Срочни депозити – изгодни или не?

  • 5 991
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 497
Нино Тино, в условия на криза е важна не само печалбата, а е даже по-важно и да си запазиш размера на активите, т.е..... 

По-горе споменах и нещо за размера на активите!
Поздрави, аз приключих с консултациите!
Айдееее, пак стана бойно поле. Айдеее и аз вътре. Нино Тино, споменала си размери, да - от 100 и 1000 лева, ама егати (да прощавате) размерите - едни обувки и една пералня. За консултации мерси, но вече не приемам, вЕрвам само на себе си. Ма се пита в задачата  защо продължаваха да купуват някои големи инвеститори ноември, декември хамериканските ДЦК, дето доходността им  стана 0%, а. В този ред на мисли си държа на моето, че е по-важно да си запазиш активите (кеша), отколкото да търсиш максимална и/или изобщо печалба точно сега и това включва  и депозити и всичко останало.  Та важно е да се усетиш кога да си стоиш в кеш, в кой момент точно и в какво да инвестираш, дали да депозираш или да блъфираш....

# 46
  • Мнения: 4 380
Вие не сте добре  Joy
Хората за депозити говорят - те си мерят кенефите  Joy

Да видиш ти на какво вдъхновяват произведенията на изкуството! Joy

# 47
  • Мнения: 274
Казабланка, здравей Simple Smile

А замисляли ли сте се коя е таргет групата на една от най-често излъчваните напоследък реклами за депозит, с може би най-високите лихви? Не са ли точно хората с кенеф на двора? А замисляли ли сте се, кои са обичайните пре.бани?

# 48
  • Мнения: 4 892
Нино Тино, в условия на криза е важна не само печалбата, а е даже по-важно и да си запазиш размера на активите, т.е..... 

По-горе споменах и нещо за размера на активите!
Поздрави, аз приключих с консултациите!
Айдееее, пак стана бойно поле. Айдеее и аз вътре. Нино Тино, споменала си размери, да - от 100 и 1000 лева, ама егати (да прощавате) размерите - едни обувки и една пералня. За консултации мерси, но вече не приемам, вЕрвам само на себе си. Ма се пита в задачата  защо продължаваха да купуват някои големи инвеститори ноември, декември хамериканските ДЦК, дето доходността им  стана 0%, а. В този ред на мисли си държа на моето, че е по-важно да си запазиш активите (кеша), отколкото да търсиш максимална и/или изобщо печалба точно сега и това включва  и депозити и всичко останало.  Та важно е да се усетиш кога да си стоиш в кеш, в кой момент точно и в какво да инвестираш, дали да депозираш или да блъфираш....

Не, не става въпрос за бойно поле. xenia скучае. Да, споменала съм малки суми, но ми се струва, че повечето обикновени българи нямат кой знае какви суми, а тези, които имат крупни - не биха ги държали на депозит. Стори ми се, че и авторката пита за по-малък порядък, но може и да не е така. Иначе ако става въпрос за това само да си запазиш активите - ок, съгласна съм с Вас.
За консултациите се пошегувах, разбира се, пропуснала съм си емотикона просто.  

# 49
  • София
  • Мнения: 2 623
А замисляли ли сте се коя е таргет групата на една от най-често излъчваните напоследък реклами за депозит, с може би най-високите лихви? Не са ли точно хората с кенеф на двора? А замисляли ли сте се, кои са обичайните пре.бани?

Марадона, а ти замислял ли си се, че докато има балъци
ще има и кой да ги пре... ва ?

# 50
  • Мнения: 274
А замисляли ли сте се коя е таргет групата на една от най-често излъчваните напоследък реклами за депозит, с може би най-високите лихви? Не са ли точно хората с кенеф на двора? А замисляли ли сте се, кои са обичайните пре.бани?

Марадона, а ти замислял ли си се, че докато има балъци
ще има и кой да ги пре... ва ?

Не съм. Ти ли си на аватара? (Сори, но Сопрана го няма, а все някой трябва да попита)

# 51
  • Мнения: 4 300
Епа кой си слага целио кеш в едни и същи ДЦК-та, а?Simple Smile

МАрадона, тя е, ама е сгодена  Wink

# 52
  • София
  • Мнения: 2 623
А замисляли ли сте се коя е таргет групата на една от най-често излъчваните напоследък реклами за депозит, с може би най-високите лихви? Не са ли точно хората с кенеф на двора? А замисляли ли сте се, кои са обичайните пре.бани?

Марадона, а ти замислял ли си се, че докато има балъци
ще има и кой да ги пре... ва ?

Не съм. Ти ли си на аватара? (Сори, но Сопрана го няма, а все някой трябва да попита)

Аз съм  bowuu на коледния форумски купон,
на който ти за съжаление не дойде  Crossing Arms
Тенкс Рокси  Heart Eyes
Само да вметна, че със Сопранов сме се виждали
на живо и той нямаше да попита  Hug

# 53
  • Мнения: 274
Оффф, добре че Сопрана се изгуби като старите пари, иначе щеше да ми се изсмее в лицето и да ми каже: " хехехехе, аматьор".

# 54
  • Мнения: 4 380
ДЦК? Американски? Shocked Joy Вие се шегувате сигурно. Това е майтап някакъв, инвестиция в уличен кенеф е по-изгодна. hahaha

# 55
  • Мнения: 497
Казабланка, здравей Simple Smile

А замисляли ли сте се коя е таргет групата на една от най-често излъчваните напоследък реклами за депозит, с може би най-високите лихви? Не са ли точно хората с кенеф на двора? А замисляли ли сте се, кои са обичайните пре.бани?
Здрасти. Сещам се за една таргет група-един чичка на опашка пред Лайф чойс в ледената епоха (за по-младите - 1997г.), дето викаше гордо на тел. камера - "да, и колата си продадох, за да ги дам на тия добри хорица" (или нещо подобно), ако още мърда, де те тая точно те мишенка, щото те мишенките се сменят, та кажи, кажи някоя нова.
Хени, не се шегувкам. Инвестициите (и медала) имат 2 страни и за съжаление едната е губеща. Така че при инвестициите има не само възможност за печалба, но и риск от загуба. Някои като инвестират търсят не непременно печалба, а минимизиране на риска от загуби. Не знам аз ли не се изразявам добре, та не го разбират някои, че в условия на безпрецедентна криза е важно не толкова дали ще спечелиш 5, 10 или 0 процента печалба върху 50 000 лева напр., а файнали отново да имаш поне  50 000 лева, а не да си от пре..аните (да изплагиатствам чуждий израз) и да се окажеш с 40 000, или 30 000 ...или 0 лева или инвестирайки да си запазиш това, което имаш, а не да инвестираш с намерение за добра печалба, а да приключиш накрая със  загуба (или болезнена з..). Ако избегнеш последното-пак имаш изгода, защото поне си запазил това, което имаш, а не си загубил. Егати обясненията дадох, дано поне сега стане ясно какво искам да кажа.

Последна редакция: чт, 15 яну 2009, 01:08 от казабланка.

# 56
  • Мнения: 7
Не знам долкото сте се позаинтересували по въпроса, но мене определено ме заинтригува новото предложение на ПИБ –  3-месечният им Златен депозит на с 9,75% годишна лихва, за лева и евро. Аз избрах в евро, че по-добра лихва на пазара няма Wink

# 57
  • Мнения: 24
Не знам долкото сте се позаинтересували по въпроса, но мене определено ме заинтригува новото предложение на ПИБ –  3-месечният им Златен депозит на с 9,75% годишна лихва, за лева и евро. Аз избрах в евро, че по-добра лихва на пазара няма Wink

Хах, да, тази 9,75% лихва и мен много ме заинтригува и потвърди някои мои мрачни мисли...

# 58
  • Мнения: 7
Виж сега - ти си стой с мрачните мисли, аз ще се възползвам от офертата. А и нека да ти обясня - като на поет - риск няма точно щото има борд и лева е вързан. Я виж в Румъния кво стана - лихви от 25% - щото леята е свободно конвертируема. Освен това тая лихва "обира" инфлацията - ще трябва да си луд да си сложиш парите на депозит с ниска лихва - инфлацията просто ще ги изяде...

# 59
  • София
  • Мнения: 3 842
Все пак това е годишна лихва, при тримесечен депозит трябва да се раздели на 4.

Общи условия

Активация на акаунт