Майчинство за безработни

  • 142 886
  • 768
  •   1
Отговори
# 555
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, Elfita! Много благодаря за цялата информация, която ми дадохте снощи! Тази сутрин се оказва, че има къде да ме назначат за тези 10 дни преди 45-те и то не фиктивно, а ще се водят отработени. Можете ли да ми дадете съвет на каква заплата трябва да ме назначат, за да може да кандидатствам и за детски, но и майчинството ми да е повече от 240 лв.? Съпругът ми е без работа и плаща само здравни осигуровки от ноември 2010 г.
Отново Ви благодаря най-сърдечно!

за тези 10 дни няма значение на колко ще те назначат
минимума на обезщетение за бременност и раждане е 270 лв.ще ти изчисляват възоснова на базата 18 м преди 45 дневния като месеца на издаване на 45 дневния не влиза в базата.какви са ти били осигуровките за тези 18 месеца.като месеците на борсата ще ти ги вземат на МРЗ за съответния период
за детски дохода трябва да е под 350 лв бруто на човек

# 556
  • Мнения: 403
Елфита искам да питам още нещо има ли значение на какъв договор ще си назначена срочен безсрочен или по определен член за майчинството. и още можеш ли да изчислиш колко са моите осигуровки върху минималната при положение че имам ТЕЛк и съм освободена до две минимални заплати от ДОО. Общо колко трябва да внасям осигуровки ако ми се наложи да знам.

# 557
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Елфита искам да питам още нещо има ли значение на какъв договор ще си назначена срочен безсрочен или по определен член за майчинството. и още можеш ли да изчислиш колко са моите осигуровки върху минималната при положение че имам ТЕЛк и съм освободена до две минимални заплати от ДОО. Общо колко трябва да внасям осигуровки ако ми се наложи да знам.

добре е да е безсрочен,за да може да си взимаш майчинството 2 години.ако е срочен като изтече срока на договора /ако е след 410 те дни/ ти кръцват и майчинството.за това колко пари ще плащат не мога да кажа щом си с ТЕЛК и имаш някакво намаление на осигуровките.Но ТЕЛКа може да не важи за трудов договор.задай въпроса си към НАП

# 558
  • Мнения: 403
  bouquet благодаря, Винаги съм работила с Телк просто ме осигуряваха за всички случаи но ми удържаха по малко осигуровки от работника. Само че с увеличението на мин заплата не знам точно колко ще станат ако трябва да си внасям аз фиктивно във фирмата на приятел та затова питах ориентировъчно.

# 559
  • Мнения: 10
Здравейте, Elfita! Много благодаря за цялата информация, която ми дадохте снощи! Тази сутрин се оказва, че има къде да ме назначат за тези 10 дни преди 45-те и то не фиктивно, а ще се водят отработени. Можете ли да ми дадете съвет на каква заплата трябва да ме назначат, за да може да кандидатствам и за детски, но и майчинството ми да е повече от 240 лв.? Съпругът ми е без работа и плаща само здравни осигуровки от ноември 2010 г.
Отново Ви благодаря най-сърдечно!

за тези 10 дни няма значение на колко ще те назначат
минимума на обезщетение за бременност и раждане е 270 лв.ще ти изчисляват възоснова на базата 18 м преди 45 дневния като месеца на издаване на 45 дневния не влиза в базата.какви са ти били осигуровките за тези 18 месеца.като месеците на борсата ще ти ги вземат на МРЗ за съответния период
за детски дохода трябва да е под 350 лв бруто на човек

Много благодаря! Може ли на лични да Ви изпратя един прикачен файл от онлайн калкулатор, за да видите за този период какви са били доходите?

# 560
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386


Много благодаря! Може ли на лични да Ви изпратя един прикачен файл от онлайн калкулатор, за да видите за този период какви са били доходите?

Давай

# 561
  • Мнения: 403
Добре де ама сега се сетих друго за последните 3 години имам само 6м работени и то на срочен договор ако почна пак на срочен договор и изляза по майчинство то майчинството ще се прекрати като ми изтече договора няма лида се продължи ако ме назначат веднага в друга фирма дори да е и пак насрочендоговор така докато ми изтекат 2 години майчинство. Или не може да изкарам майчинството със срочни договори ами трябва задължително да съм назначена за постоянно. Планирам бебчо да го правим след март месец.

# 562
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Добре де ама сега се сетих друго за последните 3 години имам само 6м работени и то на срочен договор ако почна пак на срочен договор и изляза по майчинство то майчинството ще се прекрати като ми изтече договора няма лида се продължи ако ме назначат веднага в друга фирма дори да е и пак насрочендоговор така докато ми изтекат 2 години майчинство. Или не може да изкарам майчинството със срочни договори ами трябва задължително да съм назначена за постоянно. Планирам бебчо да го правим след март месец.

може да си изкараш майчинството на срочни договори.важното е да си на договор
като имаш предвид,че веднъж като ти започнат 410 те дни и работиш,ако ти изтече договора,ще получаваш обезщетение от НОИ докрая на 410 те дни,независимо че нямаш договор за това време.
и реално ще гледаш да закърпиш втората година и да имаш договор

Последна редакция: сб, 22 окт 2011, 13:47 от Elfita ♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥

# 563
  • Мнения: 403
Елфита благодаря за точния и изчерпателен отговор. Супер си. Hug

# 564
Здравейте,може ли да помоля и аз за съвет?Моя случай е следния-имам около 4 и 7 месеца общо осигурителен стаж.Миналата година забременях и ме водеха фиктивно на работа,но поради лошо стечение на обстоятелствата загубих  бебето в 8 месец.Понеже бях в напреднала бременност ми дадоха 45 дни отпуск по майчинство,след това имах още един болничен от 36 дни и така се водех на работа до края на април. Сега отново съм бременна ,но от април не се водя на работа.Въпроса ми е живи и здрави като родя какво майчинство мога да взимам или какви помощи?
БЛАГОДАРЯ ВИ   bouquet

# 565
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте,може ли да помоля и аз за съвет?Моя случай е следния-имам около 4 и 7 месеца общо осигурителен стаж.Миналата година забременях и ме водеха фиктивно на работа,но поради лошо стечение на обстоятелствата загубих  бебето в 8 месец.Понеже бях в напреднала бременност ми дадоха 45 дни отпуск по майчинство,след това имах още един болничен от 36 дни и така се водех на работа до края на април. Сега отново съм бременна ,но от април не се водя на работа.Въпроса ми е живи и здрави като родя какво майчинство мога да взимам или какви помощи?
БЛАГОДАРЯ ВИ   bouquet

имаш ли намерение да започнеш пак фиктивно малко преди 45 дневния ти или ще си останеш безработна.ако ще останеш без работа,колко е дохода бруто на човек от семейството ви.дали е над 350 лв бруто?
на финала здраво и пухкаво бебе ти пожелавам   bouquet

# 566
  • Мнения: 146
Ами и приятеля ми е безработен ,така че ще е под 350 лв.А нещо ще се промени ли ако да речем 1 месец преди 45дни преди термина се водя на работа

# 567
  • Варна
  • Мнения: 18 120
Ами и приятеля ми е безработен ,така че ще е под 350 лв.А нещо ще се промени ли ако да речем 1 месец преди 45дни преди термина се водя на работа

Разбира се, че ще се промени. Ще можеш да получаваш майчинство в момента когато направиш 12 месеца стаж.

# 568
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ако си останеш безработна

тогава имаш право на помощ за бременност 150 лв-подаваш документи в социалните 45 дни преди термин.отиди по-рано да питаш какво точно,за да имаш време да ги подготвиш
от раждането имаш право на социално майчинство до първата година на детето-100 лв
подаваш и за детски надбавки в социалните и помощ за раждане 250 лв в социалните


ако започнеш работа

ако те назначат ще взимаш майчинство две години /като ти изчисляват база от 18 м назад-минимум 270 лв първата година и 240 лв за втората година/+детски+еднократна за раждане
като ще ти отпаднат останалите помощи

# 569
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Хексе,тя има повече от 12 м стаж

Общи условия

Активация на акаунт