Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 18!

  • 13 801
  • 303
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 877
Ivy, мерси, 6те пробвам. Днес по4ти не боли, но рани4ка о6те си има. Много странно как стана Thinking
Ванила, zавидях ти направо  Wink
бе да поясня Simple Smile не всеки път е така. ам авече може и да се залъже с нещо друго и да я отклоня... все пак е на 2.8 почти..

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Петя, айде дано да успеете, че стози тормоз от близките...
При мен вече всички са на мнение (от много време, де), че трябва да приключваме с кърменето, но вече никой не го изрича гласно  newsm78 Само златния ТАТИ само ми мърмори, ама и това ми е достатъчно.   Rolling Eyes

А за казването - Нани или Няни... научи се, че се сучи само за заспиване, но вместо на съня да вика нанаи, вика на циците  Mr. Green
Съответно ме хващат лудите н аобяд като почна на ми вика Няни и аз мисля, че ще спи, а тя се насуче и замине да играе  hahaha
Другия начин, уж за пред хора е да ме побутва нетактично по циците, то понякога си е цял масаж  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 3 718
Здравейте и от нас  Hug
Алето от няколко дни иска да суче само от едната гърда. Била "голямата", както я нарича, а другата "маутата" не я ще. Сега ме е задърпал и крещи "Али папа само цици".... абе при нас е весело.
Сега горкото пиле е болно и пие антибиотик  Sad Тъкмо бях поограничила набезите и сега просто не върви да му откажа да суче. Ама като оздравее пак ще го тормозя  Mr. Green
Else , аз съм го писала вече, ама Алекс е ужасяващо учтив вече като иска да суче. Редовната реплика е "Мамо моля още цици" За мое съжаление това му остана думичката, няма как страничен човек да се обърка какво иска  Mr. Green
Ванилка, целувки на Мия, много е пораснала  Hug . От време на време я мяркам сутрин на конче върху баща си като се връщаме от яслата на Алекс.  

# 18
  • Мнения: 4 967
Моето кърмаче казва: Мамо, ами! Ако се забавя става: Мамо, ами, ади! При нас вечер има цял ритуал - избутва баща си, ако е от нашата страна на леглото, подрежда ми възглавницата, нарежда да се загаси лампата, намества се върху мен, завива се и ЧАК тогава блажено захапва амито! А какви погледи ми хвърля само Joy, умирам си от смях да й гледам физиономиите.  Такова задоволство излъчва, как да я отбие човек! Joy

# 19
  • София
  • Мнения: 1 877
oho, благодаря иве, да, таи я води към бабин дом...а вие как сте в яслите? здравички ли сте?

нащата реплика е: мамо, дай няни!

# 20
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Мойта щерка пък вика, че иска да "цуцци", или пък нарежда: "Тутам!/Икам тутам!" (нещо подобно на "сучАМ") и ми смъква сутиена. В краен случай, "Моля ти се!" Не ми е лесно и на мен да откажа -- безкомпромисен е дзверко. Но не съм я учила специално. Само по едно време я питах какво прави. Laughing

Относно неодобрението, майка ми не одобрява дългото кърмене, ама рядко надава вой, макар че онзи ден ме ядоса. Това не е много хубаво, щото човек няма на кого да се оплаче, когато малкото таласъмче попрекали с капризите. Thinking

А Лъвю, който изглежда също не е във възторг, се поразведри, когато му казах, че ако забременея, кърмата ще спре. Но отново увехна, като споменах, че може да се случи кърмене в тандем.  Crazy

Не че има изгледи скоро да забременея де, но поне има цикъл -- първата крачка е направена.  Embarassed

М/у другото, откак имам цикъл нещата на сексуалния фронт се разведриха. rotfImbo

Последна редакция: чт, 15 яну 2009, 15:24 от Мяуче

# 21
  • Varna
  • Мнения: 603
Моята маймунка първо казваше тити, после  си ги наричаше цици, а сега пък са цокенца( само мама има цокенца, на другите си останаха цици). И лявото винаги е било розовкото, а дясното синичкото. Не знам как , но никога не бърка кое кое е. Тя също си иска само за заспиване и по време на сън. Обикновено ми казва "мамо айде пинкаме" АКо обаче не стана веднага има " искаме цокаме моля" Големи сладуровци са големите кърмачета.
При нас  бабите мърмореха до едно време, вече видяха ,че не възприемам и за сега се отказаха да разговарят с мен на тази тема.

# 22
  • Мнения: 48
Ей,  много сладки теz бърборковци. Моят им вика сиси/тити, не6то средно между с и т и ако се zабавя ми дърпа деколтето  Crazy Много ми е сладък преz но6та, когато се събуди и сънен каже тииитиии, все едно в пустиня моли zа малко вода  Laughing Не съм го у4ила, 4у от едно съседско дете, което видя като го кърмех и го zапомни.
Петя, дано някой се смили над теб, детето или ба6тата. Не ти е лесно  Hug
На6ите роднини са дале4, преди мрънкаха, сега свекито е доволна, а майка ми като кажа, 4е не е ял днес каzва `ми ти като го zалъгва6 само с тая кърма`, но в други моменти `тяя е ве4е само вода, то няма ни6то хранително`  Rolling Eyes Аz обеснявах до едно време, сега каzвам 2,3 думи, а ако ве4е някой от блиzките прояви интерес си иzнасям кратката лекция. Най оби4ам да ме попитат `ама ти има6 ли о6те мляко`  Mr. Green все си викам на ум имах една цистерна, но си поръ4ах втора  #Cussing out

# 23
  • Мнения: 254
Не мога да ги разбера тези мъже, вместо да се гордеят с жените си, които са се отдали изцяло на децата си и искат за тях най-доброто, нещо им прещраква и се държат като робовладелци. В началото всеки вика - добре, добре, че се кърмите и някъде към годинката решават че е достатъчно. Изключително рядко се среща мъж, който да подкрепя в това отношение жена си и още по-рядко - да го изразява гласно пред околните. Винаги много ми е липсвало едно "браво, справяш се чудесно, гордея се с теб". Така че какво ни остава освен да се подкрепяме една друга и да си даваме кураж.
Петя, аз също съм бременна с второ дете, само че имах късмет (или не знам как да го нарека), че Симона няколко дни преди да ми изпишат Дуфастон не беше си искала да суче и аз просто използвах момента. Защото не мога да я кърмя с това лекарство - чисти хормони. И след няколко дни като си поиска й казах че не може, защото пия хапчета и тя взе че се съгласи много лесно.

# 24
  • Мнения: 2 467
Моето казва "Може ли да си цокна", ако се правя на нечула следва "Може ли да си цокна моля!". Продължа ли да се правя на разсеяна вади всякакви аргументи в полза на цокането. Последно беше "Аз как изпълнявам всичко, което кажеш! И ти ме слушай и ми дай да си цокна."

# 25
  • Varna
  • Мнения: 603
Аз да похваля нашия тати - той за сега все още е твърдо зад нас с малката. Но много му се излиза милия вечер, а аз се притеснявам и понякога се сърди, но опредлено не упреква кърменето! Така, че най - важния човек ни подкрепя и това ми стига!

# 26
  • Мнения: 1 102
Здравейте момичета, поздравявам ви за дългото кърмене, дай Боже и аз да съм една от вас.  Praynig
Живот и здраве понеделник ще ставам за 2-и път майка, първия път кърмих 7,5м. и понеже имах кърма в изобилие, помпих и я изхвърлях.  Embarassed Сега съм решила да съхранявам ако има излишна кърма.
Въпроса ми е : Може ли да се съхранява кърма в стъклени стерилизирани бурканчета във фризер?
Може ли стъклените бурканчета да се стерилизират в МВ стерилизатор на Авент?
Как да стерилизирам металните капачки на бурканчетата?Във вряла вода за 5мин?
Ще съм ви благодарна ако ми помогнете... Hug

# 27
  • Мнения: 23
Маргарита също казва "нани" за сученето, а на обяд като се насуче обратното - все едно се презарежда - както е била жива заспала така като се насуче скача  с нови сили и тръгва да си играе.

Не знам дали и при другите е така - като ме види по-разсъблечена - докато се преобличам или нещо такова - няма спасение! Иначе може и да не се сети, но види ли гола кожа веднага иска да суче (сега в зимата много не й се удава да ме види разсъблечена ама като имаме да излизаме и се преобличам направо трябва да се крия за да излезем навреме!)

# 28
  • София
  • Мнения: 2 658
Не мога да ги разбера тези мъже, вместо да се гордеят с жените си, които са се отдали изцяло на децата си и искат за тях най-доброто, нещо им прещраква и се държат като робовладелци. В началото всеки вика - добре, добре, че се кърмите и някъде към годинката решават че е достатъчно. Изключително рядко се среща мъж, който да подкрепя в това отношение жена си и още по-рядко - да го изразява гласно пред околните. Винаги много ми е липсвало едно "браво, справяш се чудесно, гордея се с теб". Така че какво ни остава освен да се подкрепяме една друга и да си даваме кураж.
Петя, аз също съм бременна с второ дете, само че имах късмет (или не знам как да го нарека), че Симона няколко дни преди да ми изпишат Дуфастон не беше си искала да суче и аз просто използвах момента. Защото не мога да я кърмя с това лекарство - чисти хормони. И след няколко дни като си поиска й казах че не може, защото пия хапчета и тя взе че се съгласи много лесно.
Аз от самото начало съм на Утрогестан, Фраксипарин, Но-шпа, а сега и на Магне В6. Доктора ми е категоричен, че няма проблем да се взимат по време на кърмене, а съм се консултирала и с hedra и тя е на същото мнение. А какво ме правят всички като кажа, че съм бременна и кърмя........... Без моят лекар, той е много разбран, но не ми е в къщи да ме подкрепя.  Wink

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Здравейте момичета, поздравявам ви за дългото кърмене, дай Боже и аз да съм една от вас.  Praynig
Живот и здраве понеделник ще ставам за 2-и път майка, първия път кърмих 7,5м. и понеже имах кърма в изобилие, помпих и я изхвърлях.  Embarassed Сега съм решила да съхранявам ако има излишна кърма.
Въпроса ми е : Може ли да се съхранява кърма в стъклени стерилизирани бурканчета във фризер?
Може ли стъклените бурканчета да се стерилизират в МВ стерилизатор на Авент?
Как да стерилизирам металните капачки на бурканчетата?Във вряла вода за 5мин?
Ще съм ви благодарна ако ми помогнете... Hug

 Hug В понеделник ще стискаме палци  Peace
Аз нямам опит със стерилизирането на кърма, защото не съм се запознавала с помпата, но за стерилизирането да ти кажа - стъклени буркани Не в пластмасов стерилизатор - загряват се и стопяват стерилизатора  Peace
Аз съм ползвала само такъв стерилизатор за шишето с вода, което не ползвахме и за бибите, а също и стерилизираща течност. С изваряване... не знам за коло време трябва, ама си е сигурния метод. А може и да ползваш торбички за кърма - моята дружка с такива се оправяше и май е най-лесно Rolling Eyes

Та... леко раждане и дано да се разпишеш в тази тема като му дойде времето  Peace

Общи условия

Активация на акаунт