Количка-може ли да не е напълно легнала?

  • 1 500
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Не, не е фатално.
Винаги можеш да подложиш пелена, или нещо друго и да поизправиш наклона. Peace

 Peace

# 16
  • Мнения: 1 629
Е щом в чужбина не е фатално, тука да няма да изоставаме пък  Laughing
  Peace подкрепям напълно  Laughing  Аз понеже слушам педиатрите, за това вярвам и на твоята, че не е опасно  Peace

# 17
  • Мнения: 9 973
едва ли е фатално

# 18
  • София
  • Мнения: 2 734
Не е проблем ъгъл до 30 градуса макс,но бебетата трябва да са полегнали на равна повърхност,без чупки.Хватката е даже и да има наклон,кръстчето на детето да е изправено,не прегънато.

# 19
  • ВИДИН, 10 км след края на света
  • Мнения: 55
чак фатално, не е. както мамите са писали, даже е препоръчителен наклон 30 градуса и на креватчето. помагало при колики и намалявало повръщането при новородените.
аз с пеленки и одеялца изправях и наклона на кошницата за кола, че ми се виждаше супер крива.
а и се прегполага, че няма да са все в количката дребните  Peace

# 20
  • в центъра
  • Мнения: 445
Въобще не е за препоръчване да е под наклон, а още по-малко ще ти помогне "изравняването" с пелена.
Поразрови се из сайтовете на сериозни производители на колички и ще видиш, че за новородени се препоръчва използването на кош. И това не е случайно. Гръбнакът на новородените е изключително крехък и освен равна, повърхността, на която лежи бебето трябва да е и твърда.
Незнам дали наклонът помага на колики, но коликите преминават бързо, а гръбнакът ти е за цял живот. Затова и не се препоръчва новородени да се оставят в кошници за кола повече от час!
Така че, не знам какво влагаш в понятието фатално, но със сигурност не е за препоръчване.

# 21
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
И аз не съм привърженик на поставянето на бебето в столче за кола за по-продължително време, както и в колички без напълно равно положение. Повдигането на матрачето е съвсем друго, защото тогава целият матрак се повдига и бебето пак е на равно, само че не на нивелирано. Също не е добре и подпълването с пелени на столчетата, защото е много по-опасно. Променяте извивката, оттам и ъгъла, столчетата са изчислени така че да предпазват при катастрофа и да не вредят при престой до 2-3 часа. Иначе щяха да продават възглавици за коригиране на свивката.

Та отново по темата, най-добре си потърси с напълно легнало положение. Иначе рискуваш освен гръбнака на дечицата и това че повреме на разходка ще ги повдигаш, че се смъкват при този наклон. Поне моята дъщеря на 5 месеца се смъкваше в долния край на количката при този наклон.

Общи условия

Активация на акаунт