Давате ли всичко от себе си?

  • 1 810
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 145
Незнам дали давам 100% но със сигурност се опитвам. Педант съм и в работата и в къщи. Прекалено се натоварвам с отговорности,но наистина се чувствам добре,когато съм си свършила работата в офиса,когато съм приключила домакинските си задължения. Истината е ,че винаги намирам време за себе си,като претендирам,че не съм лишила децата си от внимание. Дъщеря ми е на 14 г. и поне два пъти в седмицата обядваме само двете,а един от почивните дни я водя извън града. Пепи е на 3г, ходи на ясла,вечер го взима жената,която го гледа и се прибират в къщи. Гледам да съм в нас,не по-късно от 19.00ч. През деня между тичане по служебни задължения отделям време и за масаж, и за солариум, и за козметик. Истината е ,че всъщност нямам и 5 мин. в които да не правя нищо,но аз почивам с разнообразие. такъв темперамент съм просто.

# 16
  • Мнения: X
Винаги мога и повече. Мога, но не искам. Не вярвам на хора, които твърдят, че са перфекционисти, ако бяха такива, нямаше да им остава време за подобни изявления. Това все пак не ме оправдава за пословичния ми мързел  Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 7 097
С каквото се захвана, дори да ми е супер неприятно давам всичко от себе си. Абсолютен перфекционист съм, граничещо с маниакалност. Това понякога доста ме уморява.

# 18
  • гр.София
  • Мнения: 380
Зависи колко е важно за мен това, което правя и какво удовлетворение ми носи. Работата ми е такава, че понякога се налага да върша ненужни или дори безмислени според мен неща. Правя го по необходимост, но не влагам ентусиазъм и желание в това. В други случаи има неща, които не влизат в преките ми задължения или дори в длъжностната ми характеристика, но ако имам вътрешното усещане, че трябва да постъпя по определен начин, дори с риск да си "отворя" излишна работа, влагам всички сили и умения. Същото е и у дома. Човек трябва да си пести силите за важните неща, не е възможно според мен във всяка област да се раздаваш изцяло или поне не може да продължи дълго.

# 19
  • Мнения: 289
В началото - да. След това разбрах, че няма смисъл т. к. няма кой да го оцени  Stop

# 20
  • Мнения: 2 622
Не давам никога 100%от себе си,нито на работа,нито в къщи.Винаги се "пазя",оставям си вратичка само за мен.Работата ми позволява скатаване,още повече че повечето колеги също го правят,пък при нелоялен работодател не виждам смисъл да се напъвам.Без друго няма кой да ме оцени.

# 21
  • Мнения: 592
Мина този период на "себераздаване". Нито има смисъл, нито полза, а и с доста по-малък процент нещата се случват. То и в спорта е така - никой не може да е винаги на 100%, а и няма как - физиология. Човекът така е устроен, че има нужда и от почивка! Виждам как някои тука се хвалят че едва ли не "винаги им е изправен" - но комент!!!

# 22
  • Мнения: 28
До преди няколко месеца правех всичко на 100%, но вече спрях. Оказа се че и душата си да дадеш ако няма кой да го оцени все едно нищо не си направил, само си загубил сили и време.
Отделях време за работа, съпруг и дете а за мен самата просто нямах време.Сега с по-малко себеотдаване имам време за всичко и мисля че живея по пълноценно.



 
РС Но има неща който все пак си заслужават 100% Grinning

# 23
  • Мнения: 156
Опитвам се, но не винаги се получава Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 5 566
vanjamis, като прочетох твоя отговор, откровено ми стана супер забавно! Значи според теб ти даваш 100% от себе си в работата и независимо от това успяваш в работно време да отидеш на фризьор, козметик, масаж, 2 пъти седмично на обяд с дъщеря си и да си у дома вечер най-късно в 19 часа... Честно ти казвам, от сърце се смея и ти благодаря за свежия отговор!  Joy

# 25
  • Мнения: 54
 Психически и физически не е възможно човек да дава 100% от себе си. Може да даде доста повече от обикновено само в екстремни ситуации. Остави кой какво дрънка. Laughing

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
vanjamis, като прочетох твоя отговор, откровено ми стана супер забавно! Значи според теб ти даваш 100% от себе си в работата и независимо от това успяваш в работно време да отидеш на фризьор, козметик, масаж, 2 пъти седмично на обяд с дъщеря си и да си у дома вечер най-късно в 19 часа... Честно ти казвам, от сърце се смея и ти благодаря за свежия отговор!  Joy

Каква е тази работа и с какво работно време? И сигурно е с голяма заплата. Да не е депутат?

# 27
  • Мнения: 2 448
Надживях го този период в ранната си младост да давам всичко от себе си. Сега много внимателно преценявам дали и до колко да се раздам и пак се оказва, че има моменти, в които не са си стрували усилията. Има още върху какво да работя за минаване между капките.  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 4 292
Съвсем съзнателно има случаи, когато не давам и не искам да давам всичко от себе си и претупвам нещата. Защото не съм на кеф, защото ми е писнало или просто съм уморена.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 064
Далеч не. Понякога се чувствам зле от това, но в повечето случаи не ми пука.

Общи условия

Активация на акаунт