Бременност и зъболекар?

  • 22 265
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 113
Момичета бяхте чудесни,благодаря.
Зъба ми вече е пломбиран  Mr. Green ,така че се надявам скоро време да не ми се налага ходя на зъболекар.
Бъдете живи и здрави  newsm10

# 16
  • Мнения: 802
mactub радвам се зъба ти  Mr. Green ,но какво стана, бременна ли си?

# 17
  • София
  • Мнения: 1 175
Да наистина,ще се похвалиш ли с хубава новина  Wink ?
Иначе за успокоение и аз да ти кажа,че съм ходила в 3 месец,слагаха ми и лекарство и пломба с фотополимер,бях съобщила че съм бременна и ме успокоиха,че няма проблем.Не се прави снимка и не се слага арсен,но дори и по време на бременност може да се направи изключение,ако зъбът е гангренясал например,защото чрез кръвта инфекцията може да се разнесе и да направи беля.Така че нямай угризения за нищо  Peace

# 18
  • Мнения: 6 713
И аз ходих в 5-ия на зъболекар, ползва упойка за бременни.
Наистина е най-добре хич да не се налага да ходищ на зъбар! Laughing

# 19
  • Мнения: 4 070
Аз ходих в 3-4 месец не си спомням точно кога и даже ми слагаха арсен- питах доста хора, една позната зъболекарка и разни доктори- има вредни упойки, но зъбаря си знае- по- добре да си оправиш зъба, така хем няма да ти се развалят чак толкова много до края на бременността, хем няма да се стига до голямата болка, която е не по-малко вредна....

# 20
  • Мнения: 113
Точно това е момичета,не знам какво става  Shocked Shocked #Crazy
Днес си направих тест и беше отрицателен,а имам вече 1 месец закъснение.Бях 99% сигурна че съм бременна и когато видях едната чертичка само  smile3518
Нищо не разбирам.Помагайте.Не мога да се похваля с редовен цикъл,но имах аборт през август и след това цикъла ми идваше точно на дата.Миналия месец обаче не дойде  Thinking
Гърдите са ми болезнени и подути,а зърната са ми се уголемили  newsm78
Нищо не разбирам  smile3511

# 21
  • Мнения: 4 070
Отиди на лекар най-добре ще ти кажат какво е . Иначе тук ще има само гадания и може да звучат по-зле от колкото е.
А за бременност , ако се съмняваш направи си кръвен тест.

# 22
  • Мнения: 802
Има тестове, дето грешат, най-добре кръвен Peace

# 23
  • Мнения: 113
Е аз така или иначе вече разбрах.Дойде ми точно като бяхме с мъжа ми във манастир Св. Мина.
Какво да се прави. smile3506

Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 08:56 от mactub

# 24
  • Мнения: 2 521
Съжалявам миличка TiredОт сърце ти пожелавам следващия месец да не ти дойде HugКакто и на всички момичета в тази тема Hug

# 25
# 26
  • Мнения: 171
До тук сте дали верни но честични отговори.. на кратко
-на стоматолог не е желателно да се ходи от 1- до 3 мес. на бременоста
- не се правят ренгенографии
-не се извършват болезнени манипулации
 заради възможните контракции ..
-не е желателно да се слагат упоики дори без адреналин
-основно се прави профилактичен преглед, следи се състоянието на венците, и се правят спешните зъби, ...
често обаче виждам бремени жени подути от зъб Rolling Eyes ВНИМАВАЙТЕ И ВСЕ ПАК СИ ПРАВЕТЕ ПРОФИЛАКТИЧНИ ПРЕГЛЕДИ Hug

# 27
Момичета преди два дни установих, че съм бременна, бременност която много желаехме с мъжа ми,
но съм страшно много притеснена, тъй като точно тогава бях на зъболекар и ми сложи упойка, която предполагам беше с адреналин. Прочетох вашите мнения и разбирам, че не е никак безопастно. Ще ме посъветвате ли какво да направя???

# 28
  • Мнения: 914
Аз не мисля, че толкова рано може да се отрази на бебето. Най-добре като отидеш на гинеколог сподели за упойката, че те притеснява и той най-добре ще ти каже дали има някаква опасност за плода.

# 29
  • Мнения: 229
Не се тревожи,няма какво да направиш,пък не се е случило нищо страшно та да го изживяваш като края на света.Първо е много рано,и второ упойката отдавна се е резорбирала от организма.Не се тревожи,радвай се на това което ти се случва Hug

Общи условия

Активация на акаунт