ленон: Imagine - Imagine all the people Sharing all the world. Мечтая някой ден хората наистина да осъзнаем, че сме всички сме свързани и че това, което правиш на човека до теб всъщност го правиш на себе си. Тогава повече няма да има страдание по тази Земя, за това мечтая най- силно.
Това е една прекрасна мечта, която е далеч от всякакви цели.
Жалкото е, че цялото това единствео е било разчленявано много, много дълго време. Така, че към този момент са останали само шепа хора, които смеят да мечтаят за него.
И все пак нищо не е напълно загубено, докато тази шепа хора съществува и отглежда децата си, подарявайки им своите мечти.
Поздравявам те!

# 71
  • Мнения: 3 294
Мечтая си и за материални неща и за нематериални , но в момента си мечтая и се моля само за едно живо и здраво бебче  Praynig Peace

# 72
  • Мнения: 24
Аз не мечтая за нищо...което е доста гадно, повярвайте ми

# 73
  • Мнения: 167
И все пак нищо не е напълно загубено, докато тази шепа хора съществува и отглежда децата си, подарявайки им своите мечти.

Jade, да  много си права тук. Веднъж ме беше хванало отчаянието и си мислих така, че обикновения човек нищо не може да направи, че колелото се е завъртяло, вече надолу по баира и всички се носим с пълна сила надолу към бездната. Но после осъзнах, че всеки човек има силата да промени нещо в света и то е като първо промени себе си и след това го предаде на децата си, те на своите деца и т.н.

# 74
  • Русе
  • Мнения: 11 924
Ели    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт