Срочни депозити – изгодни или не?

  • 5 988
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
GOLDEN_LADY и кои са тези депозити.
казабланка. е обяснила един депозит - отворен или тези от типа внасяш и теглиш.
НО ТОВА НЕ СА СРОЧНИ ДЕПОЗИТИ.
То и по разплащателна сметка получаваш лихва за наличните средства.
Ако прочетете малко терминология, ще видите, че срочен депозит е този, в който се задължаваш да държиш по сметка определено салдо, за което получаваш определена доходност, за точно определен период. Всичко извън това не е срочен депозит

# 16
  • Мнения: 4 324
Всички тези реклами по ТВ, наистина ти вмъкват в мозъка идеи за депозити – то не бяха отворени депозите, те не бяха 8% и какво ли още не.
Я някой по-запознат да ме светне – как се изплащат тези %-ти, защото в сайтовете на банките пише „годишна лихва” ... Simple Smile Никак не ми е ясно.
Иначе и моите пари от заплата стоят в банкомат и наистина ми е интересно да разбера повече за депозитите.

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Всички тези реклами по ТВ, наистина ти вмъкват в мозъка идеи за депозити – то не бяха отворени депозите, те не бяха 8% и какво ли още не.
Я някой по-запознат да ме светне – как се изплащат тези %-ти, защото в сайтовете на банките пише „годишна лихва” ... Simple Smile Никак не ми е ясно.
Иначе и моите пари от заплата стоят в банкомат и наистина ми е интересно да разбера повече за депозитите.

Ами 8% годишна лихва, значи, че ако държиш 1000лв. една година за един месец ще получиш 6лв и стотинки. Ако срока е шестмесечен, пак се обявява годишна лихва, тъй като такъв е закона. Практически лихвата се начислява ежедневно на база 360 дни, т.е. сумата на депозита по лихвата делено на 360.
И ако си харчиш заплатата няма как да направиш депозит. И да направиш някакъв, ползата ще е никаква.
Банковите депозити в момента са изгодни само, ако се държат големи суми, които не се инвестират в друго заради риска. Няма как лихвата да е изгодна, пък дори и 9%, след като инфлацията отдавна мина 10%.

# 18
  • Мнения: 4 380
Цитат
Иначе и моите пари от заплата стоят в банкомат и наистина ми е интересно да разбера повече за депозитите.

Какво значи "стоят в банкомат"? Laughing Вече втори човек го казва и аз се чудя, такова интересно чувство за хумор ли имате или моето отсъства? Laughing

# 19
  • Мнения: 4 380
Цитат
Няма как лихвата да е изгодна, пък дори и 9%, след като инфлацията отдавна мина 10%.

Нямаш кой знае какви други начини за спасение на парите от инфлация за момента. Освен да ги влагаш в печеливш бизнес, но такъв още трябва да имаш.

Последна редакция: ср, 14 яну 2009, 20:45 от xenia

# 20
  • Мнения: 4 324
Какво значи "стоят в банкомат"? Laughing Вече втори човек го казва и аз се чудя, такова интересно чувство за хумор ли имате или моето отсъства? Laughing

"стоят в банкомат" Simple Smile образно казано Wink
Значи, че не си тегля от заплатата и стоят по сметката на дебитната ми карта Wink

Stanislava_    благодаря за бързият отговор, ясно ми е вече как се изплаща лихвеният % при срочните депозити
 

# 21
  • Мнения: 4 380
Какво значи "стоят в банкомат"? Laughing Вече втори човек го казва и аз се чудя, такова интересно чувство за хумор ли имате или моето отсъства? Laughing

"стоят в банкомат" Simple Smile образно казано Wink
Значи, че не си тегля от заплатата и стоят по сметката на дебитната ми карта Wink

Stanislava_    благодаря за бързият отговор, ясно ми е вече как се изплаща лихвеният % при срочните депозити
 

Нито в банкомат стоят, нито по сметка на дебитната ти карта. Стоят на банкова сметка. А картата ти е издадена за да може да оперираш по лесно и удобно с тази сметка. Ако това е сметка от която може да се тегли във всеки момент, това е безсрочен влог. За които в България също дават много добри лихви.

# 22
  • Мнения: 4 892

 Ако това е сметка от която може да се тегли във всеки момент, това е безсрочен влог. За които в България също дават много добри лихви.

Не, не дават.

Пенсионни фондове или животозастраховане, това за средностатистическия българин, за други като Маратона, има по-големи далавери, но се иска и парасъ.

# 23
  • Мнения: 4 380

 Ако това е сметка от която може да се тегли във всеки момент, това е безсрочен влог. За които в България също дават много добри лихви.

Не, не дават.

Пенсионни фондове или животозастраховане, това за средностатистическия българин, за други като Маратона, има по-големи далавери, но се иска и парасъ.

Е как така не дават? Чета нещо 3-5% в и-нет.... А някъде и до 7-8% за безсрочен влог.

# 24
  • Мнения: 4 892

 Ако това е сметка от която може да се тегли във всеки момент, това е безсрочен влог. За които в България също дават много добри лихви.

Не, не дават.

Пенсионни фондове или животозастраховане, това за средностатистическия българин, за други като Маратона, има по-големи далавери, но се иска и парасъ.


Е как така не дават? Чета нещо 3-5% в и-нет.... А някъде и до 7-8% за безсрочен влог.

Ако човек има много пари, няма да ги държи на влог в банка, особено безсрочен или ако добре разбирам имате предвид текуща сметка. А за 100 или 1000 на месец 3-5% какво са? Не съм разглеждала скоро никакви тарифи, лихви и прочие, във ваканция съм /психически си почивам от цифри/, но в едно съм сигурна- няма файда. У нас на депозит,  бил той срочен, call, безстрочен или в текуща сметка не е добре да се държат пари - няма печалба, никаква. 


# 25
  • Мнения: 4 380
Ако човек има много пари, няма да ги държи на влог в банка, особено безсрочен или ако добре разбирам имате предвид текуща сметка. А за 100 или 1000 на месец 3-5% какво са? Не съм разглеждала скоро никакви тарифи, лихви и прочие, във ваканция съм /психически си почивам от цифри/, но в едно съм сигурна- няма файда. У нас на депозит,  бил той срочен, call, безстрочен или в текуща сметка не е добре да се държат пари - няма печалба, никаква. 

Така ли? И къде има файда да се държат у вас?

# 26
  • Мнения: 4 892
Ако човек има много пари, няма да ги държи на влог в банка, особено безсрочен или ако добре разбирам имате предвид текуща сметка. А за 100 или 1000 на месец 3-5% какво са? Не съм разглеждала скоро никакви тарифи, лихви и прочие, във ваканция съм /психически си почивам от цифри/, но в едно съм сигурна- няма файда. У нас на депозит,  бил той срочен, call, безстрочен или в текуща сметка не е добре да се държат пари - няма печалба, никаква. 

Така ли? И къде има файда да се държат у вас?


Не и на депозит  Mr. Green

Темата за газа е все още "on board".  Бегайте там, аз не си падам по безконечните.

# 27
  • Мнения: 497
Хени, е така. На нас тука все не ни стига. И 20 % да дадат, пак на някой ще са му малко, като не е видял 1% лихва за депозит. Друг е въпроса защо ги дават тука толкова високи %.....
Станислава, естествено че знаем разликата между срочен и безсрочен депозит, затова и обясних, че аз не ползвам срочен, а депозит от друг вид, който обаче ми позволява пълна мобилност по отношение на собствените ми пари и в същото време ефекта (лихвата) е абсолютно конкурентна, даже и по-добра в сравнение с някои предложения по срочни депозити, което го прави изгоден във всяко отношение, което е и смисъла на темата - депозити и изгода.
Нино Тино, в условия на криза е важна не само печалбата, а е даже по-важно и да си запазиш размера на активите, т.е. паричното им изражение непокътнат. Няма печалба от депозит, ама към момента няма и загуба, за разлика от инвестиции в акции -напр., ако си инвестирал през периода декември 2007 - декември 2008, само си загубил към момента. Ако си кеширал навреме и ги държиш на депозит, само можеш да спечелиш вбъдеще. Как точно - всеки да си мисли и решава сам.

# 28
  • Мнения: 4 892
Нино Тино, в условия на криза е важна не само печалбата, а е даже по-важно и да си запазиш размера на активите, т.е..... 

По-горе споменах и нещо за размера на активите!
Поздрави, аз приключих с консултациите!

# 29
  • Мнения: 4 380
Не и на депозит  Mr. Green

Темата за газа е все още "on board".  Бегайте там, аз не си падам по безконечните.

Аман от дървени философи! И баба може да спори без доказателства.

Няма други варианти за инвестиция-нискорискова, краткосрочна и с малки суми.
То вече и за големи суми няма други варианти.

"консултантка"! Joy Върви сама се консултирай!

Общи условия

Активация на акаунт