Отговори
# 180
  • Мнения: 2
Добро утро и от мен. Simple Smile
amellia., :welcome
Когато отидох при моята лекарка , тя ми каза да пия единствено фолиева киселина /която аз пия три месеца преди да почнем да правим бебе / и ако ме боли от едната или другата страна ,но не и отдолу да пия нош-па.Аз засега не съм пила ,защото се чувствам много доре.Но какво може да стане ако те заболи отдолу?
Иначе съм чула че много бременни пият нош-па.И май няма страничен ефект.
А ако ви заболи глава пиете ли нещо или чакате да ви мине?
Мен два пъти ме е боляла ,но не посмях да пия нищо.

Желая на всички усмихнат и без болежки ден Simple Smile

# 181
  • Мнения: 196
Аз не пия никакви лекарства освен фолиева киселина и витамини, но не знам аз ли все попадам на такива лекари, които нищо не ми казват - за но-шпа никой не ми е споменавал, освен майка ми. Не че съм тръгнала да пия, по принцип не съм фен на лекарствата и гледам да свеждам приема им до минимум.

# 182
  • София
  • Мнения: 1 248
Добро утро, дами!!!
Аз вчера не съм писала и се изумих вие колко сте изписали, досега ви четох! Simple Smile
Много ми беше зле вчера, кръвното ми беше 80/40, даже сигурно и по-ниско в изправено положение, направо се чувствах като парцал! Sad... Какво да го правя това кръвно вече незнам, ядох чипс и пих айран със сол в промишлено количество, та малко се пооправих, но как ще я карам така нямам идея! Дано отмине този период! Praynig
За раждането, на мен ми правиха лапаро преди 2 години в Селена, там условията наистина са отлични и хората са внимателни, въпреки че конкретно аз не бях доволна от лекарката си, но мисля че ще предпочета да раждам в хирургиите на Пещерско. Чисто и просто в Селена нямат готовност да реагират на спешни ситуации, недай си Боже да се случат. И за това имам доста свидетелства, едно от които-докато бях в болницата с една родилка се беше случило нещо по време на раждането и викнаха линейка, за да ги закарат с бебчо в хирургиите, добре че са наблизо, та от тази гледна точка. Вероятно ще си взема Вип стая, въпреки че и в другите не е толкова зле, надявам се само да не е много жега, но 3-4 дни все някак си се издържат.
Освен това съм на мнение, че вместо да дам 3-4000 лв за едно раждане е по-разумно с тези парички да купя нещо на бебчо. Много държа от сега на хубавата количка и удобното легълце, другото като дрешки и т. н. не е задължително да е марково и скъпо, важното е да върши работа, пък и смятам че поне в началото ще има и доста подаръци, но да дойде това време. Вече нямам търпение да влезна в 7-мия месец и да започна да ходя по бебешките магазини, толкова много обичам да ги разглеждам. Даже някой път като ми е скучно и карам мъжо да ходим да си ги гледаме, мога да стоя по 2 часа и да си мечтая, ех мечти, мечти... Blush
Между другото понеже една приятелка ми беше казала, когато разбера, че съм бременна било хубаво да купя нещо мъничко на бебенцето, за да знаело че е желано. Та в този ред на мисли, един ден със съпруга ми излезнахме специално, за да купим първата негова вещ, една много сладка пухкава жилетчица, надявам се и се моля да си я носи със здраве следващата зима!!! Praynig
Но шпа-то не пречи, незнам какви са тези изследвания, но досега всичко показва, че няма лоши последици за бебчо, всичките ми приятелки и познати, които са били бременни са го приемали на определен етап и дечицата им са живи и здрави. И аз го вземах в самото начало, сигурно и до сега щях да го пия, обаче от него получавам сърцебиене и затова го спрях, добре че засега нямам толкова силни болки. Може би добрата му алтернатива е папаверин, тъй като някои лекари смятат, че папаверина по-добре благоприятства гладката мускулатура и облекчава контракциите, но това вече си е личен избор.

# 183
  • Мнения: 4 473
Добро утро! Hug

За главоболието - от седмица насам ме боли почти непрекъснато глава, но аз винаги съм имала този проблем. Освен това съм и с ниско кръвно, което също влияе на главоболието. Мементи не съм вземала, само в съвсем краен случай бих опряла до тях.

Zahira™ , в цяла София да не можеш да си уредиш час за преглед? Crazy newsm78
Бих те свързала веднага с моя лекар, но аз самата не мога да отида веднага на преглед, защото е болен и изчаквам да се оправи от грип. Confused

# 184
  • Мнения: 196
Стрелче не че не мога в цяла София да си намеря лекар. Просто лекарите при  които съм ходила записването на часове е проблем. Аз нямам гинеколог при който да ходя редовно. Ходя при най-различни.  Мисля, че в Шейново или в Тина Киркова не може да няма дежурен гинеколог все пак.

# 185
  • Мнения: 1 937
Добро утро, момичета!
От мен вместо кафе, едни симпатяги за настроение - това са Стамбо, Лина и четирите им дечица, които миналата година ни бяха съседи, а с помощта на камера имахме възможност да ги наблюдаваме на живо Simple Smile
Белко, едното от бебетата, беше избутан от поотеснялата къща, но след успешна операция със съдействието на Зелени балкани, намери втори дом в Спасителния център за диви животни в Стара Загора.
На 30-ти юли, заедно с още седмина красавци/красавици, лично аз го пуснах на свобода  Simple Smile
Сигурна съм, че е добре!
През март ги очакваме отново и вие ще сте първите, на които ще съобщя за идването им  Simple Smile

И за да съм по темата, макар че мисля съм по темата, приемам само ФК, а раждането ми се струва твърде далеч, за да го мисля.

# 186
  • Мнения: 2 374
Добро утро и от мен! Аз съм нещо притеснена - гаденето ми от 3-4 дни намаля до минимум, вчера нямах, днес също, гърдите не ме болят така, но за сметка на това имам разни тъпи болки в матката от време на време. Като гледам вие ходите доста често на лекар, а аз имам час за преглед чак на 30 януари. Това съвпада със спирането на витамините и се чудя дали от тях не ми се гадеше. Днес пак пих за да видя дали е от това. Доколкото съм чела в моите седмици /утре влизам в 8/ гаденето и симптомите трябва да са най-силни, а при мен изчезнаха. Идея нямам къде биха ме приели на преглед без час, защото навсякъде, където се записвам часовете са заети седмици напред.
Захира според мен нямаш повод за притеснение,аз също се чувствам много добре и не ми се гади от 4-5 дни,а пък вчера бях на лекар и всичко беше наред,но ако искаш за твое успокоение отиди на лекар,обади се в някоя болница примерно Шейново или Тина Киркова за един видеозон,мисля,че няма да бъде проблем,все пак пробвай. Hug

# 187
  • Мнения: 1 214
Стрелче не че не мога в цяла София да си намеря лекар. Просто лекарите при  които съм ходила записването на часове е проблем. Аз нямам гинеколог при който да ходя редовно. Ходя при най-различни.  Мисля, че в Шейново или в Тина Киркова не може да няма дежурен гинеколог все пак.

Мога да ти дам номер на телефон на дежурния кабинет.Знам , че в понеделник е д-р Станков , а в сряда май е д-р Ковачева.За другите дни не съм сигурна , но всички лекари са добри.

# 188
  • Злокучене
  • Мнения: 456
Здравейте скъпи бъдещи и настоящи мами! Hug
Радвам се, че и аз мога да се похваля-един жив ембрион с добри сърдечни тонове и активни движения! newsm44 Толкова се развълнувах като го видях да се движи, че чак плаках Embarassed Simple Smile Всички прегледи досега затвърждават една и съща дата на термин - 12.08. Иначе аз се записах при гинеколожка по ЗК, за да ми минават изследванията, но ходя и при д-р Колева от Токуда, защото искам да раждам там Simple Smile Гади ми се почти непрекъснато, но досега, слава богу, съм повръщала само два пъти. Гледам да си хапвам по нещо между основните храненета, помага ми срещу гаденето. Нямам апетит и съм отслабнала 2 кг откакто съм бременна, което малко ме притеснява, но пък кръвните изследвания са ми в норма, така че следя зорко качеството на храната си, след като не мога нищо да направя за количеството Simple Smile Wink Не мога да спя (както виждате по кое време пиша  Wink ), но засега се оправям някак и с това, и съм щастлива - ще бъда мама!  Grinning
На всички пожелавам леко бременеене и здрави бебета! Grinning  bouquet  love001 newsm30




добро утро на всички Simple Smile

amellia и аз съм при д-р Колева и термина ми е на 12.08  Hug

Zahira не се притеснявай и при мен от 2-3 дни гаденето спря и не ме болят гърдите и аз се бях панирала да не е станало нещо,  но явно си е нормално, защото и с бебето беше всичко наред. Може би е време да спре неразположението вече Simple Smile Макар че още не мога да свикна с мисълта че съм добре Simple Smile

Мерси за кафето, много е готино Simple Smile

# 189
  • Мнения: 60
Добро утро Simple Smile за мен не почва добре ама няма как

# 190
  • Мнения: 196
Биа успокои ме, защото с теб сме с един термин и явно не е ненормално това, което се случва. Аз съм така наплашена именно заради мисед-а, който преживях много тежко. Сега постоянно си наблюдавам всеки симптом и чак ставам параноична понякога.

KokonaBonbona благодаря за споделената информация. Мога за свое успокоение директно да отида в Шейново тези дни.

Verdad  щъркелчето е прекрасно! Аз много обичам животинки, ако има как ще си имам собствена зоо градина Hug .

Да ви споделя - нещо ме боли единия бъбрек, не знам какви билки могат да се пият в момента. Не всички са безвредни.

# 191
  • Мнения: 285
Здравейте, бъдещи августовки мами,
За но-шпа то- аз също пия от време на време, когато болката в яйчниците или в кръста не се търпи и всички гинеколози, при които съм била са ми го препоръчвали.
На мен ще ми се наложи да летя следващия понеделник, а това го разбрах вчера а няма да ходя на доктор дотогава и малко се притеснявам. Тукашните доктори са малко странни и не можеш да ги безпокоиш просто ей така, за някакви дребни въпроси и аз малко се притеснявам за полета  newsm78

Аз ще летя следващата неделя, при това доста дълъг и далечен полет, малко се притеснявам, но се надявам всичко да мине наред.
При мен гаденето почти изчезна, но тази сутрин ей така изведнъж ми стана лошо, нито от храна или от миризми, нищо, и веднага повърнах и ми олекна. Вече ми се случва няколко пъти ей така без да ми се гади предварително и после ми минава. Странна работа.
А и да ви кажа и аз съм отслабнала 2 кг, че нещо хич не хапвам хубаво напоследък и като се премерих онзи ден кантарът отчете 2кг минус.
Захира, където и да отидеш, особено, ако е в близко ДКЦ или в по-малко здравно заведение ще имат дежурен гинеколог и няма да ти се налага да чакаш. А в големите болници също винаги има, но там е със записване, което може да е и за седмици напред.
Не се притеснявай и аз не бях виждала бебчето доста време и се бях притеснила, но вчера всичко беше окей на прегледа и сега съм определено по-спокойна.
Биа, какво става с теб ?Как си?

# 192
  • Мнения: 1 214


KokonaBonbona благодаря за споделената информация. Мога за свое успокоение директно да отида в Шейново тези дни.

По принцип и там става със записване , но няма да те върнат ако отидеш и без записан час.Може би само ще трябва да изчакаш.

# 193
  • Мнения: 3 010
Добро утро мацки!
Дю кафенцето е страхотно, помага за посещенията в "белия дом"
Захира, аз от в4ера на обяд съм  така, гаденето зна4ително намаля, вкл. тази сутрин имах само няколко позиви и толкова, гърдите все още ме болят, но.... Относно бъбреците аз имам камъни и мен ме боляха тия дни, пий много мин. вода и др. те4ности и но шпа ако не те е страх, заради "новите изследвания"  Mr. Green
Нямам представа кога по принцип го дават да спре това гаденето, първо бях 4ула 4е до третия месец, после до края на 1ви триместър, незнам... КОлкото до гърдите съм 4увала от др моми4етата 4е  болката по някое време намалява и даже омекват ама това било на периоди.

# 194
  • Мнения: 2 374
Биа успокои ме, защото с теб сме с един термин и явно не е ненормално това, което се случва. Аз съм така наплашена именно заради мисед-а, който преживях много тежко. Сега постоянно си наблюдавам всеки симптом и чак ставам параноична понякога.

Mиличка точно заради това ти го казвам,защото сме с един термин да не се тревожиш,не е задължително гаденето при всяка бременна,аз и по-назад бях казала,че и с първата си бременност съм се чувствала много добре без никакво гадене или неразположение,знам,че всичко и с теб е наред. Hug
А това с бъбреците си го провери задължително,защото не е шега работа,докато бях бременна лежах в Шейново заради тези бъбреци защото не им обръщах внимание,накрая бъбречна криза и 1 седмица на легло без да мръдна,преди това никога не ми се е случвало,но ето,че го преживях беше много неприятно,мисля,че е най-добре да си пуснеш кръв и урина,е сега не искам да те плаша в никакъв случай,просто споделям как съм била аз и знам,че е много неприятно. Hug

Биа, какво става с теб ?Как си?
[/i][/b]


Ами добре съм мерси след вчерашния ден вече съм нов човек след като чух и видях сърчицето му сякаш и в мене тогава заби. LaughingВсичко е наред слава богу,аз съм споделила някъде по-назад,много останах доволна. Hug

Общи условия

Активация на акаунт