Какво според вас означава "ревливо" бебе?

  • 5 083
  • 101
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 554
Ревливо е бебе, което от 24 часа в денонощието реве поне през 15 от тях.
Моето не беше от тези, но ги има де...

# 16
  • Мнения: X
Голямата беше ревлива, малката не е. Мога да направя вече разликата - ревливото бебе реве за щяло и не щяло, не ревливото само, когато има някакъв проблем. Разликата е огромна и не, не всички бебета са ревливи. Някои са истински ангелчета, точно, като тези по рекламите, но се срещат рядко. Все пак ги има, сега, като имам и едно не ревливо дете съм склонна да го вярвам, с каката бях сигурна, че няма такива.

# 17
  • Мнения: 117
Нашият палавник не се чуваше като беше бебе,но сега какъв глас вади........ smile3515 smile3515 smile3515

# 18
  • Мнения: 5 598
Ревливо е дете, което прави така, че на родителите да им се дореве от него.  Joy

 Laughing  хем ми е смешно,хем ми е познато,хем се надявам второто да е по-самостоятелно  Laughing

# 19
  • Мнения: 46 518
Не знам newsm78 според мен ревливите бебета или имат здравословен проблем или родителите им не могат да схванат и задоволят нуждите им.

Моето в болницата всички го водеха в категория "ревливо", ама там ги хранеха под час и м/у 2 и 6 ч. не им даваха мляко Sick като се прибрахме у нас и я подхванахме ние, повече гласът й не се чу.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 252
Синът ми бе от най-ревливите. Като се наемеше та с часове забравяше да спре. Кърмех нон стоп. И да не си мислите, че нямах кърма - имах поне за още 2 бебета, но диването се дереше като за световно. Рекордът му е 6 часа нон стоп. Звъняла съм многократно на педиатъра за този рев и той ме е успокоявал, че щом се дере юнашката не било притеснително, а ако започне да плаче вяло тогава да го посетя.  Peace

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Ми не са. Дъщеря ми ме побъркваше от рев, не спеше през деня говоря още от първия ден, луда ставах, а бебето на моя приятелка спеше по цял ден, никакво мрънкане за нищо, само когато огладнее. Определено има ревливи бебета  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 23 096
Не знам каква е скалата за ревливост. Но дъщеря ми определено НЕ е ревлива, тя по цял ден е усмихната  Laughing

# 23
  • Мнения: 316
Добра темичка! И то точно днес...
Беба днес се събуди в 7,30ч. и като се започна един реееев #Crazy
Така цял ден! Спря за ок. 2ч. докато поспа след обед и .... Общо взето плаче непрекъснато от известно време!

# 24
  • Мнения: 1 554
бебето ми беше спокойно,а сега е един малък терминатор Laughing

# 25
  • Мнения: 11 607
Ревливо бебе=щерката ми Рая. Ревеше почти постоянно. Спи, яде, ревне....и така нон-стоп......Една вечер е плакала без да спре от 22ч. до 7,30ч. Помня и датата - 29.09. Идеше ми да я бутна в гардероба и да легна да спа. С майка ми я гледахме. Сменяли сме се - тя спи, аз нося, тя носи, аз - спя.....Ужас! И така до 7-я месец........Познати от съседния блок са ни питали какво и е, защото те също я чували. Блок, а не вход....Който е на около 70-80м. от нашия......


Не плачеше само, когато сме я къпали......Заспиваше в коритото, а то пълно-препълнено с вода.

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 22:58 от Мама Цоцоланка

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моята дъщеря беше от ревливите бебета. Не знам какво значи, само мога да кажа, че мо скъсваше нервите.

# 27
  • Мнения: 2 090
Ревливо е дете, което прави така, че на родителите да им се дореве от него.  Joy

 Laughing  хем ми е смешно,хем ми е познато,хем се надявам второто да е по-самостоятелно  Laughing
Mдааа...

# 28
  • Мнения: 242
Моят син не е  бил от ревливите,но сега  елате да видите какво става-по цял ден мрънка,инати и се тръшка!!! ooooh!

# 29
  • Мнения: 174
Ох,не знам как се определя дали е ревливо едно бебе,мисля,че винаги си има причина да плаче,т.е. не плачат без причина.
Моята дъщеря като се събудеше и започваше с гръмогласното си плачене,докато не получи млекце.Не е плакала продължително време,освен от коликите,но пък плачеше все едно я колят,чак въздух не си вземаше,но беше ли нахранена и сменена и в ръцете ни,гласа й не се чуваше Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт