Рецепти за Actifry

  • 324 430
  • 1 499
  •   1
Отговори
# 1 095
  • Мнения: 7 928
Слагам по-малко количество картофи, около 600 грама и соля след изваждането, не по време на пърженето.
Ако ги режеш "по селски", ще имаш хрупкави крайчета и в по-дебелата част ще са по-сочни.
Ако харесвате по-пикантни - в чаша може да смесиш сол, малко червен пипер и чесън на прах - с тази смес поръсваш картофите веднага след изваждането им, докато са горещи, и разбъркваш добре.
Успех Grinning

# 1 096
  • София
  • Мнения: 2 922
  ... може ли моля ви да ми споделите, как точно приготвяте картофки така че да се доближават максимално до вкуса на класическите пържени картофки.  ...

Понеже не съм момиче, ще кажа, че няма такава рецепта. Или започват да ви харесват И приготвените в Актифрая, или броите покупката за издънка  Joy Joy Joy

 П.П. Между другото, аз не спазвам баш здравословното приготвяне, защото слагам 4-5 мерителни лъжици зехтин и една-две лъжица вода на 1,3 килограма сурови картофи, като смея да твърдя, че именно по-голямото количество мазнина ги приближава по вкус до пържените във фритюрник с 3-4 литра олио  Sunglasses
П.П.2. Опитно е установено, че при повече от 1.3 килограма сурови картофи, по-дребните парчета масово биват изхвърляни извън тавата при въртенето на бъркалката. Уредът е Еxpress XL  уж за 1.5 килограма суров продукт.

# 1 097
  • Бургас
  • Мнения: 4 071
от личен опит - за да са повече като пържени на вкус - слага се по-малко коичество картофки, с повече мазнина и се препичат, докато почнат да покафеняват краищата

# 1 098
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
И аз слагам повече мазнина. На око сипвам, но е повече от една мерителна лъжица. Това със солта накрая не го знаех, ще пробвам. А вода защо се слага? Аз знам, че даже се подсушават измитите картофи. Grinning
Иначе Мунчо е прав. ММ не харесва нищо от приготвеното в Актифрая, ние с децата да! Simple Smile

# 1 099
  • Мнения: 1
Кажете ми моля как правите дробчета и за колко минути?

# 1 100
  • Мнения: 1 359
Благодаря ви! Ще докладвам и ще св мотая наоколо често, докато уцеля рецептите.
Мунчо, сори мен Wink

А и да се оплача- в кашона няма книжка с рецепти?!?

# 1 101
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Както и да ги приготвиш картофките ако сорта е кофти  не стават, ама те и в тиган с 3 литра олио няма да станат.

# 1 102
  • София
  • Мнения: 109
Пресните картофки стават уникални в актифрай! След като са готови, може да се добави копър и чесън.

# 1 103
  • София
  • Мнения: 1 464
Мунчо, и аз подсушавам и слагам олио, ти защо добавяш водата?
Вярно е това за сортовете, някои стават много хрупкави и вкусни, други стоят много твърди, а трети се разкашкват направо.

# 1 104
  • София
  • Мнения: 10 320
Момичета, здравейте! Нахълтвам тук, тъй като след дълги преговори успях да убедя ММ да си купим актифрая на промо от Кауфланд. Беше огромна борба и нямам право на издънка, защото ускам да му натрия носа и да му докажа, че покупката си заслужава Wink може ли моля ви да ми споделите, как точно приготвяте картофки така че да се доближават максимално до вкуса на класическите пържени картофки. Аз междувременно започвам да ви чета и записвам рецепти, но в момента нямам никакво време и трябва да действам бързо.
Благодаря предварително!

Поне споделете модела, не с всички става.... Аз слагам кило картофи, преди да ги нарежа ги подсушавам хубаво, почти никаква сол и 1с.л. оризово олио, зависи от картофите, но за около 30мин. стават перфектни. Това с модели Express XL и Genius. С по-старите не стават така хубави, леко се разкашкват.

Погледнах брошурата, аз не бих взела този модел, много е слаб!

Кажете ми моля как правите дробчета и за колко минути?
Правих само веднъж, че моите не обичат дробчета. Станаха супер, само с малко соев сос и чер.пипер, на максимална температура, но не помня колко минути, май 20. Пробвайте ги след 15тата минута. Те се виждат като са готови. Правих и сърчица по същата схема, станаха супер.

# 1 105
  • София
  • Мнения: 2 922
Ами, водата я слагам точно, за да не стават много дървени ръбчетата, докато се сготви по-месестата част от резенчетата картофи. Ако не ме лъже паметта, автора на темата беше споменал нещо такова още в първите няколко страници. По принцип съчетавам подготовката на картофите за двата вида уреди - Актифраер и Ерфраер, и така вече си икономисвам добавянето на вода. Нарязвам на пресата, измивам в гевгира обилно с вода, за да се отмие нишестето доколкото е възможно и сипвам в тавата без да подсушавам, след което поливам по-обилно с мазнина. Резултата от този начин на приготвяне харесват всички у нас и няма мрънкане на масата Hug

# 1 106
  • Мнения: 2 642
Мунчо, с каква преса режеш картофите?

# 1 107
  • София
  • Мнения: 2 922
Води се някакъв Чип кътър на Ернесто. Нямам спомен от колко години се ползва, но са доста Grinning. Сигурно е купена от някоя лидълска прИмоция  Simple Smile Simple Smile Simple Smile



Малката решетка е с квадратчета сантиметър на сантиметър, голямата с около 1.5х1.5. Дължината на картофчетата е според големината на картофа и разположението върху решетката, но реално е ограничена от дълбочината на кутията за готовите парчета. С други думи, не може да се получат еднометровите парчета като от рекламата на KFC  Joy Joy Joy

# 1 108
  • Мнения: 2 642
Благодаря Мунчо. Остава и да го намеря сега от някъде.

# 1 109
  • Пловдив
  • Мнения: 641
Българските машинки се произвеждат и продават от завод Бунай Панагюрище -  има ги в техния фирмен магазин ако имате път натам

Общи условия

Активация на акаунт