С локум и баклава дамите на ориента очакват деня на любовта. 17-та тема

  • 30 722
  • 296
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 247
Чудя се, newsm78 защо замря така темичката ни,толкова ли няма какво да пишем и споделяме,или ни омръзна вече...Май колкото повече не пишем,толкова повече не ни се пише.... Simple Smile

 Sad Cry Днес ми е хем криво и мъчно ,хем се вълнувам и се радвам.

Повод за мъката ми е ,че вчера получих скръбната новина,че чичо ми е починал  и днес ще е погребението  Cry Щеше ми се да имах възможността да си отида и да го почета....но това е проблема ,да се омъжеш надалече.... Praynig Бог да го прости  Praynig и лека му пръст. Praynig

От друга страна ,живота си продължава и както ни носи скърби,така ни и радва.

Днес моето момче ще получи за първи път свидетелството си  /бележник с оценки/ от училище Simple Smile ,за това че е приключил първият учебен срок.  Simple Smile  В 15.30 ще има тържествена церемония по връчването им и както той ,така и аз се вълнуваме...Зная ,че в България се дават на децата ,които ходят на училище,но тук и в детските градини го правят  Wink После ще ви пусна и снимки...А,като казах снимки,та се сетих-качих тези от рожденните дни в личната ми страничка в Мултиплай...бях обещала да ви кажа като го направя...

# 76
  • Мнения: 9
привет на всички малки, големи  и още по-големи момичета и момчета   bouquet Hug  bouquet Hug

benmary моите искрени съболезнования за кончината на чичо ти . нека почива в мир! Praynig и много успехи на Ати в училище  Hug
 snejana01 приемам смъмренето и ето ме пред строя  Hug Grinning..само дето все не ми остава време да пиша..след обяд като се прибера от училище хапвам на бързо, почивам половин час и айде пак над учебниците. този понеделник имахме междинен тест да си сверим часовниците до къде сме стигнали и какви пропуски имаме, но най-сложното ще е следващия петък , когато свършваме курса и ще полагаме финалния изпит. колегите ми от групата, които са минали първото ниво направо ме изумиха  #Crazy изпита е в 5 части- граматическа част (без която разбира се не може  Crazy, и на която май повечето ще отпаднем Laughing)четене с разбиране, диктовка, разговор и съчинение  #Crazy #Crazy #Crazy.. така че ако след следващия петък се появя във форума значи съм оцеляла след тази инквизиция  Joy
как е дениз?  baby_neutral
bz как е малката дилара? оздравяхте ли? cok gecmis olsun  Praynig Hug  bouquet
drize малките сладури как са? много целувки и прегръдки за тях   bouquet Hug  bouquet Hug  bouquet Hug baby_neutral baby_neutral
на всички много целувки и прегръдки   bouquet Hug  bouquet Hug
джорди как е малкия голям тео  baby_neutral
аз отивам да се правя на домакиня, че само в петък съм по-свободна (не си пиша домашните и не отварям учебника след училище  Grinning Laughing)

# 77
  • Мнения: 44
Benmary моите съболезнования за чичо ти  Sad да почива в мир. Ати с колко завърши срока, след като имат бележник, предполагам че имат оценки  newsm78 по коя система се оценява. Доколкото знам всяко училище си избира оценителната система. Незнам да кажат учителките, мистик къде си?  Laughing
А за темичката, само четящи останаха, а пишещи няма.. а като няма кой да пише какво ще се чете тогава, да питам аз  Laughing Laughing
Мирамила, не беше смъмрене , а подкана  Grinning За училището ако мога да ти помогна със съвети, не че някой ми ги иска  Laughing Laughing много малко си почиваш според мен. Цамо 30 мин са абсолютно недостатъчни да си почине човек. Ставаш рано после пътуваш, 4 или 5 часа уроци и накрая пак пътуване до вкъщи  ooooh! Най-малко 2 часа почивка трябват преди уроците. Можеш да оставиш някои домашни за след вечеря, така и приятелят ти ще ти помага  Wink. Не се плаши от изпита, няма да има нещо което да не сте учили, а и ако не можеш да вземеш второ ниво как щепродължаваш нататъка  Grinning на всяка цена го взимаш иначе пак плащаш за същия курс  Confused
Цвете страшна работа с тази кукла Ови  Joy Joy  hahaha кой му я подари. Но поне сега  Иво си има нещо като братче  Laughing Laughing

# 78
  • Мнения: 223
Здравейте и от мен!
Редовно Ви чета, да знаете! Иначе съм си в къщи с пневмония, но слава богу се чувствам вече по-добре.. Тези дни само гледам сериала 1001 нощ. Много се запалих по него и изгледах сериите, които съм пропуснала.

Снеж, вие как сте? Какво прави Денизчо?
Бенмари, моите съболезнования за чичо ти! Нека почива в мир!

Мила, успех ти пожелавам! Вярвай в себе си и ще успееш! После ще учиш нас, незнаещите smile3529
БЗ, ти къде се изгуби момиче? Как е малката?
Нещо много хора ми се губят... Целувки на всички! Hug Hug Hug

# 79
  • Мнения: 1 243
Benmary  Hug Hug Hug Приеми моите съболезнования! Животът поняго е доста гадничък и труден, но ...трябва да продължиш напред. Ти сама казваш, че хем ти е тъжно, хъм повод за гордост и радост имаш. Малкият ученик ще получава първият си кетап  HugДушичка малка !!! Много целувки от нас с Иво!
snejana01 Овито си го имаме от почти от както и Иво е с нас  Laughing Майка ми му го купи да не се чувствал сам   Laughing Ама сега през носа ми излиза. Днес, дори го взехме с нас и до детския кът в Мола. НАкара ме да го облека с негови малки дрешки и малко яке и шапка. Една приятелка като ме видя - падна - вика ми "Ехеее, кога успя и второ да родиш, а аз бременна не те видях" Joy Аз съм хванала Иво за ръка и гушкам Ови в ръцете си-точно като малко бебче  Joy Много се смях като и видях изжъклената физиономия.
Момичета, гледах тази вечер по новините страшни ветрове в Турция. Даваха за Кушадасъ - огромни вълни и паднали дървета. Как е положението?
Много целувки и прегръдки на всички  Hug
Учениците да залягат над учебниците, майчетата да гледката рожбите си, болните да оздравяват бързо- бързо, а емигрантите да се завръщат, че много скучна стана тая темичка!

# 80
Selamlar, къде сте се скътали всички момички и женички:)))
Ехоо, benmary днеска си говорихме с Енис за следващата ни среща и мислехме този път да си взема хотел в азиатската част,по-близо до домът му и се сетих,че ти живееш в Ченгелкьой и го питах знае ли къде е това, пък той се спука от смях и ми казва - ама аз официално живея там  и аз  Shocked ама как така!?
Че ми обяснява,че се водел адреса им в Ченгелкьой(дано го изговарям правилно), а реално живеят в Бейлербей ! Нещо такова, на границата явно.  Thinking
Та му разказах накратко за теб и за drizeto и той много се зарадва,че съм открила български приятелки там!  Flutter
Предния път бях в Sultanahmed , но сега като идвам може би ще съм в азиатската част, така че, ако има време и възможност може да се видим:)  Hug

Поздрави на ВСИЧКИ
 Kissing Heart

# 81
  • Мнения: 247
Благодаря за съболезнованията ви !

eli.eli.eli,с удоволствие ще изпием по едно кафе или чай и ще се запознаем....преди да дойдеш пиши,ще ти дам телефона си на лични...

А що се отнася до скътаването,народа масово се отказа... Кризата в Турция се отрази не само на икономиката,но и на темата ни  Embarassed ....в началото се сещам колко въодушевено пишехме всички...а сега най-активни сме не местните,а тези ,пишещи от България...Но в крайна сметка," тук се пише по желание,а не по задължение"-цитирам снежи  Heart Eyes

 Нейсе,аз все още удържам фронта  Peace,и искам да  ви споделя,колко забавно бе тържеството на Атилла за връчване на свидетелствата за завършване на първият учебен срок...И за мен беше нещо ново и непознато ,така че много се забавлявах..

Събрахме се в класната стая,майки и бащи седнахме до децата ....и учителките ни изненадаха  Simple Smile Поставиха пред нас различни материали-цветни хартии,лепила,ножици ,празни бутилки от минерална вода и ни казаха,че имаме 15 мин. по пясъчния часовник да направим подарък за децата си.В Турция е традиция да се купува подарък,при получаване на свидетелството с оценките....та да ни спестят този момент  Wink,ни предложиха алтернатива... Laughing  Имаше  състезателен характер и децата наистина се вълнуваха...Ати ,постоянно ми казваше-Мамо ,давай,ти ще спечелиш  Grinning Grinning.
И така всички запретнахме ръкави и започнахме да творим....беше голяма забава....Когато времето свърши ,около нас беше покрито в накъсани хартии,парчета плат и при...но се получиха много хубави кукли...Учителките показвайки всяка една,обявяваха чие дело е...и всички ръкопляскаха...качих снимки в моят албум в Мултиплая
След това дойде ред и на връчване на свидетелствата...Оценките са под формата на звезди-3 звезди за отличен,2 за много добър и 1 за добър...Ати не е пълен отличник Grinning имаме по 3 дисциплини 2 звездички...Едната е по правоговор,с допълнение,че Ати владее повече от един език и затова  Simple Smile ,втората ни е по самостоятелност в обличане,събличане , събуване и обуване /така е като е свикнал все мама да му помага  Simple Smile/...и третата познайте по какво е......по изобразителни и приложни изкуства  Laughing...голям смях падна...детето в това отношение никак не се е метнало на майка си  Grinning Joy

steffi_k,пожелавам ти скорошно възстановяване...А за сериала-и майка ми го следи редовно...интересен е,аз гледах до някъде,миналата година,но го излъчваха в късните часове и не можех да го изчаквам...

мирамила,къде ходиш на училище? Ама личи си че си педагогически кадър,я веж колко сериозно и присърце приемаш учението   bouquet Бравос,сигурна съм ,че ще си отличничката на групата...

Ех ,че дълъг пост стана,но няма как нали трябва да поддържаме темата...цвете Heart Eyes ти си на ред...и може би ако се замислиш за второ,Ивчо ще смени Овито с братчето или сестричето  Grinning

# 82
  • Мнения: 1 243
Benmary  Peace поемам щафетата  Party. Tо тук се редувмe аз, ти, eli , snejana,  miramila , dilqra i джорди от време на време. Tук не се пише по задължение, ама аз ви задължавам! Връщайте се бързо иначе ще има строй се преброй се! Laughing То бива ангажименти, бива заетост, ама и за нас помислете малко  Wink. Аз ако съм си вкъщи, сутрин си правя едно кафенце и хвърлям поглед на темичката. И ако няма нови отговори ми става едно тъжно и самотно.... Станахте ми като първи дружки. Искам да знам, че всички сте добре, децата за здрави и щастливи. Така каъо не пишете и мсе притеснявам, коремът ми е на топка. Вземете си забележка!
А за второ - бая мислене трабва да мисля.  Sunglasses Още ми е рано. С Ивчо ми е супер  Peace (за второто ще сменим бащатаRolling Eyes
Отивам да разглеждам снимките на Ати
Лека и спокойна нощ !

Последна редакция: нд, 25 яну 2009, 00:37 от tsve_te

# 83
  • Мнения: 1 243
Опса - ето и сама вече започнах да си пиша тук  Joy, ама няма лошо, нали ми е забавно?
Да раздвижа малко духовете http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=366298.0
Много от вас не са начинаещи, но меже да помагат.
Ставай народеее от тоз зимен сън. Пууу като мечки сте да му се и не види - нямате събуждане и размърдване  Laughing

# 84
Сетих се един виц който чух онзи ден във връзка с тази пуста криза.
Решила значи Световната Криза да прелети над света да види какви ги е сътворила,добре ли се е справила.Прелитайки над САЩ потрила ръце самодоволно и си вика : Еххх тези как съм ги наредила, чудесно съм ги стегнала......
Продължила нататък и минаваики над Исландия, Кризата пак със задоволство си казала: Оха, тука съм си свършила прерфектно работата също!!!
Продължила полета си около света и когата минала над българия учудено надигнала вежди и заявила : Яяяя, ама тея тука как добре са се справили и без мене!!!!  hahaha
Момичета кризата много често започва в нашите глави, като потребители.... Имам доста големи наблюдения, но не ми се навлиза в тази тема в спокойния, почивен, неделен ден  Rolling Eyes

Черпя ви един лек обяд(следобедна закуска)  Hug

# 85
  • Мнения: 223
Здравейте и от мен!
Преди малко се прибрах от школата и ето ме тук да напиша някой ред! Трябва да посъживим темичката.. Къде се изгубиха всички?
Бенмари, поздравления за малкия ученик! Иначе игрите със съзтезателен характер наистина мотивират децата! На моите ученици им поставих задача да намерят една балада по желание и да я преведат на картон и да направят рисунки към нея /изучавахме баладата за Били Маги и от там ми хрумна идеята/. Децата се справиха доста добре!
Цве те и аз се записах в темата за начинаещи! Надявам се напредналите момичета да помагат! Езика е голямо богатство! Съжалявам, че на времето не съм учила повече... А колкото до друго детенце, не му мисли толкова... Аз чаках 5 години и сега моите са със 6 години разлика, но аз си мисля, че с малка разлика е по-добре! А и съм сигурна, че Ивчо ще е доволен ако има братче или сестриче!
Утре съм на контролен преглед да видим моята пневмония докъде е стигнала, но още дълго ще взимам лекарства...
Приятен ден на всички! Целувки и прегръдки!

# 86
  • Мнения: 6 243
Стефи, ти като с с пневмония, не обикаляй много-много. Коварна болест е тая - уж си шен, а като походиш навън, и ти омекват краката. Лекарства - пиеш, не пиеш, ама 1 месец за възстановяване си отдели.

Цвете,  кой е тоя сериал, дето е подпалил нрода да учи турски? по ТВ ли го дават или от торенти. Я дай инфо, че да не изпусна.

Бенмари, страхотна идея това с подаръците.

Ние използваме пълноценно почивните дни за разходки навън. Вчера ходихме на Шипка - и на храма (който се оказа, че от няколко години е  манастир  Shocked, но все пак може да се влиза в църквата), а после и на паметника. Двете момичета бяха много впечатлени. А ние така се смяхме с Мери! Минаваме през едно село и аз ги карам да ми казват имената на животните, които виждаме: кози, патки... Ирина бързо отговаря и по едно време Мери решава и тя да "блесне" със знания. Та виждаме едно стадо крави, питам ги аз това какво е и Мери вика "Слони!" (слонове демек). Попикахме се с мъжа ми. По тоя случай днес ходихме на зоопарк, та да преговорим животните  Grinning

# 87
  • Мнения: 6 243
А другият месец предстои още един хубав празник - Св. Валентин.  Simple Smile Не знам как е в Турция на този ден, но тук направо да ти се доповдигне от китки и от червени балони 

Цвете, сетих се, че миналата година по това време бяхме в Истанбул. Да знаеш, че няма оттърване от Валентинската напаст: (това е от Джавахир)

# 88
  • Мнения: 1 243
sladka hapka   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=365653.0
Az утре се залепям пред тв-то и не мърдам, докато не го изледам тоя сериал. Някой знае ли нещо повече за него, че нямам време сега да чета цялата тема, посветена на него?

# 89
  • Мнения: 745
Здравейте момичета
Хехе има и новозарибени по сериалчето 1001 нощ Mr. Green
tsve_te много е интересен - гледай го. И аз ще се разпиша в темата за турски език  Laughing
Тук времето е много гадно днес - вали, мъгла..не става за разходки.
Айде да се оплача - почнахме ремонт в коридора - външна врата ще сменяме, окачен таван......няма да има почивка за мен в тази бременност. Ааа и от понеделник съм вече в болничен. В петък колегите ми направиха прощално парти с много балони и надписи от рода на "Леко раждане Ели, ще ни липсваш!" - наистина много ме трогнаха. Та това е от мен.
Лек ден на всички

Общи условия

Активация на акаунт