Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 18!

  • 13 823
  • 303
  •   1
Отговори
# 75
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 426
Olive, ще ти се увеличи пак кърмата постепенно и без чай. Нали знаеш, че там е търсене версус предлагане. Но ти пийни, де, няма да навреди. Peace

Калина пие много течности -- буквално каквото й попадне. Обича и вода, и сокове (не и фреш), и айрян. Фен е на киселото мляко, а като опита прясно направи физиономия, каквато и като й дадох да близне бира. Sick

Тия дни гУспоЙцата кашля и подсмърча денонощно, но без да вдига Т. Давам й Стодал с голяма мъка (много захарно туй чудо, бе), но пък поема мед с голяма любов и се надам да помогне. Лошо, че, за разлика от маман, съм фен на бабините цярове, щото съм малко нещо търтей. Или фен съм, ма да дойде някой да ми го забърка. Crazy

Аз напоследък усещам, че си пречим двенките в леглото, тоест съвсем ясно виждам как моите движения я вадят от сравнително дълбок сън и естествено тя се закопчава за мен. И така по цяла нощ. Май ще пробвам метода на долепеното легло, нищо, че ще трябва да ходим по леглата, щото няма да ни остане под в спалнята.

Последна редакция: вт, 20 яну 2009, 15:30 от Мяуче

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Мяуче, като каза не и фреш и се сетих да питам...
Моята мома все едни полезни течности пие...  Mr. Green Сока ни е само от кутийка, уж натуралните сокове. Нещо не е много полезна тая работа  Rolling Eyes Има ли и други като нас?
 Пие чай с мед, но мялкото с мед не и хареса. Предложих и натюр, не го хареса. После добре го подсладих със захар, че нали на мама е сладко... опита, но не мноо въодушевено. Като му сложих една сламка и като започнах да го пия аз, дотича да види за какво става дума и със сламката стана номера. Сега вече даже мога и да пропусна захарта - млякото си е мялко. Между другото не го и преварявам, че много мъка така, пък да стане, пък да изстине... кой ще ме чака. Само за няколко секунди на микрото и айде...

# 77
  • София
  • Мнения: 2 658
моята дъщеря последната година здраво се налива с вода. Аз изобщо нямах успех с чашите с накрайник и по нейна инициатива от 7 месечна пие от обикновена чаша. От преди няколко седмици се научи да пие със сламка, защото не можеше да разбере как да засмуче и аз този път и викам:" като нанито, мамо" и тя схвана  Simple Smile
Ние вече от две седмици заспиваме без цица, само се минава на проверка, да не би да е дошло млякото случайно. След онази криза, която май има връзка и с последния кучешки е много по-спокойна. Разбира се, тези дни зачестиха проверките, а и си казва, че я боли и си иска сироп за болката, спря и да се храни. Направи ми впечатление, че в огромна част от случаите, когато иска много упорито да суче, всъщност е гладна. Като не излиза нищо и се отказва, ме кара да ставаме, за да "папа". Така и в 24 00 се става, да си подложи нещо и заспива спокойно. Напоследък е решила, че трябва да спи на възглавницата на баща си и завита с неговото одеало. И той после се гърчи на ръбчето  Grinning Викам, така е да видиш на мен, какво ми беше две години.

# 78
  • Мнения: 381
офф със това спане не знам какво ще правим тя така хубаво си се разполага на леглото, но още не смея да я оставя сама да спи защото знам че през нощта ще ме търси иначе и аз искам да си се опъна на наща спалня ма засега само на обяд си полягвам там  Tired

# 79
  • Мнения: 48
Моми4ета, благодаря zа отговорите zа водата. Моят мал4о и таzи ве4ер ме иzненада, пак вzе 6и6ето на лягане, пи и после цица.
sofi82, аz ли4но съм било zлоядо дете, 4увала съм неприятни раzкаzи zа лекуване на такива деца и много се старая мойто да не стане такова. 4естно каzано ми коства много нерви и 4истене, но раzре6авам по4ти вси4ко. По съвет на аку6ерка само ако zапо4не да хвърля храна (което се слу4ва като се zасити) го свалям от масата и обеснявам, 4е така не се прави  Naughty Може да я е боляло корем4е от zелето, големите съ6то имат гаzове.
Olive, на мен ли4но пове4е кърма ми се проиzвежда като ям пове4е лук и овесени ядки. А боzата праве6е 4удеса
petia_tag, браво, успех  Hug

# 80
  • Мнения: 3 595
Вода почти не пие, от известно време проявява някакъв интерес, но не пие много. Шишета и сие не се признават и никога не е ползвал, от обикновена чашка му давам да пие със сламка.

Бенита голямото само натурални признаваше и така си остана, гледам поне да е вода или чай. Поне обожава чай, та все е нещо.

Ако някой е пускал кърмаче на ясла, може ли да сподели какво направихте в момента със спането. То май е далечна работа и принципно знам, че се справят. Това, което ме притеснява е, че той е способен да стои буден, докато не получи цица, дори и това да стане в 18 вечерта Tired

Последна редакция: ср, 21 яну 2009, 01:43 от Ivy

# 81
  • Мнения: 2 467
Ivy, моята дъщеря тръгна направо на градина, но приспиването до този момент беше само на гърда (и след това пак Simple Smile ).Имах огромни притеснения как ще заспи. Защото редките моменти, когато е оставала при бабите си ги е правила луди докато заспи на обед. Вечерно приспиване все още никой не смее да пробва  Mr. Green
Само че, детето си е заспало без много много притеснения на градината и не е правило никакви проблеми. Когато я разпитвах как заспиваш без мама на градинката, ми отговаря "Мисля си за тебе и за цок и така заспивам".
Те стават рано, имат доста игри и забави и до обед са капнали. Госпожата ми разказва, че дори някой деца на масата за хранене още клюмали  Laughing

# 82
  • Мнения: 3 718
Иви, аз пуснах Алекс на ясла малко преди да навърши две години. Много бях притеснена за спането, той си е пристрастено кърмаче и без цица рядко спи. Обаче се оказа, че са го сложили в леглото и той си е заспал сам, даже без да стоят до него както ги бях инструктирала. После само се оплакваха, че спи малко, но той и в къщи спи максимум два часа, обикновено по малко. Чак се учудих в един момент като ми казаха, че заспивал пръв.
Дано имат добър подход към детето, а определено ще се изтощи достатъчно от емоции и игри и ще започне да си заспива.
А кога са ти казали, че ще го пробват да спи? При Алекс беше последния ден на първата седмица.

# 83
  • Мнения: 48
Иви, от опита на мои приятелки и аz да кажа, 4е толкова големи кърма4ета zаспиват при други хора беz проблем. При бабите може би пробват дали 6те им мине номера мама да се появи, но в градината със сигурност 6те намерят подход  Peace Мен 4естно каzано друго ме притеснява по повод даването на ясла. Аz съм по цял ден с малкия и zнам най добре кога какво иска, когато се удари, zнам дали да му се усмихна или да му иzпея песен. Неzнам дали 6те се 4увства добре... НО рано или късно и това трябва да се слу4и, няма цял живот да съм до него постоянно. От сега ми се е свило сърцето  Tired

# 84
  • Мнения: 3 595
Шамане няма да е скоро  Mr. Green В понеделник беше за 5-10 мин, вчера 15мин. Днес ще ги помоля за 30 мин да остане, ако е спокоен. Нашите са едни терци  ooooh!
Чикита и мен това ме притеснява, всъщност той казва мама, баба, тата, бебе, дяди и това е. Как ще го разберат и дали ще се напънат да го разберат не е ясно. Той като иска нещо хленчи, ама когато мрънка за гърда е по-различно и не показва...
Вчера толкова очудващо много му хареса, че ако свикне и е спокоен съм склонна да го оставям и за повече. Първия ден (знаят че се кърмим) ме разпитваха кога суче и дали иска през деня. Те се притесняват, че като е разстроен аз го кърмя, а те ще трябва да търсят друг вариант. Според мен, ако го гушнат той ще свикне с тях и няма да търси да суче  Rolling Eyes

# 85
  • sofia
  • Мнения: 8 946
Момичета, Теодор се отби Shocked
Ей така изведнъж. В понеделник вечерта вдигна висока Т, цяла нощ беше залепен за мен. Сутринта във вторник го заведох на лекар, още имаше висока Т, после цока в колата и вечерта пак висока Т, малко цокна, каза "гадно" и ме пусна. После пак се пробва няколко пъти, в сряда също, но още при захапването и получаваше позиви за повръщане и само казваше "гадно" и дотам.....
Приключихме  newsm44 newsm68 newsm44 много се радвам, защото нещо се бях психясала и почваше да ме дразни това цокане.
Сега съм като силиконова сексбомба  Mr. Green и цедя на ръка да облекча положението.
Даже се замислих да си направя една снимка за последно с големи цици  Flutter Crazy

# 86
  • София
  • Мнения: 2 658
vesi, честито ти порастнало детенце! Дали обаче не е само временно? Иначе, разбира се ти е добре дошло, като се е отбил по собствено желание.
Аз както нямам вече от два месеца кърма, малката продължава да се пробва, много по-рядко и бързо пуска, защото адски ме боли, но не е забравила.

# 87
  • sofia
  • Мнения: 8 946
аааа, няма да е временно Laughing няма такива филми
Щом и през нощта не потърси, а искаше вода....отбил се е. Аз не му предлагам, но и той не търси изобщо. Само се гушка в мен и цяла нощ ме е проверявал до него ли съм.....сега чакаме момента да почне да спи непробудно  Whistling

# 88
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Честито ви отбиване, Веси!

# 89
  • София
  • Мнения: 6 703
Честито отбиване!  Simple Smile
Ние пък отиваме в другата крайност - Анна само ме преследва за ам-ам, явно се е стресирала от дългото ми отсъствие и е като лепенка за мен, само иска да суче, а млякото ми доста е намаляло и е доста дразнещо да суче на сухо, направо боли. Sad

Общи условия

Активация на акаунт