Какво правите с неЩата на бебетата,които ве4е не използвате?

  • 1 966
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
[quote author"Laura" ...
Цитат
Ей супер това сьс гаражната разпродажба зву4и супер.То4но като по американските филми Laughing.Спомням си от Алф Sunglasses
Лаура направо ти завиждам ,4е така лесно ги раздаваш неЩата а аз все едно незная какво толкова давам Confused.

# 16
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Зна4и...ей сега дойдоха и взеха и другите неЩА Cry,Оба4е сега пьк имам друг проблем ooooh!,бях сложила кошарата пред балкона,4е бебока да ен излиза на вьн и сега му е свободна територията ooooh!.Изяде ве4е цветята на баЩа си Shocked.Стигне до саксията и по4не да вика"Ам,ам,ам"след което си хваЩа детето земя и пряво в устата Shocked.Все едно не е яло това дете ,4е земята яде Laughing.Затворих вратата.

# 17
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Така като гледам досега май аз съм най_големия плЮШкин тук  Embarassed НиЩо не съм дала,раздала или подарила ( добре,4е мъжа ми не може да дойде да 4ете тук:ЩеШе да каже"Видя ли" Naughty ) Единствено съм реШила да раз4истя по старите и захабени дреШки и да ги дам на Caritas  Embarassed

# 18
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Така като гледам досега май аз съм най_големия плЮШкин тук  Embarassed НиЩо не съм дала,раздала или подарила ( добре,4е мъжа ми не може да дойде да 4ете тук:ЩеШе да каже"Видя ли" Naughty ) Единствено съм реШила да раз4истя по старите и захабени дреШки и да ги дам на Caritas  Embarassed
Ми то и аз не бих дала ниЩо ако имах вьзможност кьде да ги оставя,оЩе пове4е ,4е както написах и по горе ,майка ми си е носила дрехи от тук за Бьлгария Simple Smile.
Ина4е аз по старите дрехи не ги давам ,заЩото не ги искат Close Shocked Rolling Eyes,казват ,4е били много стари и такива не приемали.Пьк те изобЩо не са толкова толкова стари Naughty
Не 4е им давам нови дрехи де (тях все оЩе си ги пазя Wink),но се сьобразявам.

# 19
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Така като гледам досега май аз съм най_големия плЮШкин тук  Embarassed НиЩо не съм дала,раздала или подарила

Е тука грешиш аз май съм по -зле и от теб ooooh! всичко пращам на нашите да ги складира майка ми(даже и по-хубавите чорапчета)
 Embarassed Embarassed Embarassed
Тук не живеем в собствена къща и нямам място Crossing Arms

# 20
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
аз мислих да пускам даже тема по въпроса за нещата, които не ползваме, но така и още щях да набирам смелост....благодаря ти , Вал! Simple Smile
ами аз не обичам да трупам вещи, животът си тече и постоянно се купува. не мога да събирам всичко, което ми харесва. просто не е възможно физически това да стане. това означава , след 5- 6 години аз да разполагам с една постройка специализирана да побира вещи, които се пазят само от сантименти. запазила съм от децата най-важните за периода бебешорски нещица, които ще сложа в кутия за спомени- като първи биберон, първи памперс, кичур коса, пъпчето, обувки , с които са проходили.........

първоначалната ми идея беше да продам бебешките неща, но после ми хрумна, че от тях сигурно се нуждаят много дечица, които са лишени от такива екстри. като бънджи например. като количка например.  с няколкостотин кирливи лева няма да си оправя финансовото положение. натоварихме мъжо като се прибираше миналия месец към бг и той се позаинтересувал дали имат нужда от количка примерно  в домът за деца лишени от родителски грижи . ами хората казали, че им е нужна. защо да не помогна тогава на този дом?  не че нямам приятели с бебета. дори преди 3 седмици на хората , на които бяхме кумове им се роди второ дете. но те като са здрави и работят биха си позволили да купят на бебето си всичко, което могат. и най- вече това, което не се купува  с пари -майчина и бащина обич!
сигурна съм, че  на всяка една от нас в града й или в близост има такъв дом и моя призив към вас е , ако можем да дарим поне мъничко радост на децата и  улеснение на хората, които се грижат за тях. сега като си отивам ще награбя дрешки от децата ми. на братовчедката на мъжа ми работодателката надала запазени дрехи от децата си като разбрала за идеята ми . много се зарадвала жената и казала, че още ще даде.
мъжо като си идва другия месец ще ги донесе защото аз няма да мога да взема всичко. Simple Smile
вчера пак правих селекция. понеже голямата я няма мога спокойно да поразчистя. изхвърлих доста неща, които разбира се нямам как да пренеса към родината, но ги оставих до кофите. а мъжо ми вика не хвърляй играчки, аз ще ги занеса на дечицата в дома Grinning Grinningмного съм горда от него.
отделихме и обувки, ако искат да ги ползват.
дори братовчедката е решила един ден да работи и с парите, които спечели да ми ги даде и аз на място като се запозная с възрастта на децата да им купя  някаква пици за по- големичките, мляко и пюрета за по- малките като отида да им занеса нещата.

та мисълта ми беше , нека си направим някаква такава традиция като си ходим поне един ден в годината дарим радост на децата, които не са имали щастието да нарекат някого "мамо". защото всички ние сме майки и жени, доказали че сме с добри сърца Grinning
незнам как ще посрещнете идеята ми, дано ме разберете правилно .Embarassed Embarassed
какво ще кажете?

ако пък сте съгласни можем да отделим постинга ми в отделна тема "инициатива" например? така повече хора биха я видели темата, дори от чисто любопитство Wink

Последна редакция: ср, 27 юли 2005, 19:47 от jara

# 21
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Jara,това е 4удесна идея ,оба4е е малко трудно преносването на багаж от 4ужбина кьм Бьлгария.Като си трьгваме всеки носи много багаж и едва ли има място за дрешки или игра4ки Rolling Eyes.
Оба4е все пак идеята си остава супер.
Аз по4ти сьм го изпьлния зна4и този "план "де.Дадох ги на организацията ,в която ходят много нуждаеЩи се семейства.Даже,Ще се радват на бьлгарска проходилка Joy Flutter

# 22
  • Мнения: 4 244
Хара - страхотна си!
Не знам какво ще каже Роза по тоя повод, аз съм за!
До моя град има в 2 села (забележете - не в града!) 2 дома за деца.
Посещавала съм единия като гост от кукления театър за да им посетим Коледната програма, а на другия дом директор е една моя съученичка.
Аз нямам идея обаче как мога да изпратя дрешките, щото не си ходим с кола, ами все с самолет и там има ограничения на багажа.
Май ще трябва немските мами да организираме пункт или нещо такова и която има възможност да вземе по нещо малко занатам newsm78
Те моите и без това наесен ще им сменям гардеробите, че баба им се жалва че ще и изядат ушите и кой знае колко пораснали ще ми се върнат. А за играчките - като им дойде времето да се разделяме с тях - особено бебешките, имам неща които отдавна никой не ги пипа, та стават за целта.
Мале, пак се олях да пиша

# 23
  • Мнения: 456
Страхотна идея, jara и много благородна!!! Hug

Аз лично по-старите дрешки ги давам тук на една организация, която подпомага бедните. А другите неща ги пазя, защото мисля да имаме още наследници , та за тях (живот и здраве).. Laughing

# 24
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
много съм щастлива, че ви допадна идеята Hug Hug Hug
наистина е трудничко, но можем да измислим нещо .....в краен случай едно такова посещение при децата, придружено с черпене на сладолед и сокче пак е нещо!

# 25
  • Мнения: 4 244
Аз като се сетя що рев изревах покрай това ми Коледно посещение - тогава бях още мома и не знаех какво е да си майка, а ако ида сега сигурно 3 недели няма да мога да спа заради това че не мога да ги осиновя всичките

# 26
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Аз като се сетя що рев изревах покрай това ми Коледно посещение - тогава бях още мома и не знаех какво е да си майка, а ако ида сега сигурно 3 недели няма да мога да спа заради това че не мога да ги осиновя всичките
аха, много е гадно после, но пък удовлетворението и детските усмивки си струват! Grinning

# 27
  • Мнения: 4 244
Аз като се сетя що рев изревах покрай това ми Коледно посещение - тогава бях още мома и не знаех какво е да си майка, а ако ида сега сигурно 3 недели няма да мога да спа заради това че не мога да ги осиновя всичките
аха, много е гадно после, но пък удовлетворението и детските усмивки си струват! Grinning
Определено!
Аз тогава едва ли не бях като холивудска звезда за тях - ехеееееей оня кака там от Кукления театър, пък аз бях още проста стажантка даже и академията не бях почнала.
После ходих всяка година, но първата беше голяма тръпка

# 28
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
много съм щастлива, че ви допадна идеята Hug Hug Hug
наистина е трудничко, но можем да измислим нещо .....в краен случай едно такова посещение при децата, придружено с черпене на сладолед и сокче пак е нещо!
Да наистина,дори и сладолед и сок4е е неЩо.
Искам да ви кажа ,4е за 30 лева например(15евро) можете да зарадвате цял дом с деца.Спомням си ,4е ние като ходихме в един от домовете им накупихме вафли,бисквити ,шОколади и всякакви такива неЩа и децата толкова много имс е радваха.За разлика от Фиданката Wink,тогава те на нас ни направиха представление.Сумата ,която дадохме за вси4ките лакомства не беше по голяма от 30 ЛЕВА

# 29
  • Мнения: 4 244
.За разлика от Фиданката Wink,тогава те на нас ни направиха представление.Сумата ,която дадохме за вси4ките лакомства не беше по голяма от 30 ЛЕВА
Вал, ти определено си заплес - ами те на мен децата изнасяха представление, бе душо!

Общи условия

Активация на акаунт