С локум и баклава дамите на ориента очакват деня на любовта. 17-та тема

  • 30 677
  • 296
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 223
Привет и от мен и честита нова тема!Суха мащерка, здравей и от мен! Поздравления за чудесната тема!  bouquet  bouquet  bouquet
Джорди, вие как сте? Аз трети ден вече пазя леглото! Много тежка вироза съм пипнала Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Температура над 39 направо ми се свари мозъка CryПазете се, че много тежък се очертава грипа таз година... Sad Sad Sad
Цве те и аз съм попаднала в този списък... Първо се чудих защо и все се канех да те питам ама съм забравила! Браво на малкото хакерче! Grinning Grinning Grinning
Ели, аз си спомням, че такъв ябълков чай си купих от магазинчетата при Синята Джамия. Моите много го харасват, но аз лично предпочитам Липтона.
Сладка Хапка, дано всичко да е наред при твоята близка! Пожелавам ти го от все сърце! 
Гхосн, ти как си? От това, което видях по телевизията, ми се стори, че нещата са доста сериозни... Майка ти е има право да се притеснява.. Пази се! Hug Hug Hug
Ох,отивам да пазя леглото... Лек ден и много целувки на всички!

# 16
  • до вятърните мелници
  • Мнения: 195
Хапчице, благодаря за пожеланията. От твоите уста, в божиите уши!! Praynig

Стефи, бързо да се оправяш Hug! А какво е вироза Embarassed? Къде го пипна това? Нали казват, че като е много студено и вирусите измирали Rolling Eyes

Ние сме добре, днес ни надупчиха от всякъде с Пентаксин Sad горкичкия доста си поплака, чак на мен ми се дорева, но сега е добре. Да очаквам ли някакви странични ефекти от ваксините, че забравих да питам докторката?

Последна редакция: чт, 15 яну 2009, 13:08 от Джорди

# 17
  • Мнения: 333
Мерхаба момичета!   bouquet

Хайде локума е от мен!

Сладка Хапка сигурна съм, че все ще се намери някоя отзивчива съфорумка.  Hug

Стефи Бързо оздравяване ти пожелавам. И аз бях грипосана преди седмица.  Confused На мен много добре ми подейства тайлъл хот и ядох много мед и лимон. Пробвай и ти!

Ели Има ли мараш дондурмасъ в МАДО, аз все още не съм ходила. Всеки път като ходя в мола минавам край него и се чудя дали да седна, но все не ми се яде нищо сладко, а само като съм си вкъщи ми се приисква.  Laughing ooooh!

Уговарях Принцеската да пусна темата аз, тя едвам склони  Naughty
Плановете бяха за по-преди, но докато се наканя и докато ви изчакам да изпишете темата , доста време мина Crossing Arms

Ааааа, Айляче много ме разочарова и ме засегна!  Crossing Arms Какво значи едвам съм склонила? Напротив, аз още от кога съм предлагала и на тукашните момичета, ако има желаещи да я направят новата тема, хем за разнообразие и хем да се редуваме. Много добре помня, че ти като поиска аз се съгласих веднага и след няколко дена ти се отказа, казвайки, че много си натоварена и нямаш време. Отвори си хронологията в скайпа и прочети и ще си спомниш какво точно сме си писали тогава.  Peace

Поздравче за всички с песничка на Хадисе за евровизия  Heart Eyes http://www.youtube.com/watch?v=MVM7PFHWVCw
Струва ми се, че ще е сред първите места в класацията, иншаллах!  Praynig

Последна редакция: чт, 15 яну 2009, 13:39 от Desert Princess

# 18
  • Мнения: 573
Desert  в Мадо сладоледът е само мараш, поне в Турция е така. А за темата предполагам се е пошегувала Сухата Мащерка  Wink
Не се карайте, моля   fight  newsm51

Джорди, може да вдигне температура, но при нас не е имало странични ефекти. Предполагам са ви казали да не го къпете днес  Simple Smile

steffi_k, гечмиш олсун! Бързо да оздравяваш, че учениците сам сигурна, че те чакат с нетърпение.   bouquet

sladka hapka, дано се появи някой доброволец. Този прегнил май винаги се намира трудно в Бг  Whistling ooooh!  Thinking Толкова ли е трудно да се внася редовно не мога да го проумея, но явно не ги разбирам нещата  newsm78

# 19
  • Мнения: 2 199

Уговарях Принцеската да пусна темата аз, тя едвам склони  Naughty
Плановете бяха за по-преди, но докато се наканя и докато ви изчакам да изпишете темата , доста време мина Crossing Arms

Ааааа, Айляче много ме разочарова и ме засегна!  Crossing Arms Какво значи едвам съм склонила? Напротив, аз още от кога съм предлагала и на тукашните момичета, ако има желаещи да я направят новата тема, хем за разнообразие и хем да се редуваме. Много добре помня, че ти като поиска аз се съгласих веднага и след няколко дена ти се отказа, казвайки, че много си натоварена и нямаш време. Отвори си хронологията в скайпа и прочети и ще си спомниш какво точно сме си писали тогава.  Peace


  bouquet

Принцеска, аз не се изразих правилно  Blush
В нашия край, когато едната страна моли за услуга, а друагата (Dundan hazir (предварително съгласен)  Mr. Green) се вика "едвам я навих", "едвам я склоних", но се има предвид, че още преди поканата да бъде отправена, другаа страна се съгласява.
Аз именно това имах предвид.
Когато те помолиих да пусна тема, ти беше толкова щастлива, че нали едвам те навих... Wink
Разбрахме ли се  Hug

Последна редакция: чт, 15 яну 2009, 16:33 от Суха Мащерка

# 20
  • Мнения: 333
 Hug Ахааам, чактъм далгайъ!  Wink Laughing (демек светнах) Абе знаех си аз, че със сигурност някъде ще има недоуточнено нещо и се опитах да не го вземам на вътре, ама от къде да знам у шумЯнско го използват в такъв смисъл. Хем не съм много далече от там и съм сред шуменлии ама значи има още какво да науча за шумянците.  Mr. Green  ooooh!

 
Desert  в Мадо сладоледът е само мараш, поне в Турция е така. А за темата предполагам се е пошегувала Сухата Мащерка  Wink
Не се карайте, моля   fight  newsm51

Ще се изпробва и българския Мадо, да видим какво ще се окаже.  Grinning
Как ще се караме с Айлячето....аз много си я обичам нея!  Hug Просто възразих, разбирайки и тълкувайки погрешно думите й. Знаех, че има янлъш анлама в ситуацията. Но по принцип и по характер съм такава, ако някой не ме е разбрал правилно и се чувствам длъжна да поправя и да се оправдавам. Такъв ми е табиета.  Grinning

Момичета, гледате ли йемектейиз? Ауу, това момиче 19годишната Селби ли беше ко беше.... много е противна. Така ли се посрещат гости. Изгони я жената от масата.  Naughty Ама ми се струва, че доста преиграва много е изкуствена в държанието си. Но определено като я гледам ми лази по нервите това момиче. Не синир шей о ойле яя!  #Cussing out

# 21
  • Мнения: 247
Привет красоти  Heart Eyes
джорди,не е минал още рожденният ден в неделя и понеделник са партитата...

От утре запретвам ръкавите,че ме чакат 2 торти и сладки и т.н...но днес се снабдих с много сладунски форми за курабета и нямам търпение да ги пробвам  Simple Smile...

цвете,ако знаеш само какво видях днес в един магазин  Rolling Eyes .останаха ми очите в него....Телевизор Маккуин  Grinning ,червен и с очички  Simple Smilehttp://i.walmartimages.com/i/p/00/74/97/20/00/0074972000707_500X500.jpg
,но тук цената му е 1000 лири  Shocked,а в щатите е 150 долара  Thinking ..ай...ще спра да ходя по моловете вече... Confused

принцеске,аз ги гледам тия от yemekteyiz,но взех да им се нервя,защото прекалиха с театъра...всичко е толкова режисирано,за да се вдигне рейтинга,че постоянно някой с някого се кара и заяжда..намират какви ли не косми и пластмаси в чиниите си  Close и едно обсъждане пада....,че  как е станало,ама пък чий е косъма и подобни щуротии....



Последна редакция: чт, 15 яну 2009, 14:58 от benmary 2

# 22
  • Мнения: 6 243
Момичета, кокичета, ще ви дърпам ушите! Стига с тия турски лафове. Нито аз, нито модераторите ги разбираме, и всеки момент ще ни мъмрят пак пред строя, че не спазваме правилата. Като ви е мерак така да пишете, барем превод в скоби слагайте за такива като мене, дето знаят две думи на кръст на турски. Едната от които е "индирим"  Wink Laughing

# 23
  • Мнения: 223
Хапчице, тази бе първата дума, която научих, когато бяхме за първи път в Турция Simple Smile Означава `намаление` Simple Smile Друго за съжаление не успях да науча.. Ама се оправяхме ,къде на английски, къде със знаци... Иначе е хубава идеята да се превеждат в скоби, та и ние не знаещите да понаучим нещо!
Принцеске, Кайги, Джорди, благодаря ви за пожеланията! И аз се надявам да се оправя скоро, че колко работа ме чака... Довечера ще раздаваме сертификатите в школата на групата за възрастните /те не са възрастни на години де, само така ги водим щот не са ученици - да не обидя някой де!/ Та с температура или без отивам! newsm10
Дризе, ще чакам да кажеш като има развитие по нашия въпрос! Целувки на принцесите! Hug Hug Hug

# 24
  • Мнения: 2 199

Как ще се караме с Айлячето....аз много си я обичам нея!  Hug Просто възразих, разбирайки и тълкувайки погрешно думите й. Знаех, че има янлъш анлама в ситуацията. Но по принцип и по характер съм такава, ако някой не ме е разбрал правилно и се чувствам длъжна да поправя и да се оправдавам. Такъв ми е табиета.  Grinning

и аз, и аз Hug Hug Hug

 Mr. Green аз по принцип си говоря така Simple Smile малко хора ме разбират  Embarassed
Къде има МАДО в България?  Blush
Сладка Хапка аз лично коригирах думата непозната за вас. Ще внимавам за вбъдеще   bouquet

# 25
  • Мнения: 1 243
Ех как сте се разписали Пу-пу бравос  Hug
Desert princess ходя на курс в Учебен център Варна-срещу централна поща , в блока над аптека "Санита". Записах се минлата година, август месец уж на шега, а ето , че продължавам още. В група сме 3 момичета и  емного весело, голям смях пада. Аз дори мислех да приключа с ученето, но ме зачовърка червейчето в мозъка, а и мацките от групата с амного готини и ... продължих.
Момичета за Mado в Мол-Варна , да попитам и аз нещо. Това турска верига ли е?  Embarassed Простете ама наистина не знам.
Benmary  страхотен телевизор  Peace МАлиииииииии всичко с Маккуин искам да е вкъщи. Аз май съм по-голяма маничка от Иво  Laughing

# 26
  • Мнения: 573
tsve_te, това са верига сладкарници в Турция, а и в други страни ги има, с много вкусен сладолед /мараш дондурмасъ/. Сладоледът е характерен за областа Кахраманмараш, прави се от козе мляко и салеп. Между другото продават и баклава. Има един такъв сладолет дето се режи с нож, дори ...  ммммммм

То си личи, кой днес е без работа, май  Blush

# 27
  • до вятърните мелници
  • Мнения: 195
Принцеске, тази програма и аз я гледам от време на време.  Mr. Green
Наистина, Бенмари, често има голяма позорщина, но най-много ме дразни като почнат да пазарят за вечерта и претрупат една, че и две пазарски колички, а после на масата гостите кусат по една хапчица от всяко блюдо и останалото в чиниите заминава на боклука. А толкова хора има дето едвам свързват двата края в тая Турция...знам че няма много връзка, но ми се струва много гадно и то тъкмо преди вечеря...
Аз в понеделник обикновено гледам и ако ми харесат участниците продължавам и през седмицата. Ето тая седмица например не ми се гледа въобще ooooh!... Истина е че научавам за съществуването на много нови гозби Simple Smile

Аз пък за толкова време още не съм опитвала от марашкия дондурма (сладолед) Embarassed

# 28
  • Истанбул
  • Мнения: 307
Здравейте момичета.Тази сладкарска верига=Мадо преди години беше основно за сладолед,в последните години се трансформираха и в правенето на торти и др.сладкарски изделия.Истинския сладолед в Кахраманмараш за пред туристите се реже с трион #Crazyон Heart Eyes.Това е и своего рода сертификат за качеството на сладоледа.Истинският мараш сладолед е бял леко разтеглив няма определен вкус т.е  не му слагат аромати.А салепът се добива от грудките на особен вид орхидеи=поне навремето е било така сега салепът може би се добива синтетично newsm78  bouquet

# 29
Здравейте,
бързам да кажа.
МАДО във Варна има в големия МОЛ. Аз сладолед не обичам, но има най-различни баклави и са същите турски баклавички ( мекучки,зеленички ммммммм..... напълни ми се устата), има и най-различни други десерти - много им е хубаво кюнефето и тортата с кестени. Има всякакви сладки изкушения (сменят си менюто от време на време).Също правят страхотен салеп от коренчета на дива орхидея и хубав турски чай!
С две думи сигурна съм,че ще можете да оцените варненското МАДО. Аз като съм там имам чувството,че съм в Истанбул  Wink

Общи условия

Активация на акаунт