Бременност и високо кръвно!

  • 202 997
  • 477
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1
Аз не съм била с високо кръвно слава богу, дори ми беше доста ниско.

# 106
  • в белята
  • Мнения: 536
Здраейте момичета,
гледам скоро никой не е писал тук.Дано и да няма толкова мами с проблеми с кръвното,за съжаление не съм една от тях.В началото на бремеността бях с кръвено 70/110 ,но сега вече съм с 100/160,а пия Допегит.Утре по настояване на гинеколожката ще вляза в отделението за наблюдение.............толкова ми е гадно баш пък по празниците ,ама какво да се прави.

# 107
  • София
  • Мнения: 1 120
Постъпих точно на Бъдни вечер в МД заради високо кръвно. Дори не осъзнавах в колко тежко положение се намирам и какъв риск има за бебето.
bubalanak, добре е, че имаш отговорна гинеколожка. Ако лекарката е притеснена, по-добре е наистина да влезеш за наблюдение.
Когато животът на бебето е застрашен, празници, софри и гости остават на заден план.

Три месеца след раждането, кръвното ми е все още високо, въпреки че съм на хапчета.
По препоръка на лекар ще започна безсолна диета. Трябваше отдавна да съм я започнала, но волята малко ми липсва.
А от вчера пия ябълков пектин.
За бременните по-добре ще е да похапват ябълки, по-малко сол в храната и повечко движение.

Последна редакция: пт, 02 апр 2010, 06:52 от miss piggy

# 108
  • Мнения: 262
и аз поддържам високо кръвно вече месец въпреки че пия от тоя прословут Допегит
вече съм 35 г. седмица и се надявам да устискам още малко... Simple Smile

# 109
  • София
  • Мнения: 39 777
viliqna82, по лентичка си влязла в 36та. Действай все така и ще устискаш Simple Smile

# 110
  • Мнения: 262
благодаря ти!
опитвам се да спазвам хранителен режим, да пия повече мин. вода и да се разхождам на чист въздух до колкото краката ме държат Simple Smile
много ми се иска да си родя по график в началото на юни Simple Smile

# 111
  • В.Търново
  • Мнения: 6 688
През 1 ми бременост от 7 месец изведнъж вдигнах кръвно,може би се дължеше и на повечкото кг.Стигаше до 170/120.Прати ме гениколожката на специалист,изписа ми Допегит по схема,абсолютно никакво подобрение.Не ме вкараха в отделение за наблюдение,ако знаех колко е опасно за бебето и мен сама щях да отида.Появиха се отоци,главоболие ужасно,преносих с 9 дена.Трудно раждане беше,имах и албумин като отидох в болницата.В родилно ми се накараха,защо не съм постъпила по-рано,ами като незнам,личната ми гениколожка нищо не ми бе казала.По спешност ми направиха секцио,трудно се възстанових.Бях качила общо 25 кг.

# 112
  • София
  • Мнения: 39 777
Аз и с двете бременности качих толкова. 2рата може би малко повече.
Не съм лежала в отделение. И двете бременности ми завършиха с преждевременно раждане. Като само за 2рата ме водеха с преекламсия.

# 113
  • Мнения: 1 496
Момичета , аз искам да питам за нещо по - специфично. Не съм все още бременна , но се надявам в най - скоро време да ми се случи. Като цяло съм с нормално кръвно , като доста варира понякога в зависимост яла ли съм или не. Та , от известно време , може би няколко години имам ужасяваш страх от лекари , особено пък ако трябва да ми мерят кръвното. Прочетох за това и разбрах , че се нарича "синдром на бялата престилка" . Като вляза в кабинета се разлюлявам и веднага вдигам кръвно. Има ли някой с подобен проблем и как се преодолява? По време на бременността тепърва ще посещавам лекарски кабинети и то на често. Мислех си да споделя с лекарката проблема си и да измислим нещо , защото не е хубаво да се вдига кръвно. Майка ми е медицинска сестра , редовно съм го правила тоя номер пред нея и тя само ми се смее. Казва , че е на психическа основа.

# 114
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
ами сподели с нея и се разберете - да си го мериш в къщи и да носиш показанията

# 115
  • Мнения: 1 496
Хм , и аз мислех за това , но дали е възможно? Смисъл да не каже , че се гевезя и т.н. То малко на такова прилича ама за мен си е проблем , а реално няма от какво да се страхувам.

# 116
  • Мнения: 1 699
Здравейте момичета.Аз също започнах да вдигам кръвно по време на бременността-ЖК го измери височко можеби към 5-6 месец.Аз все още не съм убедена че го вдигам....и аз се съмнявам за "синдрома на бялата престилка" но както и да е.Пия си по полвинка Допегит на ден и до сега.Въпроса ми е следния-какво се случва след раждането....спира ли се приема на Допегит...и може ли това лекарство да се  спре така изведнъж от днес за утре?За бетаблокерите знам че се  спират постепенно във времето...но за Допегита незнам.Също така аз ще раждам секцио..което май предполага че деня преди секциото ще си изпия хапчето  newsm78 Благодаря ви предварително  bouquet

# 117
  • Мнения: 262
според мен Допегита трябва да си го пиеш до последно, защото иначе рискуваш доста,
а иначе след като родиш би трябвало кръвното ти да се нормализира и да нямаш нужда от хапчета.
предполагам че в болницата ще ти кажат какво да правиш.

# 118
  • София
  • Мнения: 39 777
Elizabett, всъщност точно така се прави. Засичала съм си кръвното преди и по време на бременността.
Засичането може да се направи около седмица или 10 дена. Мериш си кръвното рано сутрин (след ставане); след това на обяд (да кажем към 12 часа); и накрая вечерта (преди да си легнеш).
Малко като пенсионерите, но какво да се прави Simple Smile

Аз си смених ЛЛ малко след като забременях. Предната не можех да я убедя, че имам проблем. Вдигам кръвно инцидентно, докато стигна до кабинета й, и докато изчакам да минат всички пациенти, кръвното ми се нормализира. "Нищо ти няма". Накрая все пак ми каза как да си меря кръвното. Но се разделихме с нея.

# 119
  • Мнения: 1 496
Мерси момичета. Явно не е при мен само този проблем , а при много хора, убедих се. Баба ми беше същата навремето , а аз бях дете и й се смеех. Сега напълно я разбирам , явно от нея съм го наследила, хихи Laughing.

Общи условия

Активация на акаунт