Кой се интересува от мозайка?

  • 16 375
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21
marinap  трогната съм!Признание от майстор!

# 16
  • Мнения: 1 726
С яйчените черупки не е сложно и не струва нищо, но е пипкаво Naughty Имам няколко въпроса към теб  Embarassed.
Тези плочици, които ти използваш съм ги виждала в Испания, но бяха много скъпи, на теб колко ти излизат? Картинката от къде я взе? Тези стъкълца: http://picasaweb.google.bg/poliadd/Polia#5170620927450374434 какви са?

# 17
  • Мнения: 21
savina_h  това са мозайки,мисля,че ги водят стъкло-керамични или нещо подобно.Има италиански ,които са безумно скъпи(според мен) и китайски,които са по-евтини,но и не толкова качествени,но все пак стават.
На китайските  цената им зависи от оцветяването и започват от 16 лв кв.м. ,поне в магазина ,който аз намерих.А италианските  ми казаха едни цени в евро,мисля от 100 нагоре,но това беше преди 2 години и малко ми се губи.Ако точно те те интересуват мога да проверя.
Картинката я нарисувах аз ,като имах няколко идеи ,които гледах в нета.
Вазата която си видяла всъщност е зарибявката ми.Подарък е от сестра ми,нейна изработка и също е от такива мозайчици,както аз си им казвам.

# 18
  • Мнения: 1 726
За да се ориентирам по-добре ,горе-долу колко ти излезе тази мозайка и лесно ли се чупят плочиците, видях че имаш специален инструмент?

# 19
  • Мнения: 21
Клещите са специални да.Мога да кажа цената на белите само ,около 16 на кв.м. Другите ми ги донесоха накуп ,като подарък,но в магазина от който аз купувах имаха подобни, така че ако сметна  горе долу(наистина приблизително според това ако ги бях купила)като махнем нервите,болящия кръст,студа през зимата, за ръцете наи -вече ,мисля около40лв.Без лепило,мрежа,фуга ,теракол и т.н.
Може и малко повече ,но не много защото няма неонови ,които са скъпите.
Лесно е с тези клещи ,иначе не знам,не съм пробвала.Знам че има и други клещи които стават ,мисля че дори продаваха някъде ,но според сестра ми ,която и ми показа не са толкова добри.

# 20
  • Мнения: 1 726
poliad , май сме само двете в тази тема  Mr. Green
Виж какво намерих http://www.theresedesjardinstudio.com/gallery-artist-studio/cust … osaics/index.html

# 21
  • Мнения: 984
poliad , май сме само двете в тази тема  Mr. Green
не сте, не сте  Mr. Green
Да ви питам... според вас това ще бъде ли интересно за деца? Аз имам спомен, че от училище ни водеха по музеи /във Варна  Sunglasses/ и там прерисувахме музайките. Беше весело. Сега сме се хванали да правим детски дневен център и се чудя дали ще е интересно за децата да ги занимаваме  newsm78

# 22
  • Мнения: 1 726
Знам ли, сигурно зависи  на каква възраст са децата. newsm78

# 23
  • Мнения: 21
savina_h  има интересни неща в този сайт.Трябва обаче да си призная ,аз съм ужасен традиционалист.Докато се подготвях за почването на мозайката,разбирай четене и гледане на сайтове до полуда,разбрах ,че това което ми харесва е класическата мозайка,което не обессилва другата естествено.
М@я ,на мнението на savina_h съм,  предполагам,че зависи наистина от възрасттта.

# 24
  • Мнения: 224
Малеее, трябва и аз да потърся къде в Пловдив продават такива плочици за мозайки, такава красота!  Shocked   bouquet

# 25
  • Мнения: 2 123
привет момичета!
И на мен хобитата и мераците ми са много, а времето все по-малко, но имам няколко обекта, за които от месеци обмислям да направя мозайка... Всъщност се колебаех дали аз мога да я направя, но сега след като прегледах  тази хубава тема, реших, че мога да се справя.
Поля, Савина, и въобще по-опитните, за да бъде по-ползтворна темата бихте ли описали стъпка по стъпка процеса? също така ме интересува каква мрежа и с какъв материал се лепи? Аз ще лепя върху бетонна стена... Някакви особености дали ще има?
Къде в София се продават готови плочки за мозайка?

# 26
  • Мнения: 21
irinii първо решаваш какво ще правиш и го рисуваш в реалния размер на обикновена хартия.Ако е голямо съответно ти трябва маса например,на която да нареждаш и върху нея залепяш с тиксо модела.От магазините за хоби или художници си купиваш хартия лепяща.Всъщност не знам как се казва,но прилича на тиксо,прозрачна е и има хартия върху нея която като се махне ,се открива лепкавата страна.Дано ме разбираш newsm78.Та тази хартия се лепи върху модела с лепилото нагоре.Върху това се и нареждат мозаиките.Не знам доколко стана ясно.

# 27
  • Мнения: 2 759
                               А нареждаш ли предварително парченцата - за проба? Тези предварителни чертежи вероятно означават, че става дума за еднакви парченца. С какво лепите?

# 28
az mnogo haresvam mozaikite ot terakota i savsem skoro mislq da se probvam.dali 6te moga da napravq ne6to

# 29
  • Мнения: 21
                               А нареждаш ли предварително парченцата - за проба? Тези предварителни чертежи вероятно означават, че става дума за еднакви парченца. С какво лепите?
не разбрах как за проба?чертежа е просто фигурата която ще правиш.къде с какво да лепя?на мрежата с някакво нормално лепило,на водна основа може.а на стената или пода може с теракол или с лепило за плочки.при теракота не знам доколко може да се контролира формата на парчето ,но и зависи какво искаш.

Общи условия

Активация на акаунт