Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 18!

  • 13 805
  • 303
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8 242
ъхъм.. с хомеопатия плътно Simple Smile
И досега винаги е минавало за 2-3 дни .. ама това трябва да е нещо много жестоко  Rolling Eyes Утре ще ходим да се видим с хомеопатката.. да мислим какво да правим..
Иначе се опитах да му дам някво сиропче за кашлицата - едвам го глътна с яко рев и след малко всичко повърна.. И това е с каквото и да му дам.. Без значение гадно или не.. Просто.. науми ли си, че не го иска..  ooooh!
Та освен хомеопатичните капки друго не поема  Tired

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Ей, ама така ме успокоихте, че ревнах пред компа  Blush Mr. Green
Ще видим дали в следващите дни при нас ще се промени положението. Иначе аз си мисля, че точно от постепенното разреждане на сукането и кърмата бая ми е понамаляла и май за това вече не и е толкова интересно  newsm78
Обаче сутрин в 10 е като малка лепка, май компенсира за останалото време пости  Mr. Green
Ама как да свърши човек с тая работа. То това си става начин на живот, на мислене... Бях си лепнала вече етикет "кърмачка и то пристрастена" а сега... трябва да лепна и едно бивша  Mr. Green
Ама както и да е. Още не сме приключили пък аз си оплаквам съдбата  hahaha

Thedragonbg, и аз мисля, че няма нужда да се цедиш. Дечко ще си дърпа повечко нощем  Peace

Духи, хич ли неще сиропи? Те са толкова сладки... Мойта мома дай и само хапчета и сиропи. Само като види Боаронските капсули и започва танца на радостта. А сиропите иска да ги пие направо от шишето .
Явно си е свикнал на неговото си разтворче  и дано да му помага по бързо.
Май много ги мъчи, милите, като ги боли гърлото. Аз имам един бъркоч за гърло ама не знам на дребните дали ще им върши работа  newsm78
В една лъжица мед се изсипват 1-2 пакетчета ванилия и се разплесква с лъжица върху чинийка докато побелее и после бавно се хапва. Аз съм пробвала и малко канела да добавя. Помага, поне мамите могат да пробват ако имат гърлобол  Peace

# 62
  • Мнения: 8 242
Ам и "топченцата бончета" ги смуче Simple Smile
Но той сладко не понася  Rolling Eyes Затуй сиропите са му гадни  Tired
Голям е драматизъм  Crazy

# 63
  • Мнения: 48
3дравейте
Сутринта писах, но май с това диваненце до мен съм zабравила да публикувам  Blush
4естито на рождени4ката и на малкия именик със zакъснение  Hug
Olive, много се радвам, 4е така добре се е полу4ило след отсъствието ти. Мога и аz да поме4тая лятото zа няколко дни само с мъж ми  Thinking
benitta, влиzам ти в положение. Преди малко лягам да приспивам Манол и той си вzима 6и6ето с водата. Обикновено пие по 30мг на ден, сега иzпи по4ти 150  #Crazy zа първи път. А днес бях доста нервна и съм малко  притеснена и като ре6их, 4е малкият е усетил и е предпо4ел водата пред кърмата  Rolling Eyes и 4е може да му хареса и да zаспи беz цица  ooooh! Но не, гу6на си ме и zахапа та се успокоих. Та аz със сигурност не съм готова да се отбива, неzнам и кога 6те съм  Thinking
Да ви питам ва6ите кърма4ета пият ли вода редовно. Моят пие по една глътка и по4ва да раzлива наро4но. Но се е слу4вало да пие кърма и после да си иска вода. Давате ли други те4ности, аz zа сега само вода и кърма.
Скоро6но оzдравяване на вси4ки болни  Hug

# 64
  • Мнения: 668
4ikita - моята госпожица доскоро (около месец) шишето не го признаваше за нищо, но напоследък почна да похапва с голям апетит от общата храна и пропи вода, сама си иска и си взима шишето и пие. Не пие по бог знае колко, понякога по 30-на мл, понякога и 100, зависи от това дали съм била наблизо с цицата или не.  Wink
Понякога предлагам компот, но не й харесва защото е твърде сладък. ОБича айран, но рядко ми се случва да имам под ръка. Други течности не предлагам засега, освен кърмата де.

# 65
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 До вчера щях да кажа, че Мирко не пие вода, но ме изненада - днес изпи поне 60-70мл. Явно вече има нужда от повече течности.
Лека нощ от мен! Нацелувайте всички покашлящи и подсмърчащи диваненца и да се оправят.

# 66
  • Мнения: 731
4икита, дреболина суче n на брой пъти в денонощието, но хапва и си пийва и вода. Количеството е около 300 мл на ден ( на 2 пъти й пълня малката магическа чаша на Авент)

Дано всички боледуващи се оправят бързо  Praynig

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Моята мома и тя до към година и 6-7 пиеше по малко вода, но после започна да си ляга с чашата и с играчката Simple Smile Буди си се пие си. Сутрин като стане пак си търси къде и е чашата  Mr. Green Ако случайно сме забравили чашата ме търси за нерегламентирано кърмене  Mr. Green
А да ви кажа, че стигнахме до по-малко сукане след като се запознахме с млякото от кравичка. Та да си го имате предвид  Peace

# 68
  • Мнения: 8 242
А да ви кажа, че стигнахме до по-малко сукане след като се запознахме с млякото от кравичка. Та да си го имате предвид  Peace
А, млякото от кравичка и при нас е много интересно ( и аз така му казвам  Mr. Green) .. обачеееееее... става само за похапване Simple Smile Никак не е заместител (засега)  Crazy
Уф ... да се оправя вече, че и аз се разболявам нещо (снощи си гледах гърлото - гнойна ангина Sad ).. и темепартура вдигнах ииии .. Няма много да издържа още с тоя смук нон-стоп денонощно  ooooh!
И никой друг не признава, при никой не иска да стои.. само мамооооо.. и цоко няни.. ииии в комбинация най-вече  Laughing

# 69
  • София
  • Мнения: 1 833
Малкия грам не пие вода. Сега напоследък пийва по съвсем мъничко (ок 20-30 гр.). Давам му от обикновенна чашка.
А вашите от каква чаша пият? Купувах с мек накракник на Авент - не я иска. Само я дъвче и изобщо не му идва на акъла, че трябва да засмуче, за да потече. Сега му взех на Нуби с твърд накрайник, но същата работа - дава ми на мен да пия от нея. Laughing

# 70
  • Мнения: 381
Да кажа и аз за водата и ние пропихме повечко, но колко повече не мога да кажа точно щото ту от шишето ту и давам от обикновенна чаша, ама и тя се лигави със шишето смуче и после плюе и с храната така прави си някакви номерца и всичко става мацано около нея  Crazy чудя се да и се карам ли затова че си играе с храната или да я оставя да си си играе не знам какво казват психолозите  newsm78, а иначе да ви питам на тази възраст могат ли да имат колики щото вчера ядох кисело зеле и вечерта спа неспокойно рита с крачета сякаш коремчето я болеше    Sad

# 71
  • Мнения: 8 242
Вода винаги е пиел от чаша.. Само като бебе 7-8месечен със сламка Simple Smile
А за количествата.. Може би от това лято пропи повече..

# 72
  • Мнения: 3 718
А да ви кажа, че стигнахме до по-малко сукане след като се запознахме с млякото от кравичка. Та да си го имате предвид  Peace
А, млякото от кравичка и при нас е много интересно ( и аз така му казвам  Mr. Green) .. обачеееееее... става само за похапване Simple Smile Никак не е заместител (засега)  Crazy
Уф ... да се оправя вече, че и аз се разболявам нещо (снощи си гледах гърлото - гнойна ангина Sad ).. и темепартура вдигнах ииии .. Няма много да издържа още с тоя смук нон-стоп денонощно  ooooh!
И никой друг не признава, при никой не иска да стои.. само мамооооо.. и цоко няни.. ииии в комбинация най-вече  Laughing
И при нас е така. Кравата си е крава, цицата обаче е незаменима.
Алекс пие вода доста напоследък. Аз много харесвам чашките със сламка или мек накрайник на Нуби. Авента не го хареса той.

# 73
  • Мнения: 1 777
Духи, бързо оздравяване ан Тони и на теб  Hug
вода пие все повече, от чаша или от чиковско шише със спортен накрайник и му се събират около 200 мл и повече. Сутрин пие към 100-200 мл портокалов сок, другото е мляко, но не от кравичка все още  Wink

Бенита  Hug

Олив, и мен много ме изненада с тези 9 дни, но явно не сте готови за отбиване

Мен престанаха да ме питат кога ще отбивам (два броя баби и един дядо. Баща ми не, той е с много положително отношение към дългото кърмене, не знам дали има връзка с това, че баба ми е кърмила дълго и трите си деца  newsm78). В началото като казвах че ще кърмя до 2 г поне ми се смееха, сега мълчат...а може и да не ме питат, защото винаги като отвореха дума за отбиване ги заливах с информация по мейли и скайпове, та може да им е писнало

Никола суче вече само за заспиване (не че не може това да се промени). Като му се доспи, отива и слага главичка на спалнята. Случвало се е като го видя, че е уморен да го питам "искаш ли мляко" и ако му се спи пак отива до спалнята. Преди известнно време му дадох да пробва айрян, отвратен беше. Прясно мляко за пиене още не съм давала. От скоро започнах и да му чета преди приспиване и като се отбие мисля това да си е ритуала ни за заспиване

Петя, кураж  Hug

# 74
  • София
  • Мнения: 6 688
Анна пие около 100 мл. вода /от чаша на Авент или обикновена чаша/, но й давам и чай с мед почти всеки ден, много обича - билкови - лайка, шипка, мащерка..., така че, не мога да сметна заедно с чая колко изпива. 2 дни преди да замина започнах да давам АМ на Хип, някакво с пробиотици, хареса го, пиела си го вечер по 100 мл. и при баба й. Последните 2 вечери, откакто се върнах, пак й давам, защото кърмата ми доста е намаляла през отсъствието ми, пак си го изпива преди банята вечер, но задължително заспива на гърда. Снощи се ядоса, че ам-ам свърши бързо, и плака доста, преди да заспи. Май ще пия лактогонен чай като в първите месеци, пак трябва да вдигам количеството на млякото Crazy, мислех, че са свършили тези неволи вече.

Общи условия

Активация на акаунт