Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 18!

  • 13 842
  • 303
  •   1
Отговори
# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
ВесиMr. Green направо ме срази с такова рязко отбиване  Rolling Eyes
Ама как така изведнъж е решил, че му е гадно  newsm78
Ама е хубаво, че е по него желание  Peace Честито!

А моите опасения, че се отбиваме... май са фалшива тревога. Върна си стария ритъм. Не знам дали не усетила моите емоционални терзания  Blush Mr. Green или просто нещо друго е било... През седмицата като сме си двете през деня и няма заспиване, та и с цица и с умора и гледане на филмчета... после пак си проси... Ама аз не и давам повече от регламентираното, че да не вземем да станем пак като новородени  Mr. Green Ще изчакам да видим уикенда как ще се държи. Ама според мен е и от скука и няма къде се си изразходва енергията и ме взима за мезе.
ТА така... ще видим какво ми е приготвила  Mr. Green

# 91
  • Мнения: 731
Веси, честито отбиване! Дано при всички да стане бързо и безболезнено когато му дойде времето  Praynig
Олив, това звучи неприятно Sad Май Анна не е готова да се отбива  Thinking
Бенита, ами честито не отбиване  Wink

# 92
  • Мнения: 695
Здравейте, дългокърмещи мами,
Аз (по дефиниция) не съм все още дългокърмеща, но по убеждение вече съм:)
Записвам се в темата, защото така и така честичко си поглеждам тук и събирам кураж и ентусиазъм. В момента усещам как започвам да събирам напрежение, защото повечето ми близки очакват да спра да кърмя след месец, когато малката стане на годинка, но ние с нея определено имаме други очаквания и желания...
Та така, ще ви чета и ако се наложи ще помагате, пък дано не се налага:) Много ви е приятна темата, понякога с глас съм се смяла на бисерите на говорещите кърмачета.

# 93
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 432
Веси, честито! За пръв път чувам, че кърмата била "гадна".  Laughing
А моите опасения, че се отбиваме... май са фалшива тревога. Върна си стария ритъм. Не знам дали не усетила моите емоционални терзания  Blush Mr. Green
Ами, просто момичето е разбрало, че не си готова да отбиваш и се е смилило.  hahaha

yoanna, добре дошла сред дългокърмещите! Тук всички сме първо по убеждение и после по дефиниция. Wink

Оплак-оплак: И Кали е в кюпа на болните. Оная нощ над 40 по Целзий + жестоко повръщане. Вчера цял ден несваляеми 39,7 (не че хич не пада, ама мине не мине половин час и айде пак се изстрелва в космоса), днес живна (и повърна веднъж, но може да е било от погнуса), ообаче преди час Т-то пак скочи над 40-така. Та за пръв път пробвах трика с мокрите чаршафи (в комбинация с класическите оцетени чорапи) Laughing Имало някакъв вирус, рече педи, и единственото, което можем да направим е да чакаме и да се молим, прилагайки де що има известни и неизвестни методи за сваляне на Т. Praynig

# 94
  • Мнения: 381
yoanna  Hug добре дошла и естествено че ще помагаме кой с каквото може  Wink
ние нещо зъби ни растат лигавим се раздразнителни сме и постоянно висим на цица  Tired
обаче почвам да се притеснявам като чета как едно по едно кърмачетата се разболяват и то с такива симптоми  Weary и май няма да я събирам с деца че ми се струва епидемия е пламнала, и мойта беше отпаднала аха аха и ние да се разболеем ама сякаш ни се разминава засега, другата седмица я записвам при хомеопат та поне като дойде и на на наща глава да не се стига до антибиотик  Praynig

# 95
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Ауу Мияуче, много висока ТТ  Shocked
Милото детенце. Много ли се е отпуснала?
А чаршафите и оцета помагат ли?

# 96
  • на пистата
  • Мнения: 5 875
момичета имам нужда от съвет.имам чувството ,че изпадам в нервна криза,полудявам вече,няма кой една секунда да ми помогне нито с едното нито с големия който е ученик.откачам ,побърквам се и току-що шлепнах малкия Cry.искам да питам мога ли да пия валериан,дали ще навреди на детето нещо

# 97
  • Мнения: 8 242
И ние го минахме туй (даже малкия още си покашля, ама си наваксва с дивотия за дните дето малко беше на по-ниски обороти  Mr. Green).. Много гадно Sad
Оставяй я да се пличка с хладка вода с малко оцет - Тони туй много го обича.. да има как във ваната ще живее  Crazy

Намейка, пий Simple Smile Нищо му няма  Mr. Green
Аз отдавна съм полудяла.. а за пошляпването.. той ме бие повече отколкото аз него, та си позволявам чат-пат, като само наказването и викането не са достатъчни..
Днеска ги бях оставила с баба ми 2 часа, че ходих да подавам молба за детски, къщата беше като бойно поле.. А тя горката само като ме видя на вратата и вика - аз ще си ходя  Joy

# 98
  • на пистата
  • Мнения: 5 875
духи,ти  и идея си нямаш на какво става на въпрос,не можеш да си го представиш даже.големия неще да учи,неще да яде,само дразни малкия и разни други работи.малкия се качва на пералнята отгоре,излиза от кошарата и някой ден ще си счупи врата,дърпа контакти,тръшка се,реве,някакъв ужас е у нас,немогазаминута да погледна някъде другаде,докато седя на компютъра той ми е на цицата.уфффф

# 99
  • Мнения: 8 242
духи,ти  и идея си нямаш на какво става на въпрос,не можеш да си го представиш даже.големия неще да учи,неще да яде,само дразни малкия и разни други работи.малкия се качва на пералнята отгоре,излиза от кошарата и някой ден ще си счупи врата,дърпа контакти,тръшка се,реве,някакъв ужас е у нас,немогазаминута да погледна някъде другаде,докато седя на компютъра той ми е на цицата.уфффф
Ох, много ми вярвай.. имам си прекрасна представа..
А за комп. и цицата е класика! Особено тия дни като беше болен, комп. не комп. - вечно с цица в устата..

# 100
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
nameika,все едно се пренесох у дома. Mr. Green
Батко във втори клас,мързелив,не яде,абсолютен дразнител-егоист.Малкия тарикат се възползва и постоянно реве,отива и нарочно се дразни. Лудницата е пълна:lol:
Аз,в такъв случай си наливам чаша червено вино-отпуска страхотно. cheers

# 101
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 432
Ох, и Халя за пръв път вдига такава Т, но аз някак успях да не изпадна в паника. Laughing Едвам гледа душата, като започне да вдига, и няма сили да си мръдне малкия пръст, но дет' вика Духи, ще си навакса. Laughing Ама дай, Боже, да е здрава, пък... Praynig
А чаршафите и оцета помагат ли?
Да, имам чувството, че само те помагат. Twisted Evil А, и кърмата, разбира се, но не за сваляне на Т. hahaha

Духи, благодаря, ще се възползвам от съвета за плацикането -- и наЩа е луда по плискане и преливане от един съд в друг. Водолейка, кво искаш... Crazy

Комп+цица е нашето спасение!! Иначе няма комп.  Joy

# 102
  • на пистата
  • Мнения: 5 875
nameika,все едно се пренесох у дома. Mr. Green
Батко във втори клас,мързелив,не яде,абсолютен дразнител-егоист.Малкия тарикат се възползва и постоянно реве,отива и нарочно се дразни. Лудницата е пълна:lol:
Аз,в такъв случай си наливам чаша червено вино-отпуска страхотно. cheers
ами пусто като не близвам нищо Rolling Eyes
ходих до аптеката преди малко и си взех едни капки,мента,валериан и глок и ме отпусна малко нервата.преди малко се събуди и пак....тицииии newsm45

# 103
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Здравейте и от мен!
Много ми е приятно за втори път да се запиша  в темата за дългокърмещите. Малко биография, може би? Дъщеря ми се отби сама на 1г и 11м, защото бях бременна. Имаме и инцидентни тандемски кърмения, след като се роди бебето. С Ангел продължаваме да се кърмими, надявам се още дълго.
Попреледах темата отгоре, да си кажа за някои от темите.
Мяуче, а вариант вирусна пневмония изключен ли е? Че то вирус, ама с дни такава висока Т. Иначе откакто Мартина преди няколко месеца пак ми вдигна 40 и се озовахме в Бърза помощ, оттам ни изписаха Хексалгин, сваля за минути високата Т. За 15-16 кг са 8 капки. Бъйрзо оздравяванве.
Комп+цица и при нас е класика. Марти дори по една време като й се прицокаше ме водеше до компа.

# 104
  • Мнения: 1 866
гадния вирус и кърмачета нападал  Sad Мяуче, бързо да оздравява Калина Hug
Веси, как така гадно изведнъж Laughing хубаво отбиване е това вашето. А направи ли си тест за бременност, за всеки случай  Wink
Йоана, добре дошла  Hug
Мики  Hug
Намейка, много ти се е събрало  Hug

Общи условия

Активация на акаунт