Майчинство за безработни

  • 142 592
  • 768
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 156
Здравейте!Искам да споделя и моята ситуация,някой ако ми даде съвет ще съм много благодарна!Работих за една фирма от 29.05.2006 год до като изляза в майчинство през юли 2008,но в трудовата ми книжка договора ми е прекратен на 10.09 2010 година.Като от 01.03.2008 съм осигурявана на 600 лв заплата.Бях на борса от 10.09.2010 до 09.01.2011.По принцип от юли 2008 аз не работя и сега разбрах че съм бременна за второ.Въпроса ми към вас мили момичета е- дали да ме назначат фиктивно на работа ако термина ми е на 07.01.2013 г.Заслужава ли си да ме осигуряват на висока заплата,като чета че взимат в предвид 24 месеца назад заплатата.Аз съм много объркана и незнам какво да правя 

# 736
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте!Искам да споделя и моята ситуация,някой ако ми даде съвет ще съм много благодарна!Работих за една фирма от 29.05.2006 год до като изляза в майчинство през юли 2008,но в трудовата ми книжка договора ми е прекратен на 10.09 2010 година.Като от 01.03.2008 съм осигурявана на 600 лв заплата.Бях на борса от 10.09.2010 до 09.01.2011.По принцип от юли 2008 аз не работя и сега разбрах че съм бременна за второ.Въпроса ми към вас мили момичета е- дали да ме назначат фиктивно на работа ако термина ми е на 07.01.2013 г.Заслужава ли си да ме осигуряват на висока заплата,като чета че взимат в предвид 24 месеца назад заплатата.Аз съм много объркана и незнам какво да правя 

няма смисъл да започват по-рано с осигуряването
започни работа малко преди 45 дневния ти болничен

# 737
  • Мнения: 156
Много благодаря за бързия отоговор.   bouquet

# 738
  • Мнения: 34
Здравейте!В момента съм в майчинство.Имам бебе на 5 месеца.Имам трудов договор във фирмата на съпруга ми,но той смята да прекрати дейност.Неговата счетоводителка му е казала,че ако си закрие фирмата няма да взимам майчинство.На документите ми от НОИ пише,че срока на изплащане на последните 175 дни е до 19.11.2012.Това е изчислението за първата година.До колкото аз знам би трябвало да не ми се прекъсва плащането.Има ли някой,който е запознат,че е спешно?

# 739
  • Мнения: 2 200
Здравейте!В момента съм в майчинство.Имам бебе на 5 месеца.Имам трудов договор във фирмата на съпруга ми,но той смята да прекрати дейност.Неговата счетоводителка му е казала,че ако си закрие фирмата няма да взимам майчинство.На документите ми от НОИ пише,че срока на изплащане на последните 175 дни е до 19.11.2012.Това е изчислението за първата година.До колкото аз знам би трябвало да не ми се прекъсва плащането.Има ли някой,който е запознат,че е спешно?

Ще получавате обезщетение до изтичане на 410 дни като броите от началото на болничния за 45 дни.

# 740
  • Мнения: 34
Здравейте!В момента съм в майчинство.Имам бебе на 5 месеца.Имам трудов договор във фирмата на съпруга ми,но той смята да прекрати дейност.Неговата счетоводителка му е казала,че ако си закрие фирмата няма да взимам майчинство.На документите ми от НОИ пише,че срока на изплащане на последните 175 дни е до 19.11.2012.Това е изчислението за първата година.До колкото аз знам би трябвало да не ми се прекъсва плащането.Има ли някой,който е запознат,че е спешно?

Ще получавате обезщетение до изтичане на 410 дни като броите от началото на болничния за 45 дни.
Благодаря за бързия отговор.  bouquetИ аз мисля,че не трябва да ми спират обезщетението,но нали счетоводителите уж трябва да знаят по-добре.
Имам още един въпрос:знаете ли кога е най-добре да ме назначат на друг трудов договор за да получавам пари и втората година,и как точно става всичко?

# 741
  • Мнения: 2 200
Здравейте!В момента съм в майчинство.Имам бебе на 5 месеца.Имам трудов договор във фирмата на съпруга ми,но той смята да прекрати дейност.Неговата счетоводителка му е казала,че ако си закрие фирмата няма да взимам майчинство.На документите ми от НОИ пише,че срока на изплащане на последните 175 дни е до 19.11.2012.Това е изчислението за първата година.До колкото аз знам би трябвало да не ми се прекъсва плащането.Има ли някой,който е запознат,че е спешно?

Ще получавате обезщетение до изтичане на 410 дни като броите от началото на болничния за 45 дни.
Благодаря за бързия отговор.  bouquetИ аз мисля,че не трябва да ми спират обезщетението,но нали счетоводителите уж трябва да знаят по-добре.
Имам още един въпрос:знаете ли кога е най-добре да ме назначат на друг трудов договор за да получавам пари и втората година,и как точно става всичко?
След изтичане на 410 дни. Отработвате един ден и може да излезете в отпуск за отглеждане на дете до 2 год.

# 742
  • Мнения: 34
Здравейте!В момента съм в майчинство.Имам бебе на 5 месеца.Имам трудов договор във фирмата на съпруга ми,но той смята да прекрати дейност.Неговата счетоводителка му е казала,че ако си закрие фирмата няма да взимам майчинство.На документите ми от НОИ пише,че срока на изплащане на последните 175 дни е до 19.11.2012.Това е изчислението за първата година.До колкото аз знам би трябвало да не ми се прекъсва плащането.Има ли някой,който е запознат,че е спешно?

Ще получавате обезщетение до изтичане на 410 дни като броите от началото на болничния за 45 дни.
Благодаря за бързия отговор.  bouquetИ аз мисля,че не трябва да ми спират обезщетението,но нали счетоводителите уж трябва да знаят по-добре.
Имам още един въпрос:знаете ли кога е най-добре да ме назначат на друг трудов договор за да получавам пари и втората година,и как точно става всичко?
След изтичане на 410 дни. Отработвате един ден и може да излезете в отпуск за отглеждане на дете до 2 год.
Благодаря Ви много!  bouquet  bouquet  bouquet

# 743
  • Мнения: 663
Здравейте и от мен:) предполагам че въпросът ми е тъп и съм почти 100% сигурна , че нямам шансове но все пак. След дълго търсене на работа най-после си намерих и след една седмица  след започване на работа разбрах че съм бременна но работата ми е на 4 часа както и осигуровките.Та да Ви попитам имам ли шанс за майчинство като преди това не съм работила и имам син на 4 годинки тоест 3г го гледах и една си търсих работа...  Благодаря Ви /

# 744
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте и от мен:) предполагам че въпросът ми е тъп и съм почти 100% сигурна , че нямам шансове но все пак. След дълго търсене на работа най-после си намерих и след една седмица  след започване на работа разбрах че съм бременна но работата ми е на 4 часа както и осигуровките.Та да Ви попитам имам ли шанс за майчинство като преди това не съм работила и имам син на 4 годинки тоест 3г го гледах и една си търсих работа...  Благодаря Ви /

изобщо никога през живота си не си работила?

по време на изпитателния срок могат да те уволнят.това е главния проблем

# 745
  • Мнения: 663
Оо работила съм как да не съм но преди да забременея с синът ми работих към една телевизия но в сивият сектор (там осигуровки се плащаха само на роднини)и така взимах социално майчинство а преди това разпокъсаноно това е отдавна....изпитателен срок??? Аз мисля че няма такъв ако съм подписала трудов договор  и не са ми казали за такъв срок как да разбера има ли ??
 Много Благиодаря за вниманието Heart Eyes

# 746
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Оо работила съм как да не съм но преди да забременея с синът ми работих към една телевизия но в сивият сектор (там осигуровки се плащаха само на роднини)и така взимах социално майчинство а преди това разпокъсаноно това е отдавна....изпитателен срок??? Аз мисля че няма такъв ако съм подписала трудов договор  и не са ми казали за такъв срок как да разбера има ли ??
 Много Благиодаря за вниманието Heart Eyes


трябват ти 12 м осигурителен стаж през целия ти живот.като ще събереш и от тази работа.така ще взимаш майчинство 2 години.виж си трудовата книжка и си преброй месеците осиг стаж.
дали имаш изпитателен срок и колко точно е той си пише в договора.практиката е преди постоянния трудов договор служителите да са на изпитателен срок максимум 6 месеца

правилото е ако имаш 12 мз осиг стаж в момента на издаване на 45 дневния и работиш,ще ти плащат 2 години от НОИ.ако не ти достигат някакви месеци,като ги натрупаш ще започнат да ти превеждат обезщетение.

# 747
  • Мнения: 663
много много благодаря а отговорите  bouquet  Имам едно последно питане Simple Smile  ако ме осигуряват до месец след като родя бих ли си взимала майчинството две години и ако ме осигуряват на две места по 4 часа това прави ли стажа ми осем часов  работен ден??? Дано да си ме разбрала ♥Elfita♥   че маи много объркано пиша извини ме. и отново БЛАГОДАРЯ ТИ Hug

# 748
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
много много благодаря а отговорите  bouquet  Имам едно последно питане Simple Smile  ако ме осигуряват до месец след като родя бих ли си взимала майчинството две години -НЕ,тогава ще взимаш само докрая на 410 те дни,а втората година не и ако ме осигуряват на две места по 4 часа това прави ли стажа ми осем часов  работен ден??? да ,на две места с осигуровки за фонд ОЗМ става Дано да си ме разбрала ♥Elfita♥   че маи много объркано пиша извини ме. и отново БЛАГОДАРЯ ТИ Hug

# 749
Здравейте, имаме следния казус: плануваме да си направим бебе с годеницата ми и искаме да разберем дали ще получава тя майчинство, кога и какво. В общи линии, през 2010г. тя има около 3 месеца стаж, като паралелно беше и редовна студентка oт 11.2010 до 08.2011. От тогава до сега бяхме в чужбина, прибрахме се преди месец, платени са ни здравните осигуровки. Как да постъпим, за да осигурим майчинство през 2-те години? Благодаря предварително Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт