"Багажи редим, дрешки гласим, МАРТ здрави бебенца ще си родим!"

  • 11 538
  • 307
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 151
Е тва слънце бе,само готви...ц ц ц
Ми тоя грис се приготвял като нишестета -кремчетата
а ето и още една рецепта - http://receptite.com/recepta.php?r=5421

# 226
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
брех!
докато видя, че имате нова тема,
и тя вече е към края си!   bouquet  Hug  Heart Eyes

# 227
  • Мнения: 0
 Лошото на силиконовите зърна е че ако бебо свикне после може да не поиска да суче от гърдата ти. Аз първият път нямах никакви зърна. Съответно веднага си получих рагадите. Акушерката в болницата ми каза че трябва да съм упорита и бебо сам ще си ги оформи с времето.За една седмица нещата се нормализираха и зърната се оформиха. Гадното е че през тази седмица трябва да изпиташ доста гадна болка от разранените зърна. Но с кремчета след като го накърмиш нещата се нормализират.

 А и да подчертая че преди почти 5 години тези кремове за зърна не бяха така разпространени. Ползваше се масово Дефламол.

# 228
  • Мнения: 361
Напа- добре дошла Hug
Аз АМ не мисля да взимам, ако ни дотрябва имаме аптека много близо до нас и то денонощтна.
Ей, да ви се похваля- банята е готова Joy е остана само да се сложат душ кабината и санитарните неща, но това е лесно и мъжо сам ще си го направи.
Понеже няма повече да влизам за днес- софийските мамита- утре 9 и 50ч пред входа на ЦУМ откъм пейките, ще съм с кафяво яке с пухена яка.Лека и мека вечер от нас и  Hug

# 229
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Е тва слънце бе,само готви...ц ц ц
Ми тоя грис се приготвял като нишестета -кремчетата
а ето и още една рецепта - http://receptite.com/recepta.php?r=5421

Ами кво да правя Митко като иска! Нали съм добра мама  Joy

# 230
  • Мнения: 63
Забравих да питам някой ползвал ли е и двата вида(с вакум и електронна) помпи за мляко. Има ли голяма разлика.

# 231
  • Мнения: 242
Слънце, то на самата опаковка от гриса няма ли опътване - на колко мляко, колко грис? Иначе да - към подсладеното мляко добавяш гриса и бъркаш докато се сгъсти, но не много защото като изтине си се сгъстява само....  Ех... върнах се години на зад котгато приготвях разни кремчета за Радина.... Да му е сладко на Митко.

Есме, не знам дали ще пътувам до Варна повече, но ти кажи къде има може да поръчам на някого. Благодаря предварително.

АМ и аз не мисля да купувам предварително. Мисля да кърмя, а ако ми се наложи спешно до нас има аптека.

Последна редакция: чт, 15 яну 2009, 18:45 от ivelina

# 232
  • Мнения: 35
Най после успях да ви изчета! От вчера-8 стр. от слетобед  Crazy
Първо- ЧРД на Есме, желая ти здраве, щастие, късмет, много любов и през март най-хубавото бебе  bouquet
А сега да се отчета от днешния ден: вече съм в 45-дневния болничен, днес го взех. Доки ми даде и списък за болницата - оказа се че искат само нощница, термометър, превръзки и тоалетни принадлежности, а и нещо за клизмичката, казаха от аптеката да си го взема. За бебо нищо не искат, така че май бързо ще се спрвя със моя списък Simple Smile Бебо все още е седалищно и доки каза, че ще ме готвят за седалищно, нещо много малък върви, от последния прегледан (29.12) е качил само 100 грама - сега е 1.500 Weary, доки беше озадачена, разпитва ме колко аз съм родена, но каза че всичко друго е в нормите и ме викна пак другата седмица да отида. То по принцип, понеже цикъла ми е на по-голям интервал и нередовен, знаехме че бебо върви с една седмица назад, поради това терминът ми е 8ми март, но той съвсем не расте  Sad А докито вика "ти какво очакваш, ти да не си едра" Thinking Аз й викам е как да не съм едра  Shocked(все пак съм 20 кг отгоре). Вие какво мислите по въпроса, малко съм притеснена. Май ще ме чакат до края. Ааа, вече съм в отбора на пиещите Магнерот.
Напа- добре дошла при нас  Hug
За тези, които ще ходим на лекцията утре в Сф, аз ще съм с черно яке, евентуално сива шапка и съм с руса коса, вярвам че ще се открием Simple Smile

# 233
  • Мнения: 99
Имам зълва на 100 км ама по добре да не ми идва изобщо ,че е една мърла. Дойде вкъщи и седне аз трябва да и прислужвам. Случи ми се е преди две години бях направила спонтанен аборт точно на рождения ден на съпруга ми. То ние си знаехме от една седмица че съм зле и зълва ми знаеше и взеха че се изтресоха та отгоре на всичко и едни наши приятели помолили да дойдат да ни изненадат та и с преспиване. Аз от болки се свивам а тя не се сети едни чинии да измие за два дена. За какви чинии говоря та кафе сама неможе да си направи.

 spoko   представих си го

# 234
  • Мнения: 980
здрасти
Tedsan то май си е от времето и ние не излизаме,ама като дойде някой....... Та на онтибиотици сме от 2 дни!
За кг.,аз от предната бременност не бях свалила 10-те отгоре,а сега съм още 15 върху тези 10!Та като родя голяма диета и спорт ще падне,ако не ме е обземе пролетната умора Mr. Green
това все едно аз съм го писала Peace 10 килца ми оставаха, таман бях започнала да ги моря и айдееее, сега съм +13

За бабината помощ ги отрязах в прав текст!  Много съм "лоша и вироглава"Naughty Особено, когато свекър ми заяви, че щял да идва ВСЯКА вечер да ми къпел детето.  Shocked Заявих му, че детето си има майка и татко и не сме опрели до него. Просто по-рязко им влязох и това даде желания резултат. Другото, което ми помогна, е че мъжлето стои твърдо зад мен. Най-големият проблем се оказа свеката- след поредното 1000-дно подмятане как мъж ми пил кисело мляко от лимонадено шише и защо купуваме изкуствено АМ на малката, я отрязах, мъжлето каза, че аз знам най-добре, че чета и се информирам, затова ще стане както НИЕ решим, аз и той.  Crossing Arms
ЕЛГ, не им се давай.

Белла, ние си имаме въртележка на Фишер прайз. Доволна съм, малката много я гледаше, но я махнахме след 10-ия месец, защото я дърпаше и чупеше. Ставаше й все по-интересна с времето. Като цяло качеството на Фишер е страхотно. Имаме и шезлонг на фирмата.  Peace

Добре дошла, Напа, при нас  Hug

Лека вечер и без тревоги на всички Heart Eyes

# 235
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Мерси за отговорите за гриса.
Я кажете мислили ли сте с какви превръзки ще влизате в болницата - дамски (нормалните които са си) или такива за след раждане ( които са като памперси)?
Аз все още се колебая и какви памперси да купя - ползвала съм какви ли не с Митко ( най бях доволна от Molfix), но сега все още се колебая дали да са те или Pampers?

# 236
  • Мнения: 63
vily_st  нали знаеш че не е много точно изчисляването на големината на бебето при ехограф. Има доста големи разминавания тъй ,че не се притеснявай. Hug

# 237
  • София
  • Мнения: 5 313
Нефертити, ела си при нас, много ми липсваш вече  Praynig

Есме Вихронрав, таз "пратчетка" е бая стара, защо чак сега я четеш  newsm78

slancetoo, аз ще всема и двата вида превръзки за болницата, да има  Embarassed А за "памперси" сме купили Памперс, ама само 1 пакет, да видим как ще понасят....



СОФИЙСКА СРЕЩА: 24.01.2009 г. - събота - 13 ч.- АКО ИСКАТЕ - 25.01.2009 г. - неделя, пак 13 ч. казвайте и къде!!!!!!!!
1) зелено човече
2) Elg
3) vily_st
4) vily_st - приятелка
5) zori_tv
6) Elwing
7) rossykv
8 ) ? rossykv - половинка
9) Айрис
10) dobro_nastroenie

Предложения за място - АКО НЯМА КОНКРЕТНО ДО 19.01.2009 г., ОСТАВА ЛЮЛИН!:
* А място?  Ще сменим ли Люлин или не?
* аз предлагам да е някъде в центъра, примерно в Happy, Мистър Пица също е хубаво, до НДК е близо и може и с резервации, макар че не мисля, че за този час ще ни е необходима
* Може Люлин, може център!

# 238
  • Мнения: 5
Освен силиконови зърна в помощ на кърменето има и една помпичка която оформя зърното така че на бебо да му е удобно да захапе. Има я в Премаман, някой да е ползвал или да знае дали върши работа? Благодаря asturiana , аз питах за болките в тези седмици и се поуспокоих, щото дето се вика страх ме беше и да се изкъпя, така неочаквано ме резваше от долу пък още няколко дни и съм на консултация.  vily_st  стискам палци всичко да е наред. То и аз имам такива притеснения, че и нашата мома вървеше със седмица назад, но се моля да е наваксала.

# 239
  • София
  • Мнения: 459
Добър вечер!

ЧРД на Есме! Много здраве и късмет ти пожелавам. И леко раждане като му дойде времето   bouquet

Слънце, дояде ми се грис сега, не те ли е срам ! Laughing
ще ме караш по никое време и аз да бъркам кремчета. Ей напоследък съм станала много пощенлива, каквото видя или чуя и ми се дояжда, а си мислех, че тия симптоми се проявяват в началото на бременността, а не в края...

Общи условия

Активация на акаунт