А вие за какво мечтаете?

  • 7 996
  • 152
  •   1
Отговори
# 90
  • Linz
  • Мнения: 11 619
За здраве, любов и мир за всички по света. Да бъдат изкоренени бедността, болестите и насилието.
Материалните ми желания не ги наричам мечти, те не могат да ми донесат щастие, а само моментно удовлетворение.

# 91
Pasinet и Jade, страхотни сте!  bouquet
Моите мечти се покриват с голяма част от изброеното до тук, така че няма да се повтарям!
Страхотна тема! Peace

# 92
  • Стара Загора
  • Мнения: 487
Мечта ми е да не спирам да мечтая.

# 93
  • Мнения: 7 201
Колкото и банално за звучи, всичко за което си мечтая е едно БЕБЧЕ!!!
Peace Само и единствено за това.Моля се на Бог да имам щастието поне още веднъж да стана МАМА. Praynig Praynig

# 94
  • Мнения: 1 820
Мечтая за много неща.На първо място е детето ми да е здраво.Това е най-голямата ми мечта.Мечтая да сме винаги тримата,да имаме сили и пак -да сме здрави.Иска ми се да имаме собствено жилище и да сме сами,да имаме още едно дете.Искам и аз спокойствие за душата си,да имам повече поводи да се усмихвам и да имам сили да доживея някога мечтите си  Praynig

# 95
  • Мнения: 3 929
Мечтая си детето ми да расте здраво и щастливо, да се обичаме и уважаваме, да се разбираме. Мечтая си за наш дом, в който да се чувстваме щастливи.

# 96
  • Мнения: 2 139
И аз ще се повторя с много от вас - на 1 во място здраве, разбирателство и успехи на малката в спортните танци Peace
Чакам с нетърпение да се кача на Айфеловата кула(това ми е една от мечтите).
Мечтая другата Коледа за почивка на Канарските острови.
Мечтая си и за лаптоп Laughing
Айде, много се размечтах на глас Joy

# 97
  • Мнения: 4 476
Мечтая да отгледам и възпитам дъщеря си като една силна ,борбена и независима млада жена.
Мечтая да я видя успяла и щастлива.Искам да е здрава и да е добър човек.
За мен и съпруга ми да зме здрави за да и помагаме и да сме достатъчно мъдри та да и дадем свободата от която има нужда.

# 98
  • Мнения: 317
Може и да ви се струва глупаво, но аз мечтая за собствен дом! Мисля, че тогава ще се появят други проблеми, но в момента само за това мисля, понеже не живеем сами със съпруга ми и детето и от там идват и всичките ни проблеми - напрежение, ядове и т.н. Различни поколение, различни мнения! Всяко семейство според мен трябва да си е самостоятелно!
Иначе мечтая да обиколим страната и 100-те национални исторически обекта. И да имаме поне един ден в седмицата, в който да сме тримата, защото в момента тати се скъсва от работа и почти не го виждаме, за да осъществи мечтата ни за наш дом!

# 99
  • Мнения: 1 335
ами наистина да усетиш атмосферата на някоя култура да си полежиш на тучна зелена алпийска поляна

Тази мечта в повечето случаи върви заедно с тучни местни кърлежи...


[/quote]
или с коктейлче в ръката и загоряли симпатяги да обикалят около теб някъде в карибските заливи
[/quote]

Да, на кубински или мекскански плаж.

А иначе си мечтая за здраве на всички около мен и тайничко се надявам че годините ми не са чак толкова много и че имам шанс за още едно дете. Също че и едно велико недоразумение ще приключи по най-добрия за двете страни начин. Мечтая си за вътрешен уют и за къща с двор, но това не е толкова важно.
Мечтая си за връх в Андите, в най-южната им част.

# 100
  • Мнения: 159
Мечтая си просто да имам семейство  Praynig

# 101
  • Мнения: 167
На първо място мечтая да няма разделение между хората - на регилии, държави, цветове, раси и всякакви други признаци, да няма богати и бедни, нисши и висши - както се пее в онази песен на Джон Ленон: Imagine - Imagine all the people Sharing all the world. Мечтая някой ден хората наистина да осъзнаем, че сме всички сме свързани и че това, което правиш на човека до теб всъщност го правиш на себе си. Тогава повече няма да има страдание по тази Земя, за това мечтая най- силно.
Това е една прекрасна мечта, която е далеч от всякакви цели.
Жалкото е, че цялото това единствео е било разчленявано много, много дълго време. Така, че към този момент са останали само шепа хора, които смеят да мечтаят за него.
И все пак нищо не е напълно загубено, докато тази шепа хора съществува и отглежда децата си, подарявайки им своите мечти.
Поздравявам те!

Да  добавя по темата - гледах този филм http://www.zeitgeistmovie.com/add_bulgarian.htm - във втората му половина се разказва точно за това, за което си говорихме. Оказва се, че далеч не са малко хората, които мечтаят за това и дори разработват проекти за бъдещо общество. Аз съм обнадеждена, вярвам, че един ден ще се случи ако не за нас то поне за тези след нас.

# 102
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 936
Да  добавя по темата - гледах този филм http://www.zeitgeistmovie.com/add_bulgarian.htm - във втората му половина се разказва точно за това, за което си говорихме.
Преди няколко месецагледах първия Zeitgeist и много ме впечатли, особено частта с влиянието на религията.
Благодарности за линка, Ели  bouquet
Пуснах си само част от него и веднага ме привлече една мисъл "Да си добре приспособен към болно общество не е признак на добро здраве"

# 103
  • Мнения: 167
Да и мене много ме впечатли целия филм. Бих казала дори, че е втората част е по- добра от първата. За мене най- голямо значение има това, че  обясняват какви са пътищата за промяна на обществото ни. Незнам кога и как ще се случи тази промяна, но е хубаво да открием, че има хора, които мечтаят за същото и търсят начини да осъществяват мечтите си.

# 104
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 936
По този повод искам да ви поздравя с една песничка, която е много ярък спомен от детството ми.
Сигурно всички помните онова филмче с Алиса - "Гостенка от бъдещето".

"Прекрасное далеко"

"Слышу голос голос спрашивает строго
А сегодня что для завтра сделал я..."
От както си я спомних, не мога да спря да си я пея...

Общи условия

Активация на акаунт